Ekonomie

Ekonomie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31137/bmid_ekonomie-Gp9-31137.jpg 5 30 10

Základní americká učebnice, která podává srozumitelný výklad a úplný přehled soudobé ekonomie. Dvanácté (první české) vydání zahrnuje soudobou ekonomickou analýzu v podmínkách rychle se vyvíjející světové ekonomiky. Jde o syntézu hlavního proudu moderní ekonomie, přičemž učebnice zároveň seznamuje s institucemi amerického a světového hospodářství. Zvýšený důraz se klade na výklad otázek mezinárodní ekonomické spolupráce zejména v oblasti makroekonomické, a dále na na výklad funkce peněz a bankovního systému v současné ekonomice. Také historie oboru je dokonale popsána stejně jako hospodářská politika a zásady mikroekonomiky. Kniha je přes svůj rozsah neobyčejně přehledná a také metodický návod, jak učebnici studovat, je obecně přijatelný.... celý text

Literatura naučná , Ekonomie a obchod

Vydáno: , Svoboda

Economics , 1989

Radesan
30.08.2021 5 z 5

Pro ekonomy naprostá povinnost. na otázku kdo je lepší, jestli pan Holman nebo Samuelson a spol. je jednoduchá odpověď. Ani jeden z nich, obě dvě knihy jsou podle mne pro uchopení ekonomie a jejich principů důležité :-).

LordByron
31.07.2020 4 z 5

Skvelá knižočka čo vás fakt uvedie do všetkého a prezentuje vám množstvo rôznych postojov a protiargumentov...Rozoberané sú úplne férovo aj také témy ako FED alebo sociálne dávky pre černochov a nezamestnanosť a človek v nich má hned stokrát lepší prehľad.Pre mna ako zatiaľ totálneho laika to bol úžasný úvod a niektoré myšlienky či úžasne zvolené citáty Keynesa či Lenina si budem pamätať asi navždycky:)

p.pavlina
17.05.2018 5 z 5

Jedna z mála učebnic mě tato zaujala. Díky ní jsem systému hlouběji porozuměla a nebyla to nuda.

Ikkju
01.11.2017

Tuhle bichli jsem četl v apartmánu nad azurovým mořem, z nějakého důvodu jsem si tenkrát frčel na ekonomických dilematech jako jsou "děla nebo chleba".
Ke státnicím se hodilo, svoje jsem si v ní našel, ale už bych si z ní asi na moc věcí nevzpomněl..

konicekbily
21.10.2017 5 z 5

Základní kniha ekonomie, známá všem ekonomům západního světa. Při obnovování tržní ekonomiky v našich krajích se stala mou příručkou - jak to asi bude fungovat. Zkoušku z ní jsem neskládal, přezkoušel mne život. Jsou tam všechny nejdůležitější ekonomické vztahy, vazby a zákony. Žádný neplatí sám o sobě na sto procent, ale funguje to.

hroneczek
19.10.2017 5 z 5

Vhodná pro všechny stupně ekonomického vzdělání - tedy i pro začátečníky. A pro ekonomické vysokoškoláky povinná literatura.

Gwendelína
23.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Na jednoduchých příkladech je vysvětleno vše podstatné. Po čtení učených textů českých knih je tato jako balzám pro duši začínajícího studenta ekonomie. A i pokročilý si v ní rád zalistuje s vědomím, že ví, o čem čte.

Jarda Burgan
09.07.2015 4 z 5

Bible bro bakalářské studium na ekonomce. Nicméně Robert Holman je lepší.

Gandalfek
24.03.2015 4 z 5

Ač patřila na VŠ k biblím, přišla mi spíš jak psaná pro středoškoláky - pořád se dokola opakovaly ty samé věci. Dala by se seškrtat na třetinu a poskytla by stejné množství informací...

Oter
03.10.2011 5 z 5

Jedna z ekonomických biblí ;)

ekonomie makroekonomie mikroekonomie

Autoři knihy