Egypt : 3118 př. Kr. - 642 po Kr.

Egypt : 3118 př. Kr. - 642 po Kr. https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77280/velke-civilizace-egypt-77280.jpg 4 3 1

Kniha přináší celkový pohled na egyptskou civilizaci od jejích počátků po vliv na dnešní svět. Text je srozumitelný dětem a je doplněn barevnými ilustracemi Roba Shonea, mapami a časovými tabulkami

Skallarix
18.04.2017 4 z 5

Mám takový zvláštní pocit, že před dvaceti lety vycházely encyklopedie pro děti nesrovnatelně kvalitnější a propracovanější. Tím nemyslím rozsah, či ultra HD kvalitní obrázky v encyklopediích... Prostě ty knihy mnohdy daly dětem více, než ty dnešní. Stačí se projít v jakémkoliv knihkupectví v dětském oddělení. Málokdy narazíte na takové "encyklopedie", jako je třeba tato. Popisky, historická fakta (známá do té doby, samozřejmě mezitím mohl někdo přijít i s novými objevy vyvracející dokonce i ty původní), úžasné kresby - vše jednoduše vysvětleno dětem, aby to pochopily... Jsem rád, že i má knihovna má stále historicko-nostalgický koutek, kde se nachází tyto naučné publikace pro mladší jedince, které jsem dostával k narozeninám a svátkům od rodiny.

.... A mimo to, když se vrátím ke kresbám v knize - často jsem dle nich kreslil, když mi bylo sedm (babička si je dávala pak na ledničku). Takže bych je nazval mimo jiné i inspirativní. ;-)

pro děti starověký Egypt populárně-naučné publikace encyklopedie pro děti dějiny pro děti a mládež

Anne Millard
britská, 1939
1996  80%Obrazový atlas starých civilizací
1998  91%Velká kniha o pyramidách
1994  80%Egypt : 3118 př. Kr. - 642 po Kr.
1997  100%Lidé kdysi

Kniha Egypt : 3118 př. Kr. - 642 po Kr. je v