Vzbouření orlíků

Vzbouření orlíků https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1643/bmid_vzboureni-orliku-ed9-1643.jpg 4 30 4

Dynastie Plantagenetů série

Zvěsti o mučednictví Tomáše Becketa se rozšiřují po celém křesťanském světě a vina padá na hlavu Jindřichovu. Dva roky na to je Tomáš kanonizován a postavení Jindřicha Plantageneta (Jindřich II., 1133 - 1189) je na pováženou - za svou účast na Becketově vraždě je pronásledován samotným papežem, a ví také, že má velkého nepřítele ve své manželce Eleanoře za svou dlouhotrvající nevěru s Rosamundou Cliffordovou. Elenor si žádá pomstu a s pomocí francouzského krále Filipa štve své syny proti jejich otci i jednoho proti druhému. A starý orel Jindřich musí přemoci neposlušnost a intriky svých nebezpečně kroužících potomků. Cyklus Dynastie Plantagenetů... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Revolt of the eaglets , 1977

stanislava9718
09.06.2023 3 z 5

Kniha ze série Dynastie Plantagenetů - Vzbouření orlíci, autorka popisuje život, intriky dětí Elaanory Akvitánské a jejího manžela Jindřicha II. Plantageneta a do děje vložila i přátelství Jindřicha s Tomášem Becketem a tragický konec Becketa. Každý díl je čtenářský zážitek.

madem
26.09.2022 3 z 5

Miluji autorku, ale na toto téma jsem četla lepší.
Vadí mi časté opakování děje předchozích knížek na úkor děje.

ERIK 2
12.04.2017 5 z 5

Jean Plaidy je má oblíbená spisovatelka,vždy se rád vracím k její knihám poučné čtení.

ERIK 2
15.06.2013 5 z 5

Ke knihám Jean Plaidy není co dodávat je to prostě procházka historii