Třikrát Queen otec a syn

Třikrát Queen otec a syn https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76502/trikrat-queen-otec-a-syn-76502.jpg 4 39 4

Zločin v Římském divadle (1957), Zločin v obchodním domě (1969), Zločin v Holandské nemocnici (1968).

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

The Roman Hat Mystery, The French Powder Mystery, The Dutch Shoe Mystery , 1957

ber-tram
18.04.2024 5 z 5

Zločin v Římském divadle: Jářku, to se krásně četlo! Tak lehce, přehledně a důvtipně, že náčrtků a soupisu postav ku orientaci vůbec netřeba. Ale šlechtí autora, jakou si s tím dal práci, včetně strukturování díla do částí a pojmenování kapitol, což u stroze číslovaných detektivek nebývá pravidlem. 14/24

mgeisselreiter
09.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Zločin v Římském divadle (1929), Zločin v obchodním domě (1930), Zločin v Holandské nemocnici (1931) jsou první tři romány Ellery Queena.
Děj prvního z nich se odehrává v roce 1928, velmi dobře se čte, ale zápletka je tak nesmyslná, že to bohužel sráží celkové hodnocení. Je to pěkné počtení, ale řešení zločinu je na můj vkus prostě slabé. 70% a 3*, 9. 2. 2023.
Zločin v obchodním domě je podobného stylu jako první román. Metody vyšetřování jsou hodně podivné, některé logické kroky a předpoklady jsou evidentně chybné, mnoho zbytečných keců, ale závěrečné finále se čte s očekáváním, co z toho vzejde. Já vlastně tušil, že z toho vyjde úplně něco neočekávaného, což se potvrdilo. Ani jako próza, ani jako detektivka nic moc. 60%, 11. 2. 2023.
Zločin v Holandské nemocnici pokračuje v nastoleném stylu předchozích románů. Čte se velmi dobře, i když postupně je to takové trochu zdlouhavé. Rozluštění případu je opět "nečekané a překvapivé", ale celkově jde o hodně vykonstruovaný, nereálný příběh. 70% a 3*, 18. 2. 2022.
Za zmínku stojí velmi zajímavý doslov Grety Maškové, který rozebírá vzestup i částečný úpadek románů autorské dvojice Ellery Queen a také něco málo z historie detektivní literatury. Každopádně Ellery Queena jsem poznal a to mi stačilo, není to špatné čtení, ale další knihy už nemusím.

Pavelpi
09.02.2020 4 z 5

Docela slušné příběhy.Nejvíc se mi líbil příběh Zločin v obchodním domě.Případ byl hodně zamotaný,ale závěr byl dobře zvládnutý.

ChristineDaee
21.01.2018 5 z 5

Tri nezvyčajné miesta na vykonanie vraždy. Traja nečakaní páchatelia. Tri osobité spôsoby vyšetrovania. Dvaja úplne odlišní vyšetrovatelia. Dokonalý Qeen.

detektivky 3x

Kniha Třikrát Queen otec a syn je v