Einstein - Myšákova fantastická cesta prostorem a časem

Einstein - Myšákova fantastická cesta prostorem a časem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466297/bmid_einstein-mysakova-fantasticka-cesta-mwd-466297.jpg 5 15 4

Bylo setkání s malým myšákem osudové? Pomohlo Albertu Einsteinovi ke vzniku jeho známé teorie? Jak dokázal tento zaměstnanec švýcarského patentového úřadu posunout hranice fyziky a převrátit naše představy o prostoru a času? Vydejte se na poznání s malým myšákem a podívejte se, zda půjde vrátit čas! Einstein - Myšákova fantastická cesta prostorem a časem je již 4. volné pokračování úspěšných knih světově uznávaného spisovatele a ilustrátora Torbena Kuhlmann o dobrodružném myšákovi.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Dynastie

Einstein: Die fantastische Reise einer Maus durch Raum und Zeit , 2020

EliBla
03.01.2022 5 z 5

Kniha mě uchvátila svými ilustracemi. Jsou nádherné a hlavně ty celostránkové. Příběh myšáka je jedno velké dobrodružství. Díky němu jsem se i dozvěděla, že Einstein pracoval na patentním úřadu. Určitě si knihu přečtěte.

Klesňa
15.10.2021 5 z 5

Wow! Tahle kniha mi jednoduše vyrazila dech! Krásnější ilustrace jsem ještě neviděl. Technika akvarelových barev a kresby tužkou samotného pana Torbena Kuhlmanna je prostě dokonalá. Všechny obrázky má tak detailně propracované a nádherné, že bych si je klidně zarámoval a pověsil na zeď. Prostě umělecké dílo! I detaily na samotných stránkách pod textem, kde jsou různé nepatrné skvrny, škrábance a zažloutlá místa působí dojmem starého papíru a to dodává celé knize ještě větší kouzlo. A pokud si myslíte, že ilustrace převyšuje samotný děj – jste na omylu! V příběhu je nádherně popsané cestováním časem (např. souvislosti s tím, když něco necháte v minulosti a tím ovlivníte budoucnost). Nejvíc mě ale nadchla myšlenka toho, že za Einsteinův objev vlastně může malinkatá myš. A aby toho nebylo málo, tak na konci knihy máte i informace o životě Einsteina a taky jednoduché vysvětlení pár jeho teorií. Já teda nejsem vůbec vědecký typ, ale tady Vám myšáci a jednoduché ilustrace pár jeho teorií pomůžou alespoň trochu pochopit. Po dlouhé době kniha, která podle mého bude děti moc bavit a přitom se i něco přiučí. No a dospělí budou určitě taky nadšení – stejně jako já!!! Hned se jdu podívat po dalších dílech! IG: @klesnacte

veruptackova
12.05.2021 5 z 5

Kniha si mé srdce získala na první prolistování. Nejsou to však jen krásné ilustrace, co tuhle knihu dělá pokladem v mé knihovně. Příběh Myšáka si mě prostě získal svou propracovaností, zajímavostí a tím, jak umí poučit o objevech jednoho z nejznámějších vědců naší historie. Rozhodně doporučuji! Určitě potěší malé i velké čtenáře.

Knižní střípky
23.03.2021 5 z 5

Předností knih z této série jsou v prvé řadě naprosto nádherné ilustrace, které zaujmou nejen děti, ale i nás dospělé. A pak už jenom se zatajeným dechem hltají příběh a vlastně ani neví, že se i učí. Za můj život se mi dostalo do rukou spoustu dětských knih, mám dvě děti, které obě byly vášnivými čtenáři od útlého věku, a proto jsme doma neměli nikdy nouzi o dětské knihy. Já sama do světa dětských knih čas od času velice ráda uteču a objevím-li nějaký opravdu povedený kousek, jsem za to neskonale vděčná. Navíc miluju knihy, kde se děti nenásilnou formou dozvědí něco nového, myslím si, že Komenského škola hrou je ta nejlepší cesta ke vzdělání v útlém věku. A všechno toto výše zmíněné se propojuje v knihách z nakladatelství Dynastie. Pokud tedy máte doma malé zvídavé čtenáře a i vy sami v sobě máte ještě duši dítěte, podívejte se na tuto sérii, myslím si, vlastně ne, jsem si v tomto případě stoprocentně jistá, že vás tyto knihy nadchnou stejně jako nás. Já za ně dám ruku do ohně.

pro děti vynálezy a objevy myši dobrodružství vynálezci Albert Einstein autorské ilustrace

Torben Kuhlmann
německá, 1982