Důvod dýchat

Důvod dýchat https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265126/bmid_duvod-dychat-265126.jpg 4 473 87

Dýchání série

V poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat. Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Lucka Bohemia

Reason to breathe , 2013

yuria7037
21.07.2019 3 z 5

No takže, knížka je taková poněkud zvláštní. Jsou tam situace a věty, které vám začnou připadat nějak umělé, jakoby se ani stát nemohli. Asi už to tady někdo určitě zmiňoval, ale třeba to domácí násilí mi přišlo hodně nereálné a vlastně nikde v knížce se nedovíme proč Carol tak strašně Emmu nenávidí, jasně musí se o ni starat a bla bla bla, ale tohle mi fakt nepřipadá jako dost dobrý důvod, aby se stalo to co se stane úpně na konci (no spoiler). Ale Evan byl fakt dobrá postava. Druhá knížka je rozhodně lepší a stojí za to si proto přečíst tenhlecten díl!

SmallLucia
11.07.2019 3 z 5

Námět knihy by byl skvělý, kdyby ho, aspoň dle mého názoru, autorka zpracovala jinak. Bohužel, já jsem jim celý ten příběh nevěřila. Dialogy se mi zdály umělé, jako by je ve skutečnosti nikdo nevyslovil.
Postavy mi k srdci nepřirostly, byly ploché, nepromyšlené, jen pronášející nějaké fráze, kterým, jak už jsem zmínila, se nedalo věřit. Snad jedině Evan byl z celého příběhu nejvíce opravdový.
Příběh jako takový byl fajn - nepřekvapil, neurazil, ale ani nevyvolal emoce, které od knihy tohoto typu očekávám.
Jsem zvědavá na další díly.

LauraNoah
08.07.2019 4 z 5

Pro milovníky After mohu jen doporučit a troufám si říct, že tato trilogie je ještě lepší.
Hlavní hrdinka se v prvním díle potýká s řadou jiných problémů (konkrétně domácí násilí) a svět se netočí pouze kolem kluků, párty apod... Trochu mi vadí její nečinnost a neustále odmítání pomoci, takže za to ubírám jednu hvězdu.

Terez67
15.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla tak skoro před rokem ale furt, když si na to vzpomenu mám husinu...Bylo to dobře napsaný, četlo se to dobře.
Určitě si někdy vypůjčím ty zbylé díly a dočtu tuhle sérii, protože si myslím, že za to fakt stojí a zajímá mě jak to bude dál :) Na toto téma už jsem něco četla ale myslím, že tady ta mě zasáhla víc a bylo to tam více popsané...

Barbara182
12.05.2019 2 z 5

Vcelku dobře napsaná kniha, ale na mě až moc teenagerská :-( Číst ji před pár lety, nejspíš bych si ji užila víc. Konec byl sice poměrně mrazivý, ale jinak by tam problematika domácího násilí mohla být popsaná a řešená mnohem konkrétněji, rozhodně spíš než všechna ta nepodstatná dilemata kdo s kým chodí a kdo co ke komu cítí, zatímco obráží jednu party za druhou :-(

happy19
11.05.2019 5 z 5

Jsem v šoku...tohle se mě hodně dotklo...víc k tomuto dílu napsat nedokáži.

tereza0684
16.03.2019 5 z 5

Výborná, ze začátku sice trochu nuda ale pak se to rozjelo

ame
05.10.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky ze dvou důvodů. Prvím je jakási bezcitnost kamarádek, kdyby moje kamarádka omdlela a já bych jí pomáhala, tak si všimnu že jí někde prosakuje krev a druhým důvodem je ten že kniha se nějak stále opakuje. Hlavní hrdinka zažije chvíli blaha a potom najednou jí někdo ublíží a zas a znova. Jinak se mi kniha velmi líbila a budu se snažit co nejrychelji přečíst další díl.

MarKy95
04.09.2018 4 z 5

Nejlepší díl z celé série. Nejhezčí je to sbližování E+E. :)

barca7311
20.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuju!

Anna 13
06.08.2018 4 z 5

Tak teď nevím, jestli mě konec naštval nebo nezvladatelně navnadil na další díl, který bohužel nemám po ruce, takže budu muset snášet muka a čekat, až se se Sarou, Evanem a Emmou opět shledám...

Pravdou je, že je příběh extrémně poutavý a čtivý. Já se nemohla odtrhnout a celá odpoledne jsem v knize ležela. Snažila jsem se si knihu šetřit, ale to se mi moc nezdařilo. :) Hlavní postavy byly dobře vystavěné, byly sympatické, takže jsem s nimi vše prožívala a fandila jsem jim. Zamilovala jsem si Saru. S Emmou jsem soucítila a snažila se jí dostat pod kůži, protože jsem jí místy nerozuměla. Vadilo mi její sebeobětování, ale jak už to u obětí domácích násilí bývá - hrdinka své tajemství skrývala, dokud mohla popadat dech...
Do Evana jsem zaláskovala hned, jak promluvil, protože ta nesmírná inteligence, citlivost, přívětivost a dokonalý vzhled byla kombinací všeho, co si jen dívka může vysnít... Bavily mě pasáže Emmina a Evanova sbližování, jejich rozhovory, doteky, city, které se draly na povrch... Dost mě však zamrzela Evanova reakce a jeho zbabělost či odevzdání se osudu - když se pak vrátil, samozřejmě jsem mu znovu podlehla a odpustila mu - což je u mě co říct.

Kniha však má i své stinné stránky. Myslím, že je moc dlouhá. I když její čtení je působivé a rychlé, tak přesto je přeplněná scénami zcela nepodstatnými, které akorát oddalují to důležité. A také mě štval ten okatě americký život. Bohatí teenageři, kteří pořádají každý týden okázalé party, na kterou všichni chodí - já to opravdu nemám ráda. Stejně tak ten středoškolský duch a soutěživost ve sportovních utkáních... uch.
Ale to už jsou však zápory mých osobních zájmů.

Konec trochu šokuje, nebudete vědět, co si myslet a nejspíš poběžíte do knihovny či knihkupectví pro další díl. :)

Mně osobně kniha přinesla zamyšlení nad tím, co bych dělala já být na místě Sary nebo Evana. Asi bych nedokázala být tak loajální a přihlížet tomu všemu. Musela bych něco dělat. Vypovídá to tedy o mně to, že bych byla špatná nebo dobrá kamarádka?

cukrovka
20.06.2018 4 z 5

Čtivý a zajímavý příběh. I když se mi zdá, že byl příběh až zbytečně natahovaný, ten závěr byl šokující. Jsem ráda, že se o týrání píše. Hlavně o tom, jak je oběť psychicky ničena a ponižována. Pomoci takové osobě je velmi těžké, protože nejdříve sami musí být ochotné o problému říct a na někoho se obrátit.

Joyce24
02.06.2018 4 z 5

Velmi jsem si oblíbila Emmu, Sáru a Evana. Velmi poutavě napsaný příběh s otevřeným koncem, již teď se těším, až si přečtu pokračování.

kacenka_m
09.05.2018 4 z 5

Připadalo mi, že autorka hrozně natahovala příběh. Každopádně jak jsem nebyla moc nadšená tím natahováním, vyrovnal to konec. Tajila jsem dech a pak najednou konec. Opravdu se těším až se vrhnu na druhý díl.

kaja778
21.03.2018 5 z 5

Kniha je velmi hezky napsaná, má velmi zajímavý děj a donutí člověka si jí přečíst do konce.
S knihou jsem velmi spokojena, nenudíte se u ní a dá se dobře číst.

jani.ruzicko
24.02.2018 4 z 5

Příběh pěkně napsaný, možná ale zbytečně zdlouhavý, což už je jen kousek k nudě. Spousta scén dost zbytečných, autorka se snaží vytvořit dramatické situace tam, kde to není nutné. Při násilných scénách mě ale úplně mrazilo, takže ty byly účelně provedené. Konec nečekaný, nutí číst další díl. :)

ivedoo
13.02.2018 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná knížka, velice se mě dotkla. Od začátku do konce jsem ji hltala. Trošku byla pro mne depresivní, ale nakonec to dopadlo dobře, že se Emma dostala z toho domu hrůzy. Od začátku jsem fandila Evanovi. Prostě patří k sobě :)

ketvin
06.02.2018 5 z 5

Sérii jsem četla už před více než rokem a stále si "hlavní scény" pamatuji, proto knihu hodnotím nadmíru skvěle - ráda se k ní zase vrátím a hrdiny si připomenu... :)

Denisa232623
05.01.2018 5 z 5

První díl rozhodně nejlepší. Začetla jsem se velmi rychle a celé to zhltla

salča
02.12.2017 5 z 5

Pro mě poutavý,dojemný příběh.
Některé napínavé části a ten konec jsem četla se zatajeným dechem.Emmu jsem obdivovala,Evana jsem si zamilovala při první zmínce a Sára byla skvělá kamarádka.

pro dospívající mládež (young adult) americké romány

2015  83%Důvod dýchat
2016  85%U konce s dechem