Egypťan Sinuhet - patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet - patnáct knih ze života lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459156/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-96p-459156.jpg 5 5075 706

Rozsáhlý historický román vynikajícího finského autora upoutá barvitě a historicky věrohodně vykresleným životem ve starém Egyptě v době kolem roku 1350 př.n.l. Dobové zvyklosti a reálie kreslí autor na pozadí podivuhodného životního příběhu moudrého starého lékaře, královského otvírače lebek. S uměleckým mistrovstvím promítá do dávné minulosti dodnes aktuální otázky prostřednictvím představitele vrcholné vzdělanosti té doby a dává nahlédnout do života egyptských panovníků stejně sugestivně, jako do života obyčejných bezejmenných lidí. Samotný životní příběh lékaře Sinuheta je nadčasovým zobecněním lidského osudu se všemi zvraty, vítězstvími i prohrami.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

sojmen
13.05.2014 5 z 5

Super kniha, rozhodně jsem se nenudil, ale pro začínající čtenáře bych ji nedoporučil (zase 3x akční kniha to není) , pro pokročilé vřele doporučuji.

technolog
27.04.2014 4 z 5

Je to moc hezka knizka, ale asi jsem po všech tech recenzích cekal o trošičku vice :)

Staňule48
26.04.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších knih, je plná moudrosti a věcí k zamyšlení. A k tomu děj, který mě ani na chvilku nenudil.

Konvalinka987
25.04.2014 5 z 5

Zajímavá kniha. Mohu jen doporučit. Úplně se člověk vžije do té doby a dokáže si to představit. V knížce jsou vložené téměř filosofické myšlenky. Jediný co mi trochu vadilo, tak bylo časté opakování frází- " s lejnem mezi prsty" a " zní mi to jako bzučení mouchy v uších".

Ladys
19.04.2014 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Nevšední, až básnický jazyk dodává příběhu na atmosféře. Spolu s Kořeny, Laskavými bohyněmi, Želary a Sophiinou volbou patří k nejzajímavějším knihám, co jsem četl

Kabi
27.03.2014 4 z 5

Kniha byla zajímavá, mohu všem doporučit.

Milda58
19.03.2014 5 z 5

Nebudu zde už po sté opakovat, jak skvělé dílo plné moudrých myšlenek to samozřejmě je. Jedno mi ale v předchozích komentářích chybí. Tato kniha je také plná humoru. Možná místy černého, brutálního, někdy naopak jemného a skrytého. Musím se přiznat, že už dlouho jsem se při čtení tak upřimně nezasmál. Takže i kvůli svéráznému autorovu smyslu pro humor se k této knize budu určitě rád vracet.

slezakmartajh
18.03.2014 5 z 5

Jak už několikrát zmíněno jazyk jakým je kniha psaná je těžší.Romány mě baví Egypt také ale mě odradil ten styl jak je napsaná takže jsem ji vyloženě nehltala jako jiné knihy ale určitě knihu doporučuji je to zajímavé čtení .

ksander33
18.03.2014 3 z 5

Jazyk je trošku těžší, takže mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla. V knize mi chybělo hlavně napětí - významných údálostí bylo dost, ale styl vyprávění jejich důležitost utlumil.

vědu
12.03.2014 5 z 5

Osvědčená klasika, super čtení, určitě se k ní ještě někdy vrátím

32da
10.03.2014 5 z 5

Dlouho jsem odkládala čtení této knihy a musím říct, že jsem udělala velkou chybu. Kniha se četla sama, okamžitě mě vtáhla do děje. Moc pěkná. Myslím, že co nevidět se k ní zase vrátím :-)

Toti82
01.03.2014 5 z 5

Perfektná kniha. Je to kniha, ktorá ma zaujala už od samého začiatku. Žiadny dlhý úvod, kde sa spomenie priveľa postáv a človek má chaos v hlave. Jednoduchá kniha, ktorá lahodí srdcu, rozumu a všetkému inému :) ... V niektorých momentoch som sa úplne vžil do Sinuhe-ho postavy, do celého deja, ako keby som tam bol aj ja, alebo ako keby som bol ja sám Sinuhe. Niektoré momenty som prežíval ako keby sa to týkalo aj mňa, smial som sa spolu s ostatnými, nad niektorými príbehmi, ako aj zúril som spolu so Sinuhe, a niekedy som preciťoval aj jeho žiaľ. Pre mňa je to naozaj unikátna kniha.

zulanek
22.02.2014 5 z 5

Kniha ve mně zanechala hluboký dojem a jako se zrnko písku obaluje perletí a vznikne perla,tak se v této knize na obyčejné vyprávění starého egyptského lékaře nabalují události,ve kterých autor skvěle popisuje život faraonů,utrpení otroků,počátky lékařské vědy,touhu po moci,války,ale i sílu lásky a víry. A z toho všeho se zrodila perla-perla literární.
Kniha má cca 800 str.,ale kdo vydrží číst,nebude litovat!

Lucka Most
20.02.2014 5 z 5

klasika - knihu jsem četla už kdysi kdysi a občas se k ní ráda vracím - nádherně napsaná

lenka01
16.02.2014 5 z 5

kniha se mi m oc líbila

pofka
10.02.2014 5 z 5

Velice originální a zajímavá kniha, nemá konkurenci ve svém žánru. moc se mi líbila.

mili159
08.02.2014 5 z 5

Zatím jedna z nejzajímavějších knih, velmi pěkné zpracování jen škoda, že není žádný druhý díl.

jendoslav
06.02.2014 5 z 5

Vždy moudrá, občas smutná, občas veselá, nesmírně poučná, napsaná krásným jazykem - jednoduše jedna z nejzajímavějších knih, co jsem četl. A vlastně ani nechápu, proč mi tak dlouho unikala.

Sepurine
24.01.2014 5 z 5

Hrozně zajímavá knížka. Trošku náročnější na čtení (pro mě), ale jinak je to úplně něco jiného než všechno ostatní co jsem četla. Za posledních 10 let jsem jí četla třikrát.

lenka01
21.01.2014 5 z 5