Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4304 875

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

petitsoleill
27.02.2024 4 z 5

První kniha SJ Maas, kterou jsem četla. První kniha po letech, která mě přiměla během měsíce a půl přečíst postupně celý Maasaverse!
Ano, ten hype si ACOTAR zaslouží. Ano, druhá kniha je neskonale lepší. A právě proto - pokud někoho první díl příliš nepřesvědčí, dejte této sérii šanci. Stojí to za to.

25veronika3
17.02.2024 4 z 5

Jakože.. dost dobrý. Přečteno za dva dny, potřebuji další díl.

malýčtenář
11.02.2024 5 z 5

Snad moje první sci fi kniha, ke které jsem přistupovala s trochou nedůvěry. Nemám ráda tento žánr. Ale hned od počátku mě kniha vcucla do děje a nepustila mě. Zajímavé téma a napínavý příběh. Těším se na další díly, které zatím v knihovně nemají, bohužel.

eliskazEGC
07.02.2024 5 z 5

Je to snad má úplně první fantasy kniha, která mě velice zaujala. Začátek je velice pozvolný, opravdu je tam zpočátku velká podobnost ke knížce Kráska a zvíře, ale pokud se člověk dostane dál, děj ho vtáhne. Určitě si přečtu další díly.

Yila
01.02.2024 5 z 5

Poměrně slušně čtivá kniha, pěkný příběh. Inspirace Kráskou a zvířetem je krásně vidět, v průběhu mě bavilo tyto náznaky objevovat. Začátek byl trochu pomalejší, ale tak od půlky knihy se děj hezky rozjel. Pro milovníky dospělejší YA literatury a fantasy jak dělané. Hned se vrhám na druhý díl.

6857
01.02.2024 3 z 5

Není to zlé, není to ale ani top příběh nebo sloh. Na odpočinek, když nechcete vidět logické chyby v ději a chcete se jen nechat unášet, je to fajn :-) i v rámci YA je to spíš střed a upřímně moc nechápu ten humbuk kolem.

Dizzy3
27.01.2024 5 z 5

B. O. M. B. A. Jakože WAU! Už chápu ten humbuk okolo a to mám za sebou první knížku.

Teddy2023
18.01.2024 4 z 5

Moc pěkný příběh na motivy krásky a zvířete. Když kniha vyšla, nečekala jsem, že mě to chytne. V budoucnosti si nejspíš tento díl přečtu znovu.

Artemis886
14.01.2024 5 z 5

Dvůr trnů a růží jsem si přečetla na popud všech, co jí doporučovali, ať už mých přátel nebo bookstagramu. No a musím říct, že kniha si zaslouží svoje hodnocení. Prvně to vypadá jako nevině vyhlížející retelling na krásku a zvíře ale autorka rozjela něco úplně jiného, a to se jí vyplatilo. Celý její nový svět budí touhu dozvědět se víc o všem, co je možné i nemožné. Sice musím uznat, že Feyre byla někdy trochu svéhlavá a dost by si tím ušetřila ale i tak mi přirostla k srdci. Těším se na další díly, které mi doufám dovolí objevit celý tenhle svět.

123.Iveetka
30.12.2023 4 z 5

Tato kniha se mi docela líbila, ačkoli nějaké drobné výhrady bych měla. Proč proboha Feyre nikdy nikoho neposlechla? Ušetřila by si takových problémů. :D Druhá polovina knihy byla krapet lepší, víc to utíkalo, mělo to spád a objevovalo se víc šokujících momentů. Pravděpodobně zkusím i další díl z tohoto fantasy světa.

nonameperson04
28.12.2023 4 z 5

Přiběh jsem zhltla asi za necelé dva dny. Příběh ubíhal a dobře se četl, od Maasové jsem čekala něco trochu víc, ale jinak to bylo fakt super. Další díly jsou údajně lepší, tak uvidíme.

Tynyton
27.12.2023 4 z 5

Nejsem si úplně jistá, zda jsem neudělala chybu, když tento komentář píši až poté, co jsem přečetla i druhý díl. První díl série nás seznamuje s kouzelným světem. Ačkoli nejsem příznivcem fantasy, tak jsem si svět Prythian velmi oblíbila, jednotlivé postavy mi sedly a baví mě jejich vývoj a že jim autorka dává dostatečný prostor. Poslední kapitoly knihy byly velmi napínavé a okamžitě mě donutily zakoupit díl druhý, kterého jsem se nemohla dočkat a na nějaké postavy jsem se zcela upřímně těšila (asi víme na které ;) ).

johi_murasova
20.12.2023 3 z 5

Není asi žádný knihomol, který by tuto sérii nebo jiné knihy autorky neznal. Všemi opěvovaná Maasová, královna ya fantasy.
Dlouho jsem se sérii vyhýbala, protože jsem měla tušení, že to není nic pro mě, jelikož nejsem úplně nadšenec fantasy a málo která fantasy mě nedchne natolik, že se do ni pustím. Moje tušení mě neklamalo a musím říct, že to opravdu nebylo nic pro mě. Nechápejte mě špatně - svět? super. postavy? cool. příběh? originální (svým způsobem). Jen to prostě asi není pro mě.
Ve finále se kniha nečetla špatně, ubíhalo to celkem rychle. Konec jsem sice hltala a fakt se mi líbil, ale po dočtení jsem neměla v sobě ten pocit “panebože potřebuju další díl, OKAMŽITĚ. To byla asi ten moment, kdy jsem si řekla, že je tady něco špatně.

chodícírohožka
05.12.2023 5 z 5

Podle mě opravdu povedená série. Kvůli nejnovějšímu dílu jsem si zase přečetla předešlé knihy a zase jsem si celý ten dlouhý příběh skvěle užila. Jasně, kladné hlavní postavy jsou až moc dokonalé, časté rádoby erotické scény trochu otravné a už při prvním čtení člověk tuší, jak to asi dopadne, ale celý ten zbytek je tak fajn, že mi to zas tak moc nevadí a těším se, že si Dvůr trnů a růží zase někdy přečtu (jestli se zadaří, tak i s dalším novým dílem).

Knihomolka_176
01.12.2023 5 z 5

Když jsem před několika měsíce dočetla "Ve stínu popela" od J. Armentrautové, myslela jsem, že nemůže být nic lepšího.
To jsem se ale spletla.
Celý příběh byl od počátku až do konce perfektně promyšlený, stejně jako svět, ve kterém se odehrává. Tamlina jsem si zamilovala ihned, hlavně kvůli tomu, jak se choval k Feyre a svému lidu. A když vzal Feyre tančit na louku s bludičkami, měla jsem pocit, že tam jsem s nimi.
Až dokud se na place neobjevil Rhysand. Typický záporák s tmavými vlasy a pronikavýma očima, který mě uchvátil od prvního setkání. Oddaný královně, která netouží po ničem než uzmout si celou zemi pro sebe a žít po boku Tamlina.
Rhys je okouzlující, ale krutý. Přesto když přijde na Feyre, objeví v sobě duši.
Po delší době kniha, kterou jsem fakt nemohla odložit a ihned se vrhám na další díl!

Micho86
21.11.2023 4 z 5

Dostala jsem po čase chuť odpočinout si od válek a krváků, které běžně zaplňují můj čtecí pořadník, a přečíst si nějaké YA fantasy na odlehčení. Takže si asi dovedete představit, jakým překvapením pro mě pak bylo, když jsem zjistila, že ani Sarah J. Maas nehodlá čtenáře v tomto ohledu nijak šetřit; naopak mi někdy přišlo, že si autorka tyhle situace vyloženě užívá - taková zlomená kost trčící z ruky mě dovedně mrazila četně stránek, a to jsem zvyklá číst o lecjakých zvrácených nechutnostech.
Děj byl svižný a čtivý a charaktery postav jsou naprosto jedinečné. Ani sem tam nějaké to překvapení nescházelo, stejně tak i lechtivé scény.
Ač je příběh psaný v ich-formě, vytvořila jsem si bližší vztah s jinými postavami než se samotnou vypravěčkou, ale zároveň mi ani není nijak nesympatická, prostě ideál.
Svazek má spoustu stran a s každým dalším je to horší, nicméně už jsem v půlce druhého dílu, čte se to samo, tak nenechte těch 600 stran, aby vás to odradilo.;)
Nechávám prostor jedné hvězdy; bylo to skvělé, ale ne přímo geniální, schovávám si tedy rezervu pro případné vyjádření nadšení z dalšího dílu.

MartinaCh27
12.11.2023 5 z 5

Feyre, lovkyně, se ocitne v spletité síti událostí poté, co zastřelí vlka, který ve skutečnosti není obyčejným zvířetem. Je odvlečena do světa, který je plný tajemství, magie a nesmrtelných bytostí. Tato pohádka se rychle stává temným a komplexním příběhem, kde nenávist postupně přechází v lásku. Feyre čelí nejen těžkým úkolům, ale i rozhodnutím, která ovlivní osud celého světa.

Maasová opět dokazuje svůj schopný písemný projev a talent pro vytváření živých a zajímavých postav. Příběh je nejen napínavý, ale také plný emocí a romantiky. Oceňuji autentičnost světa, který autorka vytvořila, a jak mistrně kombinuje prvky pohádky s temným fantasy.

Lexie321
30.10.2023 5 z 5

Super kniha, skvelé postavy, rychlo sa posúvajúci dej. Úplne chápem prečo je toto fantasy také populárne. Určite budem v sérii pokračovať.

Honey0105
28.10.2023 3 z 5

Na doporučení jsem sáhla po této knize, ale očekávání jsem velká neměla. Young adult už moc nevyhledávám. Na začátku jsem si připadala spíše jak v příběhu Kráska a zvíře a několikrát jsem měla chuť knihu odložit. Až tak do 70% knihy se v podstatě nic moc nedělo, nebo nic co by mě zaujalo. Od těch 70ti procent to ale začalo být zajímavé a příběh najednou získal na napětí. Od té chvíle jsem to slupla raz dva. Nakonec sáhnu i po druhém dílu, tím jsem si jistá. Ať YA, tak někdy poměrně šťavnaté a kruté. Po neustálém čtení fantasy z pera Kotlety docela odlehčující. Přesto si ale myslím, že to nemuselo být tak zbytečně natahované. A nic se nemění na tom, že mě hlavní hrdinka opravdu dlouho iritovala. Uvidíme, jak se příběh ještě vyvine.

Arwen777
09.10.2023 2 z 5

Takže další pokus o YA literaturu mi potvrdil, že jsem na ni už stará.
Jediným pozitivním na tomto příběhu shledávám vymyšlený svět, který mě opravdu zaujal, a to byl také důvod, proč jsem knihu dočetla. Jinak je to naivní a slabý příběh splácaný z mnoha různých už vymyšlených nápadů. Hlavní hrdinka rozhodně není sympatická, nevnímám ani žádný její vývoj. Vnucená erotika také není nic moc, pro mě neměla náboj.
Takže palec nahoru za víly a další zajímavá stvoření, ale pokračovat v sérii nebudu.

láska magie smrt erotika pro dívky romantika víly, rusalky fantasy romantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr trnů a růží je v

Přečtených5 907x
Knihotéce1 350x