Eco-friendly domov

Eco-friendly domov https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412904/eco-friendly-domovnb47PT-Y40-.jpg 4 49 12

Je vaše domácnost ohleduplná k životnímu prostředí? Tento inspirativní a praktický průvodce vám obrátí pohled na svět o 180° a pomůže vám krok za krokem změnit nejen váš styl bydlení. Úvodní část nejprve nastíní nezbytné základy vědomého života, čímž vás jako čtenáře provede přínosy plynoucími z vašeho rozhodnutí pro udržitelnost, a vysvětluje, jak používat tuto knihu a začlenit její zásady do každodenního života. Christine Liu, bloggerka a odbornice na téma udržitelného životního stylu, s vámi projde jednotlivé místnosti vašeho domu – obývák, kuchyň, ložnici a koupelnu – a nabídne tipy, triky a 18 projektů představených krok za krokem, díky nimž povedete styl života s menším dopadem na životní prostředí. Ať už tak, že si vyrobíte svou vlastní zubní pastu, vydáte se na cestu obnovitelných zdrojů energie, omezíte spotřebu plastů, založíte si vlastní bylinkovou zahradu, nebo upcyklujete staré kusy nábytku, existuje mnoho větších či menších kroků ke změně.... celý text

Literatura naučná , Hobby , Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Via

Sustainable Home , 2018

bety1606
15.09.2022 5 z 5

Užitečné rady a tipy do domácnosti, nejen pro nadšence ekologie.

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Tato publikace se trochu liší od jiných když přelouskáte předmluvu,která Vás zasvětí do problému ohledně odpadů a konzumního života. Jaké výhody jsou minimalistického života. A pak je tu Vás domov rozdělen na dané místnosti. A každá daná místnoat rozčleněna nápady na změnu,alternativy za Vámi zažité a zajeté věci. Neřikám,že vše uvedete do praxe. Ale každá změna se počitá. A myslím, že každy krok ke změně Vás bude těšit

solange
08.11.2021 5 z 5

Všem z nás jistě není jedno to jak a kde bydlíme a jak a co využíváme. Příroda nám toho dává opravdu hodně a tak bychom si to měli uvědomit a najít si způsob jak to vše dostat do rovnováhy. Nevím jak ostatní, ale u nás se snažíme opravdu velmi aktivně využívat přírodní zdroje a šetrně se starat o využití zdrojů, které je možno recyklovat a ušetřit tak alespoň to co je jen možné a nemuseli se obávat.

hol58186
03.11.2021 5 z 5

V dnešní době je tahle kniha Eco-frie díly domov pokladem. Protože obsahuje spoustu skvělých rad a nápadů jak doma žít právě Eco-friendly, šetrně k přírodě. Líbí se mi že je knížka rozdělena podle jednotlivých místností v domácnosti a podle místností taky získáme určité nápady. Například i jak si vyrobit oblečení, různé čistící prostředky. Jak nakupovat bezobalove a podobně. Dlouho mě tahle tématika zajímala a jsem ráda, že jsem objevila tuhle knížku. Můžu jedině doporučit.

martinbrzobo
24.08.2021 5 z 5

Díky této knize jsem změnil hned několik věcí a jsem za to neskutečně rád. Kniha mi moc pomohla, jsem laik a moc jsem toho o tomto tématu nevěděl. Nyní žiji o hodně víc ekologicky.

amaenium
31.01.2021 3 z 5

Pěkná kniha, minimalistická s krásnými fotkami a užitečnými tipy, jak ovlivnit životní prostředí byť na první pohled malými drobnostmi. Jedná se však o takový základ - pro toho, kdo se o téma životního prostředí zajímá již delší dobu, se tu nenajde příliš mnoho nového.
Ačkoliv pracuji v prostředí, které se snaží jít v ekologii příkladem, pár nových informací jsem se tu dozvěděla. Tipy na domácí produkty mám v plánu vyzkoušet a přehodnotím ještě některé “resty”, které mám v domácnosti.
Co mi přijde ironií a vadí mi je fakt, že je kniha tištěná v Číně, místo aby se podporovali lokální tiskárny a zmenšila stopa za následný dovoz.

Toledo
14.01.2021 3 z 5

Jako úvod do světa minimalismu a ekologie je to dobré, ale pro někoho, kdo se o toto téma zajímá už delší dobu, tam není nic nového. Jsou tam pěkně shrnuté základní body, ale kniha nejde nijak do hloubky. Co musím ocenit je minimalistický vzhled a pěkně utříděné kapitoly rozdělené podle místností v domě či bytě.

LunaL.
17.07.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem na toto téma četla. Divila jsem se, jak se četla hezky, během dvou dnů jsem ji měla dočtenou. Nějaké nápady mě zaujaly, s něčím jsem nesouhlasila. U autorky jsem ocenila, že nikdy "nenutila"dělat věci tak a tak, spíš pobízela, ať člověk hledá a zjišťuje informace dál a najde si "svojí cestu" k přírodě, která ho bude hlavně bavit. Dost se mi líbilo, že byla kniha doplněná recepty a návody na domácí výrobu (ať jídla, truhlíku nebo kosmetiku) - tak mě to zaujalo, že už mám koupené ingredience na domácí tělové mléko! :)

Roscata
16.12.2019 5 z 5

Pokud hledáte přehlednou knihu která vám pomůže být více ohleduplnými k přírodě kolem vás, všema deseti vám doporučím Eco-friendly domov od blogerky Christine Liu. V knize s ní projdete nejdůležitější místnosti vašeho domova a dozvíte se tipy a rady jak z nich udělat ekologicky šetrnější varianty. Celá kniha je poutavě napsaná a plná informací a často mě zaráželo co vše stojí za koupením obyčejného kusu nábytku. Jako bonus máte v knize 18 zajímavých eko projektů a receptů do kterých se můžete sami pustit. Za mě je to báječný průvodce eko světem pro začátečníky.

Iki1
29.08.2019 4 z 5

Velmi dobrý a přehledný úvod do problematiky. Autorka přinesla stručný výtah obsáhlých návodů, které můžeme najít na různých webových stránkách. Cenný je široký záběr a možnost okamžitého praktického využití. I když ne úplně se vším bych bezvýhradně souhlasil.

Zania
24.07.2019 5 z 5

Knih o minimalismu a témat bez obalu jsem přečetla mnoho a musím říct, že jako jedna z mála zůstává v mé knihovničce. Některá fakta jsou až děsivá, donutí vás přemýšlet o jiném ekologickém způsobu žití. Jednoduché a praktické rady, návody i recepty. Určitě vyzkouším návody na přírodní kosmetiku. Doporučuji Všem, kteří se snaží o jednodušší, minimalistický a přírodě ohleduplný život :) .

Jajibloguje
16.07.2019 5 z 5

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.

ekologie domov nulový odpad minimalismus

Autorovy knížky

2019  81%Eco-friendly domov