Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1802 343

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

tessalovesbooks
11.08.2021 3 z 5

Tak jo, tohle byl celkem zbytečný díl, ale i tak si myslím, že každého fanouška ACOTAR potěší. Na jednu stranu se zde vážně vůbec nic nedělo a vlastně celá knížka bylo jenom o tom, kdo komu koupí jaký dárek a tom, že Feyre chce malovat, ale vlastně neví co, ale na druhou stranu se mi líbilo, že oproti předchozím dílům to bylo změna ohledně toho, že se zde neřešila žádná válka a celý příběh probíhal více méně v "poklidné atmosféře". Kniha se četla úplně sama, a vzhledem k tomu, že je oproti ostatním autorčiným knihám opravdu krátká, tak ji budete mít přečtenou za chvilku. Myslím si, že je ideální se do toho dílu pustit například v období Vánoc, protože na vás z knihy úplně dýchá taková vánoční atmosféra. Přišlo mi fajn, že byla kniha tentokrát psána z pohledu více postav. Je vidět, že autorka si ponechala nějaký ten prostor pro další díly, především co se Nesty a Cassiana týče a na pokračování o těchto dvou postavách se moc těším.

3⭐/5⭐ I když to byl nejslabší díl z celé série, tak si myslím, že pokud jste fanoušky ACOTARU, tak by vás neměl minout.

marianna7090
27.07.2021 2 z 5

Úprimne najslabšia a naozaj celkom nedôležitá kniha čo sa týka série. A aj to najslabšie čo som od Maas zatiaľ čítala. Dúfam, že nebola vydaná len pre zarobenie vydavateľstvám a autorke. Ak potrebovala napísať o nejakých udalostiach po vojne, podľa mňa sa to kľudne mohlo zmestiť do epilogu tretej knihy. Ale hoď keď ju už vydali, musela som si ju kúpiť. Nemohla som si pomôcť.

Knihom_olka_
18.07.2021 5 z 5

S touhle knihou jsem dost dlouho otálela, protože kdo by se chtěl loužit s Feysand? Ale je to tady... Knížka mi přišla moc pěkná, a myslím, že pokud jste stejně velcí fanoušci Dvorů jako já, tak nemusíte vůbec váhat, protože tohle si užijete.

Fazulajda
08.07.2021 2 z 5

Důležitější informace se dle mého daly naprosto s klidem dát do potenciálního dalšího dílu. Tohle je kniha, kterou si užijí skalní fanoušci, mezi ty já však nepatřím. Nebavilo mě to a na to, jak je kniha krátká, se dost vlekla.

blanka5960
05.07.2021 4 z 5

Tento díl nebyl úžasný ani špatný. Připomíná nám lehce děje z předešlých dílů. Prostor zde dostávají postavy, které
již známe, postavy jež budou mit v budoucnu hodně co říci.
Těším se na jejich příběh.

TessV
28.06.2021 4 z 5

Na hvězdy, které naslouchají a sny, které se plní.

eva4036
15.06.2021 5 z 5

Moc krásná novela k úžasné sérii. Líbí se mi, jak autorka píše a touhle novelou se nezaměřuje jen na Feyre, ale i na jiné postavy, Noční dvůr a na oslavu zimního slunovratu. Knížka se mi moc líbí a ráda se k ní vracím.

netopýrek
09.06.2021 5 z 5

Tuto novelu čtu už po několikáté a vždycky to pro mě byl takový nostalgický návrat do světa víl, na noční dvůr a k mým oblíbeným postavám.

Ačkoli se zdá, že je to jen miloučký díl o ničem, tak dle mého to není pravda, objevuje se tu spousta opravdu hlubokých myšlenek, lide i víly se musí vyrovnávat s tím co zažili během války a s tím o koho přišli. A v tomhle případě je to zimní slunovrat, jako něco co je přiměje to nevzdat, snažit se obnovovat a uvědomovat si sílu přátelství, lásky a porozumění.

ačkoli ohlasy na tuto novelu nejsou moc vysoké, tak já ji miluji a myslím si, že spoustě lidí se tato kniha nelíbí protože v ní nedokáží vidět, to co se skrývá mezi řádky.

"Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní."

Adél784
04.06.2021 5 z 5

Přijde mi, že většině lidí se tato novela k sérii Dvorů nelíbí, takže když jsem začala knihu číst neměla jsem moc velká očekávání. Teď po přečtení musím říct, že jsem mile a příjemně překvapena. Čtení jsem si užila.:)

Většina knihy se točí kolem zimního slunovratu a vybírání dárků pro přátele, ale zároveň zjišťujeme, jak naši hrdinové žijí po válce a také se nám dovysvětlují některé věci z třetího dílu.
4,5/5 Tato doplňková knížka je milá, roztomilá, sladká a jsem ráda, že jsme tu měli kapitoly i z pohledu Casse, Nesty, Mor a Rhyse:)

Objevila se zde i má oblíbená věta z druhého dílu.
,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní"

chodícírohožka
29.05.2021 1 z 5

I když jsem viděla hodnocení, které tady kniha dostala, nevěřila jsem, že by mohl být některý z dílů této série špatný... ale byl. V celé knize se vlastně nic neděje, celých dvěstěneco stran se víceméně jenom řeší shánění a kupování dárků, což je opravdu nuda.

Aneisreading
24.05.2021 3 z 5

Musím říct, že sehnat tuto knihu byl pro mě docela oříšek a když dorazila, tak jsem byla v šoku, jak je krátká. Vždyť je to Maasova!! ;) No každopádně musím říct, že tato kniha patří k těm slabším, které jsem od autorky četla, stále je to hezké, dialogy jsou hezky vystavěné, autorka píše čtivě, ale fakt je, že se zde prakticky nic důležitého nedělo. Ano, je to výplňový díl, který je spíš takovým dodatkem pro události před Silver flames, ale je to milé čtení a narozdíl od ostatních je příběh i poměrně naivní - ostatně vypráví to pouze událostí okolo zimního slunovratu - Vánoc, takže co jiného od toho čekat? Je to lákavé téma ve světě fantasy? Bohužel úplně ne, ale myslím, že pár hezkých momentů, kdy jsem měla na krajíčku, tady bylo.
Na Silver flames se těším, snad už ve větší parádě a s úrovní, jaká je pro mě u S.J. Maasové už samozřejmostí.

Ella161
22.05.2021 5 z 5

Dlouho jsem tuhle knihu odkládala, protože jsem ještě nebyla připravená se s mými oblíbenými postavami rozloučit. Ale když jsem zjistila, že se má vydávat díl Nesty a Cassiana, vrhla jsem se na tuhle knihu, kterou jsem chtěla přečíst už před delším časem.

Často jsem v recenzích četla, že tahle kniha není nic moc, že tu není žádná akce apod. Mně se ale líbila. Přeci i oni si zaslouží klid, no ne? Nemusí to být stále o nějakých bojích či válce. Užívala jsem si, že při čtení jsem se nemusela nějak zvlášť soustředit. Děj hezky a svižně plynul (někdy až moc rychle). Celý příběh jsem se usmívala, protože byl strašně roztomilý (může být příběh vůbec roztomilý?)

Byla jsem ráda, že tady bylo více pohledů. Jak Rhyse, Feyre, Cassiana, Mor... Bylo to hezké zpestření. A fakt mi by bylo líto Tamlina. Nikdy jsem ho neměla ráda, ale... Já vím, že udělal spoustu hnusných věcí, kterých teď lituje, ale jak je sám a opuštěný... Komu by ho líto nebylo? Možná by si zasloužil odpuštění.

Každopádně knihu doporučuji, protože je to krásná oddechovka, která Vám zlepší den. Jediné, co bych knize vytkla je to, že se četla neuvěřitelně rychle. Což mi bylo fakt líto, protože tahle série je moje srdcovka. Každopádně mě uklidňuje, že vyjde díl Casse a Nesty. Sice mě mrzí, že už ti hlavní nebudou Rhys s Feyre, ale i tak mě to potěšilo. Nemůžu se dočkat.

Fortuna7
16.05.2021 4 z 5

Nesmíte od bonusové knihy čekat nějaký velký posun v ději. Já na to byla připravená, takže jsem se nezklamala.
Bylo hezké si znovu připomenout skvělý svět a postavy.

Grohlinka
16.05.2021 1 z 5

Nejhorší kniha, kterou jsem od Sarah J. Maas četla. Skoro lituju, že jsem ji nevynechala...

knihomolkaMist
14.05.2021 3 z 5

Hmm... jakoby... ta kniha není špatná sama o sobě. Ale je prostě o ničem.
Beru ji jako takové nenáročné rozloučení se světem Dvorů. V dalších dílech již nebudu pokračovat.

DanSha
12.05.2021 5 z 5

Mě je tahle novela moc sympatická. Druhý a třetí díl série byl nabitý akcí, takže mi vůbec nevadilo, že tento byl spíš odpočinkový. Byl to hezký můstek k další knize, kde se víc zaměříme na milostný příběh Nesty a Cassiana. Jen doufám, že tam autorka v dostatečné míře ponechá i mého oblíbence Rhysanda. Knihu jsem dočetla s úsměvem :). Proč by si i naše oblíbené postavy nemohly dopřát chvíli klidu a (v rámci možností) normálního života se svou rodinou a přáteli? Za mě ano!

Iris02
01.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Jsem docela zklamaná. Tuto 200 stránkovou novelu jsem četla déle, než jakýkoliv z předchozích dílů. skoro jsem se k ní až nutila a to zejména proto, že se tam prakticky nic nedělo. Feyre zde zastává pozici skromné spasitelky, což mi přišlo trochu moc "ulízlé". Poválečné období bylo vystiženo dost bídně, snad až na Nestu, kterou jsem si díky její opravdovosti oblíbila (i přestože mi bylo líto Cassiana)

UPDATE
Na to, jak mne tato novela zklamala, mě příjemně překvapil další díl A Court of Silver Flames. Nejdříve jsem nevěděla co si myslet o skutečnosti, že se bude děj odehrávat z pohledu Nesty a Cassiana, protože to nejsou postavy, se kterými bychom byli blíže představeni. Po pár stránkách jsem se ovem vžila do Nestiny perspektivy a začala jsem chápat její myšlenkové pochody. Děj byl plný zvratů a překonal má očekávání. Jednoznačně doporučuji!

Luigi1
19.04.2021 5 z 5

Tak se mi podařilo sehnat tuto knihu,která mě potěšila a jsem rád,že jsem se dočetl jak to bylo dál.Moc se mi líbila

Blanka29
12.04.2021 3 z 5

Kniha byla oproti předcházejícím dílům slabá. Příběh se odehrává po skončení války s Hybernem, ale čekala jsem víc. Jediný, kdo mi přišel ovlivněn válkou a hrůzou z ní byla Nesta. Škoda, že jsme se nedozvěděli, proč se Nesta tak hnusně chová ke Cassianovi a ostatním. Snad nadcházející díl bude lepší....

Terien9
06.04.2021 odpad!

(SPOILER) Četla jsem již i další díl, který ještě nevyšel v češtině ale nějak tak spolu tyhle dva souvisí, tak jejich hodnocení spojím dohromady.
SPOILERY
Tak tedy knihy mě neskutečně zklamaly. To v jakém duchu se Nesla tato novela mi vadilo již od začátku. Moc nechápu tu všeobecnou pohodu a štěstí všech postav. Před nedávnem byla válka. Viděli umírat stovky lidí a mezi nimi i svoje blízké, ale jediný, kdo se to zdá opravdu prožívat je Nesta, na kterou jsou za to všichni ostatní hnusní. Nemůžou nechat být Nestu alespoň trochu v depresi? Umřel jí táta. Prostě teď nemá náladu se usmívat a dělat ze sebe bůh ví co. Jak to, že to tam nikdo z nich nechápe? To je prostě tak špatně napsané. Věta o tom, jak slyší při praskání ohně jak se mu láme vaz byla snad ta jediná reálná věta v celé knize a jediná chvíle, kdy se mě kniha nějak dotkla
Kdyby si Massová dala alespoň tu nejmenší práci s výzkumem toho, jaké následky má válka na psychiku lidi, nikdy by nemohla napsat něco takového. Je celá generace spisovatelů kteří o tom v poválečném období psali. Oni tu válku dost často sami i prožili a pak psali o tom, jak člověk úplně ztratí vůli žít, když něco takového zažije, jak se nedokáže pak vrátit do normálního života. Když něco píšu, tak si mám udělat výzkum toho jak věci o kterých píšu fungují. Píšu o válce, přečtu si nějaké psychologické knížky na to téma, aby to za něco stálo.
Bohužel v dalším díle se spisovatelka moc nepoučí a to, jak se celý kruh našich vílích přátel k Nestě chová je vyloženě hnusné a neslušné.
SPOILERY Z DALŠÍ KNIHY
To, jakým způsobem pokračuje toto nesmyslné zacházení kruhu s Nestou je dobře vidět na příkladu, kdy všichni přátelé Feyre včetně Rhysanda lžou o velice zásadní věci, týkající se jejího života, jejího zdraví a jejího těla a Rhysand zapřísahá všechny, aby jí lhali dál. Nesta jediná řekne Feyre pravdu, načež ji chtějí za to potrestat. Samotný Cassian ji nasraně odnese někam daleko do hor. Místo toho, aby ostatní nakonec uznali že měli říkat pravdu a zachovali s k Nestě špatně, tak jim to vůbec nedojde a Nesta se před nimi musí plazit a prosit o odpuštění. Jediný pozitivní záblesk tu má Feyre, když se Nesty zastane a uzná že jí ostatní neměli lhát.
To jen k tomu jak špatně je vykreslený Nesty příběh i vztah ostatních postav k ní