S vědomím konce

Prožila už stovky životů, ale nikdy je vlastně opravdu nežila. Teď, v těle Sally Bakerové, má dost zabíjení a přeje si jediné: být normální. Jenže oheň v jejím nitru stále doutná a čeká na sebemenší zaváhání, aby lidstvu znovu ukázal svou sílu. Sally bude stát hodně sil udržet ho v sobě. A jako by už neměla dost problémů sama se sebou, potká Briana. Prvního muže, který v ní zažehne žár, jaký dosud nepoznala. Dokáže se Sally i přes všechny nové pocity ovládnout, nebo se lidé mají mít opět na pozoru? A co Brian, může vůbec obyčejný smrtelník tenhle ohnivý románek přežít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344164/element-ohne-s-vedomim-konce-q9E-344164.jpg 4.118

Element ohně 1.

Dobrodružné, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klika

Kniha S vědomím konce

saja2386
03.09.2019

Abych byla upřímná, dlouho jsem nebyla z žádné knihy zklamaná, jako z právě z této knihy. Při přečtení anotace a ostatních popisů jsem si byla naprosto na 100% jistá, že to bude jedna z nejlepších knih v ohledu fantasy, jakou kdy přečtu, opak byl však pravdou, s fantasy to mělo pramálo společného. Ze začátku jsem měla pocit, jakoby kniha byla o mně, jenže pak se tam nahrnul pan Zrádce a celé se to sesypalo v jednu nudnou soupisku různých druhů fyzické a citové přitažlivosti, kdy jsem měla pocit, že autorka si své sexuální vypětí vybíjela v ději knihy, kam vůbec nepatřilo. Naprosto jsem nepochopila, proč to vlastně bylo zařazeno do kategorie fantasy a pokud autorka neplánuje pokračování (čímž by to zachránila) je to absolutní propadák. Zhruba posledních 50 stran ke konci knihy jsem měla tak obrovské nutkání knihu roztrhat na maděru a podpálit, jako ještě nikdy v životě nic jiného, celé se to shrnulo příliš zbrkle a příliš rychle, jakoby autorka psala knihu s tím, že ji chce mít co nejdříve z krku, jakoby jí na tom vůbec nezáleželo a nezajímalo ji, co to vlastně zplodí. Bylo to naprosto bezohledně sepsané a ještě bezohledněji ukončené, vlastně to vůbec žádný konec nemělo a to je na tom to nejhorší.. Knihy bez konce jsou pro lidi jako já (v ohledu knih jich není málo) opravdovým utrpením.. Onen (Ne)konec mě rozhořčil, rozesmutnil a dokonce rozplakal, že si nedovedu představit, proč mi tohle vůbec někdo mohl udělat, ano, uvědomuji si, že kniha není jen pro mě, ale pro koho jiného by byla, než pro čtenáře? Omlouvám se za svůj obrovský citový výlev a nechci tím nikoho urazit, ale v tuto chvíli to lépe vyjádřit nedovedu.

GreenTee
09.05.2019

Kniha mě poprvé zaujala díky své kampani na Startovači, a když jsem ji pak našla v knihovně, byla jsem potěšená, že se autorce vydání povedlo, a dala jsem se do čtení. Nalákala mě především obálka a těšila jsem se na oddechovou fantasy s romantickou zápletkou. Ze začátku jsem byla celkem spokojená, ale časem jsem zjistila, že romantická zápletka je v knize to hlavní a fantasy prvek je i přes svůj velký potenciál dost upozaděn. Byla jsem odhodlaná knihu dočíst, i když mi neustálé vzdychání nad tím, jak je Brian úžasný, dost lezlo krkem. Už jsem odrostla tomuto Twillight stylu, a navíc nemám ráda, když se v literatuře zamilovanost a fyzická přitažlivost vydávají za lásku. O zbytečně popisných pasážích sexuálního napětí mezi hlavními postavami nemluvě. Později mě otravovala už i sama Sally svými rádoby vtipnými průpovídkami sama k sobě, respektive ke čtenáři i v situacích, kdy by si na vtipnou hrát neměla.
A navíc - když už si zvolím za hlavní postavy studenty, tak taky musí někdy i chodit do školy, a ne jen ustavičně za školu. Proč v té škole vůbec byli? Nevšimla jsem si, že by někoho z nich umění opravdu zajímalo (nebo to aspoň předstíral v Brianově případě).
Nicméně jsem ráda za neklišoidní konec a za to, že Brian měl i jinou roli než alfa samec. Zápletka s Norou mi připadala nedotažená a se Sallyinou rodinou by se taky dalo pracovat víc, ale jsem ráda, že se v ději toto vše objevilo. Autorka určitě má talent a vydání této knihy pro ni hodně znamená, podle mě má ale ještě hodně práce před sebou.

Ailee
26.03.2019

Svižné, jednoduchá dějová linka a vtipné. Možná místy trochu křečovitě, ale i tak to byla příjemná jednohubka. Knížka sice vypadá útle, ale stránek se tam vměstnalo dost! :-)

reading-lucy
09.02.2019

Tato kniha mě hodně překvapila a musím říct, že jsem to vůbec nečekala. Děj byl skvělý a celou dobu jsem musela jen číst a číst a číst a to se mi už dlouho nestalo, že bych nechtěla knihu jen tak odložit :)
I když se mi obálka vůbec nelíbí, tak jsem příběhu dala šanci a opravdu to za to přečtení stálo. Skvělý příběh, který má neuvěřitelný konce a já nutně potřebuji druhý díl a to co nejdřív!
Určitě bych byla moc ráda, aby se kniha dostala více mezi lidi. PROSÍM nekoukejte se na obálku a prostě si ji kupte stojí za to i když se vám na první pohled nemusí líbit :)

TheMelorry
06.02.2019

Kniha mě velmi mile překvapila. Skvěle se čte, příběh je zajímavý a dle mého názoru opravdu originální. I přes pomalejší rozjezd jsem se u knihy nenudila a závěr byl prostě neskutečný. Rychle další díl prosím.

NovakKatarina
04.04.2018

Je z toho prostě znát česká snaha o zahraniční YA, což málokdy funguje. Naše mentalita se zkrátka jiná a stejně tak i naše zvyky, školství atd. Celkově se mi příběh ale líbil, autorka si dala záležet na každém detailu. Nakoukla jsem do její předchozí knihy Bez duše, a tady je tedy znát obrovský posun kupředu. Fandím v další tvorbě.

alzbeta4340
29.11.2017

Kniha udělala celkem slušný dojem. Na začátku jsem potřebovala trochu víc trpělivosti a na konci zase pevné nervy :-). Čtenářky, které mají rády příběhy pro dospívající, budou určitě ještě více spokojeny než-li já.

Chvílenačtení
19.11.2017

Super knížka ☺☺ styl psaní na jedničku. Knížky byla velmi čtivá a od začátku mě velmi bavila. Těším se na další díl.

Molly Crow (p)
česká, 1988

Kniha S vědomím konce je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x