Dýmka strýce Bonifáce

Dýmka strýce Bonifáce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40861/bmid_dymka-stryce-boniface-1Fc-40861.jpg 4 47 6

Humoristický román líčí dobrodružství, která zažil na moři branický kluk Franta Pařízek se svým strýcem, starým námořníkem Bonifácem. Příčinou všeho je strýcova dýmka, do níž jsou vyřezány tajemné značky, domněle označující ostrov se zlatým pokladem. Vzpoura na lodi, boje s piráty, zajetí, hrůzy uraganu, nález pokladu, jeho ztráta a konečný návrat do Braníka tvoří kostru humorného i napínavého vyprávění. Předmluvu napsal Adolf Branald. Ilustroval Kamil Lhoták. Vyšlo v edici KOD, svazek 4. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 13-065-65 .... celý text

LukasB.453
LukasB.453
18.04.2023 5 z 5

jako hrdý branický patriot nemohu než dát plný počet. budu muset pohrabat v bednách, jestli nezmizela v propadlišti dějin.

rafan65
rafan65
03.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Začalo to všechno tehdy, když se rozvodnila Vltava. Tehdy se malý Frantík rozhodl, že zachrání milovanou dýmku svého strýčka, která zůstala v chatě na vltavském břehu. Sotva však vlezl oknem dovnitř, chata se divoce otřásla, poskočila a pak už se řítila jako splašená po Vltavě. U Mělníka hupsla do Labe a svištěla si to pořád dál - směr Hamburk. Fandovi stačil jediný skok a byl zachráněn. On i fajfka. Ocitl se na zaoceánské lodi.

Nermal
Nermal
03.07.2022 2 z 5

Tuto knihu jsem dostal k vánocům, ale musím se přiznat, že mě moc neoslovila. Měl jsem mnohem raději mayovky a verneovky, nebo i pana Bočana.

1amu
1amu
03.03.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, plná dobrodružství, s hledáním pokladu a dokonce s piráty. V době vnucování Pavlíků Morozovů, či Vasků Trubačovů šlo o zjevení a pohlazení duší malých kluků. K tomu ještě kouzelné ilustrace Kamila Lhotáka. Nechápu, že po roce 1990 již kniha v reedici nevyšla.

malvosino
malvosino
28.06.2016 5 z 5

Ano, kultovní záležitost, geniální dílo, snové, plné orginálních postav. Hláškama z této knihy jsme doma po sobě metali. Nádherné, zemité ilustrace od Kamila Lhotáka.

"Rum!" zařičel pirát s namydlenou bradou. "Zlato a rum" zahulákal dav.

Kniha byla napsána v r. 1941, kontrapunkt k tehdejší beznaději.

Ikkju
Ikkju
11.01.2013 5 z 5

Kultovní dětská knížka kterou jsem dostal od mamky. Salátoidní vydání (brožované bílé desky které jsem perem vlastnoručně ilustroval zátiším s dýmkou), nádherné ilustrace, krásný příběh, dokonalé hlášky. Konec povídání, jdu prohrabat knihovnu! x)

parodie dobrodružství dobrodružné romány

František Pilař