Elena z Avaloru: Královský dýchánek

Elena z Avaloru: Královský dýchánek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446388/bmid_elena-z-avaloru-kralovsky-dychanek-gMk-446388.jpg 4 5 2

tatjana1737
05.05.2021 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale platí zde mé výhrady stejně jako u Ostrova mládí, který vyšel ve stejné edici: Protože moc jiných příběhů o Eleně nebylo vydáno, čtenáři chybí souvislost, vztahy mezi postavami či jejich charakter. Při převodu z filmové (seriálové) podoby do knihy se navíc hodně věcí ztratí a není (ani nemůže) být postihnuto vše. Tento příběh ovšem asi obstojí i jako samostatný, zásadně mě mrzelo jen to, že na rozdíl od seriálové předlohy nebylo tolik patrné, jak je král Hector ve skutečnosti protivný a jak "terorizoval" ostatní panovníky. Z hlediska Zlaté sbírky patří tato knížka k těm podařenějším (na rozdíl třeba od Toy Story) - děj i styl vyprávění korespondují s předlohou, ilustrace odpovídají originálu. Pro fanoušky Eleny jde o dobrou volbu z toho mála, co je na trhu o princezně z Avaloru dostupné.

BáraŠ23
21.07.2020 5 z 5

Doporučuji všem malým čtenářům. Kniha se mi moc líbila jsou tam hezké obrázky je to dobrodružné. Měla jsem to přečtené za 5 minut.

Walt Disney
americká, 1901 - 1966