Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349801/dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.6537

Dvůr trnů a růží (3.)

A Court of Wings and Ruin (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Nifredil
předevčírem

Moc mě bavily pasáže, kde se řešil příběh, politika a postavy byly v interakci. Některé pasáže knihy jsou s prominutím ale jako laciné porno. Jinak nevím, jak to opsat a popsat. A je to škoda, protože příběh je poutavý, neztratí až do konce spád, jsou tam i překvapivé momenty a hlavně v porovnání s některými jinými sériemi, které vyšly poslední dobou, jsou uzavřené všechny linie, nic není useknuto a opravdu je vše napínavé do poslední chvíle. O postavách se také dozvíme pár nových faktů. Stejně tak se objeví někteřé npováčči a každý má své místo, vše zapadá. Právě proto dávám 4 hvězdičky, i když se přiznám, že kvůli těm erotickými pasážích jsem dost váhala. Když to ale příběhově a vývojem postav srovnám třeba se sérií Stín krkavce, vychází prostě Dvůr trnů a růží jako skvěle zvládnutá věc.

Klárka83

Přidávám se k těm, kteří z této knihy byli rozpačití. Já měla stejný pocit, na třetí díl jsem se těšila a očekávala stejný náboj jako u předešlého dílu, ale byla jsem zklamaná. Celý díl se vleče a vše se točilo kolem bojů. Co mě ovšem hodně překvapilo a pobavilo zároveň, že autorka zařadila do této fantasy také lesbickou postavu. To mi už přišlo hodně přitažené za vlasy.

Lokina

Sarah J. Maas to opět dokázala a z její knihy jsem měla málem infarkt.
Začátek zase byl trochu rozvleklý, ale postupně se příběh rozvíjel a s ním i svižné tempo, které podpořilo květnatý a čtivý styl autorky.
Dvůr křídel a zmaru jako zakončení celé série bylo vskutku velkolepé, krvavé a emocionálně vybroušené.
Jen mě maličko zklamalo, jak některé vedlejší postavy nedostaly tolik prostoru, například Lucien, Nesta, Cassian. U nich by mi nevadilo, kdyby měli kapitoly vyprávěné ze svého pohledu, takhle když byl příběh vyprávěn z pohledu Feyre, jsem se nemohla vžít do jejich postav, co si skutečně myslí a cítí. Bylo mi líto Tamlina, ze kterého se stal zlomený muž, ale nakonec ukázal, že pro Feyre chce jenom to dobré.
Konec je krásný, dokonale nedokonalý a já nemohu dát nic jiného než plný počet :-)
A moc se těším na další knihy z tohoto úžasného světa!

LucyBooks

Moooc krásné pokračování! Opět nemám slov, mnoho věcí mě překvapilo. Je to divné, ale tentokrát jsem v klidu. Třeba konec druhého dílu, kdy jsem nemohla ani dospat až vyjde pokračování...Zkrátka klidný konec, který mi dovolí už zase normálně usnout :-D.
Za mě super pokračování a těším se na povídku :-).

Galánečka

I v případě třetího dílu je laťka hodně vysoko, i přesto mě tento díl bavil o něco méně než dva předchozí. Občas jsem měla pocit, že se děj tak nějak vleče.

Atekram

Když jsem viděla, jak je kniha tlustá, trochu jsem se bála, že se bude opakovat nudná prostřední část jako u dvojky. Musím však říct, že oproti ní má trojka spád a bavila mě. Úvod na Jarném dvoře je zajímavý, ačkoli je to od Feyre opravdu dost kruté vzhledem k tomu, kolik dalších lidí zaplatí spolu s Tamlinem. Tamlin je celkově hodně tragická figura. Autorka ho sice prostřednictvím Feyre neustále vykresluje tak, abychom ho nenáviděli, zkuste se na to ale dívat jeho očima. Není sice nejbystřejší a nejempatičtější, avšak celou dobu si myslel, že jeho milou unesl ze svatby šílený sadista, očaroval ji a drží jí někde v podzemní kobce.
Co se týče dalších postav, mnohem víc než osudy ústředního, příliš idealistického páru, mě zajímaly ty vedlejší, jako Lucien, Cassian a Nesta, Elain, Jurian... Podle mě mohlo být věnováno více prostoru jim, místo toho, abychom věděli o každém orálním sexu, který Feyre provedla Rhysandovi.
Co se týče finální bitvy, líbila se mi, i když je možná malinko překombinovaná (super silné entity a tak). K úplnému závěru snad jen, že podle mě co je jednou mrtvé by tak už mělo zůstat, pak by to byl teprv velmi silný závěr.

Peťule159

Jde vůbec něco tak moc zbožňovat??
Mě přijde, že ne ....protože já zbožňuji celou serii, včetně všech postav( samozřejmě kromě krále Hybrenu) :) zbožňuji autorkou a všechny její knihy :)
Které dokáží být napínavé, akční, romantické, dramatické....no a taky jak jinak než BOŽÍ,boží .....prostě neuvěřitelně úžasné!! Doporučuji všem co se alespoň trošku zajímají o fantasy....

Maitter

V porovnání s předešlými díly v sérii hodnotím pěti hvězdami, jinak... nu... dobře, přiznávám, byl to fakt zábavný díl. Opět nechutně idealistický, ale to nevadí. Četla se výborně.

ivedoo

Krásné zakončení a moc doufám, že bude nějaké navázání na odtatní postavy. Třeba na Elain a Luciena, Nestu a Cassiena. Mor, Azriel a Tamlin by si taky mohli najit spriznenou dusi a nějaké to shledání Luciena a Heliona by bylo taky super

kika812

Musím říct, že mě tato kniha hodně zklamala. S předešlými knihami se to nedá srovnávat, chyběla mi tam nějaká akce, napětí a kouzlo jejího psaní. Děj se v knize táhl jako žvýkačka, až teda ke konci se to docela rozproudilo, ale vůbec jsem z toho nebyla nadšená a zmatená jako z druhé knihy. Možná když si celou sérii přečtu znovu, změním názor.

BarkaS

Každá válka by měla být svou oběť. Chápu, že happyend je happyend, ale tohle bylo už trochu příliš. Sarah psát umí, o tom žádná, ale připadá mi, že už trochu přes byznys zapomíná na kvalitu.

Věrka256

!!!BUDE OBSAHOVAT SPOILERY I TROCHU Z DRUHÉ SERIE!!!
Nebudu říkat, že se mi tato kniha od SJM nelíbila, protože by to nebyla pravda, jenže tu mám pár ale....
Asi nejhlavnější škoda je, že se jednotlivé úryvky podobají posledním dvěma knihám Skleněného trůnu, což mě hrozně mrzí. Někdy jsem si řekla: ,,Nečetla jsem takový odstavec už jednou?" a opravdu jsem si vybavila podobný z Říše bouří.
Další věcí je, že mě nějak zvlášť nechytlo, že Rhys umřel. Možná je to tím, že jsem to věděla už předtím nebo já nevim, ale nepřišlo mi to tak emocionálně vyčerpávající. Nebudu lhát, zvlhly mi oči, jenže když třeba umřel Sam v Krvavém ostří, brečela sem další týden jen při vzpomínce na to.
K emocinálnímu zklamání se taky váže poslední bitva. Více mě opět bavily bitvy v druhé sérii.
Pak je kniha strašně tlustá. Což je na jednu stranu dobře pro knihomola a fanouška SJM, ale taky se v tak dlouhé knize musí vyskytnout nudné části. Nebylo jich sice nějak extra moc a to nejhorší to asi taky úplně není, jenže právě v těch částech se mi dařilo knihu odkládat.
To jsou asi ty mínusy, tak teďka zase plusy.
Mám ohromnou radost, že SJM podporuje LGBT+. Mám z toho radost, protože jsou stále takové ty stereotypy, které všechny párují, ale stále je to to samé dokolečka a když tady přidala tuto zmínku, tak mě to potěšilo. (btw. já nepatřím k LGPT+, ale snažím se je podporovat, prootože každý si zaslouží lásku na celý život a je jedno v kom ji hledá)
Zalíbil se mi Tamlin. A upřímně mi ho v celé knize bylo strašně líto, protože on Feyre celou dobu miloval a to neskutečně a ona ho pak takto srazila k zemi a nevěřila mu a.... prostě ho vodila za nos a snažila se mu straně uškodit, protože je prodal v minulé knize Hybernu, jenže já nevím, jestli jí to nedocházelo, ale on to celou dobu dělal proto, aby ji získal zpátky v domnění, že ona taky chce za ním zpátky. To si raději před něho měla stoupnout a říct mu: ,,Hele, byl jsi jen taková letní láska, ale život chci prožít s Rhysandem, a navíc jelikož jsi mi hodně ublížil tak doufám, že se to pokusíš napravit. Zatímco se o to budeš snažit, já proti tobě obrátím tvé poddané." Takže jako Tamlina jsem více pochopila a více se mi zalíbil. Samozřejmě neříkám, že nenávidím Rhyse, toho zbožňuju.
Jinak se mi příběh teda velice líbil a okolnosti se také celkem dařili.
SHRNUTÍ: Krásný příběh, krásná obálka, miluju Dvůr snů, chybičky se našly, ale i tak doporučuju.

Micheline

Skvělé, krásné, moc se mi tato série líbí.

Veronicess

A sme tu zase s mojím love/hate vzťahom voči týmto knihám. Pripadám si ako závislák, niekde vnútri viem že sú pre mňa zlé, ale ani za nič ich nedokážem prestať čítať a zbožňovať.

Myslím že začiatok a koniec knihy si všetku tú lásku aj zaslúžia. Feyre pomstiteľka bola dokonalá a ten záverečný boj bol celkom epický. Až na to, že v niektorých častiach nie až tak. No a zbytok knihy bol ok. Mohlo to byť kratšie a mohlo sa to zaobísť bez všetkého toho vrčania, ukazovania zubov a až moc podrobného sexu. Ale čítanie ma bavilo a neľutujem že som sa k tejto sérii konečne odhodlala.

Kao

Nevěřila jsem, že se této knihy dočkám. Přiznám se, že jsem snad i zapomněla jaké to je, číst knihy této autorky. Ten pocit, že na ničem jiném nezáleží víc, jen jak to dopadne, ten pocit, že náš lidský svět je tak obyčejný a zašedlý v porovnání s Prythianem, ten pocit, že jestli těch šílených sedm set stran skončí, nebudu schopná vrátit se do reality... To všechno mě zasáhlo plnou parou když jsem rozečetla první kapitolu.
Vážení, čtení knih Sarah J. Maas je posvátný rituál. Knihu, jenž berete do rukou berte obzvlášť citlivě, neboť vevnitř se skrývá neuvěřitelný svět, a jestliže s ní nebudete zacházet opatrně, kdoví, co z ní může vypadnout do našeho světa.. A věřte mi, Amren v našem světě určitě nechcete.

Evule114

Nechci tady kazit nikomu dojmy, ovšem musím přiznat, že po druhém díle jsem čekala velký bum a on nepřišel. Nevím, na to kolik kniha má stran, tak mi nějaké věci přišly utnuté, nebo nedořešené. Třeba ja Feyre získala zrcadlo.. Taky mi vadilo, co Sarah provedla s Tamlinem.. Bylo mi líto, že tam nebylo více Luciena a na závěr... od konečné bitvy jsem čekala zkrátka něco jiného, přišlo mi to prostě nenacházím slov :-(.. Přes všechny negativa jsem se u knihy smála i brečela, takže svůj účel splnila a to že mě vtáhla do jiného světa a kdo ví, co nás čeká příště..

katallinka

Bohužel o kousek slabší než předchozí díly. Opět samozřejmě velmi čtivé, ale místy moc zdlouhavé a nepatrně překombinované. Domnívám se, že pokud by knížka byla o nějakých 300 stran kratší zasloužila by si lepší hodnocení. Nicméně mi bude Feyre a Rhysand moc chybět.

JustMe....
15. červnaodpad!

Nudné, nezajímavé, neoriginální........ Celá série mě nebavila.

Petra38

Skvela,jako cela serie. Tuhle spisovatelku obdivuji,vazne trida:-)

teri1003

Tak další úžasný díl! Tenhle díl ve mě vyvolal tolik emocí a dost mě i autorka nechala napínat a nenechala odložit knihu. Rhyse a Feyre tyhle hlavmí postavy prostě miluju a milovat budu. Casian a Nesta u nich jsem podle všech ohlasů okolo čekala větší love story ale nic proti tomu nemám a vztah mezi Lucienem a Elein bylo pro mě na jednu stranu ano a na druhou ne. Chtěla jsem aby se Elein více otevřela Lucienovi, ale taky jsem chtěla vidět pohromadě Azriela a Elein. Celý dipl byl úžasný. A i když si vždycky u knihy říkám... 700 stránek, to už ten příběh bude natahovaný a stát o ničem, tady se to toho vůbec netýká. Přečetla jsem to mnohem rychleji, než někdy 300 stránkovou knížku. Za mě prostě úžas.

Sakuhina

Naprosto skvělá kniha. I když to má být poslední díl série, v poděkování je malá zmínka o tom, že by mohly přibýt i další díly. Tak uvidíme :)

Anagythlin

Sarah J. Mass patří mezi mé nejoblíbenější spisovatelky (snad to nebude tím, že tak rychle dokáže vydávat další a další díly). Tenhle díl po tom minulém byl vážně slabší. Nějak u mě vymizelo takové to napětí mezi Rhysem a Feyre, které mě nenechávalo chladnou, teď se to ale naopak přeměnilo v něco úplně jiného a hlubšího. Celý příběh se táhl pomalým tempem a napětí bylo opravdu až na posledních padesáti stránkách. Ale já jí to musím zkrátka odpustit, protože i přes tyhle nedostatky mě vtáhla do děje, vytvořila neuvěřitelné obrazy v mé hlavě a já stejně musela číst dál a dál, abych co nejvíce času strávila v tom jejím dokonale vymyšleném světě. Takže ano..díl to byl průměrný, ale úžas v mých očích nezmizel.

Airin

Stejně jako u prvního a druhého dílu mě i tento zcela a úplně pohltil. Pokaždé, když jsem příběh četla, tak jsem své okolí vůbec nevnímala a soustředila se jen na knihu, její postavy a dokonale promyšlený a sepsaný příběh. A to vše vypovídá o úžasném, nevšedním, jedinečném a okouzlujícím stylu autorčina psaní! NAPROSTO JEDINEČNÝ! Jinými slovy její knížky nejdou vyjádřit.
Autorka v tomto díle více rozvíjela vztahy, ať už milostné či přátelské. Moc jsem si užila politikaření, intriky, jejich válečné schůze, ale především cca 200 stránek plné války a bojů proti hybernskému vojsku...a ten konec! :))))
Neuvěřitelná série! Neuvěřitelná...

AloneJane

Kniha se četla hezky, ale přiznám se, že mi cosi chybělo, asi i proto jsem ji četla déle než je u mne zvykem...těžko popsat co, možná menší prostor ostatním postavám? ...ale i přesto se mi líbila.

jitka3235

Za mě kniha malinko slabší než druhý díl, kde bylo o něco více zvratů. Na druhou stranu se mi líbilo, že dle anotací jsem si myslela, že to bude jen o intrikaření na jarním dvoře, a nakonec z toho bylo celé vyřešení války. Co mi vadí je, že se tím příběh uzavřel a jenom tři díly z tohoto světa je sakra málo :( Doufám, že v další triologii bude taktéž hodně dvojice Feyre a Rhysanda, i když to vypadá, že časem se změní hlavní postava...

zuzka9645

Já Vám nevím. Jo, bylo to příjemné čtení, co vám budu povídat. Ale když ono se to tak strašlivě táhlo... Knihu jsem četla cca 2 měsíce. Začátek mě ale vůbec nebavil. Chvílemi jsem si říkala, jestli knihu neodložit. Jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Posledních asi 250 stran se četlo samo, bylo pěkné, plynulé, tajemné... A ten konec. To je kapitola sama o sobě. Nebudu spoilerovat, bylo by to na dlouhé povídání.

Jsem ale ráda, že jsem si tuto sérii mohla přečíst. Celkově mě bavila. Za mě je nejlepší 2. díl.

Tucaka

Co dodat. Posledních 150 stránek jsem přečetla jedním dechem. Možná souhlasím s názorem některých z Vás, že plánování války a popisování bylo velmi zdlouhavé, avšak ani to mě neodtáhlo od čtení.

Horselen

Když se mnou ke konci knihy opět prudce zmítaly emoce, věděla jsem, že se Maasová zase překonala. Její knihy se čtou samy. Během tohoto dílu jsem si o hodně víc oblíbila Amren, Cassiana a Azriela. Druhý díl se mi sice líbil o něco víc, ale tenhle je těsně za ním. Akce a zvraty rozhodně nechyběly.

Asheen

Plynulejší a vyrovnanější než druhý díl, ne tak skvěle zahrané, přesto se to četlo hezky a ve výsledku to bylo asi nejsilnější, i když v mnoha ohledech pořád ploché a očekávatelné. Užila jsem si to.

sd1992

Úžasný, úžasný, úžasný... Ano, druhému dílu se to nemůže vyrovnat, ale i přesto to bylo úžasný. Mám depku, že jsem na konci. Těším se na další trilogii Dvorů a věřím, že bude aspoň z poloviny kvalitní tak, jako tahle. Pokud ano, tak bude všechno opět úžasný. :-D