Na dvore z hmly a besu

Druhé pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží od autorky série Trón zo skla je ešte temnejšie a fantastickejšie ako prvý diel. Po tom, čo Feyre zachránila krajinu Prythian, si čitatelia mysleli, že zazvonil zvonec a rozprávky je koniec. Feyre sa ocitla v bezpečí, obklopená bohatstvom a luxusom, pripravená na sobáš s milovanými Tamlinom, aby žili šťastne až do smrti. Feyre nikdy netúžila po osude princeznej z rozprávok, na rozdiel od svojich sestier. Feyre sa v nočných morách vracia k boju s Amaranthou, pri ktorom položila svoj ľudský život, a tým zlomila kliatbu, získala nesmrteľnosť a schopnosti férov. Doteraz nedokáže zabudnúť na hrôzy, ktoré zažila pri oslobodení Tamlina, ani na zmluvu s Rhysom, lordom Nočného dvora. Prečo sa nedokáže vložiť do obnovy Jarného dvora? Prečo sa cíti vždy naplnená, iba keď je s Rhysom? Na to nedokáže prísť ani sama. Feyre musí rýchlo spoznať svoje nové nesmrteľné telo a schopnosti, o ktorých dlho ani netušila. Na obzore sa totiž prebúdza prastarý nepriateľ, oveľa nebezpečnejší ako Amarantha, ktorý má na muške svet ľudí aj férov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315299/big_na-dvore-z-hmly-a-besu-9Ud-315299.jpg 4.72407

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Mist and Fury, 2016

Kniha Na dvore z hmly a besu

Petra-1
25. listopadu

Příběh se nám hezky rozběhl a všechny dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Postavám se rozvinul charakter a díky novým zkušenostem se objevily špatné i dobré vlastnosti. Nechybí drama a napětí.

Maevie
08. listopadu

Po jednoduché romantické pohádce v prvním díle rozehrává autorka v pokračování opravdový hluboký příběh plný citů. Už nevyužívá žádnou předlohu jako berličku, ale pouští se do budování vlastního kouzelného světa, pomalu odkrývá pozadí celého příběhu, který se na začátku zdál tak jednoduchý, a z černobílých postav dělá skutečné bytosti plné záporných i dobrých vlastností. Po prvním díle, který tak pro mě byl odpočinkovou pohádkovou romancí, je tento příběh plný emocí, ke kterému se ráda vrátím.

Týna79
08. listopadu

Miluji! Prostě tolik prožitých emocí!? Druhý díl byla opravdu jízda.
Pokud váháte jestli po prvním dílu číst dál, protože se vám to nelíbilo, tak si aspoň přečtěte tenhle díl a třeba změníte názor. (I když mně se teda líbil i první moc)
Už teď se těším až si to přečtu znova.

tabaluga
05. listopadu

Osud Feyre nabírá na obrátkách.. Ten Tamlin se tedy vybarvil zato Rhyse jsem si oblíbila. No vrham se na třetí díl a pro mne opravdu odpočinkové čtení plné akce a zvratů. :-)

Njangu

První byl byl pěkný, Tamlina jsem měla ráda. Ale po přečtení druhého dílu ... prostě WAU. Rhyse miluji. Tamlin byl zbabělec a sobec. Druhý díl je mnohem lepší než první. I když krapet delší. Ovšem nic to nesnižuje na kvalitě. Já se nemohla utrhnout. Po celou dobu se něco děje, nepřišlo mně, že by to bylo zbytečně natahované. Prostě PECKA, PECKA, PECKA.... Po dlouhé době jsem měla opravdu šťastnou ruku. Už se nemůžu dočkat až dočtu 3. díl.

Ivka14

Skvělé pokračování. Z příjemného škádlení mezi Rhysem a Feyre vznikla láska. U knížky jsem se někdy culila, jak debil, protože ti dva spolu byli tam roztomilý. A beru zpět to, že jsem řekla, že Tamlin je pohádkový chlap, to teda není, je to pěkný hajzlík.
Ale už teď můžu říct, že se série zařadí mezi mé nejoblíbenější :)

Tyn_a

(+ SPOILER) Byla jsem tam....
Každým kousek svojí duše a mysli jsem byla ve světě Velaris, Říši víl, Prythianu.
Ten svět mě tak pohltil a nechtěl mě pustit dokud jsem nedočetla do konce. Bylo to tak intenzivní, že jsem mnohdy přestávala dýchat.

Bavila mě přeměna Feyre. Sledovala jsem její pokroky z první řady a těšila se, jak se vyvine dál, jak bude pokračovat její vývoj, její putování a hlavně vztah s Tamlinem a Rhysem. Jakmile přišel zvrat bavilo mě to o to víc.
Ze začátku jsem si říkala, že přece nemůže jen tak odejít z náruče Tamlina a jen tak být s Rhysem, jenže okolní události se přesunuly úplně do jiné roviny a já jsem byla nakloněná na druhou stranu.
Soužití s Rhysem bylo tak krásné, tak milé a jiné, nakonec i pro Feyre příjemné...až si uvědomila, že v téhle náruči měla být od začátku. Milostné scény nebyly na škodu, právě naopak a vzhledem k tomu, že nebyly v tak velké míře, nevadily mi. Napětí se stupňovalo až...

Najednou přišla ta část příběhu, která, když se zčistajasna objeví, máte pocit, že ten svět vybuchl...začne vám v hlavě hrát stupňující se hudba plná napětí (H. Zimmer by se o to dokonale postaral) a vy čtete dál a dál, protože musíte nutně vědět co se stane!
"Hloupý blázne," řekl mi.
"Juriane," vydechla jsem.
Panebože! To napětí by se dalo krájet a do konce druhého dílu zbývalo už jen pár stran (alias záměr autorky vyvolat ve čtenáři myšlenky jako "musím hned číst další díl"). Najednou se na scéně objeví Tamlin...po tolika stranách a kapitolách povstane z popela. V hlavě mi běželo "Proč zrovna teď a tady, a proč zrovna on?!". Vždyť existuje tolik důvodů pro to, aby seděl na svým trůnu, vládl svojí části země a smířil se s tím, že krásná Feyre už není jeho.

Konec byl plný zvratů, překvapivých zvratů. Nemůžu se dočkat, až začnu číst další díl a zároveň mě bude mrzet, že ten svět musím opustit a už nezažiji to poprvé...to seznamování, děj, překvapení, vývoj.

Napadla mě při čtení otázka "Proč existují kapitoly, když stejně stránky hltám jak kdyby tam nebyly?".

Díky autorce za skvělou sérii a poděkuji jí nejspíše ještě jednou, až ji dokončím.
A samozřejmě díky té jediné, která mi nejen svět víl ukázala :))

kayu

V porovnání s prvním dílem se mi tenhle líbil mnohem víc. Knížka je poměrně dlouhá, ale není tolik nabitá akcí, jak jsem si původně myslela. Závěr knížky je však plný překvapivých momentů, které jsem ani v nejmenším nečekala. Děj se zaměřuje především na Feyru a její fyzické i mentální uzdravování po traumatizujících událostech a vztah s Rhysandem. Ten se stal mou nejoblíbenější postavou, ačkoliv jsem k němu v prvním díle byla poměrně skeptická. Co se mi vůbec nelíbilo, byly erotické scény, které působily, jako by je psala puberťačka.