Ďáblovo plémě 1

Nesmiřitelná a nelítostná doba Poslední díl volné historické trilogie o Jindřichu II. a Eleonoře Akvitánské (A všichni svatí spali, Král a vévodkyně), je nadčasovým příběhem boje o moc, ctižádosti, lásky a zrady. Plantagenetové vybudovali říši, jaké nebylo ve středověké Evropě rovno. Úskočná a nemilosrdná politika jako by dávala za pravdu jejich nepřátelům, kteří tvrdili, že Anjouovci jsou ďáblovo plémě, potomci Luciferovy dcery Meluzíny. Na stránkách románu ožívá barvitě vylíčený raný středověk: řinčí zbraně, šustí brokát, spřádají se intriky...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93311/dablovo-plemne-93311.jpg 4.620

Eleonora Akvitánská 4.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, BB art

Devil’s Brood, 2008

Kniha Ďáblovo plémě 1

Ishir

Další velmi napínavá kniha.

Kerberos
27.06.2017

Eleonora je má oblíbená postava a paní Penmanová pěkně píše,škoda,že toho nepíše více.Četla jsem všechno co u nás vyšlo.

dearkiki
07.07.2015

Z celé trilogie je Ďáblovo plémě, dle mého názoru, nejlepší. Děj přímo ubíhá před očima, skvěle vystihuje motivy jednotlivých postav a jejich spletité osudy a soustředí se tentokrát především na Jindřicha a jeho syny. Nikdo z nich to neměl právě snadné a každý za své cíle bojoval, jak uměl. Mocná rodina se pomalu ale jistě rozpadá a říše je v ohrožení. Vše řítí do záhuby, ale vy musíte prostě číst dál. Co kdyby přece jen... ?
Hned jsem sáhla po dalším dílu. Všem vřele doporučuji!!!

Reňa
13.02.2015

Parádní čtení!!!!Doporučuju!

Richie1
18.01.2015

Jindřich II. Plantagenet vybudoval ohromnou říši zahrnující Anglii a většinu území Francie. Byl to mocný a moudrý král, který však nedokázal stejně dobře vychovat i své syny. Právě jejich zrada uvrhne Jindřichovy země do občanské války, při které hrozí, že všechny dosavadní mocenské úspěchy Jindřicha II. přijdou vniveč.
Penmanová znovu skvěle vypráví o rytířské době Jindřicha II., o době, kdy se jeho manželství s Eleonorou Akvitánskou dostalo do vleklé krize a kdy se proti němu obrátili i vlastní synové, podporováni francouzským králem Ludvíkem, který si velmi přál oslabit svého mocného souseda. Jindřich II. musí prokázat své nejlepší kvality válečníka i stratéga, aby v následném boji obstál.
Román mě po celou dobu čtení udržel v napětí a už se velmi těším na jeho pokračování v dalším díle. 90%