Elrik: Příběhy bílého vlka

Elrik: Příběhy bílého vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7332/elrik-pribehy-bileho-7332.jpg 4 13 3

Elrik z Melniboné, Moorcockův prokletý antihrdina se stal jednou z nejdůležitějších postav ve fantasy literatuře od svého prvního vstupu na tuto scénu před téměř třiceti lety. Je jednou z mála postav ve fikci meče a kouzel, která měla vliv na celkový vývoj žánru a jeho tklivý příběh a mučivé vědomí inspirovaly nesčetné umělce známé i neznámé. Elrik inspiroval dokonce také hudební skupiny tak rozdílné, jako Hawkwind a Blue Öyster Cult, Cirith Ungol a The Tygers of Pan Tang. V tisku však Elrikovy příběhy patřily pouze Moorcockovi po více než třicet let, nyní však Michael otevřel brány také jiným autorům, aby vytvořily nové příběhy Elrika a jeho časů. Výsledkem je tato sbírka původních příběhů od těch nejlepších sci-fi autorů a od nejžhavějších nových talentů. Elrika od začátku až do jeho osudného konce tyto příběhy zasazují do zcela nových říší, než jsou Nová Království: Anglie krále Artuše, Milán v 15. století, nacistické Německo a dokonce i naše současnost! Tato historická antologie navrací Elrika na poličky čtenářů po celém světě - čtěte dál a oslavujte s námi.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Návrat

Michael Moorcock’s Elric: Tales of the White Wolf , 1994

cziss
25.08.2022 4 z 5

Přestože jsou povídky od různých autorů, opravdu většina jich je dobrá (a to nejsem milovník povídek). Snad bych i řekl, že je kniha jako celek nepatrně lepší jak předchozí díl. Povídky jsou z různého období "Elrikova života" a tak většina z nich naráží na střípky univerza (knihy atd), které u nás nikdy nevyšly. Na čtivost to však nemá vliv. Tato knížka mě také donutila trochu přehodnotit pohled na inspiraci Sapkowskeho Zaklínače. Elrik je prostě archetyp ponurého (anti)hrdiny bojovníka a tak jeho literární ozvěna bude nutně rezonovat v dalších dílech, které přijdou potom. Takže ano, inspiraci tu vidím, ale pouze to a nic víc.

Luigi1
01.08.2021 5 z 5

Celkově jsem spokojený.Moorcock mě nezklamal.

Gurus
23.11.2016 4 z 5

Musím říct, že se mi celkově libila dost :-), ale je tam pár povídek, které jsou hodně slabé jako třeba ta co se odehrává během 2. sv. války. Jsem rád, že ty dobré až vynikající převládají a některé mi vystávají na mysli i teď pár let po přečtení.