Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.5879

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Peťule159

Moc dobrá kniha....už se nemůžu dočkat druhého dílu .. :D..

kika812

Teď se sama sebe ptám, jestli jsem někdy četla lepší fantasy knihu, a musím přiznat, že jsem ji zařadila mezi mé nejoblíbenější. Je až neuvěřitelné, jak autorka dokázala vytvořit svět plný magie, nástrah a překážek, odvahy, touhy a LÁSKY. Doporučuji přečíst všem milovníkům fantasy!!! Budete ji milovat.

teer.h

Pozor spoilery!
Knihu jsem si koupila díky vysokému hodnocení a skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu!
Tato kniha mě opravdu dostala, četla jsem ji jedním dechem, v každé volné chvíli co jsem měla.
Hlavní hrdinka Feyre se mi líbila a ze začátku, kdy se děj točil okolo její rodiny, jsem byla tak naštvaná, jaké potvory jsou její sestry a jak se chovají. Nadávala jsem pro sebe "tak už je pošli do háje, řekni jim něco ať zmlknout" :D. Ale musím říct, že poté mě překvapili. :)
Tamlin, se mi zamlouval hned a čekala jsem, jak to mezi nimi bude.
Svět víl byl krásně popsaný a živě jsem si ho představovala.
To jak do sebe vše na konci zapadá je krásné, jak se Feyre dozví pravdu a jak bojuje za Tamlina z lásky, čisté lásky.
Kniha má i vtipné scénky, nejvíce mě asi pobavila ta, kde Tamlin kousne Feyre, to jsem se opravdu dlouho smála :D
Od Luciena jsem nevěděla co čekat, ale nemůžu říct, že bych si ho neoblíbila. :)
Určitě tuto knihu doporučuji, už dlouho jsem si knihu neužila jako tuhle. 5 hvězdiček (pro druhý díl jsem si hned po dočtení knížky jela koupit a už se velice těším :D)

Bookworm11

Je to nádherný a strhující příběh.
Pozor! SPOILER!!!
Bojím se ale trochu, co se stane mezi Freyre a Rhysandem.

Ikii

Je opravdu poznat, že knihu psala S.J.M. Ve spoustě věcí je to až moc podobné Skleněnému trůnu (v horším podání). Není špatná, ale hlavní hrdinka mě dost štvala i s tím jejím Tamlinem. Další díl si přečtu hlavně kvůli dalším postavám které to zachraňovali (Lucien, Rhysand). Bohužel se Skleňeným trůnem se to absolutně nedá srovnat.

Tofinka

Pohádku Krásku a zvíře jsem měla vždy ráda a když jsem se dozvěděla o této knížce, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu... Miluju romantické a fantasy knížky a proto pro mě tato knížka byla jako dělaná. Krásně propracovaný vílí svět Prythian, okouzlující Tamlin a další víly - to všechno mě naprosto uchvátilo...
Osobně mi přijde, že by knížka nutně nepotřebovala druhý díl, ale to bych prostě nebyla já, kdybych si ho nekoupila :D.

Chytuš

Odpočinková pohádková fantasy s poměrně originálními postavami, aneb vílí svět, jak jsem ho zatím neznala. Vylíčení celého světa a jeho fungování jsem si opravdu užila. Rozjezd byl sice pomalejší a ze vzájemného sbližování Feyre a Tama bych taky dost pasáží zkrátila, ale od chvíle, kdy konečně na scénu vstoupila hlavní záporačka to byla jízda, která mi nedala vydechnout :-) Jen tedy ta hádanka, tam jsem byla poměrně zklamamá, protože řešení snad muselo být jasné každému na PRVNÍ přečtení. Nicméně stejně už se těším na pokračování...

Denaille

Miluju Krásku a Zvíře a miluju odvrácenou, zkaženou stránku vílího dvora. Jako malou mě okouzlila kniha Daň peklu od Holly Black nebo filmová Kronika rodu Spiderwicků a Faunův labyrint. Takže tato kombinace je něco, co fakt můžu. Jenže...
Něco mi tam stále chybí. Jako by tam bylo všeho přemíru, že mám pocit, jako by to postrádalo to, co mě u výše uvedených titulů nadchlo. Ta snaha spojit motivy pohádky s dvorem víl je na jednu stranu geniální, na druhou mi to tam strašně skřípe. A nebyla to jediná věc. Podobně na mě působila i snaha o erotiku. Na jednu stranu to opět bylo něco nečekaného, příběh to okořenilo, na druhou stranu si myslím, že bez toho bych knize dala alespoň o tu půlku hvězdičku vyšší hodnocení. Být to jednoduší, kratší, myslím že by kniha vynikla. Takhle jsme dostali všechno, co jsme chtěli a v dalším díle budeme chtít ještě víc... a ono mi přijde, že není kde přidávat.
Ale celkově považuju knihu za jednu z těch lepších i přes to rozmáchlé popisování a pomalejší rozjezd.

Madame R

Pohádku Kráska a Zvíře, podle které byl tento příběh inspirován, jsem nikdy moc v lásce neměla. Ale trny a růže mě učarovali, opravdu jsem jí četla jedním dechem a byla jsem nadšená. Kniha je čtivá, našla jsem tam vše co mám ráda. Počínající láska se přemění v akci a napětí a já jen nevěřícně zírala jak mi stránky mizí před očima. Kniha mě dostala do jakési extáze, kdy jsem nemohla normálně fungovat a každou volnou chvilku jsem si četla a když jsem nečetla tak jsem nad příběhem pořád přemýšlela. Nejde ani slovy popsat jak jsem z knihy nadšená.

IrennCasman

V hlavě zkouším přijít na vhodná slova, která bych mohla v tomto komentáři použít, ale mám pocit, že jich není třeba. Není jich třeba, protože pocity, které ve mně tato kniha vyvolala, se nedají popsat slovy. Avšak jednu důležitou věc jsem si uvědomila. Nikdy bych se nemusela rozhodovat, zda bych šla vstříc nebezpečí, kvůli svému milovanému, pod horu. Mé rozhodnutí by bylo vždy ano.

Kao

Tuto knihu jsem odkládala den co den až po jedenácté hodině večer. Přestat číst totiž jednoduše nešlo. MUSELA jsem vědět co bude pokračovat, ať už jsem to tušila nebo ne. To, jak to dopadne bylo sice naprosto jasné, ale nedokázala jsem se přinutit jít spát. Sarah J. Maas má dar vyprávění příběhů. I její Skleněný trůn byl neodložitelný.

Jm.bazar

Pohádková knížka co má do klasické a kvalitní fantasy daleko, ale na odpočinek dobrá ;)

Gi-Gi

čtyři za to, že to šlo rychle a dobře. a je to čtivé, není tam pravda příliš mnoho o čem hloubat o pohnutkách či charakterech. Krásný princ s maskou a holka, co umí lovit a neumí číst, včetně tří úkolů pomalu pro Zlatovlásku či Popelku.

amysa

Člověku se ani nechce věřit, že by díky vlastní hlouposti přišel o tak pěkný, zajímavý a hlavně napínavý příběh... Díky všem těm, kteří měli tu odvahu mě přesvědčit, abych dala fantasy šanci, zůstanu vám vděčná a slibuji, že to nevzdám a stejnou cestou do říše fantazie se už nějaký ten pátek vydává i naše malá čtenářka a je nadšená stejně jako maminka, které to nasměrování bohužel trvalo spoustu let...
Jen upřesním, že dcerka čte Kouzelné křeslo a já se těším nejen na další pokračování příběhu o Feyre, Tamlinovi a dalších z onoho světa, ale i na velkou hromadu jiných fantasy příběhů, které na mě ještě čekají...

EvaSupovic

Naprosto perfektní :-D Co víc dodat??? Jdu na Mlhu a hněv....

Dym

Vážně je to povedená knížka a opravdu jsem měla tendenci ji neodkládat, když jsem ji četla. Děj vás prostě vtáhne do příběhu a celou dobu jste napnutí co na vás vyskočí z další stránky. Jediné co mě trochu zarazilo je že nedokázala tak dlouho přijít na tu hádanku a taky jsem zvědavá jak se popere s tou dohodou. Jinak můžu vřele doporučit.

Belgarion

Dvůr trnů a růží je dívčím (rozuměj romantickým) příběhem, který spojil několik pohádkových motivů (Kráska a zvíře, Popelka, prokletí, tři úkoly, ...) a zabalil je do fantasy světa. Na nic si nehraje a jako takový plní dobře svůj účel. V příběhu nenajdete propracovanou psychologii postav (hrdinové jsou kladní nebo záporní a jejich motivy jednoznačné), ani mnohovrstevnatě vystavěný příběh (neočekávaných zvratů je poskrovnu). Osobnosti i vzájemná láska hlavních hrdinů jsou sladké jak pouťová vata, fantasy svět je jako projížďka na létající labuti v barevné mlze, která občas zalétne do strašidelného zámku, abychom se ke svému hrdinovi musely pevněji přitisknout. Příběhu nelze odepřít jeho čtivost, napětí a zajímavé vedlejší postavy. Dívky a ženy budou slastně vzdychat přilepené jak mouchy na cukrkandl, mužská část čtenářů si bude připadat jak na koncertě Luneticu.

Adele02

Tak jo. Ten konec to vytáhl na čtyři.
Začátek a závěr byly super, ale prostředek se strašně táhl. Jako fakt moc, moc strašně. Ale jsem ráda, že se na konci ukázala taková Maas, jakou mám ráda.
A jestli jsou všechny její druhé díly lepší než jednička, tak jsem sakra zvědavá.
A taky ji pořád nesnáším s tím shipováním. Tady teda uvedla jen jeden pár, ale zdá se mi to ještě horší než ve Skleněném trůnu.

Alenka117

Byla jsem z té knihy přímo ohromená! Začátek jsem si říkala nic moc, potom se to ale rozjelo a já četla dnem i nocí :D příběh neskutečný, asi jsem se do té knihy zamilovala. Ohromil mě ten příběh, stejně jako u série "Skleněný trůn", všechny díly jsem zhltla za týden... úplně se těším až si přečtu další díl :D rozhodně doporučuji! :)

Safienka

Pěkné, čtivé, napínavé, neokoukané:) I když sem tam byly zbytečně dlouhé scény, tak se mi to moc líbilo, dobře četlo a těším se na druhý díl :) a moc pěkná obálka!

DariDerek

Kniha, která mě ohromila a způsobila mi závislost. Příběh, který mne uhranul. Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/dvur-trnu-ruzi-sarah-j-maas.html

koala

Přiznám se, že na takové knihy bych si asi dokázala vypěstovat závislost. Nádherně vykreslená atmosféra, ještě teď mi ve ztichlém lese křupe sníh pod nohami nebo mi rozjařeně tančí Feire po lukách, zatímco jí k tomu Tamlin hraje. Knihu budu trávit a zažívat několik dnů, do žádné jiné než do druhého dílu bych se neměla chuť pouštět. Ale protože potřebuji pro změnu i pár dnů normálně fungovat, ne jen ležet každou volnou minutu zabořená v knížce, musí druhý díl chvíli počkat. Co mi přece jen trošku vadilo, byla ta příliš snadná hádanka a v samém závěru Tamlinova pasivita, vše ostatní bylo brilantní.

verulik196

Knížka byla tak úžasná, jak jsem doufala. Takže hurá na další díl!

Maus

Wow, slyšela jsem na tuto knihu hodně záporných reakcí, ale kniha mě naprosto uchvátila a ohromila. Nemám prostě slov. Feyre a Tam jsou spolu tak sladcí. Kniha ve mě nechala hrozně moc dojmů a pocitů. Vůbec nevím, jakou knihu si teď vezmu. Druhý díl si nechám na později.

Silmarien

Som trochu v rozpakoch.
Čítala som v drvivej väčšine len oslavné ódy (až na Erikovo celkom trefné vystihnutie) a veru, bomba sa nedostavila.
Musím povedať, že Feyre mi nevadila až tak ako zvyšku sveta, takých hrdiniek už bolo... tak je tu ďalšia. Ani jej divná vernosť rodine, naopak, čudovala by som sa, keby to bolo iné. Tamlin a Rhys sú úplná klasika, dohoda dáva do dvojky tušiť ešte riadnu melu a očakávam obligátny trojuholník.
Nevadilo mi intermezzo v Prythiane, hoci bolo dosť dlhé, "rivendellské" opisy ideálneho pokojného sveta s temným podmazom budúcich nešťastí sa mi asi nikdy nezunujú. Scény s Lucienom (moja najobľúbenejšia postava z knihy) dali šťavu aj tejto časti a scény s Tamlinom boli klasikou, ktorá musí byť, aby sa príbeh posunul želaným smerom.
Záver bol strhujúci a chápem, prečo bol vystavaný tak ako bol, ale trochu ma škrie, že si Sarah nedala väčšiu prácu s tvorbou istých vecí, lebo hoci Feyre nebola génius, múdra bola dosť na to, aby zistila, o čo ide, keď na to prišlo 85% čitateľov po prvom prečítaní.
Vykašľala by som sa na podrobné opakujúce sa opisy zvieracích pudov či už súviseli so zlosťou alebo príťažlivosťou. Myslím, že všetci sme to pochopili po piatom raze.

V skratke - dobre čitateľná oddychovka s príjemne rozprávkovým námetom a prísľubom do ďalších dielov. Aj keď sa hrozím toho, že je v pláne 6 či koľko častí. Ale na dvojku sa teším.

ikul

Bylo to mé první setkání se Sarah J. Maasovou. Používá hezký jazyk, její kniha je čtivá. Námět byl také kouzelný. Pohádka Kráska a zvíře vždycky upoutala. Těšila jsem se, jakou variaci mi Sarah nabídne. Rozjezd byl impozantní, nemohla jsem se odtrhnout, ale pak se dostavilo zklamání. Příchodem Feyre do Prythianu nastala celkem nuda, přemýšlela jsem, že to nedočtu. Chyběla tomu šťáva. Protože knihy dočítám, vydržela jsem. Návrat Feyre mezi víly byl už zase s nápady a knihu jsem dočetla. Dávám tři hvězdičky za ten dějový propad.

Luciluc

Konečně kniha o vílách, která mě bavila, a moc. Líbil se mi celý tenhle nový svět a ocenila jsem mapu Prythianu, která se nachází na začátku knihy. Tamlin si získal mé sympatie hned od začátku, k Feyre jsem měla neutrální vztah, Luciena jsem ze začátku moc nemusela, ale nakonec jsem si ho oblíbila (jeho dějová linka byla zajímavá), stejně tak jako Nestu, která mě nakonec velmi mile překvapila. Rhys je záporák, který však má své kouzlo a jsem zvědavá, jak se to s ním bude vyvíjet dál (jaké následky bude mít slib, který mu Feyre dala), Amarantha byla dobrá mrcha. Celá kniha se dobře četla, mělo to spád, jen občas ty překlepy v českém překladu..Jediné, co mě zarazilo bylo to, že Feyre trvalo tak dlouho než vyřešila hádanku. Děj byl místy dost předvídatelný, ale nijak zvlášť mi to nevadilo, čekala jsem, že to dopadne dobře. Těším se na pokračování.
P.S. Při čtení této knihy jsem si vybavila Temnou hrdinku od A. Gibbs.

Kačakari

Taky jsem se k této knize konečně dostala a dočetla ji. A co k tomu říct? Některé části se mi četly lépe než druhé. Přesto se, ale těším až se začtu do druhého dílu. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Luciena. Jinak si mě získal i Rhys a jsem zvědavá, jak to mezi ním a Freye teď bude.

BaraCz
04. červnaodpad!

Asi jsem divná, ale mně se to prostě nelíbí.Feyre je hloupá, a mně strašně nesympatická..Začátek byl dobrej, ale pak? Věděla jsem co se stane už asi od půlky, knížku jsem nedočetla, radši jsem si to našla na internetu ( konec ). Za mě velké zklamání, tedy ano obal knížky se mi líbil, ale to je snad jediné..

Market116

Další kniha od S.J.Maasové, která je naprosto úchvatná. Moc se mi líbí, že hlavní hrdinkou je obyčejná dívka Feyre, která se umí o sebe postarat, je velmi odvážná, statečná a dokáže se vypořádat i s těmi nejmocnějšími vílami :) Tamlina jsem si od začátku moc oblíbila, s Feyrou jsou úchvatní, hlavně to, jak se do sebe zamilovávaly :) Ale vzhledem k tomu, že je Tamlin nesmrtelná víla a Feyre smrtelná dívka, jsem ráda, jak to skončilo, vlastně bych řekla, že líp to skončit nemohlo :) A Rhys? O tom nevím co si mám myslet, někdy mě opravdu štve...ale taky si říkám a trochu se obávám, aby se do něj Feyre nezamilovala, protože ten vztah mezi nimi je divný, navíc ta dohoda co mezi sebou mají...no nevím, ale rozhodně jsem zvědavá, jak to mezi nimi bude pokračovat, ale víc fandím Tamlinovi :)
Takže jsem opravdu moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla a moc jí doporučuji, příběh je skvělý, plný napětí a velice emotivní, takové knihy přímo zbožňuji. Věřím, že se k ní v budoucnu ještě vrátím, zatím jdu na další díl, na který se už nemůžu dočkat :)