Temné hory

1. kniha série Elyonova země. Dvanáctiletá Alexa tráví s otcem léto v městečku Bridewell. Těší se, že ho důkladněji prozkoumá, hlavně jeho pozoruhodnou knihovnu a labyrint chodeb a místností v domě, kde jsou ubytovaní. Také touží zjistit, co se skrývá za hradbami, které byly vystavěny kolem města i přístupových cest na obranu před neznámým zlem z okolních Temných pahorků, zlem, kterého se obávají všichni obyvatelé města. Podaří se jí poodhalit tajemství a zjistí, že se jedná o události vztahující se hluboko do minulosti. Získá nečekané nové schopnosti a s jejich pomocí se snaží odvrátit nebezpečí, které by mohlo zničit všechno, co je jí drahé, a navždy změnit Elyonovu zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2559/temne-hory-2559.jpg 4.1264

Elyonova země 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Dark Hills Divide, 2005

Kniha Temné hory

Palmanka
10.08.2019

Nemohla bych žít v místech kde se nemůže za hranice města...

Pavlina.13
27.01.2019

Je to asi 12 let, kdy jsem tuto knihu četla poprvé. Milovala jsem jí tehdy a miluji jí dnes. Pro mě osobně je celá série "Elyonovi země" srdeční záležitostí. A i přesto, že je to kniha pro děti a mládež, já z ní nikdy nevyrostu.
Naprosto souhlasím s tím, že se jedná o oddechovou četbu a asi o nic převratného, ale na tom přeci nezáleží. Vždy záleží jen a jen na čtenáři. Takový čtenář je schopný odhalit tajemství, která ani samotný autor nezná.
Dnes si z této knihy odnáším něco, co jsem před 12 lety neviděla. Člověk prostě někdy musí slepě věřit, aby nakonec dokázal strhnout hradby kolem sebe a je jedno jestli jsou skutečné nebo jen obrazné. A nemůžu se dočkat, co v této knize objevím za dalších 12 let.

stelloušek
29.05.2018

Kniha se mi líbila. Byla zajímavá a dobrodružná. Doporučila bych ji dívkám od 10 let, protože i hlavní hrdinka je v tomhle věku. Čtení mě bavilo a už teď se těším na další díl...

Taliane
13.01.2018

Celá série je pro mne asi důvod, proč jsem se jako malá zamilovala do fantasy a dobrodružných příběhů. Mám ji celou přečtenou nesčetněkrát a dodnes si ji v knihovně půjčím, pokud ji vidím (pokud už ji mám půjčenou, jen se pousměji a nenápadně ji vysunu dopředu, aby si ji dítě, které si bude vybírat knížky, všimlo). Rozhodně nelituji času, který jsem s knížkami strávila v dětství ani dnes. Každý prostě jednou za čas potřebujeme trochu vystoupit za naše hradby a porozhlédnout se po tom, co úžasného pro nás má život připraveno.

Lenny33
30.09.2017

Asi jsem tu výjimka, ale mě 1. díl moc nebavil a další zkoušet ani nehodlám. Nedokázala jsem se ponořit do děje ani si vytvořit vztah k jakékoliv postavě. 2,5*

abelmoony
09.07.2017

Celou sérii jsem nalezla v levných knihách a jelikož mě zaujala obálka tak jsem si sebou rovnou nesla všech pět dílů. Ačkoli kniha je určena pro mladší věkovou kategorii, tak jsem si ji ve svých dvaadvaceti rozhodně užila. Pokud hledáte něco milého, nenáročného a přesto něco co Vás dokáže odloudit od reálného života našli jste to pravé.
Pro děti okolo devíti - desíti to bude naprosto dokonalé. Rozhodně doporučuji!

Hoshi
11.06.2017

Knihu jsem objevila v levných knihách a mnoho jsem od ní neočekávala. Po přečtení musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapená. Příběh je příjemný, milý, oddechový a hlavně pohádkový. Ideální pro děti, ale najde si cestu do i srdcích dospělých.

pichova.veru
27.05.2017

Z počátku (asi 100 stran :() jsem knize nemohla přijít na chut, pak mě začala bavit :) Ještě mi přišlo, že se tam toho moc neděje..asi jsem zhýčkaná jiným druhem fanatsy :)

Knihovna duší
Knihovna duší