Džungle rtěnek

Nico ONeillyová je šéfredaktorka časopisu Bonfire a chystá se převzít celé mediální oddělení. Má hvězdnou budoucnost, úspěšného manžela a dospívající dceru, pro kterou by udělala cokoli ale z manželství se už dávno vytratila romantika, a proto se snaží najít ji v náručí mladšího muže. Wendy Healyová je ředitelka filmové společnosti Parador Pictures a matka tří dětí. Manžela prakticky živí, nicméně jí vyhovuje, že se on dokáže postarat o děti a jí zbývá dostatek času na práci. Celý svět se jí hroutí ve chvíli, kdy ji manžel z ničeho nic požádá o rozvod. Victory Fordová, jedna z nejúspěšnějších módních návrhářek v New York City, je i ve svých třiačtyřiceti letech nenapravitelný snílek, ale sotva dokáže držet krok se svými ideály. Poté, co naváže vztah s výstředním padesátiletým milionářem, začne zpochybňovat nejen existenci pravé lásky, ale i postavení úspěšné ženy ve světě byznysu. Hrdinkami románu jsou opět úspěšné ženy, s jakými jsme se již setkali už v autorčiných předešlých románech. Pro tyto čtyřicetileté dámy, nerozlučné přítelkyně, kterým Bushnellová přisoudila tradiční mužské role, je nejdůležitější, aby se ve svém oboru udržely na vrcholu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3270/dzungle-rtenek-3270.gif 3.3100

Lipstick Jungle (2008)

Vydáno:, BB art
Počet stran:384
Překlad:Jiřina Stárková
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:80-7341-738-3

Blanka008
20.10.2016

Kniha nic moc, děj není překvapivý a navíc autorka (nebo překladatelka) snad na každé stránce uvádí, že se někomu z něčeho zvedá žaludek.... Prostě nenadchne, neurazí

Shui-Xian
06.10.2016

Pohádka pro nenáročné. Ne, nechci nikoho urazit - není nic špatného na odreagování u něčeho lehčího - ale brát Bushnellovou příliš vážně nejde. Pravidelně dokládá, že je svůj um našla v prvoplánových podbízivých melodramatech že života rozmazlených slepic. Její knihy jsou na stále jedné a té samé bázi: obalit hrdinky zázemím luxusu a módy, nadnést pár klasických útrap středního věku, zakončit triumfem emancipovanosti a přesvědčit, že muži jsou v podstatě ubožáci, se kterými lze obratně manipulovat. (Autorka přitom jaksi přehlédla, že boje o moc vrhají její hrdinky do stejného šovinismu, jakým trpí takřka všichni znázorňovaní samci - jen snad ještě s dodatkem hysterie a chorobné vypočítavosti.)
Neupírám atraktivní popisnost, poměrně slušné dialogy a dobrou spádnost. Co ale s knížkou, která je v podstatě nablýskané nic...

MagdaFish
21.09.2016

Jeden z mála společenských románů, který se mi fakt líbil. Bezva oddychovka na válení se na pláži.

hana1984
20.06.2016

klasika od Candance,nenadchne a neurazí

Zrzavá_Tereza
11.04.2015

Pro mě příjemná oddechovka. Je fajn se jednou za čas ponořit do světa bohatých a úspěšných žen, do světa plného obchodů, restaurací, módy, ale i problémů, které asi neminou nikoho.

LucyNej
24.01.2015

Miluji seriál i tuto knihu

JanaDobby
17.08.2014

To je asi první případ kdy se mi víc líbil seriál než kniha, kniha je absolutně bez náboje :/

Henriette
18.07.2014

Trochu jsem se čtením váhala, vzhledem ke komentářům ostatních čtenářů, ale zcela zbytečně. Knížka je nabitá událostmi, inteligentním humorem, ironií osudu a člověk se ani chvilku nenudí. Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila.

janyska13
29.05.2014

Lepší než kniha Sex ve městě od stejné autorky, ale pořád ne až tak moc super... Občas mě skákání do minulosti vyvádělo z kontextu a ztrácela jsem se.

vladka2104
23.09.2013odpad!

Knihu jsem dostala od kolegyně, sama bych si ji nikdy nekoupila. Dočíst jsem ji nedokázala. Po 3 týdnech utrpení jsem ji v půlce odložila. Pro mě naprosto o ničem.

AdaVinculin
22.09.2013

Tuto knihu jsem začla číst proto, že jsem jí dostala a dočetla jen proto, že když něco začnu, tak to dokončím. Ale pro mě absolutně nezáživná knížka! Nudná, bez nějaké větší pointy, ale myslím, že se to od knihy tohoto tipu dalo očekávat.

Vlastula.P
12.08.2013

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto NADŠENÁ! Po přečtení Deníků jsem se hrozně těšila až se vrhnu na Sex ve městě, který mě ale neuvěřitelně zklamal. Dlouho jsem váhala než jsem začala číst Džungli rtěnek. Jednoduchá knížka, která má ovšem ohromné kouzlo. Při každé volné chvíli jsem hltala každé slovo a tím se doslova vytrácela realita kolem mě. Všechny postavy byly skvěle vymyšlené. Tři kamarádky se stejným cílem a přitom každá úplně jiná. Cestu k jejich snu i pády některých z nich jsem prožívala s nimi. Teď jsou u mě na řadě 4 blondýnky, tak doufám, že to bude zase skvělé počtení! Zasloužených pět hvězd! :)

Tinnka
26.07.2013

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám od kamarádky. A musím říct, že se mi moc líbila. Taková oddechovka na pozdní večery. :-)

Marčullkas
22.07.2013

Oddechové čtení na dovolené. Občas je potřeba vypnout od náročných knih:)

vendulkaa2
16.05.2013

Oddechovka, pro me styl knih, ktere vyhledavam na "vypnuti".

zdazilek
07.05.2013

Nebylo to špatné, taková oddechovka na večer.

ylena.k
03.02.2013

Má srdcovka dalo by se říct :))

kika 13
07.11.2012

Americký styl psaní,ale číst se to dalo.

Charmedka
21.07.2012

Jsem mile překvapena. Zatim nejlepší knížka,kterou jsem od této autorky četla. Ostatní byly katastrofa,proto jsem se dlouho odhodlávala,než jsem se na ni vrhla. Oddechová,občas jsem se i zasmála.

eliska18
21.11.2011

Pro mě je to skvělá oddechovka, ovšem jedině díky tomu, jaká je to hloupost a snůška planých řečí, jinak by se člověk musel soustředit na to, co čte... :)

Titi

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddychovku, ale toto nebylo nic pro mě :(