Na dvore z hmly a besu

Na dvore z hmly a besu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315299/bmid_na-dvore-z-hmly-a-besu-9Ud-315299.jpg 5 3545 737

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Mist and Fury , 2016

Arwen329
16.02.2018 5 z 5

Úžasná, jedinečná nádherná kniha. První díl mě naprosto uchvátil, kdežto druhý díl mě naprosto pohltil. Krásný jedinečný příběh, nemůžu se dočkat dalšího dílu.

ssyyllvvaa
15.02.2018 5 z 5

Velmi velmi povedené! Opět pomalý rozjezd, ale děj úžasně vygradoval a bohužel, v nejnapínavějším momentu skončil a nám nezbývá než netrpělivě čekat na další díl.

Shiro.
14.02.2018

Osobně mě již první serie nadchla a tak nějak jsem měla tušení, že se něco zvrtne, ale tohle jsme skutečně nečekala. Nejdříve jsem byla trochu zklamá jak dopadl její první vztah, ale jedna postava měla pravdu. Spoil!! (Láska se umí proměnit v jed) ale díky tomu objevila jeho. Myslím si, že to užasné, kolik v sobě dokázali nalézt. Přálé, druhy a hlavně si rozumí. Tento díl jsme zhltla s velkým očekáváním a nezklamlo, doufám, že se mohu těšit i na další serii a vše dopadne tak jak má- dobře. Stačí, že se bojím při serii skleněný trůn. :

KnihoMorka
10.02.2018 5 z 5

prahnu po další

julythreemosen
07.02.2018 5 z 5

Po zklamání z prvního dílu jsem moc velká očekávání neměla, co mě čekalo na více než 600 stranách jsem ale opravdu nečekala... Jako velký fanoušek Maasové a její druhé série - Skleněný trůn - jsem u tak rozsáhlé knihy byla připravená na úžasné postavy a více či méně hluchá místa prodchnutá dost dobře fungující dynamikou postav. Co jsem nečekala, že bude pro mě těch 600 stran takovým překvapením a že nikdy nenastane chvíle, kdybych netrpělivě otáčela stránky s touhou po nějaké akci. Bylo to dlouhé, bylo to napínavé, skvělé a samozřejmě posledních 100 stran nahodilo udičku na další díl. Co mě překvapilo byl vývoj postav, ty, které jsem v prvním díle milovala, jsem začala nesnášet - a naopak. Takže bravo, ještěže mi trvalo tak dlouho se k druhému dílu prokousat - už nemusím tak dlouho čekat na třetí...
Tuhle knihu si vážení fanoušci New adult nemůžete nechat ujít!

izfnp
04.02.2018 5 z 5

Keď prečítam 650 stranovú knihu za deň, môžem pokojne tvrdiť, že som ju zhltla :) Niet sa čomu čudovať - Maas potvrdzuje formu a po Sklenenom tróne prináša ďalšiu úžasnú fantasy sériu, ktorá začína vcelku nevinne, avšak rozrastá sa do poriadnej, komplexnej a zamotanej patálie. Jej mix fantasy, dobrodružstva a romantiky mi extrémne sadol a ja vďaka tomu Maas pasujem na jednu zo svojich najmilovanejších autoriek.

Druhý diel je nabitejší akciou, skvelými postavami, vtipom i láskou. Romantická a pomerne jednoduchá variácia na Krásku a zviera sa tak mení na po čertoch skvelú fantasy. U srdca ma bolí, že teraz musím dva mesiace čakať na ďalší diel, avšak ešte viac ma desí predstava, čo budem robiť po jeho dočítaní.

Feyre je skvelá hrdinka, ktorá od prvého dielu dospela, a rozhodne tomu vďačí za nové prostredie, do ktorého sa dostáva. Postavy okolo nej ju totiž nútia dospieť, nútia ju zmeniť sa, a táto jej zmena je tak návyková, ako sama knižka. Jej narastajúce schopnosti mi vôbec nevadia a taktiež nemám pocit, že by boli prehnané - keby boli, neskončila by kniha tak, ako skončila. Rhys - čo tu budem písať, z ostatných komentárov je jasné, že ide o postavu, ktorá prebrala ako hlavnú hrdinku, tak príbeh, a povýšila ho o ten podstatný stupienok vyššie. Všetky nové postavy pri tom ponúkajú výborné ozvláštnenie príbehu a ja sa teším, ako sa budú vyvíjať osudy i týchto charakterov (na rozdiel od prvého dielu, kde mi boli Tamlin a Lucien vlastne vcelku šumák, a je tomu tak doteraz).

Po skúsenostiach so Skleneným trónom viem, že autorka nepodlieha predstave mnohých young adult autorov, že prvá láska = jediná láska (i keď tu by som s označením young adult pribrzdila). Som romantická duša až za hrob, ale do pravej lásky musí knižný charakter dospieť, musí si zažiť nielen chémiu a príťažlivosť, ale i priateľstvo, pretože silné puto sa buduje a rastie - a v tomto je Maas neprekonateľná. Veci z prvého dielu dali vďaka autorkinej vízii v druhej časti krásny zmysel a ja už len čakám, čo mi prinesie tretí diel. Kam zavedie hrdinov, ako dopadne osud Prythianu i vladárov Nočného dvora, ako sa Feyre vyrovná so svojimi silami i so svojou ťažkou úlohou, a - áno - kedy sa opäť stretne so svojim druhom.

Nie je to fantasy pre fanúšikov Zaklínača či Ságy ľadu a ohňa. Je to fantasy pre fanúšikov dobrého príbehu, skvelého rozprávania, charizmatických postáv a snílkov. Prvý diel ma bavil, druhý diel ma zhltol, požul a vypľul. Spokojnú i smutnú, ale hlavne nadšenú.

Charmedka
31.01.2018 3 z 5

Kniha je pořádná bichle, takže jsem pevně doufala, že se nebudu nudit jako u prvního dílu a začtu se, protože jinak nevím, jak bych víc jak šest set stránek přečetla. Přelouskala jsem je ale bez problému, dokonce lépe, než jsem myslela. Během necelých čtyř dnů byla kniha dočtená. Rozhodně si ale nemyslím, že je kniha kdovíjaký zázrak. Bavila mě, neříkám, že ne, ale nechápu ten velký humbuk kolem ní a to vysoké hodnocení.

pescado
31.01.2018 5 z 5

Dost. Dobrý. Skoro nemám slov.
Souhlasím se spoustou předchozích komentářů, že tento díl je opravdu jízda. Podle mne mnohem mnohem lepší než první díl, a to se mi předtím stalo jen 1x. Oba díly jsem četla ve formátu eknihy, ale těsně před koncem druhého dílu už to nešlo. Musela jsem to stopnout, vymazat obě knihy z čtečky a jít si je koupit ve vytištěné verzi. Tuhle sérii prostě chci mít v knihovně. E-kniha je podle mě pro tuhle sérii zcela nevyhovující, blbě se listuje zpět, když je nutně potřeba se k nějaké scéně vrátit, a to je, protože autorka v dějích dělá zvraty, kdy předchozí děj dostává najednou jiný smysl. Skvělé. Se znalostí druhého dílu si musím celý první i druhý díl přečíst znovu. Z knihovny už mám vypůjčený třetí díl v originále, ale zatím kolem něj našlapuju. Nevím, jestli se mi do něj chce, protože tím ta série skončí. A tak si její trvání ještě prodlužuju :-).

Francesca14
28.01.2018 5 z 5

Od první do poslední stránky jsem se nenudila, autorka má skvělé postavy, dialogy, popisy okolí i atmosféry, umí vytvořit skvělou zápletku a příběh a má tam spoustu napínavých a fakt dobře napsaných částí. Tenhle díl je určitě lepší než předchozí, hlavně díky novým postavám a prostředí. Feyre se navíc postupem času stává mnohem sympatičtější než byla v prvním díle. Naprosto jsem se do knihy zamilovala a teď budu do jen brečet a čekat, až vyjde v češtině třetí díl. (Plus oceňuji feministický podtext, který se tam díky Tamlinovi objevil.)

ReziEngli
27.01.2018 5 z 5

Už vyšel třetí díl? Protože ho NUTNĚ potřebuji! Jak mi to autorka mohla udělat? Takovýhle konec!! :O Byl to spád od začátku do konce! I když ten začátek byl drobet pomalejší ... ale rozjelo se to... a nutně potřebuji třetí díl!

Piper222
23.01.2018 5 z 5

Druhý díl je oproti prvnímu mnohonásobně lepší. Musela jsem se nutit abych přestala číst. Příběh je celou dobu napínavý, vtipný, akční, prostě dokonalý. Nové postavy jsou mnohem zajímavější než v prvním díle. Jestli jste neměli rádi Rhyse tak teď si ho určitě zamilujete. Byla jsem ráda za vysvětlení historie Prythianu, magie a politiky dvorů. Nedokážu si představit že by třetí díl mohl být lepší.

Sixtinka144
22.01.2018 5 z 5

Tak dobře, přiznávám toto jsem opravdu nečekala. Po přečtení prvního dílu mi bylo hned jasné, že jsem našla další skvělou sérii. Ale tohle? Jasně, všichni mi říkali ,že je druhý díl lepší, jenže já milovala první a neuměla jsem si představit čím může být druhý díl lepší. No je. Nemám slov! Prostě páni. Každičké jedno písmeno jsem hltala plnými doušky a stránky mi mizely přímo mezi prsty. Tato kniha má sice přes 650 stran, ale věřte mi, jak začnete nemůžete přestat. Rhys je moje nejoblíbenější postava, jeho dokonalé dialogy s Feyre mě snad nikdy nepřestanou bavit. Prostě jsem si tu knihu, a celou sérii zamilovala a proto jednoznačně 5 hvězd .

xSimaix
19.01.2018 5 z 5

Po dočtení Dvoru mlhy a hněvu doopravdy nemám slov.
Je neuvěřitelné, jak se série dokázala vyvinout díky jednomu dílu, jak se dokázal několikanásobně zvětšit její obsah a dosah.
Ve druhém díle Dvoru nám přidala Sarah hned několik skvělých, už po pár stránkách u mnoha oblíbených, postav. Azriel, Cassian, Amren, Mor, dokonce i záporná postava Juriana...skvělé postavy, každá se svou vlastní minulostí a vlastním důvodem k boji. Nádhera.
Rodící se vztah mezi Feyre a Rhysandem byl napsán nádherně, bez jediné chyby. Osobně si myslím, že to byla nejkrásněji popsaná cesta k lásce, jakou zatím Sarah napsala. Jejich milostný příběh nebyl uspěchaný, nebyl ani klišé. Bylo krásné sledovat, jak do sebe tyto dvě postavy pasují, jako puzzle.
Nový nepřítel ve Feyřině světě, král Hybernu, je nám pořád tak trochu záhadou a nemohu se dočkat, až se dozvíme o jeho záměrech více a dozvíme se, kdo je ve skutečnosti na čí straně...zda se karty po třetí knize opět obrátí...

Celá série Dvoru je neuvěřitelně čtivá a já už teď budu odpočítávat dny do dalšího pokračování.
Neváhejte, čtěte - Nebudete litovat jedinou vteřinu.
DOPORUČUJI!

azraelka
19.01.2018 3 z 5

U knížky jsem se bavila, ale asi ne jak autorka zamýšlela.

Přijde mi, že už jsem tohle četla a ne jednou.
Hrdinka je outsider v lidském světě, ale jakmile přestane být člověkem, je mocnější než všichni ostatní (Bella).
Všichni poskoci vyvoleného jejího srdce jí přijmou mezi sebe a jsou jí oddáni stejně jako jemu, i když jejich vztahy se vytvářely spoustu let (staletí).

Popis doby připomíná středověk, ale víly jsou několik století napřed, když mají porcelánový záchod, oblékají si svetr a v kuchyni mají kuchyňskou linku (z té jsem mrtvá ještě teď).
Hrdinku neustále někdo obléká do skvostných šatů, dělá jí boží účesy a boží make-up, aby byla ještě víc boží. :D

Všichni v knížce za sebou mají neuvěřitelně těžký život, týrání (většinou jejich rodiči) apod., aby mohli být patřičně zranitelní, ale zároveň obdivuhodně silní.

Zároveň se nemusíte bát, že nějaká kladná postava zemře, protože autorka je příliš miluje. Bude je možná mučit a nechá trpět, ale zabít je nedokáže. Na konci třetího dílu se všichni spárují, každý najde svého vyvoleného a Král Hybernu padne rukou Nesty, která na něj zlověstně ukázala, než ji strčili do kotlíku :D Jinak to nevidím.

Linka druh-družka se mi přímo hnusí, je to příliš snadné a autorce nedá žádnou práci obhájit, proč si koho vybrala. Prostě proto, že nakonec by s ním stejně skončila, protože je prostě její druh. A co to jako znamená? Kdo to předurčuje? A to jako poznají jenom chlapi? Jakto, že to nepozná žena? Nechápu.

Dále tu máme návod jak poznat vyvoleného.
1. Bude nadpozemsky krásný a bohatý (stačí mu v podstatě jen mrknout a každá ženská mu skáče šipku do postele)
2. Bude vás neustále urážet a ubližovat vám
3. Získáte si jeho srdce tím, že mu budete jeho urážky oplácet a ukazovat mu prostředníček.
4. Ukáže se, že k tomu, aby se choval jako hajzl měl skryté důvody a ve skutečnosti je to prostě plyšový méďa, který Vás miluje, snese Vám modré z nebe a vyšuká Vám mozek z hlavy.

katerina.stir
18.01.2018 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem se dostala do knižní ,,kocoviny,, ze které jsem se nemohla dostat opravdu dlouho. Vrátit se do reality bylo takřka nemožné, takže jsem si opět otevřela první díl :)

Děkuji J.Maas za úžasný zážitek a neuvěřitelně se těším na další díl.

Safienka
16.01.2018 5 z 5

Tak to byla jízda! Moc jsem si to užila... V rámci možností shltla za pár dní, oblíbila si Noční dvůr a Rhyse. Moc se mi líbí vývoj Feyre! Ještě, že je za chvíli pokračování :)

Lenuleh
16.01.2018 5 z 5

Tuto knižní sérii jsem objevila úplně náhodou a musím říct, že jsem během několika dní přečetla první díl a následně si musela koupit druhý, který jsem zhltla ještě rychleji. První díl byl skvělý a napínavý, ale druhý... asi mi došla slova. Už se nemůžu dočkat třetího dílu, možná se do něho odvážím pustit v angličtině.

Sabča92
16.01.2018 5 z 5

Bože, toto bylo dokonalé! ACOMAF nebyl standardní druhý díl série, ale nejlepší druhý díl ze série. Neskutečně jsem si zamilovala Rhysanda a doufám, že i v dalších dílech bude stejně úžasný, jako v tomto. Pokud někdo označoval první díl jako přepis na Fifty shades, pak nevím, co si pomyslí o tomto díle. Jednička mi erotická nepřišla ale toto bylo hodně žhavé. Fantasy svět, postavy, moc a kouzla jsem si užívala a celkově jsem knihu měla problém odložit. Nutně potřebuji další díl!

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Úžasné pokračování! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj je dokonale a svižně napsaný. S.J.Maas nezklamala. Kdo by si neoblíbil Rhyse ? :-D. A ten konec ? Nevydržím čekat na třetí díl. Už se na něj mooc těším, bude to něco :-).

an91
07.01.2018 5 z 5

Došla mi slova..jako u každé knížky od této úžasné autorky. Kniha dokáže vtáhnout okamžitě do děje, protože to jinak ani nejde, když čtenář už se na každý další díl "klepe"...Děj je úžasný, napínavý a jde to takhle až do úplného konce. Konce, který představuje obrovskou smršť, od které se prostě nemůžete odtrhnout, i kdyby se dělo, nevím co. A po přečtení, jen počítáte dny, až vyjde další díl..Opravdu hrozně se na něj těším a nejvíce na Feyre, Rhysanda, její novou rodinu, kterou v tomto díle objevila ale i na Lucianna - jeho osud a osudy dalších staronových postav :)