Elegantná pretvárka

Elegantná pretvárka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359438/bmid_elegantna-pretvarka-wzp-359438.jpg 4 21 8

Sága rodu Hawthornovcov série

Lady Georgína Hawthornová bola odjakživa rozhodnutá, že sa dobre vydá. Po rokoch neúnavného a podrobného plánovania svojej debutantskej sezóny je pripravená zožať bezkonkurenčný úspech a vybrať si spomedzi vhodných džentlmenov toho pravého. Colin McCrae je bohatý muž s nespočetnými obchodnými kontaktmi, no bez titulu. Napriek mnohým pozvánkam, ktoré dostáva, sa nikde necíti byť prijatý. V budúcnosti sa plánuje oženiť, no iste nie za povrchnú ženu, akou je Lady Georgína, ktorá nehľadí ďalej ako na výzor a spoločenské postavenie človeka. Georgína však pod dokonalou fasádou skrýva nemilé tajomstvo, ktoré je tým skutočným dôvodom jej honby za skvelým spoločenským postavením. Colin teraz nemá ďaleko odhaliť to, čo chce ona udržať za každú cenu v tajnosti. A hoci sú obaja odhodlaní vyhnúť sa jeden druhému, ich vzájomná príťažlivosť spôsobuje, že sa budú musieť rozhodnúť, či je ich honba za snom hodna obetí, ktoré ich bude stáť.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , i527.net

An Elegant Façade

LilluLong
LilluLong
12.10.2022 3 z 5

Prva tretina knihy je repete prvej časti z pohladu dalších hrdinov v tejto časti a bolo to nezáživné a nudné , za ďalšie dve tretiny a za epilóg hodnotím s 3,5* :)

Starmoon
Starmoon
16.10.2021 4 z 5

Celkom milá, ale trochu nudná a nie príliš uveriteľná romanca. Musím však oceniť, že bola originálna minimálne v dvoch veciach – prvá sa týka obsahu (Georgiino tajomstvo), druhá formy. Pripájam sa k tým, ktorým sa páčil nápad vystavať prvú časť ako prerozprávanie ŠĽACHTICKEJ ROŠÁDY, akurát cez optiku iných postáv. Obávam sa však, že nápad sa pomerne rýchlo vyčerpal a venovať mu cca tretinu knihy bolo trochu odvážne rozhodnutie koledujúce si o reakcie typu „toto už poznám z predošlej knihy, kedy ma chceš trochu prekvapiť, Kristi?“.

Hawthornovci mi síce neprirástli k srdcu natoľko, aby som sa úplne ponorila do deja (priznávam, niekedy som sa sústredila skôr na to, koľko stránok ešte ostáva do konca kapitoly či knihy, než na to, čo sa na tých stránkach vlastne píše), ale minimálne posledná štvrtina príjemne zahrala na moju romantickú strunu, a záver mi vylúdil spokojný úsmev.

Nateraz mi však tejto série stačí, ľúbostné avantúry Hawthornovie mládencov si nechám na neskôr.

kurama45
kurama45
28.04.2020 2 z 5

Takú otravnú, rozmaznanú, detinskú a nesympatickú ženskú ako bola hlavná hrdinka, som v tomto žánre kníh ešte nevidela.

marianamik
marianamik
24.04.2020 2 z 5

Prvý diel sa mi veľmi páčil,no druhý diel ma prvá tretina knihy nebavila. Nemusela sa vracať v deji z pohľadu iných postáv. Pre tých čo čítali jednotku to stačilo len zhrnúť. Možno by bolo lepšie,keby bol prvý o niečo dlhší a pohľady hrdinov z dvojky na vývoj situácií bol zahrnutý priamo v jednotke,lebo sa týkal vývoja situácií v tejto knihe. Koniec knihy sa mi zdal tiež už až moc rýchly spád udalostí. Som zvedavá na ďalšie diely.

nani_nka
nani_nka
01.08.2019 4 z 5

Pre mňa najlepšia kniha série, hoci polovica kniha predstavuje rovnaké udalosti ako sa stali v prvej časti len z pohľadu nových hrdinov, čomu sa autorka mohla vyhnúť. Georgina, aby utajila svoje tajomstvo, sa skrýva pod dokonalou fasádou a vystupovaním. Jej cieľom je vydať sa za vysokopostaveného muža, vďaka čomu by sa jej tajomstvo utajilo. Avšak neustále naráža na bohatého obchodníka bez titulu Colina.

pip11
pip11
29.03.2019 5 z 5

Příběh se mi moc líbil, že polovina byla opakování z minulé knihy mi nevadilo, jelikož to byl pohled na dané události druhými postavami, získalo to víc na plastičnosti. Původně nesnesitelná Georgina, si u mě získala sympatie díky svému nezáviděnihodnému problému, se kterým od mala zápolila. Colin byl skvělý,čestný a spolehlivý.

modranka
modranka
25.01.2018 2 z 5

Prvá polovica knihy je zostavená z rovnakých scén, totožných dialógov, no z pohľadu hlavných hrdinov tejto časti. Možno pre niekoho zaujímavé, pre mňa otravné a neoriginálne. Načo čítať totožný text z prvej časti? Nepriniesol nič neočakávané a odrazu som bola za polovicou knihy. Tam sa príbeh oddeľuje od postáv z prvej časti, ale zotrváva v polohe, že bez Šľachtickej rošády sa nezaobídete.
Samotná hlavná hrdinka mi bola nesympatická - tak trochu samoľúba potvora - aj keď síce mala dôvod taká byť, aby zatajila svoju vadu. Pre mladšiu generáciu čitateľov príjemné rozptýlenie, ale pre staršiu generáciu takéto správanie neodpustiteľné. navyše som presvedčená, že človek sa nedokáže radikálne zmeniť, teda v mojej mysli zostalo, že taká potvora bola aj po svadbe.
Chápem, že toto je tretia kniha od autorky, ale predsa sa v nej našli nelogické momenty. Napríklad... scéna - maškarný bál (ples) - zmyslom takéhoto bálu je anonymita - prečo potom autorka pristúpila k predstavovaniu sa osôb? To nedáva predsa zmysel.
A opäť z charakteristiky postáv bolo poriadne cítiť, že prvá (doposiaľ nepreložená) časť série citeľne chýba.

Marylaa
Marylaa
11.12.2017 5 z 5

První díl teto serie se mi velmi líbil, tak jsem samozřejmě byla zvědavá co bude dál. Na začátku knihy jsou popsané stejné události jako na konci prvního dílu, jen z pohledu jiných postav. Považuji to za skvělý nápad, ale užila bych si to víc, kdyby mezi vydáním těchto dvou knih uplynula kratší doba a měla bych to čerstvě v paměti. Takto mi nezbývá, než si někdy obě knihy znovu přečíst, tentokrát na jeden zátah :))