Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349801/dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.6665

Dvůr trnů a růží (3.)

A Court of Wings and Ruin (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Gedzita

Uf, hotovo. Jeden bod za Amren a druhý za chudáka Luciena. Soudě podle některých komentářů jsem čekala, že se to bude číst hůř, ale šlo to. Úplně chápu, co na tom holky baví, já ale s YA definitivně končím, ať je hodnocena sebelíp :)

MiraiYume

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

veru_nedvedova

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)

wildXchos

Rozhodně lepší než druhý díl. Postavy jsou skvěle propracované, děj se dobře posunuje, ale občas mi připadá, že se autorka opakuje.

Makaja

Celkově mě série bavila víc než skleněný trůn, konkrétně tento díl ale asi nejméně. Přišlo mi to celé nějak překombinované a přitom nedotažené...nevím. SPOILER: Víceméně všichni klaďasové přežili (případně se z poloklaďasů stali úplní klaďasové) a to také nemám úplně ráda - je to totiž nanejvýš nepravděpodobné KONEC SPOILERU. Co mi ale u všech knih SJM začíná opravdu vadit, to je příliš mnoho sexuálních scén příliš přímočaře podaných - hodilo by se mi to spíš do erotického románu než YA. Já přečetla asi dvě, pak už jsem přeskakovala, nepřišlo mi to ani podstatné a ani zajímavé.

whiolet

Bože,jak já se těšila na tenhle díl. Jako ratlík jsem se klepala na to až si tuhle knížku přečtu......Jenže
Bohužel mě třetí díl tolik nebavil jako ty předchozí dva. Nevzal mi dech jako díl druhý,prostě to bylo fajn,ale ten ÁÁÁCH efekt chyběl.
Chvílemi mi to přišlo utahané a někdy jsem měla pocit,že autorka vaří z vody a sama neví jak se z toho vymotat.
Přesto dávám 4 hvězdičky,jelikož je to čtivá fantasy, a plusové dojmy převažují nad těmi negativními.
Ráda si přečtu další díl až vyjde a já se opět přenesu do Velarisu k mým oblíbeným postavám :)

adelaska

Ač jsem si druhý díl opravdu zamilovala, tak tento závěrečný díl už mě tolik neoslovil. Pro mě se nestalo nic nepředvídatelného. Moc jsem se těšila a přišlo mi to odbyté. To nic nemění na tom, že série jako taková je opravdu čtivá a nepustí vás, dokud nepřečtete poslední stránku.

katka639

Skvělé zakončení úžasné série. Čtyři hvězdičky dávám z důvodu, že druhý díl mne bavil o něco víc. I tak jsem ale spokojená. :)

JanaDor

Autorka skvěle promyslela a propracovala příběh. Je plný překvapení, hřejivého pocitu přátelství, boje proti zlu, obětování se pro druhé a v neposlední řadě lásky. Čisté, nesobecké, dávající lásky. Nemělo to patos červené knihovny.

vendy6619

Tahle knížka se mi až neskutečně zamlouvá.
Moc nevím k čemu se vyjádřit víc. Jestli k 71. kapitole, kterou jsem ořvala a kterých bych dala nápis: "Připravte si své citové rozpoložení." nebo tak něco, protože to bylo naprosto dokonalý.
Znovu a zase jsem si uvědomila jak moc Sarah zbožňuju. Jak mě dokáže vtáhnout do děje a jak si díky jejím řádkům můžu odpočinout, vypnout a nemyslet na nic jinýho. Přesně tohle by měla knížka umět. Odreagovat. A Sarah s Feyre a Rhysem to zvládli naprosto úžasně!
I když po dočtení jsem si říkala... co mám dělat se svým životem...

andrejci

Některým knížkám prostě nestačí dát jenom pět hvězdiček. Ani nevím co napsat-jsme prostě nadšená. Řekla bych že to je nejlepší díl z celé série. Setkání Feyr a Rhyse jsem si četla několikrát. U některých částí mi přejel mráz po zádech. A u jedné konkrétní částí jsme prostě brečela. Všichni víte jakou myslím;). Stoprocentně si celou sérii přečtu ještě jednou. Maasová je prostě úžasná.

katerina2660

Jako fakt super! Celá trilogie je úžasná! Nemohla jsem se od knih odtrhnout. Skvělé čtení i pro nás, co už nejsme YA.

amejš

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Třetí díl mě opravdu příjemně překvapil, líbilo se mi, že jsme se seznámili i so ostatními vladaři.
SPOILER : Závěrečná bitva byla úžasná! Nečekané zvraty a napínavá až do konce.
A za šťastný konec jsem ráda, přece jenom kdyby umřel zrovna Rhys...

Výborná kniha, všem jenom doporučuji! Upřímně nevím, který ze třech dílů se mi líbil nejvíce, protože všechny byly úžasné. Napjatě budu očekávat pokračování...

LilyJane

Musím říct, že u téhle série jsem se bála toho, že bude až příliš připitomělá. Něco jako další Stmívání. Ale musím říct, že tomu tak není.
Hlavní hrdinka není typická paní dokonalá, lecco jí trošku trvá, jsou věci v kterých nevyniká, které neovlivní a docela často si slušně zafňuká. Dobře se to čte a děj není až tak snadno předvídatelný. Nicméně přestože tenhle díl mi byl nejvíce sympatický (víc akce, míň sexu), nemůžu dát 5 hvězd.
A to proto, že závěr je jako z pohádky. Kdyby se autorka nebála ty hlavní postavy trošku prokosit, vůbec by to neuškodilo. Místo toho se zbavila těch, které by jí potom mohly dělat problémy.
Ale příběh je to opravdu dobře promyšlený, má výborné zápletky a je nabitý akcí. Když tak čtu recenze jiných lidí, tak bych asi doporučila čtení v angličtině, protože bůhví co s dějem udělal překlad. Já už od dob Hunger Games radši česká vydání ani neotevírám.

pipa36

Tato série mě jedním slovem dostala. Mám pocit, že autorka měla již dopředu jasno, o čem chce psát, takže i když byl první díl dle mého názoru skvělý, další díly s ním statečně držely krok. Žádné plytké, bezduché rozvíjení tématu, pěkně bez pardónu parádní jízda od začátku do konce. K poslednímu dílu mám však malé výhrady:
1. Moc mě nebraly části, které se týkaly taktizování a dohadování se kvůli spojenectví proti vojskům Hybernu. Tyto diplomatické až špionážní tahanice z duše nesnáším, takže jsem při jejich čtení opravdu trpěla.
2. Postupné převracení povah téměř všech postav. V prvním dílu byl jasným padouchem Rhysand, ve třetím dílu aby dokonalého záporáka pohledal… (jasně, král Hybernu takovým padouchem byl, nicméně v ději knihy mu byla vyčleněna pouze okrajová, byť nejdůležitější role). Kdežto ostatní – jejich na první pohled odpudivé činy se postupně převracely v rytířské s těmi nejryzejšími důvody… Mírně infantilní, ale už asi nejsem YA.
3. Myslím, že nemám nijak zpátečnické názory, ale tolik erotiky do YA? Od 12ti let?
Přesto knihy řadím do svých oblíbených, protože se k nim určitě jednou vrátím – rozhodně žádná nuda, ale super čtení. Autorka na konci nepřímo slíbila další pokračování – pokud tomu tak bude, určitě si ho přečtu a už teď se na to těším!

maja11231

(Pozor může obsahovat SPOILERY !!!)
Tak tohle byla jízda. Ze začátku jsem se děsila že to má tolik stran a když je hodně stran tak tam musí být i nudné scénky ale ony tam nebyly.
Feyre jak vždy byla úžasná (stejně jako Aelin ze Skleněného trůnu ❤)
Jak Rhys zemřel tak jsem se rozbrečela jako u Sama z Krvavého ostří (protože mi prostě přirostl k srdci - oba dva Sam i Rhys)
Hodně se mi líbila Nesta jak byla pořád naštvaná ale na konci začala být sympatická (trochu bych ale rozvinula vztah s Cassianem)
Tamlin je taková smutná postava. Bylo mi hodně líto jak mi Feyre zlomila srdce ale mi přesto ji dál pomáhal. Je ale pravda že se k Feyre nehodil.
Bylo mi taky líto Suriela, Řezbáře kostí a Tkadleny. Co se týče závěrečné bitvy tak tam jsem se naplno rozbrečela štěstím, jak se všichni vladaři spojili a jak se tam objevil i Feyřin otec s loďmi, byla jsem štěstí bez sebe (vážně jsem to nečekala).
Tuhla knihu doporučuji bály úžasná a už se nemůžu dočkat dalšího dílu jen je škoda že si na ní budu počkat ❤. Mám ráda tu imaginární rodinku stejně tak jak mami ráda rodinku Aelin. Obě postavy (Feyre i Aelin) mám strašně ráda a nechci ani myslet na to, co budu dělat až tyhle dvě úžasné série přečtu.❤

AnetAndBooks

Tak Maasová to opět vzala pořádně ve velkém...Takhle jsem u knížky ještě nikdy nebrečela a tolik se mě emotivně ještě nedotkla.
No, ale čím začít. Jako první bych vytkla erotické scény. Tato knížka se řadí do Young adult a představa, že něco takového čtu ve 12 letech?! Nevím, jestli to ostatním přijde také moc, nebo se jim to líbí? Nebráním se romantickým scénám, ale tohle je prostě moc...Celá kniha měla plynulý děj, při kterém jsem se nikdy nenudila. Na konci mi jen přišlo, že autorka zapomněla, že Feyre je přece ta hrdinka, která dokáže cokoliv :D A válku s Hybernem nechala prostě "děj se vůle Boží", ke konci tam někdo (dělejte překvapené) přijde a všechno zachrání.
Nejkrásnější věc, bylo uvědomění si skutečnosti, jak moc důležitá a silná věc je láska- nejen v páru, ale také v rodině a mezi přáteli❤️ Tato série na mě měla opravdu vliv a jsem za to ráda.
(Jo a chtělo by to víc scén s Azrielem :P )

Petronela258

Moc mě baví tahle spisovatelka. :)
První díl série mě odradil, další dva splnily mé očekávání.
Pohádkový sladký konec, všichni jsou na živu a zemřela pouze postava, ke které si nikdo z nás nemohl vytvořit žádný vztah, takže to vlastně ani tak nemrzí.
Co se mi moc líbí je, že autorka nechala úplně otevřené vztahy mezi některými "páry", a ani jedinou větou nenaznačila, kterou cestou se pravděpodobně vydají.
Nechala nás čtenáře, o tom spekulovat a třeba i snít na našem soukromém Dvoře snů... :)

Kaytria

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

ivič

Krásná kniha, až na konec, který mě celkem zklamal. Byla jsem smířená s tím,
že alespoň jedna kladná postava umře, takže happy end mi neseděl do celkové atmosféry
knihy. Celou knihu jsou všichni prakticky smíření s tím že v závěrečné bitvě umřou a pak
se nikomu nic nestane. To je ale jediná chyba celé knihy.

Barbarka_CZ

Těšila jsem se na ni a zklamaná jsem nebyla. V jednu chvíli mi i slzy vytryskly (a nešlo přitom o Rhyse). Ale... Trochu škoda, že autorka nemá "koule" na to, aby alespoň některá kladná postava nedožila ve zdraví konce. Moc dobře to chápu, taky mám na triku pár napsaných věcí (vesměs do šuplíčku), ale ta snaha happy endu za každou cenu je možná už trochu moc. Nicméně navzdory tomu jsou její díla pořád za pět hvězdiček. :)

Odík

Čtivé. Nezklamalo.

teer.h

Přečteno jedním dechem. SPOILERY! Sarah prostě umí skvěle psát! Jediná věc, která mě mrzela, že jsem čekala více akce na Tamlinově dvoře. Možná vypětí mezi nimi? Milostný trojúhelník? Jinak co se týče nových spojenců lstí a přetvářek.. byla jsem opravdu překvapena. U Juriana jsem i tušení měla. Konečná bitva, jak všichni dorazili na pomoc, až mě polila husí kůže, jak mi to přišlo krásné. Nesta.. její scény mě opravdu rozesmály, jak byla furt naštvaná. Na konci mi i ukápla slza. Opravdu se těším na další díl, jsem na něj zvědavá:)

marta3736

První díl byl takový nijaký. Dvojkou se zvedl potenciál příběhu a trojka? Hlavně nevyužitý potenciál. Přišlo mi, že autorka zbytečně natahovala děj a vlastně od samého začátku jsem věděla, jak to vlastně dopadne. To ale tak úplně nevadí. Kniha se určitě dala o značnou haldu stránek zkrátit. Napínavé momenty byly převážně nedotažené. Maasová mohla věnovat i více pozornosti vedlejším postavám, jejichž osudy byl leckdy zajímavější než postava Feyre (Rhysand je ale fajn!). Hlavní hrdinka mi začala občas lézt na nervy už jen svými myšlenkovými pochody.

Opravdu škoda, přesto se určitě najdou horší knihy. Hodnotím dvěma hvězdami. Za dlouhé, únavné natahování děje a hlavně nevyužitý potenciál. Titul mohl mít určitě tak o 200 stránek méně.

Tewi

Furt jsem doufala že budu moci dát těch 5*... NEMŮŽU! .... Ne z toho důvodu že by to byl špatný příběh, ale hlavně proto, že mi přijde že Maasová dostatečně nevyužila jeho potenciál... Kolik já si jen představila epických scén, které by mohly nahradit bezduché krafání o ničem (Například úplně jsem cítila v kostech scénu jak Feyre roztáhne křídla na Jarním dvoře před Tamlinem jako boss a ono nic :/ ). Samotná příprava na válku byla tak dlouhá jako světelnej rok a pak to autorka zazdila jednou předvídatelnou větou (mám na mysli ZEĎ). Vážně jsem doufala v knížku nabitou akcí, ale místo toho jsem se dočkala většinou fňukání a až nechutně přeslazených scén. A nebýt těch pár akčních momentů, které byly docela poutavé, tak by to kniha v hodnocení dál jak na 3* asi nedotáhla.

girdi

Papááá Feyre a Rhysi, bylo to s vámi prima :-) Po druhém díle jsem byla štastná, že má trojka ještě více stran a ač se dvojce zdaleka nevyrovnala, tak pořád dobrý. Užila jsem si to a byla jsem nadšená zvlášť pokaždé, když mě autorka něčím překvapila. Přiznávám, že u některých lechtivých líčení jsem si už připadala mimo (cílovou skupinu...young adult už vážně nejsem). Celkově spokojenost, dvojka nastavila laťku tak proklatě vysoko, že holt další superlativy přidat nemůžu.

moni_1497

Za mě zase 100/10. Mega jsem se těšila na 3.díl a ROZHODNĚ MĚ NEZKLAMAL! Přála jsem si, aby tahle knížka nikdy neskončila, protože to čekání plus čekání na překlad trvá roky! Kniha se mi už zalívila od začátku ale ten konec mě tak dostal. Sarah má prostě talent: čenáře nejvíc šokovat u posledních 30 stran. Totálně jsem brečela u toho konce u Rhyse, ale věděla jsem, že nemohl jen tak zemřít. A když pak prosila Tamlina, zase jsem se rozbrečela. Ale i přesto všechno jsem čekala, že tam dá víc Cassiana a Nestu, takže jsem byla malinko zklamaná.

stozarka

MILUJU TO!
Každý jedno prokletý slovo lidi.
Tyhle knížky se staly součástí mojí duše a je mi neskutečně líto, že nemůžu zapomenout a přečíst si je poprvé znovu. Miluju ty osobnosti, charaktery, svět, osudy a hlavně ten život, který autorka dokázala do knihy dát. Brečela jsem na konci, vy víte proč, a brečela jsem i proto, že mi zbývalo jen posledních 7 stránek. Nechtěla jsem aby skončila. Nevím, opravdu netuším, proč knížky různě oslovují lidi. Ale tahle, tahle mě vzala za srdce a já hrozně moc DĚKUJU, že byla vydaná.

hanis2806

Četla jsem celou trilogii. Není to žánr, který bych bežně četla. Ale už první díl mě nadchl a nemohla jsem jinak než přečíst všechny díly. Moc mě bavily všechny tři díly i přesto, že místy byl děj zdlouhavý.

Staňka5

Díl se hezky četl, občas byl zdlouhavý. Děj měl ambice na skvělý a dramatický vrchol, ale kniha se mnou nic moc nedělala. Ze začátku jsem žasla nad tím, co Feyre provádí u Tamlina na Dvoře a je jí to tolerováno. Fakt zajímavé, že by byl z Tamlina takový naivka. Dále byla kniha plná neustálých přeletů hlavních hrdinů z jednoho území na druhé a zvláštních myšlenek hlavní hrdinky, nemluvě o některých jejích činech. Zdála se mi hodně "namistrovaná". Závěrečná bitva mě nenadchla.
Mor, Azriel, Cassian, Amren zachraňovali knihu svými vtipy, Rhysand se změnil v krotkého druha, který se nechá kvůli Feyre znemožnit a ještě ji pochválí za upřímnost. (-: Předtím to byl fakt borec. Ale proti gustu... Škoda, že kniha nerozvinula vztah Cassiana a Nesty. Ale bylo jasné, že směřuje k dalšímu dílu, který si ráda přečtu. Třeba budu překvapená.
Tahle kniha nenadchne, ale ani neurazí. (-: