Edudant a Francimor

Edudant a Francimor https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56407/bmid_edudant-a-francimor-sbw-56407.png 4 226 37

Edudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby. Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody. Kniha, plná fantastických situací a groteskních dobrodružství, sršící vtipem a nápady, je báječným čtením pro všechny děti i rodiče. Vyprávění, kterým se autor vrací do světa dětí, patří k české humoristické klasice. Ilustroval Josef Čapek.... celý text

mia.com
mia.com
21.11.2018 4 z 5

Jasně si pamatuju, jak jsme knížku četli ve škole a já ji prostě milovala. Moc mě bavily všechny možné dobrodružství a žeru už jen jména hlavních hrdinů. Určitě se k ní jednou vrátím i v dospělosti :)

Medunkavera
Medunkavera
09.09.2018 3 z 5

Vzpomínám si, jak mi tuhle knihu maminka koupila. Bylo to vydání buď 1963, nebo 1966. To už nevím. Určitě to nebylo vydání z roku 1970. To vím určitě. (To už jsem dááávno četla něco jiného)
Vzpomínám si, jak jsem jako malá, tuhle krásnou knihu začínala číst stále a stále odznova, ale nechápala jsem ji. (Proto jsem ji začínala číst stále a stále znova) Štvalo mě to. Štvalo mě, proč to nechápu..
Teď - když o tom tak přemýšlím, tak je to asi tím, že už jako malá jsem vlastně na nějaký čárymáry nevěřila.

aktijnov
aktijnov
18.06.2018 3 z 5

Kdysi se mi to hrozně líbilo. Teď s odstupem času jsem v knížce už to kouzlo nenašla...

RyonMathrin
RyonMathrin
23.02.2018 4 z 5

Moc rád na tuhle knížku vzpomínám. Originální hrdinové, nápadité zápletky... jako dítě jsem to miloval.
Kdo nezná, ať neváhá a dá přečíst svým dětem. Takový Harry Potter je fajn, ale zejména poslední díly jsou už minimálně pro puberťáky. Tohle je taky kouzelné a o dost kratší, takže pro ty menší velmi vhodné.

kap66
kap66
12.12.2017 5 z 5

Vždycky jsem měla ráda propletení světa kouzel a toho "normálního" - z toho se dá vytěžit spousta humoru. To tady stoprocentně platilo. A večerníčkovské zpracování s hlasem Milana Šteindlera a Hapkovou hudbou nemělo chybu - a to jsem ho viděla až jako dospělá.

gabriela-r
gabriela-r
20.10.2017 4 z 5

Jako audiokniha čtená Milanem Šteindlerem docela fajn ;-)

Peleus
Peleus
09.09.2017 3 z 5

Tato a podobné knihy se mají číst ve věku, pro který jsou určeny. Pakliže je čtete o deset, dvacet let později, je to stejné jako dívat se na Teletubbies a divit se, proč jsou tak primitivní.

Takže, přátelé do 10 let, jste-li tu vůbec, koukejte se překliknout z Facebooku, vypněte všechny ty farmy apod. a koukejte jít na Databázi, kde Edudanta a Francimora ohodnotíte 5*, ať se ve svém komentáři nemusím připadat jako vrah něčích vzpomínek na šťastné dětství!

darinakovacova
darinakovacova
15.08.2017 4 z 5

Fantaskní příběh pro děti. Já sama jsem se pár úvodními stránkami prokousávala a nemohla jsem knížce přijít na chuť. V půlce se to zlomilo a příběh mě začal bavit. Možná jsem se na něj začala dívat více dětskýma očima.

Jessica007
Jessica007
07.10.2016 5 z 5

Četla jsem jako dítě - takové už trochu v pubertě - a líbilo se mi to hodně. Moje máma se do knížky taky tehdy podívala a jen kroutila hlavou, jak se mi to může líbit, že jí se to nelíbí a hlavu si "mohla ukroutit". Pamatuji si, jak se divila, že toto napsal Pan spisovatel, od nějž měla ráda knihu "Bylo nás pět" a tu mi koupila a tu ať si přečtu. Ale vzhledem k tomu, že už jsem byla trochu v té pubertě, tak jsem moc ráda a pečlivě přečetla tuto knížku (tu jsem taky měla v knihovně) a pořád jsem ji vychvalovala - hlavně před mámou (ale mně se to opravdu líbilo - možná i proto, že jsem nebyla menší nebo naopak větší), máma pořád kroutila hlavou a chválila "Bylo nás pět". Takže za mě 5 hvězdiček - i pro ty zážitky s knihou. :)

Ňunínek
Ňunínek
26.02.2015

no dobré

okap
okap
15.06.2014 5 z 5

genialni "pohadka" :) zadne naivni mazani detem medu kolem ust, je to humorne, napadite a akcni :) a zabavne nejen pro nejmladsi :)

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

bláznivé, legrační a poutavé-takto knihu hodnotím já :)

Skjaninka
Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Je to detská kniha a aj keď už mám ten vek bezstarostnosti dávno za sebou, neustále sa vraciam aj ku knihám, ktoré vo mne vyvolávajú nostalgické spomienky. Dobrodružstvo Edudanta a Francimora, ktoré sa odohráva na školskom výlete, je zárukou príjemnej zábavy s úsmevom na tvári.

tyzik.cejka
tyzik.cejka
27.04.2013 odpad!

Co to má jako bejt mě se chce nad tou slátaninou brečet málo známé filmové provedení je super kníiha mne naprosto šokuje

Alma-Nacida
Alma-Nacida
12.10.2012 4 z 5

Jedna z oblíbených knih mých dětí, kde se u čtení pobavím i já ;-), doporučuji milovníkům střeleností a absurdit.

maryzka
maryzka
26.04.2012 1 z 5

no nevim moc jsem to nechapala.

WEIL
WEIL
11.08.2011 3 z 5

V dětském věku se to čte dobře,pokud se dokáže čtenář trochu vcítit do prostředí a doby.

pohádky Večerníček pro děti od 9 let

Karel Poláček