Easy

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem... Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí? Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne. Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu. Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175674/easy-x21-175674.jpg 4.4800

Contours of the Heart (1.)

Vydáno:, Jota

Petruse21

Slušný začátek, pak to upadalo. Přišlo mi to jako reklama na kampaň metoo. Už mi lezou na nervy tyto typy hlavních mužských postav, kde si každý v dětství prošel minimálně pokusem o sebevraždu, šikanou nebo ztrátou rodiče a potřebuje "utěšit".

ves.lucie

Tak tohle nebylo uplne "EASY" cteni ... myslim, ze samotna problematika, ktera se v knize resi neni vubec jednoducha a ocenuji jak k tomu autorka citlive pristupovala ... a pak taky LandonoLucas ... ten byl proste naprosto bezvadny a skvely. Doucovatel vs. Student zaroven :-) kniha na se cetla bajecne a vrele doporucuji a ja take dekuji za doporuceni :-)

Amitiel76

Velice čtivá knížka, kterou jsem přelouskala za jediný den.....
Přesto mi možná trvalo nějakých sto stránek, než jsem se přeladila na "vysokoškolskou vlnu". Na všechny ty přednášky, testy, referáty, domácí úlohy..... školní spolky, bratrstvo a sesterstvo :-)
Ale jak jsem se přeladila, stránky už ubíhaly velice snadno.
Samotné téma knihy -znásilnění. Dost těžký kalibr. Která z nás to zažila, ta ví. Která ne, určitě si to umí živě představit..... Ať už jde o samotné znásilnění, nebo jen o nedokončený pokus. Pak všechny ty pocity kolem, které vás semelou. Strach, pocit viny, strach z reakce okolí, z možných následků a hlavně z dalšího napadení. Strach, že jste s tím vším sama, a nemůžete to nikomu říct. Dokud vám někdo nepomůže....
Ne vždy se totiž objeví Lucas, který vás zachrání. Ne vždy máte kamarádku, se kterou se můžete o svůj zážitek podělit. Ne vždy je tu rodina, která vás podpoří.....
Hlavní hrdinka se svému strachu dokázala postavit. Sebedůvěru jí dodal kurz sebeobrany, a hlavně Lucas, který se vždy nečekaně v pravou chvíli objevil na scéně....
Lucas. A jeho příběh. No, tak to byla teprve síla.... Kdo by tohle unesl?
Opravdu dobrá knížka, kterou doporučuji všem holkám k přečtení.....

Annkag

Príjemné čítanie na oddych.Miestami má žena pocit akoby jej libido malo vystrelit z lona von a miestami chyceme dych v návalu strachu.Príbeh je okorenení tým čo sa žial v dnešnej dobe stáva velmi často.Či už je to pokus o znásilnenie alebo znásilnenie samotné....je to niečo s čím spoločnost bojuje ale nie je vysoká pravdepodobnost žeby sme mohli dosiahnút úspech.
Jackie sa niečo také stane ale ona má na svojej strane anjela strážneho do ktorého sa postupne zamilováva.Lucas-Landon...hrdina ktorý tiež bojuje so svojou minulostou nad ktorou sa mi rinuli po tvári slzy...
...ale kniha pre nás ženy, má predza svoje happyendy a inak to nebolo ani v tomto prípade... :)

Nela.Rob

Naprosto jednoduché čtení - příjemná oddychovka. Jako náctiletá, bych knížku pravděpodobně hodnotila lépe.

JitulHa

Z počátku to vypadá jako typický příběh - hlavní hrdinka se rozchází se svým přítelem, aby pak mohla potkat toho pravého. Jenže ono to není tak jednoduché, protože je tu daleko závažnější zápletka. Naštěstí v té nejhorší chvíli měla Jacqueline při sobě svého anděla strážného aneb Lucase. Ten byl tak báječný, že se obávám, že někoho podobného by jste jen těžko hledali. Nejvíce bych u knihy ocenila styl psaní, protože ten příběh byl skutečně velice čtivý, knížka postrádala takovou tu očekávanou prvoplánovost. Nechtěla jsem prosedět u čtení téměř celé odpoledne, ale nedalo mi to. Začetla jsem se, čas ubíhal, ale já minuty ani nevnímala a s napětím sledovala předkládaný příběh.

Vikos

Tuhle knížku jsem četla asi tak ve dvanácti v elektronický podobě na wattpadu, kam ji někdo zkopíroval. Nicméně si pamatuju, že se mi strašně líbila a chtěla jsem pokračování, takže pět hvězdiček

sola_lupa

Ještě dneska si pamatuji, jak mě tahle klasická americká romanťárna dostala. Ono není divu, protože tenhle styl jsem v knihách, které se běžně prodávaly, nepotkala. O to víc mě mrzí, že Breakable nebylo nikdy přeloženo.

sarahmoon

Ano! Ano! Ano! ..... Když od knihy neočekáváte nic víc, než jednoduché romantické rozptýlení ;o)

Nikey

Knihu jsem četla poprvé před několika lety v angličtině, proto jsem opravdu ráda, že jsem měla šanci si ji přečíst i v češtině. Každopádně je to výborná kniha se skvělým příběhem. Plus jako student ekonomiky jsem se při narážkách na ekonomické pojmy bavila.

MajkaS

Z téhle knížky jsem hodně nadšená, dostala mě až tak, že jsem přelouskala i další dva díly v němčině, protože u nás zatím nevyšly, což je škoda, určitě by si našly cestu ke spoustě čtenářů nebo spíše čtenářek tohoto žánru.
V druhém díle se prolíná současný děj z pohledu Lucase s příběhem Landona po tragické události.
Třetí díl je příběh o vztahu nejlepšího Lucasova kamaráda ze střední Boyce a jeho přítelkyně Pearl. Tam už Lucas vystupuje jen okrajově.

TerezaMondeková

Kniha se mi hodně líbila. Byla jsem napjatá a zvědavá od začátku do konce. Jasně, že víme, jak to dopadne, ale konec mě docela překvapil. Na konci mě to bavilo nejvíc. Konečně se tam dělo něco zajímavého.
Obálka se mi hodně líbí. Hned na začátku mě okouzlila. A název to samé.
Hlavného hrdinu jsem si hned zamilovala. Je to ten typický, drsný kluk, co jezdí na motorce a má piercing. Hned se mi líbil.
A hlavní hrdinku totéž. Líbí se mi, že to nevzdala a bojovala za to co chce.
Knihu si určitě znova přečtu. Doporučuji.

Silver.l

Kniha se mi moc líbila. Škoda že tu ještě nevyšlo pokračování. Série by měla mít ještě další tři knihy.Druhy díl ma být z pohledu Lucase.

martina5069

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi kniha líbila nebo ne, jako chvilkama jo a pak si zas říkam "neměla sem přeskakovat řádky? " Děj byl klasická středoškolská romanťárna pro holky, možná je to mnou protože sem teď takových knih četla poměrně dost ale upřímně byli lepší než tahle. Co musím uznat téma znásilnění a učení se bojovat když situace nastane byla super, zas na druhou stranu příběh číslo dva "Lukas" mi příšel strašnej, vidět něco takovýho ale zas ho obdivuju že se postavil svým démonům a byl z něho super chlap. Co mě docela štvalo bylo to, že když mám v hloubi duše tajemství a někoho miluju na první pohled tak bych mu to řekla ať ten druhej ví na čem se mnou je. A ne tady to okecávání miluju tě ale nemůžu s tebou být, pak si to rozmyslím a nemůžu bez tebe být. Asi už sem zestárla. Suma sumárum kniha byla čtivá, rychlá a hlavně pokud ste na potetovaný kluky a piercingem ve rtu tak budete slintat nad Lukasem jako já :-)

Bitty666
07.12.2017

Jako nebyla špatná. Ale autorka málo využila potenciálu vyždímat díky zajímavému tématu z čtenářky více emocí. Celé to bylo takové nedotažené. Ale celkem dobře se to četlo. Hlavní hrdina si i ke konci knihy ponechal "koule", což je v rámci žánru velké plus. 65%

Eeli
05.12.2017

Pohádka pro holky... Snaha zaobírat se vážným tématem je zcela zastíněna romantickou linkou a okouzlujícím, avšak pravděpodobně nereálně dokonalým hrdinou. Ale proč ne, někdy je třeba si vydechnout a zasnít se...

Luca94
12.11.2017

Úžasná knížka, úžasný děj! Přečtená jedním dechem, zamilovaná do Lucase ... Zklamaná, že už je konec knížky .... Rozhodně stojí za přečtení a rozhodně je jedna z knížek, ke kterým se moc ráda vrátím! :)

Lucuschka
07.11.2017

Knizka me bavila, libila se a nemohla jsem se od ni ani odtrhnout. Super pribeh i zpracovani. Dojemne a krasne.

30.10.2017

Hrozně krásný příběh, který trochu vezme u srdce a přitom je romantický.

lucie2952
22.09.2017

Ze začátku mě kniha hodně bavila. Ale někdy v půlce mě přestala bavit. Ke konci jsem už přeskakovala sloupce a byla ráda, že už to končí. Za mne tedy nic moc.

Evaho73
17.09.2017

Tak toto je presne ten druh knihy, ktorá je pre niekoho úžasná a pre niekoho skoro odpád. Osobne sa mi dobre čítala, ale čím viac podobných kníh prečítam, zisťujem, že sú napísané podľa jednej šablóny - ona krásna trochu tajomná vďaka prežitej traume, on silný, citlivý, samozrejme krásny pán Dokonalý a väčšinou tiež s nejakou tou prežitou traumou, ktorá oboch spojí. Nemôžeme zabudnúť na kamaráta gaya a najlepšiu kámošku.....
Ďalej mi v knihe vadilo množstvo vulgarizmov, ktoré sa mi akosi nehodia k ľuďom z vysokoškolského prostredia, od ktorých sa očakáva aj trochu vyššie IQ a tento krčmový slovník sa k ním jednoducho nehodí. Knihu číta veľa mladých ľudí, ktorých tento druh literatúry istým spôsobom ovplyvňuje, a preto sa nečudujem, že vulgarizmy u mladých sú úplne normálne :-(.
Nehovorím, že kniha je úplne zlá, ale práve tieto zistenia ma oberajú o lepšie hodnotenie z mojej strány.

jani.ruzicko
14.09.2017

Knížka je podle mě naprosto bezvadná. Příběh je neuvěřitelně čtivý a to i přes citlivé téma znásilnění, nemohla jsem se odtrhnout, dokud nebyl konec. Postavy byli velmi sympatické, Lucas byl skvělý a citlivý. Za mě určitě doporučuji přečíst. =)

Ráčkajda
08.09.2017

Knížka se čte hezky, příjemná oddychovka pro náctileté:-)

katee21
01.09.2017

Úžasná knížka. Dávám 5 z 5. I přes téma, kterého se autorka v ději dotýká, jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Obě hlavní postavy jsem si okamžitě zamilovala, jediný kdo mi silné vadil byl Kennedy... Jsem ráda, že tento příběh měl šťastný konec a že viník byl potrestán. Všem doporučuji ;)

Nita17
14.08.2017

Kniha je neuvěřitelně čtivá, i přes citlivé téma, které se v ní nachází, po přečtení zanechává úsměv a klid. Hlavní postavy jsou sympatické, jejich romance je podána nenucenou formou a není to přehnané. Libí se mi dané "vážné" téma tohoto příběhu i to pojetí a vypořádání. Zasvěcení jsi z ní dokáží vzít víííc, než se může zdát. Oběť nenese zodpovědnost za násilníka, tady je tahle psychologie jistě zjednodušená, a v reálu to není tak jednoduché a rychlé, ale je to přece jen oddechová knížka a k tomu patří i dobrý konec, ne?

velunka1269
08.08.2017

Knížku jsem dnes dočetla po 2x. Je to taková oddechovka, měla jsem ji pokaždé za 1 den přečtenou. V knize je dobře vysvětlena problematika citlivého tématu a i jak se tomu ubránit. Samozřejmě vztah mezi Jacqueline a Lucasem je téma samo o sobě. Možná, že v budoucnu se pustím do knížky znovu. :-)

Princezna_1
08.08.2017

Tady tu knížku mám moc ráda. Kokonce jsem ji už četla 2x. :-)

Makulka1992
16.06.2017

Kniha byla příjemná oddychovka pro letní večer. Doporučuji nemusíte u ní přemýšlet ;)

xSimaix
10.05.2017

Musím se přiznat, že mě kniha trochu zklamala. Obal vypadal skvěle, popis totéž a knih na dané citlivé téma není mnoho, ale částmi mě celkem nudila.
1) Kniha se prezentovala dobře, téma znásilnění je citlivé a zajímavé na čtení, no připadalo mi, že autorka nedokázala dané emoce popsat. (tím určitě nechci říct, že je autorka špatná, mám jen na mysli dané téma) Nevtáhla mě to do děje a nepřinutila mě cítit emoce postavy. Také mi přišlo, že toto téma bylo v knize minimálně, až okrajově.
2) Vztah Lucase a Jacqueline mi připadal celkem unáhlený.
3) Příběh vypadal být něčím nový, zajímavý a neokoukaný, no nakonec mi připadalo, že je to to stejné co v každé druhé knize. Kluk hrdina s těžkou minulostí, holka se zlomeným srdcem, kterou se snaží dostat její ex. No a dál to známe...
Abych nebyla jen negativní, tak musím říct, že kniha byla velice čtivá a postava Erin byla skvělá. Také nápad !SPOILER! se "dvěma" mužskými postavami (Landon, Lucas) byl velmi pěkný. Sice to byla tatáž osoba a po chvilce to čtenáři došlo, no upřímně to byla jedna z věcí (nejspíš ta hlavní), která mě donutila zůstat u knížky.
Kniha byla průměrná, proto 3 hvězdičky. :)

ardeas
30.04.2017

Fajná odychovka, až na ten patetický koniec, tam to už strácalo akoby švih, ale tak je to odpustiteľné pre daný žáner :)