Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta - II. díl

Druhá část dvoudílného vydání slavného historického románu Mika Waltariho z období starého Egypta.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/131757/egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-3Yh-131757.png 4.647

Sinuhe egyptiläinen (1945)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Vyšehrad

Kniha Egypťan Sinuhet - Patnáct knih ze života lékaře Sinuheta - II. díl

Romanka89

Mrzí mě to, vážně mě to mrzí, ale s touto knihou jsem se prala skoro 3/4 roku. Čtu i náročnější knihy, nevím co mi nesedělo, možná mi prostě nesedí Egypt, možná vážně moc nahuštěný text s minimem přímé řeči, těžko se mi to četlo, četla jsem mezi tím i spoustu jiných knih. Byly pasáže, které mě i zajímaly a bavily, ale více bylo těch popisných a pro mě útrpných. Připadám si vážně jako barbar ale mě toto dílo nesedělo.

Šárkaxx

Když jsem se do té knihy pouštěla, nevěděla jsem, jestli to dočtu - jednak počet stran, jednak téma - historie faraonů není zrovna můj šálek čaje. Nicméně už od prvních stránek mě kniha tak chytla, že jsem ji přečetla za pár dní.
Celkový dojem byl po ní lehký smutek, napadlo mě, že od těch dob se, co se týče politiky a jejích dopadů, změnilo jen velmi málo.
Nicméně vřele doporučuji.

E. Witerez
11.06.2017

Musím říct že jsem stravila s knihou (I&II) několík měsicu. Mám na čtení málo času. A ve chvili kdy jsem otočila poslední stránku, nevěděla jsem jaksi "co dál?"... Tak jsem se zvykla na proživaní Sinuhetová života, že se to stalo na těch pár měsicu nedilnou současti života vlastního... Jsem ráda že jsem stravila s knihou tak dlouhou dobu. Dalo mi to víc času na první objevovaní starého Egyptu a života Sinuhetová, víc času straveného s lidmi a místy které tento moudrý muž poznál a navštívil. Ten, jenž je osamělý, se stal mým důvěrným přítelem a musím říct ze po půlroce od přečtení knihy mi opravdu chybí. Určitě se ke knize vrátim, až na vzpominky o ní lehne písek zapomění v důsledku nelitostného běhu času. Moc se na to těším.

jaja1989
17.04.2015

Supr kniha o egyptanech a jejich rituálech.

Mika Waltari

Mika Waltari