Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3813 947

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Zlatinka.Emilly
13.01.2019 5 z 5

Carter opět nezklamal, jak úžasným stylem svého psaní, tak zápletkou, která se otevřela v samém závěru knihy, jak je jeho zvykem. No a o napětí tady opět není nouze, jen ta rasovina mi nedává spát a proto ač se mi knihy od Cartera moc líbí, po přečtení je posílám dál. Hunter si dokáže se vším poradit a je mi moc sympatický. Myslí především na ty druhé, jeho bezpečnost je vždy druhořadá. A zase něco na zamyšlení, víme, koho máme po svém boku? Známe dobře své kamarády/dky, netušíme ani náznakem, že by jejich život mohl jít jiným směrem než se nám jeví?

Anne123
12.01.2019 5 z 5

První přečtená kniha od Chrise Cartera a rozhodně ne poslední. Dostala jsem pořádnou dávku zvracenosti, jakou jsem si přesně představovala. Skvělý příběh, sympatické postavy a 'dokonale' vraždy. Doporučuji

Katulinka69
07.01.2019 5 z 5

Tak tohle opravdu nemá chybu.Od první do poslední stránky bez dechu,zazivne,propracované,dech berouci,nestačí mi hvězdy k hodnocení. Už se těším na další. WAU.

WeryNika
06.01.2019 5 z 5

Nemám slov....jedním slovem: SKVĚLÉ !!!

NADEI
06.01.2019 5 z 5

Skvělá jízda už od prvních stránek vás nenechá knížku odložit. Robert je sympaťák, který si na nic nehraje a jde tvrdě za svým. Čtivé, napínavé a drsné čtení - super !

teli9845
04.01.2019 4 z 5

Ctive, logické ale ubírám hvězdu za to, že jsem vraha poznala už na straně 105. Motiv ale ne a ten byl překvapující.

tak.normal
30.12.2018 5 z 5

Jedním slovem výborná.

JIVaJaH
29.12.2018 5 z 5

Kniha se výborně četla, Hunterovi nešlo nefandit, jeho parťák sympaťák. Už se těším, až nahlédnu do nitra dalších dílů.

MarianP
27.12.2018 5 z 5

Dvojitý kríž...

...je (ne)typická americká detektívka. Netypické je predovšetkým to, že sa vymyká spomedzi množstva detektívok, ktoré sú na slovenskom trhu. Kniha je jedným slovom famózna! Dvojitý kríž je dobre vystavanou knihou s efektným úvodom, ktorý vás absolútne od prvej kapitoly pohltí. Knihe nechýba sympatické duo vyšetrovateľov Hunter & Garcia, extrémne kruté vraždy, ktoré pre niekoho môžu byť až "trochu moc" a tvoria skvelé jadro knihy. No a na konci nechýba efektný záver, ktorý je logický a miestami prefíkaný. Kniha sa výborne číta, kratšie kapitoly pridávajú deju spád. Oproti iným detektívkam je vidno to, že ju napísal niekto z daného prostredia. Hoci je dej pravdepodobne vymyslený, je dosť uveriteľný a zároveň strašidelný.. Zvláštne na knihe je to že je možno až príliš dobrá a dlho po nej nebudete čítať nič lepšie, no dúfam, že sa mýlim a Akttuell prinesie aj ďalšie pokračovanie...

Niu
23.12.2018 5 z 5

Tak TOHLE byla šílená jízda od začátku do konce !!!! Něco na způsob Saw, Sedm, Mindhunters a ... určitě bych našla další přirovnání ze světa filmů, ale myslím, že tyhle jsou děsivé ažaž. I když se mi zdál můj typ na vraha přitažený za vlasy, trefila jsem přímo do černého. Robert a Carlos mi učarovali hned první knihou.

Steiniglovka
13.12.2018 5 z 5

Po Popravčím jsem od Cartera zvolila Dvojitý kříž a jedním slovem: WOW!
Carter je fakt borec. Miluju jeho styl psaní - to jak vás 300 stránek nechává v napětí a pak během posledních pár vět se vše rozlouskne. Dokonale geniální.

kellishova
13.12.2018 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, doporučuji.

lachtan77
12.12.2018 5 z 5

vypada to , že jsem našel nového oblíbeného autora. Carter má fakt cit pro napětí a akci. Nezdržuje děj zbytečným ani zdlouhavým popisem okolí a postav. Téma sériových vražd a osamělých policajtů je sice nejčastější, ale tohle se mi opravdu líbilo. Jdu na další díl:))

Mona85
11.12.2018 5 z 5

Jedním slovem úžasná kniha.Do konce jsem vůbec netušila vraha,napětí už od první stránky,nedalo se od knihy odtrhnout.Tesim se na další.

Leiko
09.12.2018 5 z 5

Zápletka je drsná a syrová. Líbilo se mi, jak autor dovedl pracovat s informacemi ve správné posloupnosti. Hned na začátku odhalil něco z gradace celého příběhu. Na stránkách pak ohýbal čas od minut po celé dny, tak aby příběh nikdy nevázl.

Skoro jako kdyby zoufalství a frustrace z neschopnosti vyřešit případ promítal i na čtenáře. Spousta slepých uliček až do vyřešení celé zápletky. Těším se na další díl.

pavel7434
08.12.2018 5 z 5

Dlouho se mi nic tak dobře nečetlo.

twiggynka
06.12.2018 4 z 5

Kniha je plná napětí, uchylností, ale taky někdy až zbytečného filozofování a vysvětlování.... Hlavní hrdina Robert i jeho kolega Carlos se mi líbí... Vraha jsem tušila asi od poloviny, ale ani tak mě to neodradilo a kniha se mi líbila.

Makii
04.12.2018 2 z 5

Dala bych snad i méně, ale musím se přiznat, že tohle je první kniha v životě, kterou jsem četla tak nějak "napůl". Pozorně asi do 70. strany a pak už pouze pár stran zhruba po každých padesáti, kam jsem zrovna nalistovala. Autor žije nejspíš v domnění, že čím více brutality a popisů mučení, tím lepší detektivka. Tak to bohužel, spíš naopak. Méně je někdy skutečně více. Bylo mi z toho zle. Ani ten sloh mě úplně nenadchnul. Nelíbilo se mi to.

Pavel83
03.12.2018 5 z 5

Dobrá detektivka, strhující děj. Konec trochu překvapující, ale to jen vyzdvihuje kvalitu a promyšlenost děje. Těším se na další díly těchto detektivů!

Marosusu
30.11.2018 5 z 5

Wau wau wau po dlhej doma fakt dobre napísaná krimi kniha mám celú zbierku tak sa brutál teším na ďalšie :-)

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965