Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.51297

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

A235711
dnes

SPOILERY!
Začla bych asi u kladu této knížky.
Nejlepší ze všeho je asi ten svet, kde žijí víly a i víly sami o sobě jsou skvělý nápad. Na S. J. Maas se mi právě líbí, že nepoužívá klasické upíry a vlkodlaky, ale spoustu nezvyklých stvůr a fantastických stvoření.
Postavy jsou taky skvělé, nejradši mám asi Luciena a samozřejmě Rhyse. Feyre mi tedy chvilkami leze na nervy, ale to se snad časem spraví. Ani proti Tamlinovi vlastně vůbec nic nemam.
Jenže tím se dostáváme k největšímu mínusu této knihy a to je vztah Feyre a Tamlina. Celý je to přeslazené klišé a úplně nejlepší je to jak na konci pořád říká jak jsou strašně zamilovaní a jejich láska nikdy neskončí a podobný kecy. Upřímně doufám, že skončí s Rhyse, s tím je alespoň sranda. A nejvíc mě naštvala ta hádanka jejíž odpovědi byla láska, originálnější slovo fakt neexistuje. Jako né, že bych to vůbec neočekávala, obzvláště po dočtení Říše bouří, ale i tak jsem doufala, že se Maas polepší.
Další věc co mě celkem mrzela, bylo to, že se v první části knihy vlastně nic nedělo, naštěstí druhá část už byla nabytá akcí, tak snad v podobném duchu budou pokračovat i zbylé dvě knihy.
Za mě teda 3,4*

Lu-chanbook

Paní nikdy b mě nenapadlo, že se na Retelling Krásky a Zvířete dá napsat tak skvělá kniha, sice mi chvíli trvalo než jsem se vžila do příběhu . Než jsem se spřátelila s hlavními s postavami, ale ten výsledek za to 100% stal.

Er.es

Kdo má rád příběh "Kráska a Zvíře", tak velmi doporučuji.
Kniha pro mě byla příjemným překvapením, a kdo je prostě dospělej a stejně má rád spojení romantiky a fantasy, je to to pravý ořechový :-) (nevšímejte si označení "pro děti a mládež"!!)
Naopak mi vůbec nevadilo, že byl pomalý rozjezd, autorka píše velmi čtivě, hned jsem si vybarvila v představách prostředí a hlavní postavy. Jsou to sympouši! Feyre je teda někdy dost střelená, ale bylo to v její povaze "zakázané ovoce chutná nejlépe".
Jediná výtka: docela často zvraceli a docela často měli myšlenky, že někdo někoho rozpárá, a ten kotlík? Ježiši...:D:D
Konec...huh, přišlo docela slušný drámo, gladitáor v aréně je o proti Feyre žabárna... :)

BeyondHorizon

Co říct, je to holčičí počteníčko. Tím ale nechci knihu nijak srazit. Obdivuji autorku, že dokáže psát tak krásně čtivě. Její knihy se čtou doslova samy.
Co se této série týče, rozjezd je pomalý, ale to mi nevadilo. Je to seznámení s novým světem a postavami (jak pro Feyru tak pro nás), ale poslední 1/3 je teda docela brutus a konec vás určitě navnadí na další díl. U sebe o tom nepochybuju.
Feyre je mi mnohem sympatičtější, než Aelin (Skleněný trůn), už jen proto, že má nějaký vývoj charakteru. Všechny postavy jsou mimořádně sympatické (jako vždy samozřejmě, co se knih od Maas týče), hlavně ty mužské (že ano).. Moc mi ale nepomohlo, že jsem si víc oblíbila Luciena, protože Tamlin je středem vesmíru, i když to bylo od začátku jasné..
Kniha mi byla doporučena a další díly jsou prý mnohem lepší, takže se o tom ráda nechám přesvědčit. Doporučuji těm, co chtějí oddych a něco, nad čím se nemusí přemýšlet. I když postavy a příběh si zamilujete natolik, že o tom budete neustále přemýšlet :)

Latté

Do knihy jsem se pustila kvůli kladným komentářům a vysokému hodnocení, ale.. Nejedná se o typickou fantasy, ale spíš romantiku s prvky fantasy. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, taková nerozhodná puberťačka, která by potřebovala občas proplesknout. V prvních 2/3 knihy se prakticky nic neděje (to jenom čekáte, kdy se na sebe konečně vrhnou), což jsem tedy přetrpěla a poslední 1/3 to zachránila. Myslím, že by se to dalo s klidem zkrátit na polovinu :) Jinak naprosto souhlasím s komentářem Ondřeje Mergla, víru v Kotlík to nevymyslí kde kdo :D

Veronika95

Naprosto úžasná, dech beroucí knížka! Tohle je moje první knižní série od autorky a naprosto jsem se do ní zamilovala. V knize jsem našla všechno, co od kvalitního příběhu očekávám. Můžu jen doporučit!

Nifredil

Mno...kráska a zvíře, do toho erotika a spousta fantasy prvků jako jsou elfové... mno... fantasy pro holky, tak bych to pojmenovala. Čte se to dobře, lehce, pro mě vyloženě oddychové čtení. Zatím to není lepší, než série Skleněný trůn, ta mi přišla více jako čistokrevného fantasy. Uvidíme, jaký bude druhý díl, šanci tomu dám a pak se rozhodnu, zda budu číst dál nebo ne.

ewi

po trochu tazkopadnom uvode kniha nabera spad hlavne v poslednej tretine...i ked je vidiet inspiraciu inymi pribehmi, autorka opat nesklamala svojou fantaziou i rozpravacskymi schopnostami ...

Abynka

Další perfektní knižní série S.J. Maasové u které se člověk teší vždy na nový díl. Někde jsem četla, že tento příběh přirovnávají ke krásce a zvířeti, no za mě to tedy má mnohem lepší příběh a jen málo podobností. Hlavní postava je velice zajímavá, musela jsem ji ke konci opravdu obdivovat za její odvahu a její odhodlání. Už se moc těším na další díl. Kdo četl Skleněný trůn a spol. vřele doporučuju přečíst i toto.

zinon

Od knížky jsem se nemohla vůbec odtrhnout, jak jsem ji hltala a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Prostě paráda a vrhám se na další díl :)

XenasChakram

kniha je naprosto úžasná. Sáhla jsem po ni v mezičekání na závěrečný díl Skleněného trůnu a nelituji. Je to svižná napínavá a dobrodružná kniha plná víl..

MaléZlo

Víte, pět hvězdiček obvykle nedávám a šetřím si je pro nějaké super knižní bomby, ale pokud knihu čtete podruhé a kniha Vás nenechá chladnými ani tak a prožíváte příběh úplně stejně jako poprvé, tak to prostě pět hvězd zasluhuje.

Od té doby co jsem četla knihu poprvé uběhla dlouhá doba, přečetla jsem několik knih, byly dobré, ale nedokážu si pomoci, na Dvory to prostě nemá.

Příběh o nečekané lásce a přicházejícím zlu se Vám dostane pod kůži tak, že po dočtení Vám nedá jinak a musíte okamžitě číst další díl.

Po dočtení v sobě cítím prázdnou díru. Co bych dala za to, abych žila v říší víl. :)

MišelFly

Tato kniha byla moje první od této autorky a musím říct, že je to pecka! Doporučuji!

Nikoll2

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, kterou jsem četla.
Děj je od začátku až do konce napínavý. Postavy jsem si oblíbila. Celá kniha se čte doslova jedním dechem. Po dočtení je nutné popadnout druhý díl a pokračovat.
Jsem ráda, že jsem do tohoto skvěle vytvořeného světa zavítala.
Doporučuji!:)

Eleanor-ka

Nádherná kniha, s dechberoucím dějem, který ač je na motivy pohádky, je protkaný krutostí. Žádné nevinné řeči a skutky, ale opravdu drsné pasáže. Možná to bylo na můj vkus až moc zdlouhavé, ale moc hezky se mi to četlo. Nesmírně jsem si oblíbila Rhyse a jsem zvědavá na další díl! Skvělá fantasy... doporučuji i těm, kteří nepatří do cílové skupiny.

Amitiel76

Tak tuto knížku mi přinesla dcera z knihovny.....
Když jsem si přečetla obsah, a hlavně pro jakou cílovou skupinu je kniha určená, tak jsem jen zdvořile poděkovala, a říkala si, že tohle určitě číst nebudu. Navíc fantasy!!!
Ale pak jsem ji stejně otevřela.....
A najednou jsem četla, četla, hltala stránku za stránkou, a knížku s více jak 400 stránkami přečetla za jediný den. A teď nutně potřebuji druhý díl, tak dceru poženu zpátky do knihovny :-))))
Páni! To byla romantika!!! A jestli si někdo myslí, že ženskou po čtyřicítce nemůžou ohromit pohádky o vílách a kouzelných bytostech, pak jste na omylu :-)))
Dosud jsem přečetla několik různých knížek s upíří tématikou (Stmíváním počínaje), a rozhodně mě zaujali, tak teď jsem zas pro změnu propadla vílím krasavcům a jejich kouzelnému světu. Nádherný útěk z všední reality!!!
Chci další díl !!! :-)))))

misak94

Jedním slovem WOW :) příběh skvěle a nenuceně plynul, vše mělo spád, ve správný čas se odhalilo. Krajinu i další dvory jsem si dokázala výborně představit, což svědčí o dobrém popisu míst. Bylo krásné postupně pronikat do tajů jiného světa a jejich intrik. Absolutní spokojenost a těším se co přinesou další díly :)

pecinka21

Velmi pěkné, knihu jsem četla na doporučení a dostala jsem se na ni až teď a je fakt dobře promyšlená, bavila mě od začátku do konce. Jen proboha proč to nemohlo zůstat u jedné knihy, no nic další rozhodně přečtu a těším se na ni...

Daysi.Dee

Začala jsem číst hlavně proto, že se knize přisuzuje jistá podobnost do Krásky a zvířete (ten příběh zbožňuji). Začatek trnů mě teda vůbec nebavil. Nemohla jsem se začíst, ale nevzdala to a dala knize šanci. Začalo mě to bavit. Spíš jsem tomu uplně propadla. Zamilovala jsem si kouzelný svět, postavy, které se postupně v knize odhalují, zápletky a Feyre, která se celým srdcem zamiluje do Tamlina a dá mu všechno....v naivní a hladové touze. Kniha má plno zvratů, nečekaná spojenectví, události, které jsem obrečela a získala si moje srdce.

Tamten

Dočetl jsem asi do třetiny a dál jsem nebyl schopen pokračovat. Neustále více a více vykreslovaný svět, kde se pořád na něco připravujeme, ale dohromady se tam vůbec nic neděje. Všichni se chovají naprosto nepochopitelně a jistě to nakonec bude vysvětlené, ale nějak jsem nenašel důvod na to vysvětlení čekat.

Bratranice

Pěkný příběh ze zajímavého prostředí.

betule3

Jedním slovem WOW. Tohle jsem fakt nečekala. Od knihy jsem měla velká očekávání, ale i přes to je překonala. Příběh je plný akce a nečekaných zvratů (mnohdy opravdu hodně nečekaných :D). Neskutečně jsem si Feyre a Tamlina zamilovala a prožívala s nimi všechny dobré i zlé momenty. Jestli bude další díl, jak říkají recenze, ještě lepší, mám se rozhodně na co těšit.

erulka

Kniha se četla úplně sama. Přestože se v prvním díle skoro 3/4 knihy nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s kouzelným světem víl a jejich zvyky, což mě přišlo zajímavé. Nechyběl ani silný milostný příběh. Chystám se i na další díly.

KnihoMorka

prahnu po dalších dílech serie

OndřejMergl

Příběh na motivy - počkat - čeho vlastně? Krásky a zvířete? Ano, jestli máte na mysli, že kráska je taková zchudlá princezna, ze které bída udělala něco mezi Katniss Everdeen a popelkou (ano, i tu čočku od popela přebírá).

Plahočí se pro otce a sestry, než přijde kouzelný víl v masce a za trest ji i celou její rodinu obdaří blahobytem o jakém se jí ani nesnilo, pouze za cenu toho, že s ním musí vydržet na jeho panství.

Jakmile zmizí starosti s obživou příbuzných, Feyre nemá nic lepšího na práci, než čím dál více toužit o---at svého dobrodince. Inu chtíč je svině a mohli si krásně užívat, kdyby jim nepřekážela v cestě něco jako zlá královna.

A tak Feyre musí bojovat do arény a dostává se přitom do milostného trojúhelníku, protože jinak by tento objemný svazek klišé nebyl kompletní.

Autorka skvěle prokázala své umění vykrást naprosto všechno, od tradičních pohádek až po moderní série, a spatlat to do jedné tlusté slátaniny. Abych jí úplně nekřivdil, s jednou originální věcí přišla sama, a to s náboženstvím, které věří ve všemocný Kotlík - vymyslet něco takového opravdu může jenom člověk s neskutečnou dávkou fantazie!

terkabed

Na tuto knížku jsem se dlouho chystala a měla jsem velká očekávání. Kráska a zvíře je moje nejoblíbenější pohádka tenhle retelling nezklamal. Kniha byla čtivá. Už se těším až se začtu do dalších dílů.

Aelka

Autorka nezklamala, skvělá knížka!

wildXchos

Tahle kniha mě naprosto pohltila, nemohl jsem se od příběhu odtrhnout. Hodně jsem si oblíbil Feyre a Tamlina jako hlavní postavy, ale ještě víc mě okouzlili Nesta, Lucien a Rhysand, jejich povahy na mě opravdu udělali dojem.

Babsy

Kniha se mi četla skutečně sama! Překvapil mě soulad pohádkovosti i surovosti. Děj odsýpá a já se vůbec nenudila. Nejsem z toho úplně uhranutá, ale povíme si po víc dílech..
Takže za mě ano, nenáročné čtení. Půjdu objednat další díly a jelikož je i Skleněný trůn tak opěvovaný, házím ho taky na TBR pile.

izfnp

Veľmi príjemná knižka, ktorá pomerne rýchlo odsýpa, a to najme vďaka sympatickej hrdinke a fajn fantasy prostrediu. Príbeh síce vznikol ako variácia na Krásku a zviera, ale i osobitne je to extrémne dobre fungujúci námet, ktorý je tým lepší, čím je dlhší. Posledná štvrtina je potom mega dobrodružná a zaujímavá, avšak nepríliš naznačuje, aký skvost sa z príbehu stane v druhom diely. Podobne ako v Maasovej druhej sérii Sklenený trón, i tu je úvod do série ladený priam neškodne v kontraste s fantasy nášupom, ktorý príde neskôr. Ako úvod je to však fajn, a i keď okrem hlavnej hrdinky nesledujeme osudy nikoho moc zaujímavého, ako ťahúnka série je Feyre postačujúca. Trónová séria je jednoducho mix romantiky, fantasy a dobrodružstva pre nie až tak hard core fantasy fanúšikov. Maasovej narácia skrátka baví, a po už zmienenom Sklenenom tróne, ktorý som si treťou časťou absolútne zamilovala, sa i toto zdá byť ranou do čierneho (to najlepšie však príde v druhom diele:))