Ekonomie

Ekonomie https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166758/bmid_ekonomie-166758.jpg 4 84 14

Kniha obsahuje základní kurz ekonomie, určený zejména pro bakalářský stupeň studia na vysokých školách. Učebnice představuje zásadní odklon od abstraktní metody výkladu, která redukuje ekonomii na soubor obecných pouček, definic, rovnic a křivek a činí tak z ekonomie nudný a od reality odtržený předmět. Místo toho nabízí ilustrativní metodu výkladu, která představuje spojení a průběžné prolínání teorie s příklady, případovými studiemi a aplikacemi. Ukazuje tak čtenářům, že ekonomie není abstraktní věda, nýbrž že má vztah k podnikání a k politice, a umožňuje jim orientovat se ve složitém, ale zajímavém ekonomickém světě - ve světě lidí, nikoli ve světě vzorců a křivek.... celý text

Radesan
30.08.2021 4 z 5

Klasika všech ekonomických klasik, pro začínající studenty ekonomie prakticky neexistuje lepší volba. kdysi dávno mi vcelku pomohla v orientaci u základních pojmů.

karol.cadex
01.09.2019

V životě jsem ekonomii neviděla, nerozumím jí, proto jsem se přihlásila na VŠ na humanitní obor a ejhle - ekonomii zde samozřejmě máme taktéž!
První pokus zkoušky jsem samozřejmě nedala, na druhý pokus jsem se tedy kousla a celého Holmana přečetla.
Holman je velmi pochopitelný, termínů je sice přehršel, ale základ a povědomí o problematice v hlavě zůstane.
Příklady v knize jsou skvělé, často i vtipné a hlavně jsou z reálného života.
Zkoušku mám za tři dny, tak jsem zvědavá, zda-li mi Holman k úspěchu pomohl.
EDIT: Tu zkoušku jsem neudělala ani po přečtení Holmana! Tak zas příští rok. :)

Skalara
12.01.2019 5 z 5

Nejlepší školní učebnice :D Jednodušše vysvětleno, na složení zkoušky ideální :D

Teraka
31.10.2018 5 z 5

Základní vhled do problematiky Ekonomie ve srozumitelné formě. Hromada praktických příkladů, která se vryje do paměti a pomůže pochopit, co člověk vidí na grafu nebo o čem jsou ty složité ekonomické pojmy jako mezní produkt, mezní užitek, mezní náklady apod. Za mě jako člověka dosud ekonomií naprosto nepolíbeného je tohle svatý text k porozumění základních věcí. Jednoduchý nášlap k tomu složitějšímu, co mě teprve čeká.

BlaueEule
16.08.2018 5 z 5

Kniha je čtivá, srozumitelná a díky ní a příkladům, které jsou v některých případech až polopatické, jsem dokázala i já celkem pochopit základy ekonomie, a to jsem se vždy považovala za ekonomického negramota. :)

Jass
25.04.2018 5 z 5

Je to učebnice ekonomie... takže nemůžete čekat, že byste se zrovna bavili, ale přiznávám, že i mě, jako naprostého ekonomického ignoranta to dokázalo zaujmout. I když nebudu předstírat, že jsem pochopila indiferenční křivky, to po mě nikdo nemůže chtít! Všechno je jednoduše, srozumitelně a s příklady vysvětleno. Jako základ ekonomie naprosto vhodné a nejvhodnější.
Jen doufám, že jsem tu zkoušku udělala a od téhle krásky už budu mít nadobro pokoj... XD

AdamCtenar
28.03.2018 5 z 5

Sice vysokoškolská učebnice, ale psaná skvěle a svižně. Skvělé příklady, fundovaný autor, rozhodně doporučuji!

hroneczek
19.10.2017 4 z 5

Bible začínajících ekonomů.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Alfa a omega základů dnešní teoretické Ekonomie. Pro mě je to základní iteratura k studiu. Nemám k ní výhrat, nemám k ní ani hlubukovou citovou vazbu.

Mi-šu-le
05.02.2016

Poměrně přehledná, dobře vysvětlené pojmy a grafy. Pro základy ekonomie to jistě stačí.

Jarda Burgan
09.07.2015 5 z 5

Nejlepsí základní ekonomický exkurz od českoho autora. Velice čtivé doplněné příklady z praxe. Každý ví, že ekonomie je věda politická. Takže dopředu upozorňuji, že levičák, který si myslí, že zdroje dokáže nejefektivněji přerozdělit stát, by si raději publikaci brát neměl.
90%

ChrisSparrow
27.01.2014 4 z 5

Nejspíš nejpřehlednější kniha o ekonomii, co se mi dostala do ruky.

kirmakX6on
10.12.2013 1 z 5

Naprosto nedoporučuju. Za prvé kniha je jen z poloviny ekonomická, z té druhé je politická. Autor je pravičák jak poleno a bohužel se to projevuje v demagogickém stylu, v jakém se snaží levicovou politiku pomocí ekonomických pouček vysvětlit jako naprosto iracionální. To pak vede k dvěma věcem. Člověk znalý věci bude zuřit, člověk neznalý věci bude nechápat, jak je možné, že se to děje a to nejen "u nás", ale i ve světě. Pokud jde o způsob výkladu, je extrémně upovídaný a pomalý. Příkladů z praxe je nadměrně - primitivní věci vysvětluje na desítkách stránek. Průměrně inteligentního člověka jeho výklad naprosto uspí. Mnohem více doporučuju Ekonomii a ekonomiku od Vlčka, která probírá stejná témata do stejné hloubky, nicméně na zlomku rozsahu, přitom bez ztráty srozumitelnosti. Navíc Vlček zvládá být politicky neutrální a vysvětlit i zdánlivě iracionální zásahy státu, přitom však s prostorem pro svobodné subjektivní zhodnocení na základě vlastních politických přesvědčeních.

Faither
25.08.2012 5 z 5

Skvělá kniha, která svou vlastní čtivou formou uvede čtenáře do většiny základních kapitol ekonomie. "Případovky" mi pomohly pochopit spoustu souvislostí nejen při mém studiu, ale i v pohledu na hospodářskou politiku. Na rozdíl od dalších knih pana profesora Holmana je kniha určitě vhodná i pro zájemce, kteří se nechystají ekonomii studovat. Určitě se ke knize za čas vrátím a přečtu si ji znovu.