Pan Buřtík a pan Špejlička

Pan Buřtík a pan Špejlička https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46714/pan-burtik-a-pan-spe-46714.jpg 4 99 22

Nová kniha Zdeňka Svěráka, vypráví o nevšedním přátelství dvou kamarádů, zpečetěném tlačenkou a lipovým čajem. Tři neuvěřitelné příběhy pana Buřtíka a pana Špejličky doprovodil svými ilustracemi Jiří Votruba. Vznikla tak pestrá a nápaditá knížka nejen pro děti. První dva příběhy napsal Zdeněk Svěrák v 70. letech pro své děti. Vyšly v roce 1971 a 1972 v Albatrosu jako samostatné sešity a čtenáři si je velmi oblíbili. Třetí příběh - Lekárna U bílé myšky - dopsal Zdeněk Svěrák v tomto roce. „Mezi panem Buřtíkem a panem Špejličkou vzniklo kamarádství, které se hned tak nevidí. To jim pomůže dostat se z každého maléru. Když se pan Buřtík a pan Špejlička poprvé setkali, dali se do smíchu. Smáli se sami sobě, vždyť jeden vypadal jako soudek, druhý jako tyčka. Ale hned si byli sympatičtí, a vydali se zpečetit své nenadálé přátelství do restaurace Rozmarýnka. První si objednal dvanáct talířů tlačenky s chlebem (který asi?), ten druhý lipový čaj a sušenku (kdo asi?). A pak společně vyrazili vstříc novým dobrodružstvím. Tak ať se vám oba pánové neztratí!... celý text

klarca1993
01.11.2023 5 z 5

Vynikající humor pana Svěráka je zkrátka nepřekonatelný i v dětských knihách :)

Markushka
17.08.2023 5 z 5

Prostě zábavné, hra se slovy, krásné ilustrace. Děti velmi bavila.

huhuhu
03.06.2023 4 z 5

5letého syna knížka při společném čtení velmi zaujala. Ale myslím, že ani ne tak příběhy, jako spíš samotnými postavičkami. Dokonce si je pak ve školce kreslil.

Atlantis
09.07.2022 3 z 5

Svěrák se tady prostě nedokáže vymáčknout, i kdyby ho mučili. Všechno se stokrát opakuje, situace nejsou vtipné, nedělejme si iluze a všemu nasazuje korunu doslov, kde autor sám přiznává, že musel na sílu dodělat ještě jeden příběh, jinak by se ani nedala tahle zbytečnost vydat. Pana Svěráka mám opravdu rád, ale tohle bylo neslané nemastné nic. 2,5*

Vivetkav
11.04.2022 4 z 5

Úžasná a nejen pro děti.. miluji důvtip pana Svěráka a krásné poučky z povídek vyplývající...

GaleW
14.03.2022 5 z 5

Jako velká fanynka pana Svěráka jsem pořídila mladší dcerce k Vánocům i tuto knížku, příběhy byly vtipné, veselé kresby, spokojenost.

anna.zahy
24.09.2020 5 z 5

Nejdřív jsem znala písničku o panu Buřtíkovi a panu Špejličkovi a máma mi pak koupila knížku. Moc se mi to líbilo, je to vtipné. A pan Svěrák je můj oblíbený herec a zpěvák a spisovatel, už když jsem byla malá.

Vojtrman
13.09.2020 5 z 5

Je to moc hezká knížka, je zábavná srandovní a čtení mě bavilo.

Katka2382
24.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka,dětem se moc líbí.Hlavně Pocemové:).Od pana Svěráka mi ještě nic nezklamalo.

Páájinka
05.04.2020 5 z 5

Kniha je o ničem a o všem, je krásně napsaná.

JIVaJaH
11.06.2019 4 z 5

Synkovi se příběhy této dvojice líbily, mně tolik ne. Je to ale kniha pro děti.

JankaV80
27.06.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, bohužel přečtená za tři večery. Bylo by ideální ty 3 dlouhé příběhy předělat do kratších kapitol. Největší úspěch měl poslední příběh - lekárna U Bílé myšky. Krásná ukázka hraní si s češtinou a písmenky.

Jessybelle
27.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha.

wiix
11.01.2017 4 z 5

Takéto netradičné témy deti mulujú, možno príbehy mohli byť kreatívnejšie.

MaxQ
04.01.2017 4 z 5

Dětem se líbí, mně taky. Klidně mohla být delší, takhle vystačila jen na tři večery.

legoland
26.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Čtu ji stale dokola. Moc velká sranda. Škoda, že nemůžeme dát 10 *.

zuzi1162
24.01.2015 5 z 5

Tímto jsem si splnila jeden bod čtenářské výzvy 2015 a stálo to za to. Knížka se mi líbila a těším se až budu mít děti dost velké, že se mě budou ptát, co mají číst. Pak jim doporučím tuto knihu.

Jana_Z
28.05.2014 5 z 5

Vtipná knížka. Lekárna už v našem slovníku úplně zdomácněla.

lukasmiri
13.05.2013 5 z 5

Moc pekna knižka. Muj 4 letý syn se každý vecer tesil na pokracovani. Skoda, že neni rozsahlejsi.

Anre3
06.04.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka. I pro dospělého. V knížce se krásně hrají s češtinou.

pro děti od 5 let

Zdeněk Svěrák