Dýmka strýce Bonifáce

Dýmka strýce Bonifáce https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59869/dymka-stryce-boniface-59869.jpg 4 47 6

LukasB.453
LukasB.453
18.04.2023 5 z 5

jako hrdý branický patriot nemohu než dát plný počet. budu muset pohrabat v bednách, jestli nezmizela v propadlišti dějin.

rafan65
rafan65
03.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Začalo to všechno tehdy, když se rozvodnila Vltava. Tehdy se malý Frantík rozhodl, že zachrání milovanou dýmku svého strýčka, která zůstala v chatě na vltavském břehu. Sotva však vlezl oknem dovnitř, chata se divoce otřásla, poskočila a pak už se řítila jako splašená po Vltavě. U Mělníka hupsla do Labe a svištěla si to pořád dál - směr Hamburk. Fandovi stačil jediný skok a byl zachráněn. On i fajfka. Ocitl se na zaoceánské lodi.

Nermal
Nermal
03.07.2022 2 z 5

Tuto knihu jsem dostal k vánocům, ale musím se přiznat, že mě moc neoslovila. Měl jsem mnohem raději mayovky a verneovky, nebo i pana Bočana.

1amu
1amu
03.03.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, plná dobrodružství, s hledáním pokladu a dokonce s piráty. V době vnucování Pavlíků Morozovů, či Vasků Trubačovů šlo o zjevení a pohlazení duší malých kluků. K tomu ještě kouzelné ilustrace Kamila Lhotáka. Nechápu, že po roce 1990 již kniha v reedici nevyšla.

malvosino
malvosino
28.06.2016 5 z 5

Ano, kultovní záležitost, geniální dílo, snové, plné orginálních postav. Hláškama z této knihy jsme doma po sobě metali. Nádherné, zemité ilustrace od Kamila Lhotáka.

"Rum!" zařičel pirát s namydlenou bradou. "Zlato a rum" zahulákal dav.

Kniha byla napsána v r. 1941, kontrapunkt k tehdejší beznaději.

Ikkju
Ikkju
11.01.2013 5 z 5

Kultovní dětská knížka kterou jsem dostal od mamky. Salátoidní vydání (brožované bílé desky které jsem perem vlastnoručně ilustroval zátiším s dýmkou), nádherné ilustrace, krásný příběh, dokonalé hlášky. Konec povídání, jdu prohrabat knihovnu! x)