Egypťan Sinuhe I.

Pätnásť kníh Egypťana Sinuheho uvádza čitateľa do čias starého Egypta v rokoch 1390 až 1335 pred naším letopočtom. Múdry a vzdelaný lekár v štvrti chudobných prijal malého najdúcha, dal mu meno Sinuhe, zasvätil ho do tajomstiev liečenia a okrem všetkej starostlivosti ho zahrnul aj láskou. No Sinuhe, ktorého už aj meno predurčuje k osamelosti, postupne odvrhuje všetkých, čo ho milujú, až sa dostane na dvor faraóna Echnatona a stane sa jeho dôverníkom. Po faraónovej smrti však Sinuhe upadne do nemilosti a jeho bývalý priateľ, egyptský vojvodca a uchádzač o faraónsky stolec, ho pošle do vyhnanstva. Tu starnúci Sinuhe píše svoje pamäti, aby sám pred sebou ospravedlnil činy, ktorých sa dopustil často proti vlastnej vôli a vlastnému presvedčeniu, len zo slabosti a neschopnosti vzoprieť sa brutalite vládychtivých mocnárov. Množstvo exotických zážitkov, plnokrvných postáv historických udalostí udržiava čitateľa v ustavičnom napätí. Dielo Miku Waltariho preslávilo tohto fínskeho spisovateľa, narodeného r. 1908, po celom svete. Známy je divadelnými hrami a v posledných rokoch aj detektívkami, ale najznámejšie jednako zostávajú jeho historické romány: Egypťan Sinuhe, Riman Minutus a Nesmrteľný Turms....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/173230/egyptan-sinuhe-i-8my-173230.jpg 4.740

Sinuhe The Egyptian (1945)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Kniha Egypťan Sinuhe I.

Romanka89
25.06.2018

Pro mě náročná kniha, do které jsem se nemohla začíst a trvala mi hodně dlouho. Druhý díl si přečtu jen ze zvědavosti. Možná mi prostě nesedí příběhy z Egypta, kdo ví.

Čtenářská výzva 2018: Kniha poprvé vydaná před rokem 1950.

Sváťa3
06.04.2018

To je tu jen jeden komentář ?????? Miluju příběhy ze starého Egypta, právě díky této knize. Četl jsem ji alespoň 5x! Kdo ne, ať to okamžitě napraví, nebo se nikdy nedozví, kdo to byla Nefer Nefer Nefer. Mimochodem v češtině má tato knížka prý nejlepší překlad ze všech jazyků, do kterých byla přeložena a že je jich hodně!!!!!

jaja1989
17.04.2015

Supr kniha o egyptanech a jejich rituálech.