Osamělé lvíče

Emin strýček Horác cestuje po celém světě a zachraňuje zvířátka, která ztratila domov. Emu a její maminku, která pracuje v zoo jako veterinářka, napadne, že jim vytvoří co nejlepší podmínky pro to, aby se rychle zabydlela. Ema ví jak na to. Rozumí totiž řeči zvířat a může s nimi mluvit. Ale pssst, nikomu to neříkejte, je to tajemství! Když strýček přiveze malého lvíčka, Ema se vypraví za starým lvem Leonardem, aby jí poradil, jak osamělé mláďátko rozveselit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352628/ema-a-jeji-kouzelna-zoo-osamele-lvi-UHB-352628.jpg 4.511

Ema a její kouzelná zoo 1.

Literatura světová, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Zoe´s Rescue Zoo: The Lonely Lion Cub

Kniha Osamělé lvíče

anna.zahy

Ema měla malého mazlíčka lemura, jmenoval se Monty. Každý rok přijížděl prastrýček Horác a každý rok přivezl nové zvíře. Tentokrát přivezl lvíče! Prastrýček Horác říkal, že tam bylo samo. (Ema měla jedno velké tajemství. Ona totiž rozuměla zvířatům! A navíc bydlela u zoologické zahrady.) Emy máma je zvířecí veterinářkou. Šla s Emou do zvířecí nemocnice. Ema šla s lvíčetem. Jmenoval se Rory, byl osamělý. Byl tam samotný lev Leontýn! Ema se zeptala maminky, jestli můžou dát Roryho na chvilku k Leontýnovi. A fungovalo to! Rory a Leontýn už nebyli osamělí!

Sofinka_1
17.07.2019

Je to krásná kniha moc hezky ilustrovaná. Prostě krásná

Samira
23.11.2017

Opravdu povedené, výborně zpracované a napsané čtení pro děti. Kdo by nechtěl žít v zoo a ještě rozumět řeci zvířat? Dcera byla po dočtení tak nadšená, že mě chtěla okamžitě uprosit na další díl. Ten bohužel vyjde až za rok a ji čeká první z mnoha budoucích knižních čekání:).
Víc takových knih pro děti!