Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1803 343

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Ewe291
06.07.2022 1 z 5

Stacilo, davam si vazne prestavku od autorky. Tolko chvali a za nic! Cela seria je nudna a zmetocna ..... Cakala som nieco viac. Rhyse to ako tak zachranoval ale aj tak .... Bud som do toho sla s velkym ocakavanim alebo to nieje nic pre mna

knihomolka_eli
01.07.2022 5 z 5

Knižka Na dvore z hviezd a mrazu ma vôbec nesklamala, hoci názory na ňu sa rôznia.
Pre mňa ako totálneho fanúšika Dvorov je to super knižka, ktorá ukončuje prvotnú trilógiu a otvára priestor na ďalšie pokračovania.
Nie je nabitá zvratmi, ani bojmi, je kľudnejšie ladená. Dozvedáme sa v nej ďalšie novinky zo života hlavných postáv a aj tých vedľajších - Tamlinov úpadok vo mne normálne zanechal pocity súcitu. Hoci sa nezachoval najlepšie, to, čo prežíva mi prišlo ako veľmi tvrdý trest.
Som zvedavá, akým smerom sa budú uberať životy Rhysových priateľov a Feyre-ných sestier :)

Lucynell
30.06.2022 4 z 5

Je to pěkná kniha, která nás vrací na místo, které známe a nechává nás nahlídnout na příběh z různých úhlů pohledu. Nicméně ačkoli je kniha pěkná, nic extra se v ní neděje, ale přesto ty, kteří si oblíbili tuto sérii dokáže zcela zaujmout.

LexiS
28.06.2022 4 z 5

Tohle je taková milá výprava za starými známými. Žádná velká akce, ale přesto krásný příběh.

nikiss76
12.06.2022 3 z 5

Nazvala bych to knihou na vyplnění dlouhého čekání mezi 3 a 4 dílem. Bylo příjemné se zase setkat s oblíbenými postavami, ale kdo tuto novelu nečetl o mnoho nepřišel.

Kaila146
19.05.2022 3 z 5

Pěkná novela, ale na ostatní díly Dvorů to nemá.

Karola050716
18.04.2022 2 z 5

Pro mě zbytečné. Ano, autorka si tam položila základy pro další díly. Ano, předchozí vrchol série končí poměrně náhle. Ale ani tak tohle není moc zábavné čtení.

Tejna
15.04.2022 5 z 5

Logicky člověk nemůže čekat stejný trhák jako předešlé díly, nicméně je to rozhodně příjemná spojka mezi třetím a čtvrtým dílem. A celkově taková rychlá oddechovka.

Kyta
07.04.2022 3 z 5

Od “Dvoru mrazu a hvězd” je důležité nečekat nějaký hit. Oproti tomu, co od S. J. Maas známe, je tato novela takový slabý odvar, avšak je určitě dobře, že autorka trochu zvolnila a věnovala nám před dějem nabitým pokračováním příležitost k oddechu.

Celý děj (až na pár kapitol) je zasazen do města Velarisu poznamenaného válkou a do jeho okolí. Ve městě probíhají přípravy na oslavy zimního slunovratu. Ten samotný nápad se mi moc líbí. Kniha je psána z různých úhlů pohledů, což činí čtení ještě zajímavější a poutavější. Každý úhel pohledu nám má co nabídnout. Moc mě zaujal ten Nesty – na první dojem arogantní a protivné ženy, která v sobě ale skrývá víc, než si čtenáři uvědomují. Díky této kapitole se těším na čtvrtý díl “Dvorů”, jenž má přibližovat příběh právě této postavy.

Jde o takový menší rozbor postav. S. J. Maas se velmi podrobně věnuje našim známým postavám a my tak máme možnost vidět kam se posunuly. Líbilo se mi například, jak si Feyre znovu našla cestu ke svému největšímu koníčku, protože mít nějaké zájmy, vidět v nich smysl a nenechat se pohltit okolními problémy je důležité jako všechno ostatní.

Jak jsem již nastínila, autorka se zde zaměřuje spíše na psychiku a vztahy než na samotnou akci. Nebojí se otevřít velmi vážná témata jako jsou traumata z dřívějších zkušeností, dopad války na psychiku, diskriminace nebo problémy s jistými závislostmi. Je nám přiblížena ničivá minulost některých hlavních hrdinů či například život Illyrijců, kteří jsou pro tento díl také důležití. Objevují se zde drastické scény, ale i ty erotické.

“Dvůr mrazu a hvězd” je určitě obohacující kniha, kterou by fanoušci S. J. Maas neměli vynechat. Autorka do ní stihla vložit mnoho a jisté informace z ní by vám mohly v nadcházejícím pokračování chybět. Věřím, že to zároveň je takový předkrm toho, co nás ještě čeká. “Pouhé” 3* dávám proto, že ne vždy mě kniha bavila.

katee21
21.03.2022 5 z 5

Takhle... Otevřeně k tomu, proč má tato kniha jen tak málo procent...
Z předchozích dílů jsme byli zvyklý na plno nečekaných zvratů a nadupaný děj. Tato kniha je jen takový, řekla bych most, na který podle mě bude navazovat Dvůr stříbrných plamenů. Předpokládám, že kniha má ohlasy jaké má, protože v tu dobu, kdy vyšla, se ještě nevědělo, že autorka chystá další díly. Přece jen tohle jen pár asi týdnů možná měsíců po válce. Je to takové oddechové a o tom jak se vlastně snaží všichni "vrátit do normálu" jestli se to tak dá říct.
Pokud Rhyse, Feyre, Aze, Cassiana nebo kohokoliv z nich milujete, určitě si to přečtěte. Já se upřímně pobavila a v některých částech se culila jako naprostý deb*l.
Pokud se chystáte na Dvůr stříbrných plamenů, myslím si, že informace a detaily, které tady padly, by vám chyběly.

luca321
20.03.2022 5 z 5

Vůbec nechápu, proč má tato kniha tolik špatných ohlasů. Hrozně moc se mi líbila, protože po třech dějově náročných dílech, to nějakou oddechovou novelu chtělo. Ano, děj byl vpodstatě o ničem, ale vždyť to také není ani čtvrtý díl tak proč by měl být. Autorka zde pěkně dokreslila atmosféru Veralisu a popsala tu jeden z jejich nejdůležitějších svátků. Taky se mi líbilo, že to bylo z pohledu více postav. Jak už jsem psala, moc jsem si to užila, bylo to takové milé po díle plném válek a teď se jdu vrhnout na Dvůr stříbrných plamenů, protože po téhle knížce jsem z Nesty zmatená ještě víc, než jsem byla.

LenkaPet
18.03.2022 5 z 5

Kniha je krásná a i přes její horší hodnocení, nemohu dát jinak než pět hvězdiček, protože je mi jasné, že po smršti, která se odehrávala ve třetí knize, se těžko vyrovnává a těžko se po tom píše něco tak strhujícího dál. A také si myslím, že si série zasloužila malinko zpomalit. Hodně se mi líbilo, že je kniha napsaná z pohledu všech hlavních postav, přesto, že mám ráda knihy psané z pohledu hlavního hrdiny, tady to bylo velmi osvěžující a konečně jsem se mohla podívat do hlavy i někomu jinému než jen Feyere. Opět za knihu moc děkuji.

Sixtinka144
16.03.2022 5 z 5

Já vím, že je tento povídkový díl hodně kritizovaný, ale i když jsem ho teď četla podruhé, miluju ho pořád stejně. Mám ráda, když jsou v knihách i "klidná" místa, nejen válka a krveprolití :D Je to krátká novelka, taková malá jednohubka, kterou máte za jeden večer přečtenou, a prostě si ji užijete. Jakožto fanoušek Maas, který by si nejradši přečetl vše, co napsala (klidně i nákupní seznam :D), jsem s tímto dílem naprosto spokojená. Čte se to stejně dobře, jako předešlé díly, akorát si tady můžeme lépe užít Velaris. A ano, nemůže se to vyrovnat "plným" dílům, ale to podle mého ani sama autorka nezamýšlela. Takže já jsem spokojená, na všechny čtyři díly jsem si dala rereading a už se nemůžu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů.

michaela3483
01.03.2022

(SPOILER) Tato kniha mi přišla dost jako nastavována kaše. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Příběh v podstatě o ničem...
Líbilo se mi, že je kniha vyprávěna z pohledu více postav, nejen Rhyse a Feyre.
Štvala mě Mor, nechápu, proč tolik staletí nechává Aze doufat. Kdyby mu řekla jak to je, věřím, že by to bylo ku prospěchu obou. Azriel by se mi víc libil po boku Elein, které, jak to tak vypadá, není úplně lhostejný. Minimálně si ho všímá víc než svého druha.
A jak jsem si v předchozím díle říkala, že Dvůr mrazu a hvězd rozhodne jestli si přečtu i nejnovější pokračování, tak jsem si "Stříbrné plameny" dnes pořídila. Nesta sice v této novele moc nevystupuje, ale i ta trocha její přítomnosti ve mně vzbudila zájem.... Tak uvidíme.

Lacie
26.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Tohle je takový vánočně doplňkový díl – mě se líbil, a předpokládám, že je to odrazový můstek pro čtvrtý díl Dvorů.
Vzhledem k tomu, že bude o Nestě, tak tady byla opravdu skvostně vykreslena. Tohle prostě umí SJM skvěle, vzbudit ve čtenáři sympatie nebo antipatie. Nesta mi byla nesympatická v podstatě od začátku, ale po téhle knize pro ní mám jediné označení, a to je kráva. Nejsem si jistá, jestli bylo opravdu nutné, aby chlastala, chrápala a stýkala se s těmi nejhoršími lidmi ve městě – možná to má vyznačit její startovní pozici v nové trilogii... ale být Cassianem, tak si o ní neopřu ani shnilou ohořelou větev!
Což mě přivádí k tomu, co mi na těchto knížkách, nejen od SJM, vadí – chlapi jsou tu něco jako civilizovaná zvířata, mají ty pudy a instinkty, které je ženou k DRUŽCE – a i kdyby byli sebevíce rozdílní, vůbec se k sobě nehodili, on byl magor, ona káča a podobně, tak spolu prostě budou až za hrob a basta. A ve chvíli, kdy se tedy spojí, tak je posedne sexuální šílenství, kdy se před nimi všichni ostatní třesou... je to vážně nutné? Nemůžou se najít prostě jen tak? Musí si být předurčení a osudem svázaní a bla, bla, bla... a na jejich povahách a pocitech fakt nezáleží?
Ale jinak se to tu celé zamotává, vypadá to, jako by Azriel a Elain byli stvořeni přímo pro sebe, stejně jako Lucien a Vassa... ale pravda bude někde jinde a na to jsem opravdu ohromně zvědavá.

_Brunetka_
25.02.2022 4 z 5

Tento doplňkový díl Dvorů se sice většině čtenářů moc nelíbil, ale já se mezi ně naštěstí neřadím. Já si touhle knihou akorát oživila to, proč se právě S. J. Maas řadí mezi jedny z mých nejoblíbenějších autorů. Dokážu ale zároveň uznat to, že se tu moc věcí neděje a pořád dokola se tu omílá něco o Feyřině malování a následcích války – mně se to ale i přesto hrozně moc líbilo. Miluju tenhle svět, vztahy mezi postavami i jejich charaktery, autorčin styl psaní, humor zde obsažený,… MILUJU, MILUJU, MILUJU! Jsem možná zaujatá, ale nemůže mi to být víc jedno. Bylo totiž zatraceně krásný se sem vrátit!

Knihoholka.
20.02.2022 5 z 5

Tohle bylo krásný. Jak nádherně vykreslená je láska mezi Feyre a Rhysandem, to mě pohladilo po duši.
Přesně jako většina jsem od knihy dostala to, co jsem čekala. I přes to, že to celé je "jen" o vztazích, mě to bavilo a přečteno jsem měla za chvilku.

TVer
17.02.2022 5 z 5

Hezká krátká knížka, od které jsem dostala přesně to, co jsem čekala :)

Angie.D
08.02.2022 5 z 5

Od tejto novely som dostala presne to, čo som aj očakávala. Dozvedela som sa ako pokračovali životy tesne po vojne, a ja som rada, že som sa mohla ešte raz na chvíľku vrátiť do Velarisu a k príbehu Feyre a Rhysa. Potešilo ma, že tam bolo aj pár kapitol z pohľadu iných postáv, ktoré načrtávali možné príbehy do budúcna.
Kniha sa viac zameriava na emócie a vnútorné vysporiadavanie sa postáv, ako na akciu. Chápem, že niektorým sa táto kniha mohla zdať nudná a že sa tam nič nedialo, ale je to doplnková novela, nie samostatná kniha a treba to tak brať :)
Za mňa to bolo veľmi príjemné čítanie a užila som si oslavy zimného slnovratu spolu s nimi.

HermanekB
05.02.2022 4 z 5

Spousta lidí očekávala od knížky mnohem víc. Jenže mně to tak nepřipadalo. Po válce to bylo celkem milé uzavření příběhu ze strany Feyre a Rhysanda. Nečekala jsem nějakou velkou akci, i když by příběhu neuškodila. Krásně autorka odkazuje na další pokračování knihy ze stran vedlejších postav a „nachystala si pro ně půdičku“. Jinak je kniha napsaná čtivě a svižně jako vždy.