Eliška Přemyslovna

Třináctiletá princezna Eliška Přemyslovna je otřesená smrtí svého otce a krále Václava II. Když je o rok později v Olomouci zákeřně zavražděn její bratr a dědic trůnu Václav III., nedokáže se s krutostí světa vyrovnat a obrací se k Bohu, rozhodnutá sloužit mu v hábitu jeptišky. Osud má však s Eliškou jiné plány. Je totiž jedinou neprovdanou dědičkou přemyslovského rodu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251649/eliska-premyslovna-M2X-251649.jpg 4.217
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Eliška Přemyslovna

E-Fox87
01.11.2018

Na historicky roman je toto dobre

rjpl
14.12.2017

Čtivé, ba dojímavé čtení. Autorka se v beletrii našla a umí psát velmi dobře. Jen si kladu poťouchlou otázku, zda aktéři jejich děl byli i v realitě stejně oduševnělí jako v románu a skutečnost nebyla občas mnohem horší. Nicméně do niter nikomu nevidíme a jejich obsah neprozradí ani autentické dobové listiny a dokumenty...

NoelHudson
19.09.2017

Akorát, že Karel IV se stal IV ne po biřmování ale až po korunovaci na císaře.

jindrich7442
18.06.2017

První zkušenost s autorkou a také si mě jako čtenáře snadno získala. Velice jednoduché a čtivé podání historických fakt. Po dalších dílech jistě rád sáhnu. Děkuji.

Ivanule
17.03.2017

Krásně popsaný život Elišky Přemyslovny,od dětství,kdy se chystala být jeptiškou a proč posléze se tak nestalo,až po její smrt.Knihu doporučuji k přečtení:)

jindrusa
14.01.2017

Příjemné čtení, nenásilnou formou informuje i o tehdejším "politickém dění".

alnahu
02.03.2016

Velmi čtivě popsaný život královny Elišky Přemyslovny od jejího dětství ,kdy se provdala za Jana Lucemburského až do její smrti. Eliška zemřela na tuberkulózu mladá, bylo jí pouhých 38 let. Byla posledním Přemyslovcem na českém trůně. Knihu doporučuji, velmi se mi líbila.

pagac17
05.01.2016

Zopakoval jsem si dějiny posledních Přemyslovců, autorka mě zaujala svým jednoduchým a názorným popisem tehdejší doby, kdy byla Eliška Přemyslovna královnou. Zajímavé podání, jsem s ním spokojen