Egypt. Říše faraonů

Publikace přibližuje dějiny starověkého Egypta, jeho kulturu, umění a náboženství. Podrobně se zabývá významnými postavami, historickými lokalitami a objasňuje obřady, zvyky a představy. Text provází množství barevných fotografií.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95710/egypt-rise-faraonu-LTt-95710.jpg 4.711
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Slovart (ČR)

Ancient Egypt: Kingdom of the Pharaohs, 2005

Kniha Egypt. Říše faraonů

Hobo

Publikace s tradičním souhrnným výkladem egyptských dějin. Nic nového se sice nedočtete, ale kvalita spočívá především v mnoha reprodukcích. V podstatě se jedná o kvalitní obrazovou publikaci s doprovodným textem. Za prohlédnutí a přečtení ale stojí, zájemce o podrobnosti může sáhnout po speciálnějších historiografiích, např. po nestárnoucím Zamarovského Bozích a králech starého Egypta.

DarthSoren
20.11.2018

Opravdu výborná kniha. Pojednává prakticky o úplných dějinách starověkého Egypta, text je doplněn o krásné fotografie a člověk při čtení až dostává chuť Egypt navštívit (a nejlépe v období faraonů, ale... bohužel). Co je ale rovněž skvělé, nechybí popis různých důležitých božstev egyptského pantheonu. Rozhodně stojí za přečtení.

anthea
25.11.2011

Krásná kniha plná nádherných fotografií staveb, maleb, soch, reliéfů a různých staroegyptských předmětů, k tomu nepříliš obsáhlé texty, což mě vyhovuje

Egypt

Kniha Egypt. Říše faraonů je v