Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349801/dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 4.7291

Dvůr trnů a růží (3.)

A Court of Wings and Ruin (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Terr_y
dnes

Už se budu asi opakovat ale musím vyjádřit svůj názor. Ano Knížka byla úúúžasná! Spoustu napětí, zvratů, lásky, nenávisti...toto vše v knize najdeme a rozhodně se nebudete nudit. Je neuvěřitelné jak jsem u této knihy žila spolu s hrdiny. Jakmile jsem měla knihu v ruce, okolní svět pro mě neexistoval. Rozhodně se do tohoto světa vydám od začátku ještě několikrát.
Na závěr jsem velmi ráda, že se mi tato série dostala do rukou a že mi zdobí knihovničku.

P.S.: Rozhodně by mě moc zajímala dějová linka Tamlina. Jak to asi vše cítil on? A proč dělal to co dělal?

markulka
včera

Knížka byla naprosto úžasná... Čtení jsem se snažila odkládat jak nejvíc to šlo, protože se mi vůbec nezamlouvala představa, že budu muset opustit Prythian se všemi jeho krásami. Tak mi asi nezbývá nic jiného, než stalkovat kdy vyjde další díl no :D Za mě je tohle nejlepší série.

Jm.bazar

V prvnim dile se nudite,v druhem si zamilujete postavy a treti uz proste zijete. Par pohadkovych vypujcek, ale jinak ctivy, akcni a osobity dej.

Nikoll2

Po prvním skvělém dílu a druhém ještě lepším, byl pro mě tento lehkým zklamáním.
Knihu už jsem tolik “nehltala” a trvalo mi déle, než jsem ji dočetla (a ne kvůli 700+stranám).
Určitě to však není propadák! Tento svět jsem si natolik zamilovala, že by to pro mě ani propadák být nemohl. Opět jsem se zasmála a dokonce i uronila slzu. Jsem ráda za příběh, který jsem mohla skrz všechny tři díly prožít.
Určitě si ráda přečtu další knihy od této autorky. :)

karca5233

No kde začít... Čekání na tuto knihu se opravdu vyplatilo je pravdou že mi nevyrazila dech tolik jako díl druhý ale i tak jsem opět četla přes slzy v očích i tak jsem se smála a zrovna tak jsem nevěřícně kroutila hlavou a stánku četla znovu abych se ujistila že to myslí vážně. Vývoj postav je obrovský a musím uznat že ty které jsem odsoudila jsem nyní opět vzala na milost a v duchu jsem se jim omlouvala za vulgarismy kterými jsem je počastovala.... Tato spisovatelka mě vlastně přivedla ke čtení a jsem za to ráda, s očekáváním si od ní přečtu naprosto vše co se jí zrodí pod rukou jako tato úžasná série. Rozhodně doporučuji a sama zařazuji na top v knihovně...

Lutzinka

Jsou knihy, které nedočtete..
Jsou knihy, které přečtete jednou a už je nikdy znovu neotevřete...
...a jsou i knihy, ke kterým se budete vracet po čase zas a znova...budete o nich přemýšlet a děkovat za to, že jste mohli být aspoň na chvíli součástí toho světa...

Takže drahý Prythiane, jsem nesmírně vděčná za to, že jsem tě poznala...

Denisa153

Bylo to napínavé, bylo to zábavné a bylo to i dojemné. Párkrát jsem musela i rozmrkat slzu, co se mi tlačila do oka. Hrozně se mi líbil vývoj vztahu mezi Feyre a jejími sestrami. Její postava od prvního dílu neuvěřitelně vyspěla a změnila z najivní puberťačky v bojovnici, která by za svoji rodinu položila život.
Výborný závěrečný díl série, nicméně pro mě pořád vede druhý díl, který byl naprostá pecka.
Za mě určitě doporučuji si přešíst jedná se o jednu z nejlepších fantasy sérií co jsem četla. Sarah J, Maas to prostě umí napsat. Upřímě bych si od ní přečetla cokoliv, klidně i její nákupní seznam a nepochybuji o tom, že by mě bavil.

Verkolka

Škoda, že to končí ;(

NicaCola

"...byl to dar. To všechno."

Lu-chanbook

Na tento díl jsem se těšila a čekala velice dlouho a ráda. Po předchozích dvou hodinách dílech jsem byla dosti zvědavá jak se toho dílů autorka zhostí, a musím říci , že se toho zhostí na výbornou. Chvilka jsem sice myslela, že si dělá srandu, ale pak jsem si uvědomila, že to myslí smrtelně vážně. Chvílemi jsem se i dosti bavila a tak to má u správně knihy být . Jsem ráda, že jsem měla tu možnost si ji přečíst.

Veeria

Kde začít. Hmm... v mých očích je tato série epická a zapíše se do knižních dějin. Tak nádherný příběh... má naprosto všechno a mnohem víc. Jsou jako hvězdy, nekonečné a zářící, jejich krása plane a doprovází vás každý den. Tyto knihy jsou písmenkovým lékem a je to dar, který nám Sarah dala. Poutavé čtení s tak rozmanitými postavami, různobarevným světem a mnoha překvapeními. Těžko se mi hledají slova, kterými bych tuto sérii vystihla. Je na každém, co si z těchto knih odnese a co se ho dotkne. Jsem dojatá a hrdě se hlásím k Dvoru snů. Vydejte se do tohoto světa - ručím vám za to, že tato cesta bude stát za to a změní vás. Opravdu VŘELE A S LÁSKOU DOPORUČUJI!♥

MishRarach

Pro mě další absolutně fenomenální díl.. Sérii Dvorů jsem si od Sarah ohromně zamilovala a i přesto, že jsem se toho všeho bála, jsem ráda, že jsem nedočkala žádného zklamání i přesto, že očekávání možná byla dost vysoká.. Sarah prostě psát umí a v každé knize, kterou ukáže světu, to jen dokazuje..
Upřímně jsem zvědavá, co nám představí v dalším díle, který vyjde teď v květnu.
Jediné, co mě možná trochu mrzí, je fakt, že tahle série bude zfilmovaná. I když to Sarah přeji a ty knihy si to zaslouží, sobecky jsem si je chtěla nechat jen v knižní podobně pro sebe a všechny milovníky toho světa.. Nechtěla jsem, aby se z toho stal mainstream, popřípadě aby film dopadl jako hrozný paskvil. Proto si dovolím tvrdit, že se na něj ani podívat nechystám.. :D Prostě jsem sobec.. :)

Amitiel76

Wow!!! Paráda! Úžasný!
Tak tohle je přesně ten příběh, který vás od první stránky naprosto pohltí, a na konci vás vyplivne úplně emočně sežvýkaný :-)))
Při této sérii, se má romantická duše úplně tetelila blahem..... A její druhý díl, Dvůr mlhy a hněvu, byl za mě ten nejkrásnější. Bylo v něm tolik citů, lásky a doslova bouře emocí.....A erotiky! Tak krásně popsané! Jen sem s tím! :-))))
Tento třetí díl, byl více akční. Plný bojů, napětí a hrůzy. Ale přesto nádherný! Užila jsem si ho na maximum. A v jednu hodinu ráno jsem si říkala, přeci knížku neodložím šedesát stránek před koncem. To dám! A dala jsem!!! :-))) Uprostřed bitvy se přece neodchází.....
Autorka tu nechala spoustu nedořešených, otevřených věcí, a začínajících vztahů. Tak úpěnlivě doufám, že přibude další díl..... Jak dlouho jí může asi trvat napsat knihu o sedmi stech stranách? Napsat a vydat.....a vytisknout v češtině? Bože, toho já se snad ani nedožiju!!! :-(

Ninde

Tak tohle baly kurva jízda. Potkat někde Sarah J. Maas tak jí dám velkou pusu, protože to co ona umí udělat s příběhem je neskutečný. No prostě kniha se mi dostala do top oblíbených za tento rok.Samozřejmě se to může změnit ,ale pochybuji o tom.

Turiel11

Konec druhého dílu této série mě zanechal ve značně emočně labilním stavu, takže na toto pokračování jsem se opravdu, ale opravdu hodně těšila. :-) Uf, huh a aaaaach! Bylo to prostě super!!! Nejspíš se opakuji, ale vážně nevím, jak to ta žena dělá. Neustále přináší něco nového a zároveň nečekaného. Líbí se mi, jak rozvíjí nové dějové linky a nachází řešení ( i problémy :-D ) tam, kde bych je jednoduše nečekala. Každá její kniha a každá stránka v té knize je potěšení.
Erotika a to, jak ji SJM popisuje se mě osobně líbí a myslím si, že bez ní by to nebylo tak úplně ono. A víte co? Jo, Tamlin se zachoval jako v.l a byly okamžiky v knize, kdy bych ho nejradši vyhodila z okna nejvyšší věže, ale vlastně je mi ho líto. I když tato kniha má nějakým způsobem ukončovat jistou část této série, tak autorka nechala otevřených opravdu hodně příběhů a já se těším, jak se budou dál vyvíjet. Uáááá! :-D

Dceradábla

Nemám prostě co dodat. Bylo to opravdu skvělí. Plno zvratů a to ohledně Mor, no to jsem nečekala a Elain a Nesty!

Percabethka

Pááááni... Tohle bylo prostě skvělý.
Sice si pořád stojím za tím, že se mi nejvíc líbil druhý díl, protože... Feysand :D A taky tam bylo nejvíc zvratů a napětí. Ale tenhle díl se mi taky moc líbil :) I když tu mám zase pár věcí, které bych vytkla.
Tak zaprvé to, jaká je Feyre v tomhle díle Mary Sue... V prvním byla super, v druhém ještě docela taky, ale teď... Prostě neporazitelná vladařka, která je úplně dokonalá, ničeho se nebojí, všechno jí vychází a všichni jí milují, ona jediná dokáže pohlédnout do zrcadla, ze kterého víly a stovky let starší než ona zešílely, a získá na svou stranu všechny démony, kteří se v knize někdy objevili... Ehm... :D No a potom mi přijde, že se tu postavám neskutečně změnily povahy. U některých je to logické - třeba Feyre je oproti prvnímu dílu úplně jiná kvůli tomu všemu, co prožila, a protože se stala vílou. Nesta se zase změnila, když se zamilovala. Ale Rhys? V předchozích dvou dílech to byl takovej ten vtipnej bad boy a tady se chová jak holka... Btw když už jsme u něj, tak nevím jak, ale prostě jsem úplně odhadla to všechno, co se s ním stane na konci :D Asi kvůli tomu, co řekl Suriel a pak jsem trochu přemýšlela nad tím, jak to asi Maas udělá, aby ta válka nebyla takový klišé :D I když ono to tak nakonec stejně trochu dopadlo. Taky bych dala trochu víc prostoru Tamlinovi, protože přes všechno, co udělal (na tý válečný poradě mě ty jeho blbý kecy teda docela štvaly, ale jinak...) jsem ho pořád měla ráda. I když ne tak jako Rhyse. No a nakonec mi trochu vadila ta genocida Hybernu na konci... Jasně, museli je porazit, ale nemuseli je přece všechny zabíjet... Jinak ten konec byl celkově docela dost useknutej :D
Přesto se mi ale celá tahle série neskutečně líbila - ten svět, styl Maasový i ty postavy a zvraty... Už se dost těším na Skleněný trůn.

azraelka

Na začátek musím říct: Já jsem vám to říkala :D (smrt krále Hybernu)

Jinak tenhle díl byl docela překombinovaný, na scénu nastoupilo množství postav, autorka začala vykrádat pohádky i náboženství: z bible (Mojžíš) moře se rozestoupilo, aby národ mohl projít do bezpečí, předtím šli přes poušť, to bylo WTF, (Trolové) nenechám padnout nikoho z vás :), Labutí jezero...

Celkem mě iritovalo neustálé ukazování vulgárních gest a protáčení očí. Je dětinské a trapné, že bytosti, kterým je 500 let se chovají jako puberťáci, aby je autorka mohla polidštit.

Dost nelogické mi přišlo, že u nich byla tabu homosexualita, když za tak dlouhý život to musel vyzkoušet snad každý, protože dlouhý život znamená nudu a zkoušení věcí, které zatím nevyzkoušel.

Kniha mi přišla celkem dlouhá a strašně se táhla. Feyre je strašně otravná Mařena a Rhys její trapná podržtaška.

Dvůr je jen další fantasy kniha, kde příběh slouží hrdince, aby byla mocná, krásná, a získala muže svého srdce.

Niskushka

Užasné, miluju tuto serii, bylo tam méně milování což mi bylo trochu líto, protože v knize předtím se autorka pěkně rozšoupla a právě to se mi na těchto knihách líbí, erotika a úžasný svět v jednom. Konec naprostý infarktový stav. Dle konce očekávám, že bude další díl! už aby to bylo :)

EngliTer

Zdlouhavé popisy a strašná spousta příběhové vaty, na to jsem si zvykla. Ale to, jak autorka totálně zprznila konec... Na to nemám slov. Možná by si měla přečíst knihy jiných autorů a zkusit aplikovat zkušenosti. Protože její totální neschopnost prostě někoho nechat umřít po tom, co ho postaví 10x na pokraj smrti, bylo tak příšerně otravné, že jsem se do dočtení musela vyloženě nutit. Navíc, opakovat konec jedné knihy v téhle už mi přišlo jako velký výstřel do tmy, autorka se zde prostě tak mermomocně snažila o happyend, že mi zkazila totálně celý zážitek z knihy. O tom, že se Feyre a Rhysand chtěli při každé příležitosti milovat, na to jsem si z druhé knihy taky už zvykla. A předvídatelnost, jak autorka spáruje další hrdiny taky byla dost okatá.
Hodně slabý díl z celé série ... Za mě jen 3*

anonym02

Knihu jsem dočetla právě teď a nemám slov.
Nevím, jestli je to poslední díl, ale každopádně budu netrpělivě očekávat informace a s klidem můžu jít spát, protože vím, že zatím to vypadá dobře a konečně zde není otevřený konec. ^_^

85prcek

Wou. Úplně mě pohltila. Vlastně ani nemůžu najít slova.

MaléZlo

Po událostech ve druhém díle jsem cítila takové prázdno, že jsem nemohla čekat na český překlad a pustila se do ang verze hned po vydání. Když jsem ji dočetla, cítila jsem mírné znepokojení nad tím, že kniha mi nic moc nenabídla. Mávla jsem nad tím rukou s tím, že určitě jsem nerozuměla všemu a že mi nějaký zajímavý prvek unikl.
Bohužel tomu tak nebylo. Teď když jsem knihu četla v češtině jsem zjistila, že ve skutečnosti jsem rozuměla všemu. Kniha pro mě byla bohužel menším zklamáním.
Moc nerozumím tomu, že autorka zvládne napsat skvělý první i druhý díl a na závěr sepíše tři čtvrtě knihy o ničem a vše zajímavé nacpe do poslední čtvrtiny.

Samozřejmě závěr byl v epických rozměrech, jak někteří psali, slza mi ukápla taktéž. Nepřišlo mi to nijak až moc neuvěřitelné a podle mě to k příběhu patřilo. Však něčím nás přeci Sarah dostat musela :)

Jak už někdo zmiňoval, teď už jen, aby byl Tamlin šťastný...

VerŠa

Velice zábavná kniha

Sabča92

Tohle opravdu ne! Jak někdo může napsat něco tak skvělého a pak k tomu napsat díl o ničem? Dobře o něčem to přeci bylo: dlouhé vyprávění o ničem, sex při každé příležitosti, akce která byla naprosto nepochopitelná, KONKRÉTNĚ JEDNA MINI KAPITOLA a závěr? Slyšela jsem o hrozném díle, ale takhle strašné?! Bylo to horší, než jaké jsem čekala/slyšela. Feyre, kterou jsem měla ráda, tak zde jsem ji začala přehlížet. Rhyse bylo sakra málo.. Lucien se vypařil, Tamlin též a proč kruci Maasová rozjela tolik romantických linek? Proč??? Zvažuji zda nedat dokonce jen dvě hvězdy, tohle bylo peklo.

izfnp

Na tretí diel sa teším už pol roka, a predsa som po jeho kúpe váhala a odkladala ho dva týždne. Vedela som, že nebude tak dobrý ako druhý, pretože druhý ma posadil do kresla na úžasných 20 hodín. Dvor mlhy a hnevu bol príbeh, ktorého som nemala dosť ani po zhltnutí poslednej strany. Takže som na ďalší deň prečítala niektoré pasáže znovu, užívajúc si ich rovnako.

Verila som, že autorke sa vo Dvore krídiel a zmaru podarí jej dej ukočírovať do zdarného konca. Pričom dianie pred veľkým stretom bude zaujímavé a plné nových informácií o postavách i ich svete. Avšak zároveň som tušila, že hlavná hrdinka už nebude mať moc kam rásť a že to, čo bavilo na druhom diely, v tomto bude musieť ustúpiť iným témam.

Autorke všetka česť, jej kniha je zábavná a i táto jej séria subjektívne patrí k naj veciam, ktoré som za posledné roky zo žánru čítala - spolu so Skleneným trónom, ktorý milujem dokonca ešte o malý kúsok viac. Hrdinovia sú úžasne sympatickí, je ľahké si ich zamilovať, a to nad rámec hlavných postáv.

Čo ma mrzelo najviac, boli akčné scény, ktoré boli oveľa zábavnejšie v predošlej knihe. Celá dobrodružná kvalita série bola v tomto diely akosi menej zaujímavá. Vlastne si nevybavujem jedinú skutočne zábavnú akčnú pasáž, a to som knižku dočítala včera. Záverečný boj bol pre mňa potom dosť nevyvážený - pasáž s kráľom Hybernu bola super, ale tan náhly príchod nových postáv na scénu nevyznel vôbec tak, ako mohol.

Na druhú stranu, k najväčším plusom tejto knihy radím jej zmenu smeru vo vzťahovej rovine. Kým predošlý diel bol o vzťahu Feyre a Rhysa (a ja som si užila každú jeho stranu), tretí diel série sa zameriava na vzťah troch sestier, z ktorých každá je výrazná a naprosto originálna osobnosť. Síce sa tu ukázali limity narácie z pohľadu jednej osoby, ale tento vzťah opäť určitým spôsobom formuje hlavnú hrdinku a to je príjemné sledovať. Na snahu popísať pocity i hrdinkiných sestier pri tom Maas nezabúda, ale vôbec by som sa nehnevala, keby sa v pokračovaniach dozvieme viac i o ďalších dvoch sestrách Archeronových.

A celkovo, o čom majú byť ďalšie diely? Autorka v poďakovaní sľubuje, že pribudne ďalšia kniha z tohto sveta, ale bude ešte o našich hrdinoch? A ak áno, aká väčšia hrozba ešte môže prísť? Či nebodaj nazrieme do minulosti, trebárs i na príbeh Myriam, Drakona a Juriana (apropo dosť zaujímavej postavy)? Nuž rada sa nechám prekvapiť a poviem k tomu jediné - už aby to bolo! ♥

nani_nka

To bolo radosti, keď sa mi dostal 3. diel do rúk. Hoci aj v tomto prípade ide o naozaj úžasnú fantasy knihu, 2. diel nebol prekonaný. Rhys ako inak absolútne úžasný, na takéhoto hlavného hrdinu sa proste nedá zabudnúť. Čo ma však na konci ako správnu dohadzovačku a milovníčku happy endov veľmi zamrzelo, že ľúbostné linky vedľajších postáv neboli ukončené. Avšak podľa ostatných recenzií som sa dozvedela, že by mali byť ešte ďalšie diely. Čo ma veľmi neteší, keďže nemám rada nekonečné naťahovanie sérií, jedine keby boli z pohľadu iných postáv (Cassian, Mor alebo Az).

Toffec

Jako vždy perfektní, četla jsem ji už kdysi v originále, ale to byla jen záminka, abych si ji mohla přečíst znovu v češtině :D Sarah je úžasná a já nemohu za nic najít fantasy, které by mě bavilo, po tom, co jsem četla knihy od ní. Teď bude nová nějaká Catwoman: Soustealer, tak snad to bude stejná pecka. Těším se na pokračování obou příběhů, ale stejně nejkrásnější byl dvůr mlhy a hněvu :)

maky11

Dvůr křídel a zmaru je v první řadě rozměrná kniha. :D V další řadě je to velice kvalitní kus, kde samozřejmě nejde nic předvídat (to už je snad autorčin podpis). Příběh je každopádně parádní, ten konec byl... no, velký. A Rhys na konci... Byla to paráda, jen nevím, ale musím odebrat jednu hvězdu, aniž bych přesně věděla, co mi na tom vadilo. Nicméně to neznamená, že je to o něco horší kniha.

zuzlina

Maas je nejlepší spisovatelka to už dávno vím. Pro mě bude vždy nejlepší druhý díl a vlastně od 3/4 prvního protože tenhle příběh je neskutečný, a dost mi zrujnoval život. Musím vše vstřebat strašně moc se tam stalo konec byl šíleně Emoční když si zamilujete hl. Postavy a pak se o ně musíte neustále Bat.
Jak u skleněného trůnu posledních dílů jsem konec probrecela.
SPOILER

Byt jsem nestu neměla ráda tak s cassianem mě strašně baví. Trochu zamrzí jak na konci po tom všem je stranou, chápu ji, ale nevím, čekala bych nakej doslov od cassiana a takpo tom co vše si řekli. V tomhle ohledu mi to přišlo dost úsekly.ale alespoň se máme na co těšit na další díl. Vše bylo super. Ale konec mě zničil. Zlomil srdce. Rhys mi umřel. To sem vážně nedávala. Trochu mě vadí, že to feyre nepocitila, ale to byl záměr spisovatelky. Díky bohu to dopadlo dobře!
Ale dlouho to budu rozdejchavat, asi jako vše nakonci.
Ale doopravdy čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi vadí přiznání mor. Nevadí mi kdyz má postava jinou orientaci, a chápu vše. Ale k pohledu co jsem si na mor udělala mi to nesedí a za mě to tam dávat nemusela. I když ji jako postavu chápu. No už to tak je tak to ta je no.
Nicméně co já ted budu dělat.
Ten pocit, když jste dočetli něco úžasný ho máte knižní kocovinu a teď jen čekat až to přejde.