Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře

Egypťan Sinuhet – Patnáct knih ze života lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310526/bmid_egyptan-sinuhet-patnact-knih-ze-ziv-OIj-310526.jpg 5 5080 706

Sinuhet je dítě neznámého původu. Připlul ke své nevlastní matce Kipě a otci Senmutovi v proutěném košíku po řece. Učil se v chrámě Amonově a stal se jako otec lékařem. Dobrodružství, která zažil, jsou četná. A tím nejpovolanějším, kdo by nám o nich měl povědět, je on sám.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Český klub

Sinuhet egyptiläinen , 1945

VeronikaZ
28.09.2014 5 z 5

Jedna hvězdička bezpochyby patří Kaptahovi. :-)

v2rc8
21.09.2014 5 z 5

Když jsem objevila tuto knihu ve zděděné knihovně svého přítele, rozhodla jsem se, že si ji přečtu. V rychlosti čtení mě ani tak nepopoháněl samotný děj a čtivost příběhu, jako spíš pocit, že v delším časovém horizontu budou možnosti k dočtení takto rozsáhlé knihy omezené.
Přestože jsem již nějakou knihu s životními moudry četla, nebyla to nikdy kniha spojená s tak bohatým příběhem. Přednost sice dávám dílům s poněkud veselejším dějem, přesto se mi líbil. I na neobvyklý styl a jazyk vypravování se dalo lehce zvyknout :-)

steffinka
11.09.2014 5 z 5

Skvelá kniha, ktorá nikdy neomrzí. Pútavý príbeh plus reflexívno-filozofické časti. Človek v nej pri každom ďalšom čítaní nájde niečo nové.

Pawlisman
11.09.2014 5 z 5

Velká klasika, která ani jinak ohodnotit nejde a líbí se prostě všem. Krásné přenesení do prastarých časů s mnohými poznatky.

Kostěj
04.09.2014 5 z 5

Sinuhet je příčinou toho, že nikdy nepojedu do Egypta. Není to už třeba: co by mě zajímalo tam stejně není; je to v této knize :-)

sluppka
19.08.2014 5 z 5

Kniha pro čtenářské fajnšmekry. Pokud někdo čeká knihu, která ho potáhne rychlosti svého děje, až jí bude sotva stačit, tak se velice mýlí. Naopak čtenář si musí navyknout na její mírné tempo, které udává vypravěč, jež dožívá své poslední roky života v osamění ve vile na mořském pobřeží. Obavám se, že po této knize budou další knihy co budu číst jen bzukotem mouchy v mých uších, protože už dlouho jsem nečetla téma tak krásně a kvalitně zpracované. A doufám, že jednou dosáhnu takových kvalit, že až budu na něco nadávat, vzniknou z toho ( po vzoru této knihy) tři strany opisného slohu, co se mi na dané situaci nelíbí.

Aaron Lewis
15.08.2014 4 z 5

Kdo by to byl řekl, ale bylo to velmi velmi hořké, opravdu. A úplně jiný než jsem čekala, žádný harém a podobně, byl to lékař, docela zvláštní člověk. Ale smutný konec, ne že by byl zas až tak tragický, ale hořký, prostě skončil ve vyhnanství a tak… no dalo se to:).

zebrazoma
20.07.2014 5 z 5

Táto kniha patrí u mňa k najohmatanejším. A to historické romány vlastne vôbec neobľubujem.

babyboar
18.07.2014 5 z 5

Kniha, o které kolegyně loni prohlásila, že ji četl každý komu je více než 13 let. Zastyděla jsem se a ponořila se do tohoto tlustopisu. Zprvu jsem Sinuheta proklínala. Za prvé, že se nechal obloudit ženskou natolik, že to stálo život i jeho rodiče. A za druhé právě pro formát knihy. Většinu knih přečtu v MHD, ovšem toto není zrovna kabelkový formát (a to mám kabelku velkou). I stalo se mi, že jsem knihu zapomněla jednou na poště, podruhé v obchodě... naštěstí se vždy našla, jenže nevydržela jsem. Věnovala jsem se jiným aktivitám a přečetla několik jiných knih. Když jsem konečně měla zase více času na čtení, vzpomněla jsem si, že máme na pobočce vydání ze šedesátých let, jehož výhodou je, že je dvoudílné a formát vkutku kabelkový. Pak už jsem si vše vychutnávala plnými doušky a s čistým svědomím dávám pět hvězd!

Jaaahoda
17.07.2014 5 z 5

Mám ráda historické knihy a tahle patří k nejlepším.

mirka8861
15.07.2014

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla...

oolinkaa
14.07.2014 5 z 5

Výborná kniha..I přesto, že má cca 800 stran, myslím si, že by ji měl přečíst každý. Miluji Egypt..

Dousabel
08.07.2014 4 z 5

Rozdělila bych to asi takto: Prvních 300 stran supr, dalších 200 dobrý, pak 200 stránek, do kterých jsem se musela trochu nutit a posledních 100 zase supr:) Ale každopádně jsem moc ráda, že jsem Sinuheta přečetla a na konci měla pocit, že jsem ten jeho život opravdu celý prožila s ním:) A za ty pravdivá moudra, co přežila tisíciletí si 4 hvězdy rozhodně zaslouží.

oolinkaa
30.06.2014 5 z 5

o pár příspěvků níže jsem komentář, že jsem knihu nedočetla, a že se k ní možná někdy vrátím. Tak ten čas je právě tady. A zatím paráda, nemůžu si stěžovat. Mika a jeho styl psaní je úžasný, a myslím si, že každý egyptomol by si měl tuto knihu přečíst a mít ji ve své knihovničce

KniSKov
24.06.2014 5 z 5

Přečetla jsem si znovu po asi 20 letech, kdy jsem ji četla poprvé - pamatovala jsem si, že se mi tehdy kniha moc líbila a ani "napodruhé" nezklamala! Naprosto mě dostal skvěle podaný sebeironický styl vyprávění "skromného" lékaře Sinuheta. Pár tisíc let sem nebo tam: základní lidské vlastnosti jsou neměnné....Krásný příběh, skvěle napsáno a ten konec.......... no, Sinuhet musel přeci jen dostat "svou míru plnou"! Určitě si někdy přečtu zas.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Kvůli téhle knížce jsem málem přišla k úrazu - četla jsem ji i na jezdících schodech a párkrát jsem to jentaktak vybrala. :) Můžete ji číst stokrát - a vždycky najdete něco, co vám minule uniklo. Skvělá knížka!

Chvatěrubský
30.05.2014 5 z 5

Moje srdeční záležitost, literární klenot. Velmi čtivý a přitom myšlenkově bohatý román.

Sheldon
29.05.2014 5 z 5

Waltari je můj osudový autor a díky této knize jsem si ho pro sebe objevil. Přestože podle mě napsal i lepší knihy, je Egypťan Sinuhet výborná kniha, která čtenáři hodně dá.

Yesenia
22.05.2014 5 z 5

Moje Bible!

adam5955
18.05.2014 5 z 5

Kniha vás nutí nad dějem neustále přemýšlet a když ji čtete podruhé, nacházíte stále nové zajímavosti a perličky, které jste přehlídli. Je to celkem těžké čtení, ale stojí za to.