S vědomím konce

S vědomím konce https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344164/bmid_element-ohne-s-vedomim-konce-q9E-344164.jpg 4 21 11

Element ohně série

1. díl

Prožila už stovky životů, ale nikdy je vlastně opravdu nežila. Teď, v těle Sally Bakerové, má dost zabíjení a přeje si jediné: být normální. Jenže oheň v jejím nitru stále doutná a čeká na sebemenší zaváhání, aby lidstvu znovu ukázal svou sílu. Sally bude stát hodně sil udržet ho v sobě. A jako by už neměla dost problémů sama se sebou, potká Briana. Prvního muže, který v ní zažehne žár, jaký dosud nepoznala. Dokáže se Sally i přes všechny nové pocity ovládnout, nebo se lidé mají mít opět na pozoru? A co Brian, může vůbec obyčejný smrtelník tenhle ohnivý románek přežít?... celý text

GreenTee
09.05.2019 2 z 5

Kniha mě poprvé zaujala díky své kampani na Startovači, a když jsem ji pak našla v knihovně, byla jsem potěšená, že se autorce vydání povedlo, a dala jsem se do čtení. Nalákala mě především obálka a těšila jsem se na oddechovou fantasy s romantickou zápletkou. Ze začátku jsem byla celkem spokojená, ale časem jsem zjistila, že romantická zápletka je v knize to hlavní a fantasy prvek je i přes svůj velký potenciál dost upozaděn. Byla jsem odhodlaná knihu dočíst, i když mi neustálé vzdychání nad tím, jak je Brian úžasný, dost lezlo krkem. Už jsem odrostla tomuto Twillight stylu, a navíc nemám ráda, když se v literatuře zamilovanost a fyzická přitažlivost vydávají za lásku. O zbytečně popisných pasážích sexuálního napětí mezi hlavními postavami nemluvě. Později mě otravovala už i sama Sally svými rádoby vtipnými průpovídkami sama k sobě, respektive ke čtenáři i v situacích, kdy by si na vtipnou hrát neměla.
A navíc - když už si zvolím za hlavní postavy studenty, tak taky musí někdy i chodit do školy, a ne jen ustavičně za školu. Proč v té škole vůbec byli? Nevšimla jsem si, že by někoho z nich umění opravdu zajímalo (nebo to aspoň předstíral v Brianově případě).
Nicméně jsem ráda za neklišoidní konec a za to, že Brian měl i jinou roli než alfa samec. Zápletka s Norou mi připadala nedotažená a se Sallyinou rodinou by se taky dalo pracovat víc, ale jsem ráda, že se v ději toto vše objevilo. Autorka určitě má talent a vydání této knihy pro ni hodně znamená, podle mě má ale ještě hodně práce před sebou.

Ailee
26.03.2019 4 z 5

Svižné, jednoduchá dějová linka a vtipné. Možná místy trochu křečovitě, ale i tak to byla příjemná jednohubka. Knížka sice vypadá útle, ale stránek se tam vměstnalo dost! :-)

reading-lucy
09.02.2019 5 z 5

Tato kniha mě hodně překvapila a musím říct, že jsem to vůbec nečekala. Děj byl skvělý a celou dobu jsem musela jen číst a číst a číst a to se mi už dlouho nestalo, že bych nechtěla knihu jen tak odložit :)
I když se mi obálka vůbec nelíbí, tak jsem příběhu dala šanci a opravdu to za to přečtení stálo. Skvělý příběh, který má neuvěřitelný konce a já nutně potřebuji druhý díl a to co nejdřív!
Určitě bych byla moc ráda, aby se kniha dostala více mezi lidi. PROSÍM nekoukejte se na obálku a prostě si ji kupte stojí za to i když se vám na první pohled nemusí líbit :)

TheMelorry
06.02.2019 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Skvěle se čte, příběh je zajímavý a dle mého názoru opravdu originální. I přes pomalejší rozjezd jsem se u knihy nenudila a závěr byl prostě neskutečný. Rychle další díl prosím.

NovakKatarina
04.04.2018 3 z 5

Je z toho prostě znát česká snaha o zahraniční YA, což málokdy funguje. Naše mentalita se zkrátka jiná a stejně tak i naše zvyky, školství atd. Celkově se mi příběh ale líbil, autorka si dala záležet na každém detailu. Nakoukla jsem do její předchozí knihy Bez duše, a tady je tedy znát obrovský posun kupředu. Fandím v další tvorbě.

alzbeta4340
29.11.2017 3 z 5

Kniha udělala celkem slušný dojem. Na začátku jsem potřebovala trochu víc trpělivosti a na konci zase pevné nervy :-). Čtenářky, které mají rády příběhy pro dospívající, budou určitě ještě více spokojeny než-li já.

Chvílenačtení
19.11.2017 5 z 5

Super knížka ☺☺ styl psaní na jedničku. Knížky byla velmi čtivá a od začátku mě velmi bavila. Těším se na další díl.

mmmisulka.r
25.09.2017 4 z 5

Já jsem moc spokojená. Krásná a čtivá love story s prvky fantasy. Ano, na začátku nebyl element ohně plně využit, ale to mi autorka vynahradila moc povedenou romantickou linkou. Pak to dostalo fakt grády. Doslova jsem to slupla jako malinu a těším se na další díl. Velká spokojenost. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

DariDerek
07.09.2017 4 z 5

Na začátku jsem měla problém se začíst, a všímám si, že nejsem jediná. Ale potom už to bylo hodně dobré! :-) Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/s-vedomim-konce-molly-crow.html

Marry123
29.08.2017 4 z 5

Začátek trošku slabší ale pak se to rozjelo. Ten konec sem vážně nečekala.

evicka22
26.08.2017 5 z 5

Kniha se skvěle četla, poutavý příběh s nečekaným obratem. Těším se na pokračování.

Molly Crow (p)
česká, 1988
2017  76%S vědomím konce
2010  82%Bez duše

Kniha S vědomím konce je v