Emigranti

Emigranti https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58362/emigranti-58362.jpg 4 5 4

Věra Sobotková je obyčejná žena, jakých jsou v Česku tisíce. Její tři děti se staly emigranty. Nejstarší syn odešel v roce 1969 do Belgie, jeho o rok mladší sestra v tomtéž roce do Německé spolkové republiky. Nejmladší syn odešel tam, odkud není návratu. Zemřel. Všichni tři byli mladí. O jejich životě, úspěchu, ale i těžkých chvílích, o bolesti, radosti, štěstí při narození potomků, které se svými dětmi matka prožívá, vypravuje tato kniha.... celý text

zdehan
11.06.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

sabca
07.03.2018 4 z 5

Román mapuje období od roku 1976 až do roku 1989. Je to příběh rozvedené matky s již dospělými dětmi, kdy dvě se jí rozprchly do světa a jeden syn zůstal doma. I když se jedná o obyčejný život ženy - matky, pořád se něco děje. Doporučuji knihu k přečtení

orinka3
24.04.2015 3 z 5

Typická literatura pro ženy. Kdo nehledá složitý příběh, ale oddychovou četbu, má v ruce tu správnou knížku.

1v8na
03.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi rozmanitý, veselý a smutný a také byl poučný. Nejvíce mi bylo líto Davida a Zdeny. A nejvíce se mi líbila Valerie.