Dvůr trnů a růží ekniha

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/big_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4.42921

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), CooBoo

A Court of Thorns and Roses, 2015

Kniha Dvůr trnů a růží

Carol1122
předevčírem

Kniha na motivy Krásky a zvířete, mé nejoblíbenější pohádky u dětství? Neskutečně jsem se na tento příběh těšila a musím se přiznat, že mě ze začátku pohltil. Ačkoliv jsem se bála, že bude uprostřed příběh utíkat pomalu, kupodivu příjemně utíkal. Nicméně jednu hvězdičku musím ubrat za směr, kterým se ubíral konec a za motiv milostného trojúhelníku, který se v těchto příbězích už trochu tváří jako větší klišé. Na druhou stranu, vyzdvihuji čtivý styl, sympatické postavy i natěšení na další díl, kde se nechám překvapit, o čem se bude odehrávat.

Maevie
08. listopadu

Na tuhle sérii jsem se chystala od té doby, kdy jsem její druhý díl viděla na Databázi v žebříčku nejlépe hodnocených knih. Angína pak byla skvělou příležitostí, kdy sáhnout po dívčí fantasy z netradičního světa víl, i když jsem jednou tak starší, než je u téhle knížky cílovka. A hle, neobvyklý svět víl – krásný, krutý, romantický i komplikovaný, mi naprosto učaroval. A přestože byla inspirace Kráskou a zvířete do očí bijící, dokázala autorka do příběhu vložit řadu nových zápletek.

Týna79
08. listopadu

Skvělý začátek série, hned se vrhám na pokračování.

Petra-1
07. listopadu

Tahle kniha mě celkem překvapila. Byla pěkná, originální, ale mně tam pořád něco chybělo. Asi jsem po přečtení Rodu země a krve a všech ohlasech čekala víc. Musím říct, že hlavní pár mi k sobě tak nějak nesedí.

Tereziee
07. listopadu

Už je to skoro rok, co jsem dočetla sérii Skleněný trůn. Při čtení té série si mě Maasová získala a tak bylo je otázkou času, kdy se vrhnu i na opěvované Dvory. Prvních sto stran bylo hodně pomalých a moc jsem se nechytala, pak se ale příběh rozjel a já si znovu začala užívat čtivost a napětí, které autorka rozhodně umí. Feyre jsem zatím úplně nepřišla na chuť, ale myslím, že se to postupem času změní. Jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál. Jakým směrem se bude vyvíjet osud vílí říše a taky jsem moc zvědavá na to, jak se zamotají vztahy mezi hlavními hrdiny.

katkavasik2908
03. listopadu

Měla jsem ráda autorčinu sérii Skleněný trůn, ale nedočetla jsem ji. Tahle série vypadá mnohem lépe a je kratší, takže tuhle určitě musím dočíst. Na začátku jsem hlavní hrdinku moc ráda neměla kvůli tomu co provedla, ale nakonec začalo vše dávat smysl. Nikdy bych neodhalila co měla Sarah v plánu a moc se jí to povedlo. Překvapila mě každou zápletkou ke konci knihy. Těším se na další a jsem zvědavá kam dál to povede. Spíš jsem si oblíbila Rhysana než Tama :)

tabaluga

Po všech těch vážných knihách jsem si musela přečíst nějakou oddychovku a kniha na motivy mé oblíbené pohádky byla jasná volba:-) moc mne to bavilo, nenašla jsem žádné hluché místo. Pořád tam byla nějaká akce. Feyer mne bavila spíše jako lidská dívka, tak uvidime, co přinesou další díly a zda Feyer nakonec nepohlti temnota.

Njangu

Úžasný, napínavý příběh, úžasná pohádka - motiv Krásky a zvířete se mně taky moc líbil. Hned začínám číst další díl. Po dlouhé době jsem nadšená z příběhu. Výborná volba a tentokrát šťastná ruka po sérii zklamání.