Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.51150

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

EngliTer
včera

Za mě lepší než Skleněný trůn, naprosto uchvácená jsem :) Už do sebe cpu druhý díl :)

ssyyllvvaa
předevčírem

Příjemné čtení na zimní večery - trochu Kráska a zvíře, trochu Popelka, trochu Harry Potter - zpočátku předvídatelný zamilovaný románek, který se v okamžiku, kdy už mne trochu nudil, změnil a nabral spád. Takže asi dám i druhý díl, i když nepatřím do cílové skupiny.

Lenuleh

Náhodou jsem na tuto knihu narazila a během pár týdnů jsem přečetla jak první, tak ještě lepší druhý díl, ve kterém zjistíte, že není vše tak jak se v prvním díle zdá. Začátek je sice trochu pomalejší, než se to vše rozjede, ale dočíst to určitě stojí za to.

LucyBooks

Krásná knížka. Děj je napsán poutavě, svižně a bez zbytečností. Svět i postavy jsou zde velice krásně barvitě popsané. S.J.Maas píše fantasticky :-).

Lucik100

Krásný, úchvatný a pohádkový svět plný lásky. Úžasná kniha.

vendy6619

Nádherná knížka. Lehce naivní, ale mělo to svoje kouzlo. Kdyby mi bylo o pár let míň - a byla bych teen... rozhodně bych byla unešená z některých věcí víc. Ale i tak mě to vrátilo do světa fantasy, kde jsem si libovala. A moc ráda jsem tam pár dní strávila nějaký čas. Docela se i těším až se tam vrátím na nějakou dobu u druhého dílu :)

Acinore

Nebavilo, ani jsem nedočetla.. Už to asi není pro mě, trapný a předvídatelný, fantasy románek pro puberťačky..

xSimaix

Sarah J. Maas je ten typ autorky, který dokáže vzít jeden, na první pohled tuctový námět, a přetvořit ho na něco skvostného, nečekaného a obdivuhodného.

Dvůr Trnů a Růží je kniha podle námětu staré dobré Krásky a Zvířete - aspoň to tvrdila obálka. Musím se ale tomuto tvrzení trochu zasmát, jelikož kdybych si to nepřečetla na obálce, ani by mě tato spojitost nenapadla.
Styl psaní je samozřejmě velice podobný Skleněnému Trůnu a i v postavách můžeme najít nějaké spojitosti i mezi nimi. Ku příkladu Feyre, hlavní ženská postava, je nejspíše ztracenou sestrou Celaeny ze ST. Pravdou ale je, Feyre je určitě více vyspělou postavou, než byla v prvním díle její série Celaena. Stačí ale porovnávání...

Dvůr má vlastní svět, vlastní příběh a vlastní zápletky. Kniha plynula pomalu, měli jsme šanci se pořádně seznámit s postavami a udělat si o nich vlastní obrázek. Příběh jako takový je skvělý, napínavý a plný překvapení. Děj mě po prvních pár přečtených stránkách vtáhl a nepustil. Svět, který pro čtenáře Sarah vytvořila je neuvěřitelný. Nechci ho opustit a tak mám jediné štěstí, že mám po ruce už druhý díl. Je také nesmírně čtivý, což mohu díky svému doslovnému hltání stránek pouze potvrdit.

Nemám k této knize moc slov, možná až na to, že bych ji doporučila se vztyčenou hlavou vážně každému, jelikož tohle se Sarah (opět) nesmírně povedlo.

DOPORUČUJI!

RosaLucis

Neuvěřitelné... Hned se pouštím do druhého dílu, takže nemám čas na delší hodnocení. Možná později, až přestanu prožívat naprostou euforii...
SOILER: Miluju Tamlina♥️ A trochu mě štvala Feyre, že nemohla rozluštit tu hádanku. Já znala odpověď hned.

Francesca14

Nebyla jsem si touhle knihou úplně jistá, ale hned jak jsem ji vzala do ruky jsem se hrozně rychle začetla. Celou dobu jsem se nemohla vyvarovat porovnávání se "Skleněným trůnem", který jsem četla nedávno a oproti němu mi ACOTAR přijde o dost lepší - autorčin styl psaní, propracovanost postav i děje mi přijde vyspělejší. Knížka mě bavila od začátku do konce, byla napínavá, nezklamal mě konec (až na jednu drobnost), oblíbila jsem si hlavní postavy a svět víl a bylo tam hezké skloubení fantasy s romantikou. I ty scény mezi Feyre a Tamlinem mi do toho seděly. Do příběhu jsem se zamilovala a nemůžu se dočkat, až si přečtu druhý díl.

Mark.
29.12.2017

Dlouho jsem ji oddalovala, z obav, že by mne nebavila, ale jak já to hltala! Příběh napínavý, zajímavý a především čtivý! Vůbec to není odpočinkové čtení! Vůbec se Vám nebude chtít spát, a budete to jenom oddalovat, než Vás kniha praští po čumáku, že jste u ní za svítání usnuli.

Jolana777
28.12.2017

Něco bylo moc zdlouhavé. jinak se mi kniha líbila a nesklamala mě. druhý díl si přečtu určitě.

jitka3235
27.12.2017

Knížka mě úplně pohltila, autorku už znám ze série Skleněný trůn a tahle mi přišla ještě o malinký chloupek lepší...

ame
27.12.2017

moc se mi líbilo, to přepracování příběhu a musím uznat že to byla velmi čtivá kniha

dominika2585
27.12.2017

Jako čtenář rozhodně nepatřím k milovníkům fantasy, a v knížkách neholduji ani romantice. Podle toho by se mohlo zdát, že tahle knížka by se mi vůbec neměla dostat do rukou. Nicméně jsem překonala své zábrany, a rozhodla se dát tomuto fantasy-romantickému příběhu šanci. Nejvíc mě nalákalo přirovnání Krásky a Zvířete, protože v dětství jsem tuhle pohádku zbožňovala. Vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak pohltí. Sledovat Feyre a její nenávist měnící se v oddanou a divokou lásku, její odvahu při záchraně svého milovaného, ale i drtivé porážky a hanbu, kterými si musela projít, bylo prostě dech beroucí. Knihu jsem zhltla během vánočních svátků, a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl!

Dadula118
26.12.2017

Určitě zajímavý námět,příběh.jen mě to chvilkama nebavilo,na mě tam bylo moc okecávání a přišlo mě to trochu zmatené,ale i tak dávám čtyři hvězdičky a přečtu si další díl,protože mě zajímá,co bude dál.....

Terr_y
24.12.2017

Prostě paráda! Tato kniha byla velice čtivě napsaná a hrozně mě bavila. Už se těším na druhý díl který je prý mnohem lepší :)

Lorej
22.12.2017

Páni, páni, prostě páni!
Naprosto skvělý příběh, který vás přinutí číst a číst a číst. Čekala jsem, že se to bude více podobat původní pohádce, ale zklamaná nejsem, spíš naopak. Úžasný fantazijní svět plný kouzel a podivuhodných bytostí. Hlavní hrdinku jsem si moc oblíbila, je odvážná, upřímná, zvídavá a snaží se ze všech sil pomáhat.
Určitě si přečtu i pokračování.

Ninde
16.12.2017

Nemam slov,prostě úžasná doporučuji.

PavlínaAlžběta
12.12.2017

Nevěřila jsem tomu, nevěřila jsem, že by mě mohla zaujmout, kniha pro mladistvé či děti a ještě retteling na pohádku. Nalákala mě videa na Youtube a zkusila si knihu objednat. S tímto žánrem nemám moc zkušeností, kde jsou hrdinové náctiletí a autorku jsem nikdy nečetla. Obálka velmi povedená a kniha docela malá bichlička. Byla jsem velmi překvapená, jak se kniha zpočátku pomalu rozvíjela a začala mě zajímat. Nechci spoilerovat, i když asi každý ví, jak se kniha vyvíjí a jak končí. Příběh je barvitý a skvěle popisuje úplně jiný svět s kladnými i zápornými nadpřirozenými bytostmi, hrdinka mi chvílemi lezla lehce na nervy, ale pevně jsem doufala, že se děj bude lepšit . Napětí se střídá s romantikou a co si budeme povídat pro děti tato kniha určitě není, erotické scény nechyběly a o to víc se mě kniha líbila, nicméně by tento příběh mohl být i kratší... místy mi některé pasáže přišly "hluché" . Každopádně spisovatelka má fantazii a talent a jistě si pořídím časem sérii celou.

Bekerče
11.12.2017

Když jsem knihu dočetla, byla jsem z ní nadšená. Ale oproti tomu druhému dílu je tento díl nudaa... proto jsme nucena dát 4*, když druhému jsem dala 5* :) Hodně lidí psalo, že je jednička moc nebavila - ale nevdávejte to! Stojí to opravdu za to! Dvojka je naprosto strhující! :)

nikiem
11.12.2017

Velmi zajímavá knížka, taková až trochu temná pohádka. Docela ráda bych to viděla zfilmované.

sd1992
07.12.2017

Nemá cenu psát, že je to skvělá kniha. Sarah Janet Maas ani jinak psát neumí... Všechny její knížky jsou naprostá bomba, tak jsem teď zvědavá na druhý díl... :-) Ale prozatím jsem stále větší fanoušek Skleněného trůnu, než Dvora trnů a růží... Ale zatím je to zřejmě nesmyslné srovnávat, když z Trůnu jsem četla 6 knih a ze Dvora pouze jednu... :-D Ale už teď můžu s klidem doporučit série obě!!! :-)

warca
05.12.2017

Tohle je nepřekonatelné dílo!
Dobře, neberte mě vážně, protože teď trochu přeháním.
Kniha se mi líbila, jen začátek běžel trochu pomaleji.
Ale ten konec! ♡

Tenebien
05.12.2017

3,5 hvězdičky
Ze začátku trošku pomalejší, ale i tak jsem si to užívala. Jen mě teda trošku naštvala závěrečná část knihy a to, co autorka udělala s postavami.
Mohla bych, prosím, dostat knížku BEZ milostného trojúhelníku?
A ráda bych poznamenala, že nejdřív jsem si zamilovala Tamlina, ale ke konci knížky jsem ho začala mít nerada. A ten druhej chlap? To jako vážně?!
Team Feyre. (čteno v originále)

*Pájuše*
01.12.2017

Božínku, nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Feyre byla oproti Celaeně stokrát lepší, co se chování týče. Nadruhou stranu taky stokrát k uzoufání hloupější! :D Všechno má prakticky pod nosem, ale je tak natvrdlá, že na to přichází až na konci knihy. Nevím, jestli to tak mám jen já, ale hlavní hrdinky S. J. Mass mají tendenci ve mě vzbuzovat neskutečně ironické myšlenky a pocity. Jediné postavy, které pro mě byly opravdu zdařilé, byl Tamlin a Rhys. Tyto postavy jsou z celé knihy to nejlepší, co si z ní odnesu. Když jsem ale četla o životě víl, v duchu jsem se ptala - to mají být ty tajemné bytosti?? Co je na nich tak tajemného? Všechno, co se v knize děje je strašně nahodilé, nemá to žádný řád a přijde mi to jako vata, která se však dobře čte. Jen se v ní člověk trochu ztrácel. Celkově mám z knihy smíšené pocity. I tak se pustím do druhého dílu, jen proto, abych se znovu setkala s Rhysem. Toho týpka fakt žeru! :D

zuzlina
28.11.2017

Bála jsem se ji číst. po skleněném trůnu jsem se bála srovnívání...bála jsem se že mi něco změní pohled protože C/A ve skleněném trůnu je moje top postava ever! ale maas je úžasná a stvořila skvělý příběh a hlavně originální, neopakuje veci z Skleněnho trůnu a vývoj postav je skvělý. na začátku sem nemohla začíst, ale pak to vzalo za své a konec měl pořádné koule. čtu dvojku. a chválím. Maas je jednoznačne nej spisovatelka, kterou jsem zatím četla! :-)

Minde123
26.11.2017

Posledních cca 150 - 200 stran bylo alespoň celkem zábavných... Ale stejně, hlavní hrdinku jsem si opravdu neoblíbila. Příběh byl taková klasika (nic úplně nového) od Sarah J. Maas, která se navíc ještě rozjela ještě později než je pro ni typické. Nevím no, Skleněný trůn se mi líbil víc jak příběhem tak postavami (i když tam jsou samozřejmě i takové, které nemůžu vystát, ale celkově mi ta série - nebo i jen její první díl - připadá lépe zvládnutá.) Jsem ráda, že se objevilo alespoň pár postav kvůli, kterým mě zajímalo, co se bude dít dál. (Rhysand, Lucien, Nesta a Elain)
Do dalších dílu se asi nebudu pouštět. Mám už rozečtený Skleněný trůn a vzhledem k tomu, že autorka se hodně opakuje (jak jsem si sama všimla, ale i jak jsem jsem slyšela), nemá asi cenu číst vše v podstatě 2x. Dvůr trnů a růží jsem si chtěla přečíst hlavně jako samostatný retelling na Krásku a zvíře, protože jsem slyšela, že by se dal považovat za samostatnou knihu. A v tomto mě asi zklamal nejvíc. :( Mám ráda přepracovávání Krásky a zvířete, ale nevím zda-li to bylo kvůli Tamlinovi a Feyre, kteří si mě úplně nezískali. Nebo kvůli tomu, jak hodně to bylo pozměněné. Nebo kvůli několika kýčovitým scénám, kdy jsem si říkala - Jako vážně? Zkrátka mě to v tomto ohledu vůbec nenadchlo...

křeček27
25.11.2017

Když jsem knihu kupovala, tak jsem ani nevěděla o co jde, ale po začtení jsem se nemohla odtrhnout. Autorka píše absolutně dokonale a vždy se vytasí s překvapivou návazností. Určitě knihu doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy.

Viviana-Mori
22.11.2017

Na knihu jsem se těšila hrozně dlouho. A vůbec mě nezklamala, je to krásný, barevný, napínavý a romantický příběh, že je to na motivy krásky a zvířete mi vůbec nevadí, naopak, mám ráda tyto inspirace mými oblíbenými pohádkami. Tamlina jsem si oblíbila, dokud na scénu nepřišel Rhysand, ten ho všemi směry převálcoval. A je jasné, že aby to bylo napínavé, tak Feyre nedokázala uhodnout hádanku Amaranthy, ačkoliv já znala odpověď hned, protože to bylo okaté a jednoduché a vzhledem k příběhu i úplně jasné. Těším se na druhý díl, už mi tu leží na stole a jímá mě děs a hrůza při myšlence, že na ten třetí budu muset pak hrozně dlouho čekat. Je fajn se zase pro něco tolik nadchnout, tato kniha mi to umožnila a proto plný počet.