Edmund Kampián SJ (1540–1581)

Anglický jezuita a mučedník. Vyprávění o anglickém jezuitovi Edmundu Kampiánovi, mučedníkovi z doby nesnadných náboženských sporů 16. století, představuje světce jako barvitou osobnost. K plně prožívané víře ho přivádějí církevní otcové. Sám dobře obeznámený s různými křesťanskými tradicemi nakonec nachází bohatství v propojení s Římem. Za nalezenou "životní perlu" rád odevzdává život. Je významně spjatý s univerzitním prostředím Prahy a Brna. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96659/edmund-kampian-sj-1540-1581-96659.jpg 2.52

Kniha Edmund Kampián SJ (1540–1581)

Kozel
09.09.2019odpad!

Poučení: Chceš-li se něco dozvědět o dějinách (čehokoli, kohokoli), NEČTI podání fanaticky (rozuměj nábožensky) zainteresovaného (rozuměj zaujatého) autora!

Sešitek mi nedal nic než pocit rozčarování odrážející se v zamračeném výrazu tváře. Ovšem velmi mě pobavil vrcholně pokrytecký alibistický odstaveček, kterým autor chtě nechtě sám sebe definoval. Dovolím si citaci: "S ideology, kteří umnými sofismaty ospravedlňují své prohřešky, si neradno, jak dosvědčují dějiny, zahrávat. Každý odpor proti jejich přesile je marný, neboť se domnívají, že zásady druhých se musejí přizpůsobit jejich mínění. Na svobodu svědomí, jíž sice sami v teorii bývají horlivými zastánci, se před nimi nelze odvolávat. Kdo před nimi neskloní hlavu, může si být jist, že o ni přijde." Ano, pane Úředníček, vítejte u sebe doma.