Edudant a Francimor

Moderní pohádka o dvou chlapcích, kteří jako školáci narušují svými kousky vyučování a školní výlet promění v dobrodružnou cestu na kouzelném koštěti. Vtipné vyprávění s dobromyslným humorem, zaměřeným na školní řád, vychovatele, rodiče i na tradiční pohádkové bytosti.
Pro čtenáře od 9 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32284/edudant-a-francimor-32284.jpg 4.2130
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

mia.com
21.11.2018

Jasně si pamatuju, jak jsme knížku četli ve škole a já ji prostě milovala. Moc mě bavily všechny možné dobrodružství a žeru už jen jména hlavních hrdinů. Určitě se k ní jednou vrátím i v dospělosti :)

Medunkavera
09.09.2018

Vzpomínám si, jak mi tuhle knihu maminka koupila. Bylo to vydání buď 1963, nebo 1966. To už nevím. Určitě to nebylo vydání z roku 1970. To vím určitě. (To už jsem dááávno četla něco jiného)
Vzpomínám si, jak jsem jako malá, tuhle krásnou knihu začínala číst stále a stále odznova, ale nechápala jsem ji. (Proto jsem ji začínala číst stále a stále znova) Štvalo mě to. Štvalo mě, proč to nechápu..
Teď - když o tom tak přemýšlím, tak je to asi tím, že už jako malá jsem vlastně na nějaký čárymáry nevěřila.

aktijnov
18.06.2018

Kdysi se mi to hrozně líbilo. Teď s odstupem času jsem v knížce už to kouzlo nenašla...

RyonMathrin
23.02.2018

Moc rád na tuhle knížku vzpomínám. Originální hrdinové, nápadité zápletky... jako dítě jsem to miloval.
Kdo nezná, ať neváhá a dá přečíst svým dětem. Takový Harry Potter je fajn, ale zejména poslední díly jsou už minimálně pro puberťáky. Tohle je taky kouzelné a o dost kratší, takže pro ty menší velmi vhodné.

kap66
12.12.2017

Vždycky jsem měla ráda propletení světa kouzel a toho "normálního" - z toho se dá vytěžit spousta humoru. To tady stoprocentně platilo. A večerníčkovské zpracování s hlasem Milana Šteindlera a Hapkovou hudbou nemělo chybu - a to jsem ho viděla až jako dospělá.

gabriela-r
20.10.2017

Jako audiokniha čtená Milanem Šteindlerem docela fajn ;-)

Peleus
09.09.2017

Tato a podobné knihy se mají číst ve věku, pro který jsou určeny. Pakliže je čtete o deset, dvacet let později, je to stejné jako dívat se na Teletubbies a divit se, proč jsou tak primitivní.

Takže, přátelé do 10 let, jste-li tu vůbec, koukejte se překliknout z Facebooku, vypněte všechny ty farmy apod. a koukejte jít na Databázi, kde Edudanta a Francimora ohodnotíte 5*, ať se ve svém komentáři nemusím připadat jako vrah něčích vzpomínek na šťastné dětství!

darinakovacova
15.08.2017

Fantaskní příběh pro děti. Já sama jsem se pár úvodními stránkami prokousávala a nemohla jsem knížce přijít na chuť. V půlce se to zlomilo a příběh mě začal bavit. Možná jsem se na něj začala dívat více dětskýma očima.

Jessica007
07.10.2016

Četla jsem jako dítě - takové už trochu v pubertě - a líbilo se mi to hodně. Moje máma se do knížky taky tehdy podívala a jen kroutila hlavou, jak se mi to může líbit, že jí se to nelíbí a hlavu si "mohla ukroutit". Pamatuji si, jak se divila, že toto napsal Pan spisovatel, od nějž měla ráda knihu "Bylo nás pět" a tu mi koupila a tu ať si přečtu. Ale vzhledem k tomu, že už jsem byla trochu v té pubertě, tak jsem moc ráda a pečlivě přečetla tuto knížku (tu jsem taky měla v knihovně) a pořád jsem ji vychvalovala - hlavně před mámou (ale mně se to opravdu líbilo - možná i proto, že jsem nebyla menší nebo naopak větší), máma pořád kroutila hlavou a chválila "Bylo nás pět". Takže za mě 5 hvězdiček - i pro ty zážitky s knihou. :)

Ňunínek
26.02.2015

no dobré

okap
15.06.2014

genialni "pohadka" :) zadne naivni mazani detem medu kolem ust, je to humorne, napadite a akcni :) a zabavne nejen pro nejmladsi :)

AjťačkaTýnka
29.08.2013

bláznivé, legrační a poutavé-takto knihu hodnotím já :)

Skjaninka
08.06.2013

Je to detská kniha a aj keď už mám ten vek bezstarostnosti dávno za sebou, neustále sa vraciam aj ku knihám, ktoré vo mne vyvolávajú nostalgické spomienky. Dobrodružstvo Edudanta a Francimora, ktoré sa odohráva na školskom výlete, je zárukou príjemnej zábavy s úsmevom na tvári.

tyzik.cejka
27.04.2013odpad!

Co to má jako bejt mě se chce nad tou slátaninou brečet málo známé filmové provedení je super kníiha mne naprosto šokuje

Alma-Nacida
12.10.2012

Jedna z oblíbených knih mých dětí, kde se u čtení pobavím i já ;-), doporučuji milovníkům střeleností a absurdit.

maryzka
26.04.2012

no nevim moc jsem to nechapala.

WEIL
11.08.2011

V dětském věku se to čte dobře,pokud se dokáže čtenář trochu vcítit do prostředí a doby.