Lékařka

Lékařka https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1436/bmid_lekarka-7af-1436.jpg 4 530 95

Dynastie Coleových série

< 3. díl

V rodině Coleů se lékařské povolání dědí z generace na generaci. Prvním doloženým ranhojičem v rodině byl Robert Jeremy Cole, který žil v jedenáctém století a vyučil se v Persii u slavného Svíceny. O sedm set let později se další lékař, Robert J Cole, po zapojení do politických nepokojů ve vlasti ocitne na útěku a připojí se k prvním osadníkům na původně indiánském území. Pro farmáře znamená přítomnost lékaře naději na přežití. Robův syn, přezdívaný Šaman, touží jít v otcových stopách... Tolik k začátku příběhu, popsaném v knihách Ranhojič a Šaman. Také Roberta J Coleová pokračuje v rodinné tradici a v osmdesátých letech minulého století se stává významnou bostonskou lékařkou.V osobním životě se ji však nedaří- rozpadá se jí manželství s Tomem Kendrickem a zjišťuje, že jí práce ve velké nemocnici nepřináší uspokojení. Roberta, jež zdědila vzácný rodový dar – schopnost vycítit v lidech blízkost smrti – odchází do horského městečka Woodlieldu, které leží uprostřed dosud nedotčené přírody, a otvírá si zde soukromou praxi. Ráda se nechá vtáhnout do starostí i radostí zdejších pacientů a brzy tu nalézá i přátele. Prostřednictvím nových zkušeností a prožitkem osudů svých přátel, jímž se snaží pomáhat, dobírá se nového smyslu života a podstaty lidského bytí, které znamená prolnutí dobrého i zlého v životním údělu každého člověka.... celý text

Literatura světová Romány Zdravotnictví
Vydáno: , Knižní klub

Matters of Choice , 1995

unavensluncem
21.04.2016 3 z 5

Nejslabsi ze serie, nicmene stale citelne...

Jossie
12.04.2016 3 z 5

Což o to, četlo se to dobře, ale nějak jsem si nedokázala spojit autora Ranhojiče s tímto románem, který mi po celou dobu připomínat čtení pro ženy (nechci napsat přímo červenouj knihovnu, na tu to zase nemělo příliš šťastné konce).

zd0981
28.01.2016 1 z 5

Naprosto nechápu, jak mohl tak šikovný autor napsat takovou aktivistickou, době poplatnou slátaninu.
Mohla to být zajímavá kniha (jako ty předešlé ze série)

Ruouss
19.01.2016 2 z 5

Pop předchozích dílech jsem opět čekala, že tuto knihu přečtu jedním dechem. Ale opak byl pravdou- velmi mě tento díl zklamal. Přišlo mi, že tento díl nějak začala a nějak skončil. Mám z toho velmi smíšené pocity. Ovšem je pravdou, že pna Gordon píše velice čtivě. Asi i proto jsem knihu dočetla.

orinka3
02.01.2016 2 z 5

Myslím, že ne všechny knihy autora jsou skvělé. A tato k nim podle mě patří. V knize není nic, co by ohromilo, upoutalo, nadchlo. Takové všední vyprávění, jakých jsou tucty. Celkem jsem se nutila knížku neodložit a dočíst v naději, že přece jen narazím na zlato. Nenarazila jsem.

povi
30.12.2015 5 z 5

Trilogie ukončena.... Z Lékařky jsem měla největší strach, přece jen už to bylo úplně oněčem jiným než Ranhojič či Šaman, nicméně!!, bylo to velice příjemné čtení, s menším množstvím postav než v předchozích dvou knihách, takže se to četlo lehčeji :-) Až se mi po tom stýská.... Podle mého napsal N. Gordon celou trilogii naprosto bravurně.

prochajda
25.12.2015 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, líbila se mi, doporučuji. Klidně bych snesla i pokračování....

kocour_mikeš
14.10.2015 3 z 5

Moc jsem od knihy neočekával, moc jsem nedostal... Předchozí romány měly šťávu,
přestože je kniha od 2/3 čtivá, je to jen odvárek, dávám 50%.

Adapa
20.08.2015 2 z 5

Poslední část trilogie z Dynastie Coleových, ale jak kdyby to nepsal ani Noah Gordon, ale autor béčkové červené knihovny.
Četl jsem prakticky vše od Gordona, ale toto s ním nemá nic společného. Knížka nezáživně líčí ztroskotání manželství lékařky, odchod na samotu, zamilování, obhajobu potratu.
Nic po čem bych běžně sáhl, dočítal jsem to vyloženě s nechutí a doufáním, že třeba někde najdu toho klasického Gordona, co jsem miloval například v Ranhojiči a Šamanovi... Tato kniha by neměla být asi ani nikdy napsána.

Antares
15.07.2015 1 z 5

docela sklamanie po Ranhojičovi a Šamanovi. vyznievalo to veľmi plocho, pozliepane a úplne to postrádalo tú rozprávačskú iskru predošlých dielov. ta čo už, verím, že o to lepšia zas bude nejaká ďalšia knižka od neho...

eva-lupen
20.01.2015 1 z 5

Nejhorší knížka co jsem od Gordona četla. Asi mu jdou víc ty historické romány. Byla pro mne velkým zklamáním a dočetla jsem ji s nechutí. Na Šamana ani Ranhojiče nemá ani zdaleka.

flycat
18.01.2015

Nemůže se vždycky všechno povést:o))Máme zavřenou knihovnu,tak jsem to dočetla.....Připadne mi to jak dotočka filmu...,někdo chce navázat na předchozí starší díly za každou cenu a je to tragedie:o)

anezka8666
07.12.2014 odpad!

Pro mě je to docela brak. Ostatní díly jsem nečetla. Měla jsem pocit červené knihovny a navíc pro mě jako zastánce života bylo obhajování potratů a líčení pro- life aktivistů jako vrahů hodně přitažené za uši a nefér...
David jako rabín a jeho dcera Sarah, která neměla problém přes svou židovskou výchovu spát s klukem, kterého ani nemilovala v 17 letech a pak jít na potrat, jako by se nechumelilo..
David neměl problém žít na hromádce s rozvedenou ženou..
Právo dělat si se svým tělem cokoliv- odkdy má mé tělo jinou DNA, jinou krevní skupinu- či pohlaví? To přece pochopí každý, kdo umí do dvou napočítat..
No prostě svět asi spěje do záhuby, když se to tady všem líbí..ehm..
Četla jsem tedy mnohem lepší knížky..
Zajímavý na knize možná byl ten popis amerického zdravotnictví..
Díky Bohu za to, že žijeme v Evropě..

LéňaM
14.10.2014

Moc pěkná kniha, ale poutavější pro mě byl ranhojič a šaman, ale to je asi tím že se mi více líbí historické romány, než knihy z této doby :)

princesse
15.09.2014 5 z 5

Kniha se mi skvěle četla. Ostatně jako všechny od Noaha Gordona. Stále se něco dělo a příběh měl spád a žádné zbytečné prodlevy. Prostě opět další kniha od tohoto autora, která stojí za přečtení. Doporučuji.

aannyy
09.09.2014 4 z 5

Pěkný román z lékařského prostředí současnosti. Ač je to třetí díl dynastie Coleových, už to postrádá kouzlo, co měl Ranhojič a z části i Šaman. Kouzlo, kdy Robert cestuje z Londýna až do Persie, aby se stal opravdovým lékařem a nebyl jen "obyčejným" mastičkářem nebo kdy se hluchý kluk snaží dostat na lékařskou fakultu, aby dostál tradici Coleů. Už je to moc skutečné. Ale i tak je to plnohodnotné zakončení a mě se to líbilo. Noah Gordon je opravdu spisovatel s velkým S, má velký rozhled, co se týče lékařství a téma krize ve zdravotnictví USA byla velmi zajímavá. Jediné, co bych vytkla, je to sáhodlouhé vyprávění jedné z postav ke konci, i když to, co si prožila, bylo velmi smutné.

debe
28.06.2014 5 z 5

Považuji tuto knihu za stejně dobrou jako ty dvě předchozí ze série a zásadně nesouhlasím s názory, že to byla nuda. Ranhojič byl určitě nejzajímavější díky jinému časovému období a popisům začátku medicíny, ale popisovaná současná krize zdravotní péče v USA taky není zcela úplně mimo. Je vidět, že pan autor je člověk znalý poměrů a opět dokázal podat skvělý obrázek "o doktorech", tentokrát ze současnosti. A opět hlavní postava byla dokonale vykreslená a já ji od začátku do konce fandila.

judita26
08.06.2014 2 z 5

Po předchozích dvou dílech - zklamání.

AlesXXX
19.05.2014 odpad!

Psal tuto knihu opravdu Noah Gordon? Nevěřím tomu, že by autor Ranhojiče napsal takový paskvil. Tragédie po všech stránkách.

dulidu
21.03.2014 4 z 5

Kdybych neznala předchozí díly, asi bych byla nadšená. Ale Ranhojič a Šaman jsou prostě lepší. Nebo že by byla zajímavější minulost, než skoro současnost? Kdy lidé žili s přírodou a přistupovali k ní i k životu s pokorou... Tady mám pocit, že má být podrobena. Ale určitě za přečtení stála.

lékařské prostředí lékařky lékaři

Noah Gordon