Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3528 735

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Dashmo
01.07.2022 5 z 5

Jednotku som ledva dočítala od nudy. Ale táto dvojka bola perfektná. Všetky zvraty a všetky tie puzzličky sa poskladali. Teším sa na ďalšie pokračovanie

~.Lucy.~
25.06.2022 5 z 5

Druhý díl byl za mě značně šťavnatější a propracovanější. Společně s Feyre procházíte jejím posunem od holky k ženě, která poznává svou hodnotu. K ženě, která má žít navždy. A aby toho nebylo málo, tak k tomu přihodíme pořádnou love story, dokonce možná i dvě. ;)

LexiS
20.06.2022 5 z 5

Tohle bylo pohlazení pro mou romantickou duši. Špičkování mezi Feyre a Rhysem bylo naprosto dokonalé.
Po prvním díle jsem se dočkala opět mistrovského díla, které umí napsat snad jen Maasová.

jes09
16.06.2022 4 z 5

Feyre mi v tomto dílu byla od začátku ,,protivná"..
Od tohoto dílu jsem čekala mnohem víc a ten konec? Autorka umí krásně, dlouze a věcně vše popisovat, ale u konce jakoby by pospíchala (posledních 60 stránek). Možná je to na mě už moc sladké..

Petass
13.06.2022 5 z 5

No teda! Druhý díl mě příjemně překvapil. Z laciné červené knihovny se nám vylouplo zajímavé fantasy pro holky s romantickým zapletencem. Špičkování hlavních postav mě moc bavilo, někomu možná přijde sexuálních scén moc, ale mě to nevadilo :D Napsané to bylo velmi čtivě a těch "cože!!" okamžiků kolik nám autorka připravila! Těším se na další díl. Hlavní hrdinka se do toho v tomhle díle docela opřela. Kdo ví, čeho bude schopná v tom dalším. A nabízí se hned několik nových romantických linek. Uvidíme, které předpovědi se mi potvrdí. Jestli chcete vypnout, čtěte. Pro chlapy to teda ale moc není :)

Kni-holka
02.06.2022 5 z 5

(SPOILER) A žili šťastně až do smrti. Věta, kterou končí každá pohádka. I ta o Krásce a zvířeti. Zajímá vás ale, jak to bylo dál? Pak Dvůr mlhy a hněvu od S. J. Maasové vám to nastíní.

Za své činy musíme platit, ať už jde o člověka či o vílu. A Feyre ode dne, kdy zabila Pod Horou 2 víly, trpí pocitem viny, nočními můrami a, v dnešním moderním žargonu, posttraumatickým syndromem. A buďme upřímné, dámy, neočekáváme od svého prince, že nás vždy bude chránit? Jenže za jakou cenu? Rozhodně nemám Tamlinovi za zlé jeho ochranářské pudy. Jenže si asi spletl životní družku za porcelánovou panenku a hlavně někoho, kdo mu není hoden. Vždyť vladařky přece neexistují. Jsou jen manželky vladařů, jejichž úkolem je vypadat hezky a pořádat večírky.
Ano, takhle tomu možná bylo kdysi. Ovšem dnešní ženy, a samozřejmě Feyre, jsou silné ženy, chtějící se podílet na dění, být rovnocenné svému partnerovi, životní lásce, vystoupit ze zlaté klece a roztáhnout křídla. A zde přichází na řadu Rhysand.

Vladař nočního dvora, jenž Feyre označil svým tetováním a tím je spojil. Nepojilo je ale pouze ono tetování Na Nočním dvoře se Feyre konečně začíná uzdravovat a stane Rhysovi a jeho přátelům po boku v následující bitvě proti Hybernu.

Když je nám mizerně, potřebujeme někoho, kdo rozváže pouta, která nás svírají, kdo rozpustí led v našem srdci. Nikde ale není psáno, že poté, co splní svou úlohu, pro nás bude stále ten pravý. Staneme se totiž někým jiným. A možná, že když máme v životě nedostatek lásky, tak se zamilujeme do prvního, který nám projeví trochu laskavosti a bezpečí. Ale pak většinou prozřeme. Není to fér, ale srdci nejde poručit.

A možná pak zjistíme, že až strávíme tolik času polapené v temnotě, zjistíme, že nám ta temnota začíná pohled oplácet.

anezka1711
23.05.2022 3 z 5

(SPOILER) 1. Díl byl v úžasný, ale v tomhle je zase s Rhysandem takže oboje má něco, ale 1. Byl lepší

Kaila146
13.05.2022 5 z 5

Až na pár hluchých míst byla kniha úžasná.

karolina_kop
09.05.2022 5 z 5

Druhý díl se mi líbil podstatně víc,než ten první. Dočkáme se pravé stránky postav, které byly (ne)čekané a spoustu nových, skvělých i podivných poznáme. Autorka nám nabídne větší rozhled ve Vilím světě, což se mi neskutečně líbilo. Občasné erotické scény mi zde oproti prvnímu dílu nevadily, ačkoliv jich možná bylo více, než bylo třeba, ale mezi postavami byla ta chemie, která v to prostě musela nakonec vyústit. Progres Feyre napříč příběhem se mi líbil a já si k ní konečně našla cestu a zalíbila se mi. Zápletka je sice klasické fantasy klišé, ale autorka to prostě umí podat a překvapit. Konec oproti prvnímu dílu je nečekaný a určitě leckoho navnadí na další díl. Za mě pět hvězd.

pavlusci
30.04.2022 5 z 5

Tisíckrát lepší než první díl. Miluju Rhysanda, Cassiana, Azriela, Amren, Mor... Úplně všechny! Líbilo se mi, jak se nejen Feyre posunula od toho, kde byla na začátku tohohle dílu. No a ten konec byl...Překvapující a těším se na další díl!

Nale
30.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Mnohem lepší, než první díl.
Alespoň první polovina, přestože se Feyre jen utápěla v depresích a občas jsem se nad jejím chováním plácala do čela. Ale to mi překvapivě nevadilo, naopak se mi líbilo, jak se z toho postupně dostávala a budovala vztah s Rhysandem. Bylo krásné, jak ji učil psát a trénoval ji. Mimochodem jeho vstup na svatbu jsem přímo hltala a vychutnávala si Tamlinovu reakci. Krásně napsané!
Noční dvůr se mi zalíbil i nové postavy. Trochu jsem se překousávala předlouhými popisy šatů, města a slavností, ale na to už jsem z téhle série zvyklá.:)

Ze začátku jsem nemohla pochopit náhlou změnu chování Luciena. Kdy se z něho stal poslušný pejsek? V jedničce se mi zamlouval, ale tady prostě autorka ze všech na Jarním dvoře udělala pitomce a zbabělce. Tamlin sice nikdy nebyl můj oblíbenec, ale udělat z něho ještě nepřítele a násilníka je trochu moc.

Návštěva Letního dvora byla zajímavá a Tarquin se mi zalíbil.:)

Druhá polovina mě naopak dost zklamala a Fayre se opět ukázala jako náladová blbka, která samozřejmě má zázračným způsobem velkou moc a stačí ji pár tréninků na to, aby se vyrovnala několik set starému válečníkovi. Dozvěděla se, že je Rhys její druh a co udělá? Urazí se, nechá svého milého ležet v bahně a na několik dnů se zavře sama do chaty. (clap, clap!) Koulela jsem očima, když jsem si pak přečetla, že Rhys už znal Fayre dřív, než přišla na Jarní dvůr, viděl ji ve snech malovat a tak dále... Tím všechno kouzlo a krásné budování jejich vztahu naprosto vyprchalo!
Dále vulgární gesta, rádoby vtipné nadávky a neustále narážky na sex, které tam byly přímo vecpané.

Konec... samozřejmě, že tam přidáme sestry Fayre a pozor - uděláme z nich vznešené víly! A z Fayre navíc vladařku Nočního dvora. Vzali se samozřejmě tajně a hrdinka se obětovala, aby mohli utéct (taky vám to připomíná Říši bouří?) Začíná to být překombinované, z Rhyse se pomalu stává podpantoflák a jeho úžasná osobnost vymizela kamsi za humny.

Do třetího dílu jsem se pustila hlavně ze zvědavosti, abych věděla, jak to všechno dopadne.

terinkha
26.04.2022 3 z 5

Pořád je to levnej brak, ale lepší než první díl. Jasně, celá lovestory dostává úplně jinej rozměr, vysvětlení je vlastně moc pěkný, ale tím to asi hasne no.
Z Feyre se stane všehoschopná a mocná víla a na to, že má čerstvej řidičák, tak by mohla jít rovnou s formulí na okruh a všem by to natřela.
A menší rada pro všechna děvčata - se svým mužem jsem již skoro 12 let a za tu dobu jsem ho ani jednou neotitulovala "prase". Nenene, tytyty!
Netuším, jestli tím autorka potřebuje to mladý publikum zaujmout, ale teda některý mezilidský vztahy, který tam posvětí...to by asi moc nefungovalo mno.
Tady jsem pro 50 %, ale pořád si stojím za tím, že jsem četla už násobně lepší fantasy (když už jsme u toho, tak se mi líbila víc i naše Stehlíková).

Pain
04.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Přečteno na dvě etapy. Jedna ještě v době "covidu" (konec ledna) a druhá nedávno (dočteno minulý týden).

SPOILER
Hlavní hrdinka už není taková protivná, jako v prvním díle.
Rhys se ukáže v lepším světle a tahal za nitky již v první knize. ;-) Tamlin kope za špatný tým. Líbil se mi přístup Rhyse k Freye - jak si ji získal (naučil číst, učil bojovat, dal jí svobodu...). Zkrátka ji podporoval. Neutlačoval ji jako Tamlin.
Určitě si přečtu další díl.

LaInSe
04.04.2022 5 z 5

Ačkoliv jsem byla v rozpacích z prvního, pomalejšího dílu, můžu říct, že druhý díl mě velice mile překvapil. Akce od začátku do konce, rozhodně jsem se nestíhala nudit a hltala stránku za stránkou. V prvním díle jsem měla problém si postavy oblíbit, ale zde jsem tento problém rozhodně neměla.

Gwilwilethiel
30.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh se mi velmi líbil, propadla jsem mu a zamilovala si nové postavy. Vnitřní kruh je prostě úžasný, je mezi nimi skvělá chemie. Najednou jsem měla pocit, jakoby to byli i mí nejlepší přátelé :) Feyre postupně začíná být víc a víc badass a popis její moci a schopností byl skvělý. A ten Velaris a Letní dvůr...láska.

Avšak najdou se dvě věci, které mi v tomto díle podstatně vadily :(
Poprvé, když autorka chtěla zdůraznit myšlenku, udělala to tak, že nějaké slovo třikrát za sebou zopakovala. To mě občas rozčilovalo, nedovedla jsem si to přestavit.
Podruhé erotické scény...popis byl dosti neoriginální, nezajímavý, najednou jsem četla amatérskou fanfikci.
Dávám tedy čtyři hvězdičky, i když nerada.

Chci ale opět zdůraznit, že se mi knížka moc líbila a nadšeně skáču do dalšího dílu :)

krovacek
26.03.2022 4 z 5

Za mě o dost lepší než první kniha, velmi čtivé, zajímavé nové postavy i zvrat, který se tedy dal trochu očekávat. Byla tak akorát napínavá, že jsem se na četbu těšila, ale neodtrhávalo mě to od povinností, takže super!

AnnaNes
25.03.2022 5 z 5

Jedna velká jízda, nemám slov! Skvělá knížka, všechno jsem Sarah sežrala i s navijákem, a pak jen koukala, jak to dopadlo. Vztah Rhyse a Feyre naprosto zbožňuju. I přestože je knížka dlouhá, čtení mi krásně uběhlo a já se nemůžu dočkat dalšího dílu a myslím, že mě bude mrzet, že příběh nebyl delší. Kdyby šlo dát víc hvězdiček, dala bych.

katee21
14.03.2022 5 z 5

Páni...
Opravdu bych chtěla mít autorčinu fantasii a dokázat vymyslet fantasy svět a postavy tak skvostným způsobem. Tak jak jsem v prvním díle Tamlina měla opravdu ráda, tady jsem ho nenáviděla a k Rhysovi si konečně našla cestu... Musím říct, že to co autorka s touto postavou dokázala je neskutečné a to jsem si jistá, že ve třetím díle se toho stane ještě opravdu mnoho.
Všeobecně se říká, že konce knihy jsou to nejlepší. Ale tady?! Panebože nikdy jsem nečetla takový obrovský zvrat!!!! Mám "poruchu", že se snažím vždy přijít na koncovou zápletku a snažím se představit si nejrůznější scénáře, ale tady?! To jsem OPRAVDU NEČEKALA!!!! Smekám a okamžitě se vrhám na další díl!!!

SPOILER!!!!!

Azreila s Casianem jsem si okamžitě oblíbila. To jak jsou tyto postavy vykreslené, i když jsou vlastně jen vedlešími postavami, je neskutečné. Azriel se okamžitě stal jednou z mých nejoblíbenějších postav vůbec a opravdu doufám, že se o něm v dalším díle dozvíme ještě daleko víc.
Kapitola 55... Hah... Musím dávat pozor aby se ještě pár let k této knize nedostala moje mladší sestra. Protože huf, kdo četl ten ví...
Rhys a Feyre jsou spolu něco neskutečného. Ta chemie, která mezi nimi panuje je neskutečná a doufám, že to pro ně dobře dopadne. A hlavně, že přežijí to, že je Feyre u Tamlina. A po pravdě... Jestli dojde na TO, tak Rhys bude přes jejich pouto dosti trpět si myslím.
A Lucien s Elein?! Halo?! Další věc, kterou jsem absolutně nečekala!!! Nevím, jestli jsem za to ráda, nebo mi to vadí, ale každopádně je mi naprosto jasné, že Lucien ve třetím díle sehraje nemalou roli.
No postavě Nesty popravdě nemůžu tak úplně přijít na kloub. Snažím se k ní najít cestu, ale nevím jestli se mi to podaří. Její popichování s Casianem je ale naprosto skvělé a trochu doufám a chtěla bych ty dva vidět spolu, tak uvidíme.
No a samozřejmě Az s Mor ... Patřím do tohohle týmu a doufám, že spolu budou...

BaruSme
09.03.2022 5 z 5

Tak tohle by teda šlo! Narozdíl od prvního dílu, kdy mě začátek příběhu ponechal naprosto prázdnou a do všeho jsem se dostala zhruba až v polovině knihy, tady nic takového nehrozilo. Už od začátku jsem věděla, že tady se budou dít velké věci (a že děly!). Za mě to byla emoční smršť, kdy mě Maas nechala postupně se do všeho a do každého zamilovávat. Dějová linka byla upřímně skvělá a dostalo se mi úplně všeho, po čem mé srdéčko toužilo. Obzvlášť kapitola 54 byla naprostým pohlazením, kdy jsem pomalu nemrkala a emočně rozervaná (v dobrém slova smyslu) hypnotizovala pohledem každé jednotlivé slovo. No a následující kapitola...to bylo...no, přečtěte sami :D Naopak konec příběhu mě opět rozerval na kusy a neobešlo se to bez slz. Byl to pro mě neuvěřitelný šok a vzápětí ještě další, když si s námi autorka nehezky pohrávala. Jediné, co bych vytkla, je hlavní hrdinka, ke které si už od prvního dílu nemůžu najít cestu a stále se mi to nedaří. Ano, je rozpolcená a ano, zažila těžké časy. Ale i když jí svět podá ruku, stále se krmí vlastním neštěstím a pokud někdo pochybí, byť s nejlepšími úmysly, dá mu to náležitě sežrat. Ale i přes tento můj osobní problém začínám chápat to nadšení pro tuto sérii v celosvětovém měřítku a můžu láskyplně doporučit dál!

mini spoiler:

Jestli mě něco opravdu, ale opravdu zasáhlo (a to nejen v rámci této knihy, ale pravděpodobně nejvíc ze všech knih), byla to Rhysandova slova z kapitoly 54, konkrétně strana 549, kdy slova ,,Tady jsi. Hledal jsem tě." dostala najednou svou sílu a úplně jiný význam. V předchozím díle jsem jim samozřejmě nepřikládala žádný význam, ale teď se pro mě stala těmi nejkrásnějšími a nejupřímnějšími.

LenkaPet
08.03.2022 5 z 5

Wow, já prostě nemám slov. Miluji Sarah J. Maas, bezvýhradně. A až tuto sérii doctu, budu prázdná a zničená jako když jsem přečetla Skleněný trůn ... no co, jdu do toho hned ...

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr mlhy a hněvu je v

Přečtených4 780x
Knihotéce1 191x