Edudant a Francimor

od:

Edudant a Francimor

Moderní pohádka o dvou chlapcích, kteří jako školáci narušují svými kousky vyučování a školní výlet promění v dobrodružnou cestu na kouzelném koštěti. Vtipné vyprávění s dobromyslným humorem, zaměřeným na školní řád, vychovatele, rodiče i na tradiční pohádkové bytosti.
Pro čtenáře od 9 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32284/edudant-a-francimor-32284.jpg 4.2126
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
Medunkavera
09. září

Vzpomínám si, jak mi tuhle knihu maminka koupila. Bylo to vydání buď 1963, nebo 1966. To už nevím. Určitě to nebylo vydání z roku 1970. To vím určitě. (To už jsem dááávno četla něco jiného)
Vzpomínám si, jak jsem jako malá, tuhle krásnou knihu začínala číst stále a stále odznova, ale nechápala jsem ji. (Proto jsem ji začínala číst stále a stále znova) Štvalo mě to. Štvalo mě, proč to nechápu..
Teď - když o tom tak přemýšlím, tak je to asi tím, že už jako malá jsem vlastně na nějaký čárymáry nevěřila.

aktijnov
18. června

Kdysi se mi to hrozně líbilo. Teď s odstupem času jsem v knížce už to kouzlo nenašla...

RyonMathrin
23. února

Moc rád na tuhle knížku vzpomínám. Originální hrdinové, nápadité zápletky... jako dítě jsem to miloval.
Kdo nezná, ať neváhá a dá přečíst svým dětem. Takový Harry Potter je fajn, ale zejména poslední díly jsou už minimálně pro puberťáky. Tohle je taky kouzelné a o dost kratší, takže pro ty menší velmi vhodné.

kap66
12.12.2017

Vždycky jsem měla ráda propletení světa kouzel a toho "normálního" - z toho se dá vytěžit spousta humoru. To tady stoprocentně platilo. A večerníčkovské zpracování s hlasem Milana Šteindlera a Hapkovou hudbou nemělo chybu - a to jsem ho viděla až jako dospělá.

Matys7777
20.10.2017

Jako audiokniha čtená Milanem Šteindlerem docela fajn ;-)

Peleus
09.09.2017

Tato a podobné knihy se mají číst ve věku, pro který jsou určeny. Pakliže je čtete o deset, dvacet let později, je to stejné jako dívat se na Teletubbies a divit se, proč jsou tak primitivní.

Takže, přátelé do 10 let, jste-li tu vůbec, koukejte se překliknout z Facebooku, vypněte všechny ty farmy apod. a koukejte jít na Databázi, kde Edudanta a Francimora ohodnotíte 5*, ať se ve svém komentáři nemusím připadat jako vrah něčích vzpomínek na šťastné dětství!

darinakovacova
15.08.2017

Fantaskní příběh pro děti. Já sama jsem se pár úvodními stránkami prokousávala a nemohla jsem knížce přijít na chuť. V půlce se to zlomilo a příběh mě začal bavit. Možná jsem se na něj začala dívat více dětskýma očima.

Jessica007
07.10.2016

Četla jsem jako dítě - takové už trochu v pubertě - a líbilo se mi to hodně. Moje máma se do knížky taky tehdy podívala a jen kroutila hlavou, jak se mi to může líbit, že jí se to nelíbí a hlavu si "mohla ukroutit". Pamatuji si, jak se divila, že toto napsal Pan spisovatel, od nějž měla ráda knihu "Bylo nás pět" a tu mi koupila a tu ať si přečtu. Ale vzhledem k tomu, že už jsem byla trochu v té pubertě, tak jsem moc ráda a pečlivě přečetla tuto knížku (tu jsem taky měla v knihovně) a pořád jsem ji vychvalovala - hlavně před mámou (ale mně se to opravdu líbilo - možná i proto, že jsem nebyla menší nebo naopak větší), máma pořád kroutila hlavou a chválila "Bylo nás pět". Takže za mě 5 hvězdiček - i pro ty zážitky s knihou. :)

Ňunínek
26.02.2015

no dobré

okap
15.06.2014

genialni "pohadka" :) zadne naivni mazani detem medu kolem ust, je to humorne, napadite a akcni :) a zabavne nejen pro nejmladsi :)

AjťačkaTýnka
29.08.2013

bláznivé, legrační a poutavé-takto knihu hodnotím já :)

Skjaninka
08.06.2013

Je to detská kniha a aj keď už mám ten vek bezstarostnosti dávno za sebou, neustále sa vraciam aj ku knihám, ktoré vo mne vyvolávajú nostalgické spomienky. Dobrodružstvo Edudanta a Francimora, ktoré sa odohráva na školskom výlete, je zárukou príjemnej zábavy s úsmevom na tvári.

tyzik.cejka
27.04.2013odpad!

Co to má jako bejt mě se chce nad tou slátaninou brečet málo známé filmové provedení je super kníiha mne naprosto šokuje

Alma-Nacida
12.10.2012

Jedna z oblíbených knih mých dětí, kde se u čtení pobavím i já ;-), doporučuji milovníkům střeleností a absurdit.

maryzka
26.04.2012

no nevim moc jsem to nechapala.

WEIL
11.08.2011

V dětském věku se to čte dobře,pokud se dokáže čtenář trochu vcítit do prostředí a doby.