Dálná brána

Řadový úředník malé bankovní pobočky v Idaho Springs v Coloradu Steven Taylor při revizi starých bankovních účtů objeví bezpečnostní schránku z roku 1870 s podivným obsahem. Mezi zvláštními předměty se nachází také tapiserie, jež představuje bránu mezi naším světem a říší Eldarnu. Steven a jeho spolubydlící Mark nechtěně projdou bránou mezi světy a ocitnou se ve světě ovládaném Zlem. Steven s Markem se připojí ke skupině odpůrců nelidského vládce Malagona, jenž udržuje v porobených zemích Eldarnu nemilosrdnou krutovládu. Bojovníci za svobodu, k nimž se Steven s Markem přidali, se s pomocí kouzelníka Gilmora snaží zdolat obtížnou cestu do královského paláce, aby zlomili zlé kouzlo ovládající panovníka a Eldarn osvobodili. Eldarnské Zlo se nechce omezit jen na vlastní říši, ale touží využít Dálné brány – tapiserie umožňující přestup do našeho světa – a hodlá ovládnout i naši planetu. Osudy hrdinů brzy začnou čtenáři připadat důvěrně blízké. Na konci knihy si budete přát, aby měla ještě jednou tolik stránek.

zdroj - knizni web

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29414/dalna-brana-29414.jpg 4.216

Eldarn (1.)

The Hickory Staff: The Eldarn Sequence Book 1 (2007)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Plejáda
Počet stran:536
Překlad:Jarmila Doubravová
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-904369-3-0

ufounek17
23.09.2015

Luxusní čtení a hlavně zajímavý nápad děje...hltala jsem to jedním dechem a to rčení na konci knihy, že si budem přát ještě jednou tolik stránek, tak pravda....a pokračování Lessekův klíč, mě též nezklamal...paráda...milovníky fantasy...doporučuju!!!

zd0981
02.04.2015

Slabý spisovatelský výkon umocněn slabým překladem. Škoda.

zoomfire
21.07.2014

Skvěle napsaný příběh, který ke konci dostává rychlý spád. Zajímavé propojení fantasy světa s naší realitou.

stdriverlc
02.10.2013

Perfektní, super nápad a spádový děj...bavil jsem se od začátku do konce. Doporučuji všem fantasy fans. :)