Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží

Úžasný a mrazivý příběh na motivy příběhu Krásky a Zvířete. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286248/dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4.51001

Dvůr trnů a růží (1.)

A Court of Thorns and Roses (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Fenris

Knihu jsem přečetla šíleně rychle. Ani jsem myslím nespala, když jsem ji četla. Hlavní postavy mě sice úplně neoslovili. Měla jsem hrozný problém se rozhodnout, jestli mám Feyre ráda nebo ne. Tak jsem nakonec skončila v neutrální zóně a bavila se vedlejšími postavami, které se mi paradoxně zdáli propracovanější, než ty hlavní.
Ke konci asi nemám výtky, věděla jsem, že tam bude něco jako happy end, ale happy end, co má pokračování. Díky bohu za ty dary. :D

veronika6113

Túto knihu som prečítala jednim hltom ako všetky knihy od autorky ale to čakanie na ďalší diel bolo kruté čo na konci knihy videl Rhysand v jej očiach

Marushka27

PO knize jsem sáhla na doporučení a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Nicméně hlavní hrdinka mě neustále iritovala svou blbostí a neustálým brečením po rodině, která ji stejně neměla ráda. Nelogicky se pořád snažila někam utíkat a pořád si dělala problémy. Ohledně toho byla ovšem kniha fajn. Měla napětí, barvitý svět a sexy hrdiny, kteří nesmí v ničem podobném chybět.

janaquick

Velmi pěkně popsané =)

imlostinbook

Jelikož nejsem moc na fantasy, nevěděla jsem, co od knížky čekat. Ale přečteno jsem měla za dva dny, určitě stojí za přečtení. Ve finále jsem byla nadšená a letím pro druhý díl. :)

kuroneko

Nevím co si o tom myslet ... všichni tuto knihu vychvalují jak není úžasná, ale na mě byl začátek celkem nudný a musela jsem se přemlouvat ať čtu dále, až druhá půlka se trochu rozjela ... no uvidíme co druhý díl :)

Sixtinka144

Takže kde začít.... Tato kniha pro mě byla jasná volba z mnoha důvodů, hlavním je ten ,že Skleněný trůn je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Milovala jsem popisování S.J.Mass. Bála jsem se, protože mi hodně známých říkalo, že je S.Trůn daleko lepší a že si nemám dělat falešné naděje. Když jsem se na samotnou knihu vrhla byla jsem okouzlena! Opět jsem se ponořila do dokonalého světa kouzel a víl... Navíc popisování různých dvorů bylo krásné. I když je to celkem bible, tak jsem ji přečetla jedním dechem. A proto musím hodnotit pěti hvězdičkami, jinak to prostě nejde.

Vercutka

Krásná pohádka. Líbila by se mi až do konce,ale někdy ve 3/4 si já hloupá přečetla recenze na druhý díl..... To ovlivnilo pohled na vše.

ElenRiannon

Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, protože jsem měla pocit, že se tam nic pořádně neděje a měla jsem strach, že se celá kniha odehraje jen na jednom místě. Naštěstí to tak nedopadlo a ke konci jsem byla příjemně překvapená, co z toho vyšlo. Sice tam vidím motivy z jiných knih, ale neřekla bych, že je autorka kopíruje, spíš si tam našla inspiraci. Rozhodně lepší kniha než skleněný trůn.

MonicaMonique

Tak nějak nevím co napsat. Přistihla jsem se,že až moc často označuju Feyr titulem "blbá kráva" a ještě daleko horšíma. Ale kvůli posledním cca 100 stranám a postavě Rhysanda, který byl asi nejsympatičtější z celé knihy jsem dala nakonec 3*.

julythreemosen

Tak, kde začít? Na tuto knihu jsem se těšila tak dlouho (asi tak, jako jsem ji odkládala), že jsem si na ni vytvořila asi přílišná očekávání. Knihomolové mají převážně od Maasové radši tuto sérii (aspoň tak mi to přijde), kdežto já první četla Trůn a asi jsem jím hodně ovlivněná...
Spoilery!
Začátek byl hodně dobrý, Feyre mi připomínala Katniss, což mi nevadilo, těšila jsem se, co přijde dál, děj pěkně odsýpal. Do Tamlina a Luciena jsem se zamilovala okamžitě... Děj na Jarním dvoře byl milý, místy prodchnutý záhadou, co je to vlastně ta nemoc, která všechny sužuje? Akorát Feyre mi začala lézt pěkně na nervy, byla samý bol a přehnaná odvaha, nepochopitelné jednání s vílama. Pravý mordor začal na Nočním dvoře, měla jsem pocit, že jsem se dostala do úplně jiné knihy. Zčásti mi to přišlo jako přes kopírák Skleněný trůn a ten konec jako vystřižený ze Stmívání. Tamlin mě štval, jak pořád seděl na trůnu a čučel, Feyre byla uplakaná troska, Rhysand se tvářil jako badass, ale přitom všichni víme, že je to klaďas, nebo ne? Ale Feyre pro něj neměla jinou odpověď, než "Vypadni!" - nedostatečná představivost autorky, nebo Feyre? Všemu nasadilo korunu věčné popisování okolí a přirovnávání jej ke všem krkolomným barvám... Touhu pustit se do druhého dílu zachránil Rhysand - co ho proboha ne Feyre tak vyděsilo, kromě její úplné nemožnosti??
Tato recenze se zdá být ze všech stran kritická, jak jen může, tak proč ty 4 hvězdičky? Spíš 3,5, ale je to Maasová, srdcovka, a nechci jí kazit reputaci. Faktem je, že kniha se jako klasicky četla sama od sebe a mnohé části se mi opravdu líbily. Já jsem jen rozmazlená Trůnem, a zklamaná, že Dvůr nepředčil má očekávání.
Kdybych to měla shrnout, první díl této série má z mého hlediska mnoho much, za přečtení ale stoprocentně stojí! A pokud má Dvůr taky vzestupnou tendenci co do kvality děje, určitě se mám na co těšit.
Aspoň na kousavé Lucienovy poznámky!

morava

Ja zrovna moc tento zanr nectu, ale musim rict, ze mne kniha mile prekvapila. Sice jsem si myslela , asi tat do pulky, tak jo, je to mile, ale nejak jsem porad vahala, jestli to vubec doctu. Ale pak nekde prisel ten zlom a ja se od knihy nemohla odtrhnout. Takze spokojenost a hodne mne laka druhy dil, proste jsem zvedava, co se bude dit dal :-)

Terry.89

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale to se mi u S.J. už stalo, takže jsem se ani v nejmenším nevzdávala naděje. A jako u předcházejících knih se mi to i tentokrát vyplatilo. Rozjezd je opravdu pozvolný a troufám si říct, že může působit i maličko nudně. To nám však autorka v průběhu děje bohatě vynahradí. Příběh je spletitý a prodchnutý akcí, láskou i napětím. Postavy jsou bezvadně propracované a během celého děje se nadále vyvíjí. No a jak už je u S. J. zvykem, knížka není žádný střízlík a v dalším díle, na který se mimochodem moc těším, si na nás nachystala ještě pá stran navíc :)

Odík

Pěkná pohádka, ale ne úplně pro děti :-)

Kiisaki

Chtěla jsem nějakou hodně nenáročnou četbu jako relax během přípravy na státnice - má očekávání tedy nebyla příliš vysoká. Jak jen jsem byla překvapená! Přestože nejde o příliš vysokou literaturu a nějaká ta negativa by se najít dala, je Dvůr trnů a růží neuvěřitelně čtivá a poutavá kniha se sympatickými postavami. Příběh je velice volně založený na mé oblíbené Krásce a zvířeti, postavy jsou však akčnější, kletba fatálnější a hrůza i nezdar jsou drtivější. Nemůžu se dočkat, až se začtu do druhého dílu.

Batete1

Kniha se mi velice líbila.
Příběh byl poutavý...
Určitě doporučuji 5/5⭐

Sima890

Velmi neočekávaný děj, zamilovala jsem se do té knížky
Konec mě hrozně rozbrecel
Scény s Rhysem nemají chybu, miluju ho
Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale zamilovala jsem si ji a doporučuji přečíst, celá série je krásná

kjama

Kráska a zvíře... Co to ovšem je za prince, který se klaní největšímu nepříteli, dívku, která pro něj chce zemřít, nepoznává, myslí jen na ukojení svého ...pudu? Jsem to jen já, kdo v Tamlinovi vidí zbabělce, tolik nepodobnému otci Feyre. Takového, že ve strachu zaleze do kouta a svou neschopnost si posléze vylévá na slabších? Dle mého pro tu dívku nevykonal nic. NIC, co by mi potvrdilo, že ji miluje. NIC, aby dokázal, že jse hoden lásky až za hrob.
No a Feyre? Čím je tak zvláštní? Čím si to zasloužila? Ano, v minulost trpěla dost, ale její chování je často nelogické a leze mi na nervy těmi svými vulgaritami. Proč by jednou nemohla být hrdinkou skromná dívka, která v sobě postupně nachází sílu bojovat za svou lásku?
Ovšem Lucien vypadá, že má dobré srdce a Rhys? Ten si mě získal již na těch slavnostech. řekla jsem si, že to je takový záporák, že bych si ho mohla zamilovat. A jak to dopadne? Uvidíme, jdu na druhou knihu.
Ještě jeden dotaz. Proč, když je spisovatelka američanka, je na mapě Británie?

Channach

Co je lepší než dobrá young adult fantasy? Skvělá new adult fantasy. Boží. Více v odkazu na mou recenzi v záložkách na blogu Channach.

Edona

Dvůr trnů a růží jsem dlouho odkládala. Bála jsem se, že se mi nebude líbit, už jen z toho důvodu, jak jej všichni vychvalovali. A tyhle vychvalované knihy, inu, často se mě osobně až tak nelíbí. Nicméně Dvůr trnů a růží, to je úplně jiná pohádka! Příběhu jsem propadla po pár stránkách, svět byl barevný, propracovaný, zkrátka okouzlující. Samotní hrdinové byli skvěle vykresleni, hned jsem si je zamilovala. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v dalším díle. A nezbývá nic jiného, než knihu jednoznačně doporučit!

BarunaNefilim

Ach můj bože! Dost dlouho se mi nestalo že bych nějakou knihu tak zhltla. Opravdu skvělá kniha. Hned jdu na další dil

Guepp

BOMBAA!! Tak mě to nadchlo, že jsem si z těch dvou knížek udělala jedno dlouhé nepřetržité čtení, které zabralo tři dny. Když to vezmu velmi zjednodušeně, tak první díl má klasický fantasy-romantický scénář na motivy Krásky a zvíře (za což jsem opravdu vděčná, je to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek). Nepostrádá ani černobílé vidění světa - on je zlý, ty jsi ta hodná. Mohl by to být jeden samostatný román, protože vše končí šťastně - dobro vítězí nad zlem. Ale, vážení, to nejlepší, nejzajímavější, nejoriginálnější a všechno další nej-, co Vás napadá, se objevuje až ve druhém díle. Zde se teprve otáčejí karty a zjišťuje se, že vše nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. Kniha začíná mít složitější rozměr. Je to snad poprvé, co se mi druhý díl knihy líbil víc jak první. První díl slouží k tomu, abyste si tento příběh zamilovali, druhý díl Vás ho donutí naprosto zbožňovat a žasnout nad ním! Pokud bude třetí díl ještě lepší, jak ty dva předchozí, tak asi všichni čtenáři explodují! :D Přeji hezké čtení všem!

Ayen

Autorky styl psaní je kouzelný. Bavilo mě, jak si dokázala pohrát se slovy a vdechnout tak život nejen postavám, ale i celému Prythianu. Dokázala mě učarovat i tato jednoduchost: ,,(...), dokud jeho srst barvy uhlí, obsidiánu a slonoviny se nepřestala zvedat a klesat.''
Krásku a zvíře miluji a způsob jakým to Maasová pojala je, myslím, více než vydařený.
Spoiler!
Postava, která mi nejvíce utkvěla v hlavě, což jsem vůbec nečekala, je Rhysand. Ze začátku jsem ho nesnášela, ale ke konci jsem si ho zamilovala. Jsem zvědavá co s ním autorka zamýšlí dál. Jde se na druhý díl :).

moncakovinka

Autorčina série Skleněný trůn je pro mě jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla. Rozhodnutí vrhnout se i na tuto sérii tak bylo jednoznačné... a rozhodně správné. Je to o něco více pohádkové, o trochu něžnější, ale stále velmi strhující a plné momentů zadrženého dechu.

Peťule159

Moc dobrá kniha....už se nemůžu dočkat druhého dílu .. :D..

kika812

Teď se sama sebe ptám, jestli jsem někdy četla lepší fantasy knihu, a musím přiznat, že jsem ji zařadila mezi mé nejoblíbenější. Je až neuvěřitelné, jak autorka dokázala vytvořit svět plný magie, nástrah a překážek, odvahy, touhy a LÁSKY. Doporučuji přečíst všem milovníkům fantasy!!! Budete ji milovat.

teer.h

Pozor spoilery!
Knihu jsem si koupila díky vysokému hodnocení a skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu!
Tato kniha mě opravdu dostala, četla jsem ji jedním dechem, v každé volné chvíli co jsem měla.
Hlavní hrdinka Feyre se mi líbila a ze začátku, kdy se děj točil okolo její rodiny, jsem byla tak naštvaná, jaké potvory jsou její sestry a jak se chovají. Nadávala jsem pro sebe "tak už je pošli do háje, řekni jim něco ať zmlknout" :D. Ale musím říct, že poté mě překvapili. :)
Tamlin, se mi zamlouval hned a čekala jsem, jak to mezi nimi bude.
Svět víl byl krásně popsaný a živě jsem si ho představovala.
To jak do sebe vše na konci zapadá je krásné, jak se Feyre dozví pravdu a jak bojuje za Tamlina z lásky, čisté lásky.
Kniha má i vtipné scénky, nejvíce mě asi pobavila ta, kde Tamlin kousne Feyre, to jsem se opravdu dlouho smála :D
Od Luciena jsem nevěděla co čekat, ale nemůžu říct, že bych si ho neoblíbila. :)
Určitě tuto knihu doporučuji, už dlouho jsem si knihu neužila jako tuhle. 5 hvězdiček (pro druhý díl jsem si hned po dočtení knížky jela koupit a už se velice těším :D)

Bookworm11

Je to nádherný a strhující příběh.
Pozor! SPOILER!!!
Bojím se ale trochu, co se stane mezi Freyre a Rhysandem.

Ikii
01. srpnaodpad!

Je opravdu poznat, že knihu psala S.J.M. Ve spoustě věcí je to až moc podobné Skleněnému trůnu (v horším podání). Pohádku Kráska a zvíře v téhle knize fakt nevidím, ale je tam spousta jíných pohádkových věcí, což je už moc.. (tři úkoly, prokletí). Hlavní hrdinka mě dost štvala (hraje si na dsnou holku, ale přitom je jen rozmazlenej fracek) i s tím jejím Tamlinem (kterej se nechutnej trapák). Děj není nijak originální, doufám že v dalším díle nějak zasáhne Rhys (jedna z mála věcí co se na téhle knihe fakt povedly) a idylku Feyre a Tamlina nějak přeruší. Lucien byl celkem sympatická postava (Tamlin si ho vůbec jako přítele nezaslouží). Hlavní záporačka se vůbec nepovedla (správní záporáci dohody neuzavíraj). Tato kniha byly vyhozené peníze a bohužel se Skleňeným trůnem se to nedá srovnat.

Tofinka

Pohádku Krásku a zvíře jsem měla vždy ráda a když jsem se dozvěděla o této knížce, nemohla jsem se dočkat, až si ji přečtu... Miluju romantické a fantasy knížky a proto pro mě tato knížka byla jako dělaná. Krásně propracovaný vílí svět Prythian, okouzlující Tamlin a další víly - to všechno mě naprosto uchvátilo...
Osobně mi přijde, že by knížka nutně nepotřebovala druhý díl, ale to bych prostě nebyla já, kdybych si ho nekoupila :D.