Dvůr křídel a zmaru

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349801/dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.6803

Dvůr trnů a růží (3.)

A Court of Wings and Ruin (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

janno69
dnes

Krásné zakončení série. Chytlo mě za srdce a už nepustilo. Určitě jsem ji nečetla naposledy.....

Paj-Inka

Nejdřív kouká do rohu oválného zrcadla a pak lítá nad městem ve spodním prádle. No mám dost :D

Sam.Mischell

Třetí díl byl stejně strhující jako předchozí dva. V tomto díle sice bylo trochu méně akce a více pletichaření, ale i tak jsem ji nedokázala jen tak odložit aniž bych se dozvěděla, kdo je na čí straně. Nejvíce mě překvapil Jurian jak to dobře dokázal uhrát. V případě Tamlina jsem doufala, že nakonec nebude tak zlý a že se nakonec z něj stane spojenec. Trochu si za to jak to skončilo na jeho dvoře mohl sám, kdyby Feyre od začátku říkal pravdu, mohlo to s ním dopadnout jinak. Ale spisovatelka rozhodla jinak, doufám že v dalším díle bude i on štastný. Stějně tak i Cassian s Nestou, jejich celoknižní pošťuchování se mi velice líbilo, i když od začátku bylo jasné, že k sobě něco cítí. Trochu mě mrzí Mor, Azriela mi bylo líto že mu neopětuje svoji lásku, ale pak jsem se dozvěděla proč, hold srdci se nedá poručit. Doufám, že si stínopěvěc najde družku, i Mor ji přeji.
Závěrem, knihu doporučuji. Poslední dvě třetiny jsem přečetla za jeden den jak jsem se nemohla odtrhnout. Některé věci byly dost předvídatelné, nad některými jsem jen lapala po dechu a neodrthávala oči od dalších stránek.

Black-stars

Natěšení z druhého dílu velmi rychle opadlo již po pár kapitolách. Toto pokračování je sice čtivé ale celemě spíš připada jen o politickém pletichaření a plánovaní velké bitvy, která je jasně nevyhnutelná. Až na občas zajímavější a dobrodružné kapitoli nějak celý díl vyznívá do ztraceny. Ani nakonec ta velkolepá bitva nějak nedosahuje možností, které jsem z předchozích dílů očekávala... ani pád hybernu a smrt nejmocnějších a údajně snad i nesmrtelných válečníků skutečně bledne v porovnání s předchozími díly. Je to velká škoda. Nehledě na konec který sice dopadne dobře Hybern padne a na prahu je úsvit nového jiného Prythianu - ale opět vyznívá do ztracena a vlastně dost neurčitě. Což je dle mého velká škoda. Chápu autorku že chce delší více dílnou knižní sérii ale možná by bývalo lepší pro jednou třetím dílem skončit klidně i šťastným koncem a budoucnost napsat jen v epilogu. Tento díl byl pro mě zklamáním.

Pedruska01

Tak konečně dočteno, trvalo mi to až nechutně dlouho. Vlastně ani nevím proč, protože mě to vážně bavilo, četlo se to dobře a příběh měl stále vysoko a velmi dobře nastavenou laťku, jak je již u této autorky zvykem. Co k tomuto říct, když mnozí už to za mě vyjádřili a co říct dál, abych se neopakovala? Těžký úkol. Tuhle sérii jsem začala číst jako první, v době, když jsem pořádně o Skleněném trůnu ještě ani neslyšela. Hrozně mě oslovila a spatřovala jsem v ní obrovský potenciál a úspěch. Jsem ráda, že tomu tak skutečně je a nezklamalo mě to po celé tři díly.
Hlavní hrdinka Feyre, už od prvních vět v první knize jsem jí měla ráda a nezměnilo se to. Nebylo téměř nic, v čem bych s ní nesouhlasila anebo jí nefandila. Až tady, místy... chovala se nadřazeně, měla jedovaté poznámky a nekorektní chování. Do toho příběhu a situace to nejspíš patřilo, ale tahle jsem jí neznala a jednoduše se mi to nelíbilo. Naštěstí to bylo ojediněle.
Její druh Rhys - byl to můj favorit, na začátku v kategorii "bad boy", kterého jsem si beznadějně zamilovala a těžce jsem Feyre záviděla. Dokonce jsem se k němu přikláněla i za přítomnosti Tamlina, kterého jsem rovněž měla velmi ráda, a to je co říct. Byl úžasný od začátku do konce. Nemám proti němu výtku. Vždyť to ani nejde. Naprosto báječná postava, chlap/víla, vladař. A to, o co se autorka pokusila mi málem přivodilo infarkt! Díky Kotlíku, Matce anebo zbytku autorčina zdravého rozumu se to dalo zase do pořádku. Fakt jsem myslela, že ji prokleju. Měla velké štěstí. :D
Mnoho vedlejších postav jsem si také dost oblíbila. Casse - tu jeho povahu vtipálka, ale i věrného a silného bojovníka. A fakt doufám, že v pokračování se o něm a Nestě dozvím víc, jsem děsně zvědavá, jak to s nimi dopadlo. Aze - ten chlap měl fakt sviňskou smůlu, především s Mor, kterou jsem místy právě kvůli němu neměla ráda, ale díky jejímu přiznání to chápu. Doufám, že si to vyříkají. Není správné mu lhát a živit naději. Luciena - ten si mě získal hned ze začátku na Jarním dvoře. Dost zakusil a bylo mi ho líto. Figurka na šachovnici, se kterou se jen zametalo. Ať už od Feyre, Rhysovi bandy, Elain, své rodiny či i jeho přítele Tamlina. Opět doufám, že najde pravdu, štěstí a já ho s ním budu moci prožívat v pokračování. Zaslouží si víc. Nakonec Tamlin... tak moc jsem ho měla na samém začátku ráda a fandila mu, získal si mě. Než teda vkročil do Feyřina života ten bídák vladař z Nočního dvora. :) To si pak kluci vyměnili role. Každopádně, ten chlap mi uvíznul v srdci a bylo mi ho líto, jak se k němu chovala Feyre. Nezasloužil si to, čím se provinil? Protože ji jednoduše miloval? Něco jako Rhys - dá se mu to vyčítat? Že to ve vteřině nezahodil, že ho to sžíralo a trpěl? Vždyť ho opustila jeho láska, kterou si měl vzít. Za mě ne. Jeho počínání ( psychické vyvádění) je pochopitelné. Postupem knihy jsem ale z jeho činů byla trochu zmatená, ale nezklamal mě. Naopak, dokázal, že je víc, že má srdce na pravém místě, i když zažívá bolest a pocit těžké zrady. Měl na vrh a zazdil všechny ostatní svou statečností. Nechovali se k němu vůbec hezky a bylo mi z toho samotné zle.
Děj a vývoj příběhu byl hodně zajímavý a napínavý. Stalo se tak hrozně moc věcí! Samá akce, válka samotná. Autorka dokázala vykouzlit úsměv/smích a zklidnit, ale v zápětí naštvat/rozplakat a pobouřit, napnout jak kšandy. Hodně čtenářů tvrdí, že druhé pokračování je ze série to nejlepší. Úplně to stejné tvrdit nemohu, ale co se týče romantické či vztahové linky, pravdou je, že ve dvojce toho nejspíš bylo daleko víc, i když je to už hooodně dlouho, co jsem ho četla. Pro mě jsou všechny díly za 5*.
Tenhle příběh nebyl tak 100% dotažený do konce, proto se hrozně těším na další knihu v sérii a doufám, že se dozvím všechno, co mě zajímá. Sérii jako celek už teď můžu doporučit, bylo mi ctí, tak snad zase brzy načtenou s našimi hrdiny. :)

Baru1236
28.12.2018

O. Můj. Bože!!
Tohle byla teda sakra šílená jízda!!
Nenacházím slova a jsem si jistá, že je ještě dlouho nacházet nebudu. Smála jsem se, brečela a pak se slzy smutku proměnily v slzy štěstí a teď si připadám, že všechny moje emoce odešli někam do nejvzdálenějších hlubin Kotlíku.
Podle mě se třetí díl rozhodně rovná druhému, ačkoli v něm není tolik romantiky a spíš se zaměřuje na válku a těžká rozhodnutí, které musí jednotlivé postavy udělat. Trochu mě mrzí, že tam nedostali víc prostoru, jak Nesta s Cassianem, tak Elain s Lucienem ale utěšuju se nadějí, že o nich třeba Sarah vydá další knihy.
A nakonec díky bohu, že jsem tu poslední část četla takhle navečer, protože kdyby mě v tu chvíli někdo vyrušil, byla bych nejspíš schopná i vraždy.

denniys
27.12.2018

bylo to krásné počteníčko..emoce vířily a jsem opravdu zvědavá, zda bude další díl, pořád by bylo v čem pokračovat, ačkoliv nyní je to pěkně uzavřené..

Akinaz
27.12.2018

Dvojce se rozhodně nevyrovná, ale dovede nás tam, kam nás autorka dovést chce a potřebuje, rozhodně zase velmi čtivé dílko, ale jedna * dolů, protože dvojka byla prostě nejlepší :-)

Ulrika
26.12.2018

Ano, dvojce se kniha ani zdaleka nevyrovnala, ale to jsme nějak ani nečekala, protože druhý díl byl naprosto fascinující. Třetí díl bych ohodnotila jako poněkud odlehčující a po většinu děje velmi poklidné. Vyvrcholení však bylo opět mistrovské.

kalinkacz
25.12.2018

No uf.... Na základě zahraničních recenzí jsem toho nečekala mnoho, i když po druhém díle to nebylo lehké... Celou knihu se skoro nic neděje a pak to na konci autorka snaží dohnat... YA mám načtené troufám si říct hodně a mám jednu klišé věc, kterou když v YA najdu, tak neznám bratra... Tady na konci byla, takže z toho důvodu... Zklamání...

paprika75
28.11.2018

Nebylo to marné, ale asi jsem zmlsaná dvojkou. 4*

dominika2585
13.11.2018

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!

andulka1406
11.11.2018

Pro mě to byl slabší díl než druhý. Dvory mám moc ráda, ale tohle mi přišlo zbytečně roztahané. Každopádně se těším na další díl.

Magič
10.11.2018

Tenhle díl série byl pro mě nejslabší. Nemusel by být ani tak obsáhlý text, kde se stejně jenom domlouvají o bitvě a když teda bitva nastane jsou nesmírně zaskočeni. Také jsem se nemohla pozastavit nad tím, jak jim znenadání všichni běží na pomoct. Doufala jsem, že aspoň autorka nechá někoho zemřít ve válce ať to má grády, ale ono ne.. vylezl z toho docela kýčovitý happyend. Měla jsem ráda postavy Nestu a Cassiana dohromady jen pro ně v knize nebyl dostatek místa.

Lucuschka
10.11.2018

Skvělá série, od které se nebudete moci odtrhnout...

phedr
01.11.2018

Závěr příběhu byl přesně takový, jak by měl být, dramatické okamžiky se střídaly s úsměvnými a ke všem postavám jsem si během čtení vybudovala nějaký vztah

kikibo
31.10.2018

Nemám absolutně co vytknout, při čtení jsem se smála i plakala. Sžila jsem se s Feyre a při čtení vše prožívala jak kdybych byla ona. Po dočtení, jsem knihu jen zaklapla a koukala půl hodinu zasněně do stropu a přemýšlela, co budu dělat dál :D Potřebuju něco v podobném duchu, tak snad budu ze Skleněného trůnu nadšená jako z této série. 1000000/10

AniDi
28.10.2018

Právě jsem dočetla a zklamaná určitě nejsem. Doufala jsem v takový konec. Nicméně mě trochu mrzí, že autorka nerozepsala trošku konec i pro vedlejší postavy. Například pro Casse a Nestu. Ráda bych věděla co se mezi nimi dál odehrálo. Půjdu pátrat, zda nebude pokračování. Určitě neuděláte chybu, když si přečtete celou sérii.

Denčaa
27.10.2018

Na třetí pokračování z říše víl jsem se neskutečně těšila. A sáhla jsem po ní v době, kdy jsem neměla tolik času na knihy, takže se čtení této bichličky trošku protáhlo. Nicméně stálo to skutečně za to. Nemohu jinak, ale všechny postavy mi přirostly k srdci. Opět je tam láska, přátelství i válečná linka. Zkrátka pravá S. J. Maas. Jelikož už je známo, že vyjde novela "po válce", tak si člověk domyslí, jak to s hlavními hrdiny dopadne, nicméně i tak vás to stojí nervy. Začátek děje byl trošku vleklý, napínavé kapitoly střídaly akční, až napětí a zlomových částí bylo neskutečně mnoho. Možná mi jen malinko vadilo, že v knize nebyl takový prostor ohledně vztahů mezi hrdiny. Rozhodně si tuto sérii ještě někdy přečtu. A jsem zvědavá, jestli autorka skutečně napíše ještě další díly.

Barbara182
26.10.2018

Moc hezký závěr série, hrozně se mi líbilo, jak se Feyre na začátku knihy potměšile mstila na Jarním dvoře Tamlinovi a Ianthé :-) Finální bitva s Hybernem mi sice přišla malinko odfláknutá s nedovysvětlenými detaily, každopádně ale moc fajn čtení, byť mým nejoblíbenějším dílem asi zůstane Dvůr mlhy a hněvu :-) Jo a strašně mě štve, že autorka vlastně nerozsekla zápletky vedlejších postav, jakože kdo s kým nakonec bude? To mi bude vrtat hlavou ještě hodně dlouho :-)

ketvin
13.10.2018

Dechberoucí, dokonalé, úžasné, nikdy dost dlouhé... Napínavé!!! Posledních asi 100 stránek jsem se nemohla pořádně nadechnout :D ❤ Miluji tuhle autorku a tato série, stejně jako Trůn, je ..... perfektní!!!!!!

Do všech hrdinů jsem se naprosto zamilovala, vůbec se mi nechce loučit - Cassian, Az, Rhys, Feyre... ❤ Nevím, co číst dál, protože se obávám, že Dvůr to naprosto převálcuje....

Neskutečně se těším na další knihy z tohoto světa a vřele doufám, že jich bude hodně a budou brzy! ❤

Emičkazknihy
10.10.2018

Kniha mě po dvěstě stranách začínala nudit a neměla jsem chuť číst dál, ale nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla, kdybych nedočetla třetí díl série. Jakmile se odbyla část, kdy se řešila taktika a počáteční problémy. Kniha znova dostala napínavý nádech. Když jsem knihu v pátek večer otevřela na první straně a zavřela v sobotu večer naposlední, nechtěla jsem aby kniha skončila, tak jsem ji četla, znova a znova a pak ještě jednou. Když teď knihu otevřu, přesně vím co bude následovat. Když byla poslední bitva, tak jsem brečela a brečela. Musela mě utěšovat banda holek, se kterou jsem byla na chatě. I když vím že se jedná o pouhé fantasy, tak moc mi přirostlo k srdci, že jsem nemohla unést oběti. Jsem ráda že zanedlouho bude vycházet další kniha.

okeey
05.10.2018

Skvělý, napínavý, úsměvný, nervy drásající třetí díl naprosto úžasný série! Autorka píše způsobem, který vás vtáhne do děje tak, že místy ani nedýcháte - při čtení knihy padaly věty typu - no to snad ne!
- děláš si prdel?
- no uff
- jé to je krásný
- zabij ho!!!
- no to je idiot - apod.
S. J. Maas mě fakt baví a těším se na sérii Skleněný trůn, doufám, že bude stejně skvělá jako tato série. Rozhodně doporučuji!

Aira
25.09.2018

Nádherný, strhující a dechberoucí třetí díl této série. Autorka dokáže čtenáře přímo vtáhnout do děje a vy zažíváte to, co hlavní hrdinka. Jediná chyba - nemá pokračování. Ale už teď vím, že se k téhle sérii jednou vrátím a přečtu si ji znovu.

kaaaca
25.09.2018

Ja proste nenachazim slova :) Jednim dechem,neda se presta cist,nadherny pribeh a ten konec... naposledy jsem takhle bulila, kdyz zabili Dobyho... ufff, premyslim, jetsli to nezacnu cist jeste jednou od zacatku :-D

Miss.hell
25.09.2018

Momentálně jsem beze slov.. možná až se nadechnu

Arwen329
23.09.2018

Jedním dechem wooow. Nádherná kniha a opět nádherné pokračování již třetího dílu. Z knihy jsem úplně unešená a řeknu Vám u konce jsem u toho řvala jako želva. Těším se na další pokračování protože pro mě je tento svět únik z reality. Nádhera ❤

Gedzita
18.09.2018

Uf, hotovo. Jeden bod za Amren a druhý za chudáka Luciena. Soudě podle některých komentářů jsem čekala, že se to bude číst hůř, ale šlo to. Úplně chápu, co na tom holky baví, já ale s YA definitivně končím, ať je hodnocena sebelíp :)

MiraiYume
18.09.2018

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

veru_nedvedova
14.09.2018

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)