Džungle rtěnek

Džungle rtěnek https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3270/dzungle-rtenek-3270.gif 3 140 27

Nico ONeillyová je šéfredaktorka časopisu Bonfire a chystá se převzít celé mediální oddělení. Má hvězdnou budoucnost, úspěšného manžela a dospívající dceru, pro kterou by udělala cokoli ale z manželství se už dávno vytratila romantika, a proto se snaží najít ji v náručí mladšího muže. Wendy Healyová je ředitelka filmové společnosti Parador Pictures a matka tří dětí. Manžela prakticky živí, nicméně jí vyhovuje, že se on dokáže postarat o děti a jí zbývá dostatek času na práci. Celý svět se jí hroutí ve chvíli, kdy ji manžel z ničeho nic požádá o rozvod. Victory Fordová, jedna z nejúspěšnějších módních návrhářek v New York City, je i ve svých třiačtyřiceti letech nenapravitelný snílek, ale sotva dokáže držet krok se svými ideály. Poté, co naváže vztah s výstředním padesátiletým milionářem, začne zpochybňovat nejen existenci pravé lásky, ale i postavení úspěšné ženy ve světě byznysu. Hrdinkami románu jsou opět úspěšné ženy, s jakými jsme se již setkali už v autorčiných předešlých románech. Pro tyto čtyřicetileté dámy, nerozlučné přítelkyně, kterým Bushnellová přisoudila tradiční mužské role, je nejdůležitější, aby se ve svém oboru udržely na vrcholu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

Lipstick Jungle , 2008

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Jája92
10.04.2020 2 z 5

Dělalo mi velký problém se do knihy začíst. Hrdinky jsem si vůbec neoblíbila. Celý děj mi přišel velmi plytký. Prostě jsem knize nepřišla na chuť. Možná, kdyby děj byl jinak zpracovaný, takhle bohužel...

YA-girl
05.02.2020 3 z 5

Kniha mě bavila, co se prostředí týče - mám ráda společenské romány z prostředí bohatých, kam se asi jinak než formou právě knih nikdy nedostanu ;). Ale jinak mě vyprávění nevtáhlo do děje, hlavní hrdinka mi ani jedna k srdci nepřirostla (neměla kdy, čas hrozně rychle plynul) a celkově mi ty příběhy přišly ve výsledku dost plytké a stereotypní (ve smyslu: bohaté ženy - závist v práci - snaha kolegů o převzetí jejich místa - mladší milenci - problémy v manželství), nebylo to napínavé, nestalo se nic nečekaného.

LucaR8
15.01.2020 3 z 5

taková pohodová oddychovka

Dani5a
01.07.2019 2 z 5

Kniha o mocných ženách New Yorku. Šéfredaktorka časopisu, ředitelka filmové společnosti a módní návrhářka- na prvním místě u nich je kariéra a úspěch. Očekávala jsem oddychovou knížku, ale nijak zvlášť mě nebavila.

niknikita
14.10.2017 5 z 5

Viděla jsem seriál dřív, než se mi dostala do rukou kniha, tak jsem byla překvapená odlišnostmi, ale je to nakonec skvělé, že se scénář nedržel předlohy zuby nehty.
Obojí je zábavné a řekla bych i žensky poučné, a já si tento příběh tří úspěšných žen pokaždé užívám.

Blanka008
20.10.2016 2 z 5

Kniha nic moc, děj není překvapivý a navíc autorka (nebo překladatelka) snad na každé stránce uvádí, že se někomu z něčeho zvedá žaludek.... Prostě nenadchne, neurazí

Shui-Xian
06.10.2016 1 z 5

Pohádka pro nenáročné. Ne, nechci nikoho urazit - není nic špatného na odreagování u něčeho lehčího - ale brát Bushnellovou příliš vážně nejde. Pravidelně dokládá, že je svůj um našla v prvoplánových podbízivých melodramatech že života rozmazlených slepic. Její knihy jsou na stále jedné a té samé bázi: obalit hrdinky zázemím luxusu a módy, nadnést pár klasických útrap středního věku, zakončit triumfem emancipovanosti a přesvědčit, že muži jsou v podstatě ubožáci, se kterými lze obratně manipulovat. (Autorka přitom jaksi přehlédla, že boje o moc vrhají její hrdinky do stejného šovinismu, jakým trpí takřka všichni znázorňovaní samci - jen snad ještě s dodatkem hysterie a chorobné vypočítavosti.)
Neupírám atraktivní popisnost, poměrně slušné dialogy a dobrou spádnost. Co ale s knížkou, která je v podstatě nablýskané nic...

MagdaFish
21.09.2016 5 z 5

Jeden z mála společenských románů, který se mi fakt líbil. Bezva oddychovka na válení se na pláži.

hana1984
20.06.2016 3 z 5

klasika od Candance,nenadchne a neurazí

Zrzavá_Tereza
11.04.2015 3 z 5

Pro mě příjemná oddechovka. Je fajn se jednou za čas ponořit do světa bohatých a úspěšných žen, do světa plného obchodů, restaurací, módy, ale i problémů, které asi neminou nikoho.

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Miluji seriál i tuto knihu

J.books
17.08.2014 2 z 5

To je asi první případ kdy se mi víc líbil seriál než kniha, kniha je absolutně bez náboje :/

Henriette
18.07.2014 4 z 5

Trochu jsem se čtením váhala, vzhledem ke komentářům ostatních čtenářů, ale zcela zbytečně. Knížka je nabitá událostmi, inteligentním humorem, ironií osudu a člověk se ani chvilku nenudí. Po dlouhé době knížka, která mě opravdu bavila.

janyska13
29.05.2014 3 z 5

Lepší než kniha Sex ve městě od stejné autorky, ale pořád ne až tak moc super... Občas mě skákání do minulosti vyvádělo z kontextu a ztrácela jsem se.

vladka2104
23.09.2013 odpad!

Knihu jsem dostala od kolegyně, sama bych si ji nikdy nekoupila. Dočíst jsem ji nedokázala. Po 3 týdnech utrpení jsem ji v půlce odložila. Pro mě naprosto o ničem.

AdaVinculin
22.09.2013 1 z 5

Tuto knihu jsem začla číst proto, že jsem jí dostala a dočetla jen proto, že když něco začnu, tak to dokončím. Ale pro mě absolutně nezáživná knížka! Nudná, bez nějaké větší pointy, ale myslím, že se to od knihy tohoto tipu dalo očekávat.

Vlastula.P
12.08.2013 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto NADŠENÁ! Po přečtení Deníků jsem se hrozně těšila až se vrhnu na Sex ve městě, který mě ale neuvěřitelně zklamal. Dlouho jsem váhala než jsem začala číst Džungli rtěnek. Jednoduchá knížka, která má ovšem ohromné kouzlo. Při každé volné chvíli jsem hltala každé slovo a tím se doslova vytrácela realita kolem mě. Všechny postavy byly skvěle vymyšlené. Tři kamarádky se stejným cílem a přitom každá úplně jiná. Cestu k jejich snu i pády některých z nich jsem prožívala s nimi. Teď jsou u mě na řadě 4 blondýnky, tak doufám, že to bude zase skvělé počtení! Zasloužených pět hvězd! :)

Tinnka
26.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala k narozeninám od kamarádky. A musím říct, že se mi moc líbila. Taková oddechovka na pozdní večery. :-)

Marčullkas
22.07.2013 3 z 5

Oddechové čtení na dovolené. Občas je potřeba vypnout od náročných knih:)