Sotva dýchám

Sotva dýchám https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289361/bmid_sotva-dycham-BLf-289361.jpg 4 318 35

Dýchání série

Emma dostala šanci žít a podařilo se jí dostat z pekla, které dennodenně zažívala se svojí tetou. Pomalu se vzpamatovává ze strašného traumatu a zkouší žít bez strachu. Každou noc ji však pronásledují strašidelné sny. Po čase stráveném v domě Sáry se rozhodne přestěhovat ke své matce. Emina dobrota a víra v lidi jí dlouho brání uvědomit si pravdu o svých blízkých. To, že ani život s vlastní matkou Emmě nedodá pocit štěstí a pokoje, po kterém celý život touží, jí trápí a noří se stále hlouběji do ponurých zákoutí svojí duše. O jejím tajemství už ví celý Weslyn, navíc s matkou po boku jí čekají další nepříjemné situace. Modřiny sice zmizely, ale jizvy se nezahojí. Budou Evan a Sára stačit na to, aby si Emma uvědomila, že i ona si zaslouží šťastný život? Co všechno si ještě bude muset vytrpět, než bude opravdu šťastná? A podaří se jí vůbec někdy pokojně spát, bez nočních můr?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Lucka Bohemia

Barely Breathing , 2013

Kiwi24
15.06.2017 5 z 5

Krásné. Ale... Emmo. PROČ?????????!!!!!!!!!

Anett2000
08.06.2017 5 z 5

Tohle je opravdu knížka, která má něco do sebe. Ukazuje, jak je život někdy nespravedlivý, plný zklamání, ztrát a bolesti. Skvělý druhý díl.

martina5069
17.05.2017 5 z 5

Perfektní druhý díl, který sem i přes 480 stránek přečetla u mě v rekordním čase což jsou dva dny. Líbila se mi zápletka tohoto dílu i když asi v půlce mě trošku došlo že se jedna postava na konci vybarví. U téhle autorky mě fascinuje to jak dokáže čtivě psát a pořád se v jejích knížkách něco děje. Tentokrát se Emily ocitá v domě svojí matky která díky způsobené bolesti hodné paří a dokonce i bere drogy no a v neposlední řadě se tahá se zajíčky. tenhle díl je strašně smutnej a pro mě srdcovou záležitostí protože i já sem zažila stavy, kdy se člověk kterého myslíte, že znáte chová po alkoholu jinak. Myslím že nemluvím jenom za sebe ale po alkoholu se prostě stáváte až moc upřímní a pravda někdy hodně bolí. Strašně mě mrzí ten konec knihy a já se pořád nemůžu rozhodnout jestli udělala Emily dobře nebo špatně a pevně doufám, že aspoň poslední díl dopadne dobře.

lenka5535
20.03.2017 4 z 5

Po prečítaní 1. dielu som si vravela, že čo ešte horšieho sa Emme môže stať. Nečítala som ich hneď po sebe, nakoľko už 1.diel ma dosť dostal a dala som si pauzu, kým prečítam 2.diel. Príbeh je plný smútku, bolesti, je taký dosť depresívny a rozťahaný, ale musím uznať, že je to napísané pútavo a ťažko sa kniha odkladá, keď sa do nej začítate.

vedana
18.03.2017 5 z 5

Stejně tak, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak i druhý mne naprosto pohltil. líbí s emi sytl, jakým autorka píše.

hellena1523
12.02.2017 3 z 5

Autorka píše velice čtivě! I příběh je moc hezký, ale musím říct, že druhý díl mě zaujal o něco méně, než první. Z prvního dílu jsem byla takřka nadšená, tento jsem četla spíš proto, že se kniha opravdu dobře četla.
V prvním díle mi přišla hlavní hrdinka sympatická, v tomto už byla chvílemi otravná. I přes její pohnutý osud byly momenty, kdy by potřebovala profackovat. Postava Sary mě občas štvala již v prvním díle, v tomto už mě JENOM štvala.
Ale i přes některé momenty, kdy jsem kroutila očima, že příběh sklouzává k nějaké plytkosti, musím říct, že je to poměrně hezký příběh.

Lenka.Vílka
22.01.2017 3 z 5

Hrdinčino sebemrskačství v prvním díle se dalo pochopit. Tedy až na tu blbost a naivitu na konci (ale o čem by to bylo dál, že?!). Opět dějově, že tohle jsem už někde četla jenom v jiném odstínu. Napsané opět čtivě. Ale podle toho, jak šel děj těchto dvou dílů, je mi jasný, co se přesně bude odehrávat v posledním. Mám ráda překvapení a inovace, ale to se v téhle sérii prostě neděje. Moje nadšení z prvního dílu spočívalo hlavně ve čtivosti. Tuhle jsem četla mnohem díl. Nebylo to to čtením (tentokrát) v originále, ale už mě to tolik nebavilo. Nadšení opadlo.

PetraBery
15.10.2016 4 z 5

Plný počet nedám, v knize byly okamžiky, kdy jsem Emmu nechápala a nelíbilo se mi, jak se chová... Ale jinak se jedná o hodně dobré pokračování první knihy. Určitě si přečtu i poslední díl, abych věděla, jak celá série dopadne a jestli Emma konečně najde v životě klid.

margoj
03.08.2016 4 z 5

Kniha byla napínavá už od začátku. Pořád mě nutila číst dál - byla strašně napínavá. U nějakých knih jsou zápletky, které se pořád opakují a už jsou nudné. Ale u této knihy mě to bavilo číst, vůbec to nebylo nudné.
A konec... Emmě bych nejradši vylískala. Ale přesto to byla bomba. Jsem strašně moc zvědavá na třetí díl, jak to celé dopadne.

zdehan
17.07.2016 5 z 5

Kniha se mě moc libila nutila mě pořád číst dál a už se těším na další díl za mě dávám pět hvězdiček.

1259
10.05.2016 5 z 5

Úžasná. Nemám pro to jiné pojmenování než úžasná. Velmi se těším na třetí a také závěrečný díl. Je to uchvacující kniha.

verulik196
30.03.2016 5 z 5

Těžko říct, který díl je lepší, jestli Důvod dýchat nebo Sotva dýchám - oba jsou totiž naprosto dokonalé! Věřím, že i v posledním díle bude laťka nasazena stejně vysoko a že všechno dobře dopadne, protože alespoň jeden díl si zaslouží šťastný konec.

zuzurana
22.01.2016 4 z 5

trosku slabsi odvar prveho dielu... snad ma tretia cast nesklame.. pride mi to skor aj dievcensky roman zo zapletkami s laskou...sice sem tam sa tam znazornuju problemy s matkou...

zuzurana
29.12.2015 4 z 5

komentare by sa mali pisat tak, aby sa neprozradil koniec.. ja si například před precitanim knihy citam komentare.. a teraz uz viem jako skonci druhy diel.. dnes vecer sa ho chystam citat

Makyt
26.11.2015 5 z 5

Druhý díl série, myslela jsem, že hůř už jí být nemůže... a ono ano... jak se může nějaká matka zachovat tak, jak se chovala Rachel? Nebyla to matka, ale vyděračka a příživnice... A to, jak dávala všechnu vinu Emmě, která stále nacházela sílu to snášet.... Jonathan byla dobrá postava, tušila jsem, že se o něco pokusí a mrzelo mě, že si Emma není jistá svým citem k Evanovi... ale stále věřím, že na konci 3. dílu budou spolu ;-)

pro dospívající mládež (young adult)

2015  83%Důvod dýchat
2016  85%U konce s dechem