Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31612/emil-a-detektivove-emil-a-tri-dvojcata-31612.jpg 4 139 21

Kniha Emil a detektivové, jejíž děj se odehrává v Berlíně na počátku třicátých let, vypráví o studentu Emilu Tischbeinovi a jeho podnikavých kamarádech. Emil veze babičce do Berlína sto čtyřicet marek. Ale ve vlaku usne a někdo mu peníze ukradne. A když se probudí, v kupé už nikdo není. Podezřívá svého spolucestujícího, pana Grundeise, jenže neví úplně jistě, zda je tím zlodějem opravdu on. Emil vystoupí z vlaku a začne spolucestujícího sledovat. A teď začíná dramatická honička za zlodějem, která by nikdy nemohla skončit úspěšně, kdyby byl Emil sám. On si ale v neznámém velkoměstě najde kamaráda – a pak už se pronásledování stane záležitostí celé klukovské party, kde každý má svůj úkol. V knize Emil a tři dvojčata se znovu setkáme s Emilovými kamarády, kteří si o prázdninách vyjedou do přímořských lázní. I tam se jim naskytne příležitost osvědčit svou solidaritu a své detektivní schopnosti, tentokrát ve prospěch malého artisty, kterého záludně opustil jeho dospělý partner.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR) , Amulet

Emil und die detektive, Emil und die drei Zwillinge , 1934

RoBertino27
19.02.2024 4 z 5

Příjemné povídání o berlínských dětech a mazaném způsobu jak dopadnout úspěšného zloděje. Četl jsem letitou Karavanu a první příběh, kde jsou děti menší, mi přišel povedenější - dospívající příhoda s artistickým triem mě zaujala o něco méně. Ale z paměti mi nevymizí Emil, Profesor, Gustav a malý Dienstag, Polly samozřejmě nevyjímaje.

yonda
20.01.2024 3 z 5

Ke knížce svého dětství jsem se vrátila díky výzvě. Příběh už je sice 90 let starý ale i tak stojí za přečtení.

mia.com
26.09.2023 4 z 5

Pamatuju si, ze jsme ji cetli ve skole a mne se tak libila, ze jsem ji chtela mit doma a cetla jsem ji vicekrat.

pavel9410
22.08.2023 3 z 5

Knizka z knihobudky. Z detstvi mam pocit, ze mne dost bavila, ale po letech mi prijde dost naivni a Emil mi jde na nervy. No, nektere knizky by si mel clovek nechat jenom v pameti.

maryzka
08.07.2023 3 z 5

Tak jsem si ji přečetla po několika letech. No nostalgie. Jinak jako dítěti se mi to líbilo i když mě vždycky iritovalo Emilovo chování. Ale co, dnešní děti si myslím, že by to ani nečetli.

heavy66
01.04.2023 4 z 5

Německo, 1934. Emil z venkova jede do Berlína za babičkou a ve vlaku je okraden o peníze. Ve velkoměstě zloděje sleduje a usvědčí za pomoci místní Berliner Jugend. Zábavný příběh pro děti a mládež, zvláště když si představíme, jak se podobné dovednosti budou německým hochům za pár let hodit!

MaxíkD.
28.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Emil jede za babičkou do Berlína. Cestou ho však někdo okradne a zoufalý Emil má podezření na jednoho pána. Ačkoli pán vystoupí v jiné zastávce než Emil, i tak se Emil nevzdává a snaží se dopadnout zloděje. Setká se také s chlapcem Gustavem a dalšími kluky a společně pátrají po zloději. Když šel lupič do banky si kradené peníze vyměnit, chlapci tam půjdou také a přesvědčí bankéře, že jsou to kradené peníze. Emil s berlínskými kluky se stanou známými a dostanou peníze zpět. Nakonec se Emil a babička setkají a oslaví to.

V druhém díle pozve Profesor ( jeden z berlínských chlapců ) Emila na chatu a pojedou s nimi i Gustav a Dienstag, ale ten nemůže spát na chatě, takže je s rodiči v blízkém hotelu. Setkají se s pikolíkem z prvního dílu a společně půjdou na představení artistů The Three Byrons. Pikolík seznámí chlapce s kapitánem Schmauchem. Další den ke klukům přijde pikolík a ten jim poví o tom, že pan Byron ho požádal, aby s ním pracoval místo Jackieho, protože ten začíná být těžký a to zabraňuje dělat různé triky. Společně s Mackiem a pikolíkem by odjel jinam a chudáka Jackieho by nechal samotného. Emil s ostatními se tedy snaží zabránit Byronovu plánu. S malými komplikacemi to nakonec dokáží.

JankoStirbey
02.09.2021 5 z 5

Už to je pár rokov... kniha je z mojich čitateľských začiatkov, keď mi ešte otec tĺkol knihy o hlavu aby vo mne ku nim vybudoval nejaký pozitívny vzťah a som mu za to vďačný. A ku knihe? Vrelo odporúčam pre mládež, je mi do plaču keď vidím niektoré tituly v "knižnici" mojej malej sestry...

Znedla
09.12.2020 5 z 5

První část vypráví o Emilovi Tischbeinovi, kterého při cestě vlakem okrade zloděj o peníze. Emil se však nevzdává a tak s pomocí Berlínských chlapců dosáhne spravedlnosti.

Ve druhé části knihy se opět setkáváme s Emilem a starou dobrou partou chlapců z Berlína, kteří pomohou chlapci Jackiemu, který se ne svou vinou ocitl v nesnázích.

Velmi milé čtení. Knihu jsem si vysloveně užívala!

Renda698
08.11.2020 5 z 5

nádhera krása

Knihomolka506
29.05.2020 5 z 5

Přečtená před pár roky u babičky. Krásný zfilmovaný příběh o partě dětí, které šéfuje Emil a ostatní jdou po stopách zločinců.

MalejTonda
05.04.2020

Jelikož jsme tuto knížku měli jako povinnou četbu v 5. třídě na minulé škole, tak jsem si ji rozhodl znovu přečíst. Vždycky jsem měl rád detektivky, napínavý a dobrodružný děj z toho důvodu jsem se k této knize z radostí vrátil. Líbí se mi hlavně to, že jde o příběh mladého kluka, který řeší případ společně se svojí partou kamarádů. Podotýkám, že pokud máte rádi stejný žánr knih jako já, tak tuto knihu doporučuji.

Jelitovna
23.06.2019 3 z 5

Babička v Emilovi a třech dvojčatech mě mnohokrát rozesmála.

Mindy
15.01.2019 4 z 5

Hezké dva příběhy, které určitě mohou oslovit i dnešní mladé čtenáře.

martin9134
26.02.2018 4 z 5

Knížku jsem četl v Němčině. Jde o hezký dobový příběh.

Madlenka_Knihy
11.06.2016 5 z 5

Patří mezi mé nejoblíbenější knížky, uvažuji, že bych si koupila nové vydáni, ale jeho provedení se mi skoro vůbec nelíbí. Slabá písmena a moc se mi nelíbí ilustrace. ( u toho nového vydání, to staré je super) U této knihy se mi líbí, jak pan autor dal vždy na začátek: teď má slovo ** obrázků. :-)

jozka_II
09.01.2016 5 z 5

Cetl jsem jako kluk, nejspis asi z povinnosti, kvuli povinne cetbe, protoze jinak mne tenhle zanr nebral. Ale zaujala mne. A prochazela moji knihovnou z bydliste do bydliste. Nedavno jsem si ji pri nejake vzacne chvilce po triceti letech vytahl a precetl. A ono to funguje! Porad je to skvela knizka pro kluky bez ohledu na vek.

Cusco
07.06.2015

"Emil Tischbein, hrdina téhle knížky, skutečně žil. Bydlel na předměstí Drážďan, měl opravdu maminku, která se stala kadeřnicí a ve svém skromném bytě česala neskromné zákaznice, jen aby mohla živit svého synka a být přitom pořád s ním, měl i babičku a berlínskou sestřenici, a pokud takovou honbu na zloděje, jakou knížka líčí, přímo nezažil, jistě ji docela dobře zažít mohl. Byl jen o něco starší než v knize - narodil se 23. února 1899. A druhý maličký rozdíl byl v tom, že se nejmenoval Emil Tischbein, ale Erich Kästner. .." :)
(anotace na přední straně, 5. sešit edice Karavana, 1968)

Sandik
28.03.2015 5 z 5

Jako malý jsem touhle knihou byl naprosto unešen a v podstatě to byl určitý čtenářský zlom. Ostatně, Lubošek ji taky přečetl doslova jedním dechem ;o)

Ikkju
29.01.2012 4 z 5

Nejvíc jsem hrdinům záviděl stroskotání na ostrově s květináčem. A Emil byl sympaťák, fandil jsem mu celou knihu...

Berlín dětský hrdina detektivky pro děti

Erich Kästner
německá, 1899 - 1974