Džihád!: Tajná válka v Afghánistánu

Džihád!: Tajná válka v Afghánistánu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224775/bmid_dzihad-tajna-valka-v-afghanistanu-mQV-224775.jpg 4 8 6

Autor a vypravěč příběhu prošel speciálním výcvikem SAS. V roce 1979, když začal sovětsko-afghánský konflikt, který pak přerostl v otevřenou válku, ho vyslala americká zpravodajská služba jako svého agenta do Afghánistánu. Jeho úkolem bylo navázat spojení s mudžáhidy, podporovat jejich činnost a zjistit celkovou situaci v zemi. Ve svém podrobném vyprávění se věnuje popisu bojových akcí proti speciálním sovětským jednotkám a afghánským žoldnéřům i k akcím a výcviku mudžáhidů podporovaných Západem. Z vyprávění vyplývá, že muslimští teroristé mimo jiné získali svoje schopnosti i z výcvikových programů CIA.... celý text

Literatura faktu Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovanský dům (Praha)

Jihad!: The Secret War in Afghanistan , 2000

jan7760
24.10.2023 5 z 5

Zaujímavá sonda do života príslušníka SAS v Afganistane. Kniha je písaná pre mňa dosť strohým dojmom, autor svoju vojenskú minulosť nezaprie, ale pri tomto žánri mi to vôbec neprekáža.

Kornout
08.01.2022 4 z 5

Velice, ale velice zajímavé. Válka v Afghánistánu z pohledu vojáka, kterej je tak trochu magor, protože nikdo jiný na takovouhle obživu nemá koule

krubi001
08.10.2017 5 z 5

Našel jsem tuhle knížku úplně náhodou, ale už od prvních stránek mě naprosto dostala.

Azmodan
14.11.2016 3 z 5

Téma dobré, čtivost taky, jen je to takové nedechberoucí a občas uspávající. Ale ono to tak asi bude (myslím v reálu). A člověka nakonec napadne myšlenka, jestli si ty dnešní problémy tak náhodou nevytvořil trošku uměle sám...

hrabmart
05.11.2015

Dokonalá kniha. Kdo má rád toto téma, určitě doporučuji !

čertina
05.04.2015 4 z 5

Určitě stojí za přečtení! Dívím se,že jí tu skoro nikdo nečetl. Mám jí půjčenou z knihovny a je hodně čtená a chudák i slepovaná.Téma pro dnešní dobu dost živé.

války v Afghánistánu SAS - britské speciální jednotky

Autorovy knížky