Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3785 943

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

streles
streles
29.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od autora. Přečteno jedním dechem. Skvělý styl psaní,má to spád a občas i vtipné průpovídky.
Vraha jsem trefil v jedné třetině knihy.
Těším se na další díl. DOPORUČUJI.

olga8832
olga8832
28.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Myšlenka dobrá, geniální zločinec i vyšetřovatel, ale prvoplánová a nezáživná slátanina. Všichni jsou tam hrozně drsní, pracují na krev, děsně je bolí vypětím hlava, nespí, nejí, pracují, a hlavní záporák pak neustále mluví, jak má vše pod kontrolou a co vše zlého své poslední oběti provede. To už bylo fakt tristní a k smíchu...

Wladimirski
Wladimirski
23.07.2023 5 z 5

Moje první setkání s Chrisem Carterem a trefa do černého. Kniha, která vás nenechá vydechnout a pokud ji nepřečtete na jeden zátah a na chvíli ji odložíte, zůstane vám děj hloubat v hlavě a lákat vás zpátky ke čtení. Detektiv Hunter není přehnaně "nesmrtelný", jeho kolega Garcia vyložený sympaťák. Občas velmi drsné, zkrátka adrenalinové čtení. Brzy sáhnu po pokračování.

Airelle
Airelle
23.07.2023 5 z 5

Nedávno jsem se prohrabávala aplikací audiotéka, konkrétně katalogem audioklubu a narazila jsem na mnou tolik odkládaného a Vámi tak opěvovaného Chrise Cartera!

Už od začátku mě audiokniha úplně vtáhla a musím říct, že jsem se vždycky těšila, až půjdu vařit, nebo uklízet a nejvíc jsem poslouchala před spaním.

Detektivka s Robertem Hunterem v hlavní roli si vysloužila jedno z předních míst na mém žebříčku oblíbenosti. Děj měl spád, popisy měly šťávu a nevytrácela se logika. Setkala jsem se s názorem, že je tam hodně brutalit, mě to u tohohle prvního dílu nepřišlo, naopak musím vyzdvihnout autorův styl v tom, že jsem si živě představila, jak oběť vypadá.

Vrah byl pro mě nečekaný, ale když bylo konečně jasno, zpětně se mi pospojovala kniha logicky jako puzzle, a to bylo naprosto dokonalé. U audioknih Cartera ještě chvíli zůstanu a poslechnu si hned další díl.

fle.urinka
fle.urinka
19.07.2023 5 z 5

Moje prvotina od tohoto autora, na kterého jsem slyšela snad jen samou chválu. Nyní již vím proč. Děj byl psán velmi čtivě, vyhovovaly mi kratší kapitoly, které rychle odsýpaly a plynuly v dobrém tempu. Každá kapitola přinesla nové informace, které byly dávkovány postupně tak, aby čtenář nebyl přehlcen. Musím se přiznat, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah, proto jsem byla v závěru dost překvapená. Z mé zkušenosti jsou prvotiny autorů většinou nejmíň propracované, proto jsem zvědavá na další díly.

Knihu určitě doporučuji všem, co mají rádi detektivky se zajímavou zápletkou.

666Jitka
666Jitka
18.07.2023 5 z 5

Tak už jsem též byla vtažena běsnícím vírem Carterovy série, v níž jako hlavní postavy figurují sympatický detektiv Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia. Musím říct, že kniha byla velice napínavá, čtivá, naplnila má očekávání na poli krimi thrilleru a rozhodně mě navnadila na četbu dalších dílů. Do prvního dílu vplujete jak nic a s každou kapitolou se nenuceně dozvídáte vše potřebné nejenom o hlavních postavách a jejich minulosti, ale také o prostředí detektivní práce Los Angelského policejního oddělení vražd, potažmo soudního patologa. Carter si dobře promyslel, jak svou sérii odstartovat a dostat se čtenáři pod kůži, což dosvědčuje vysoké hodnocení.

Zirvith
Zirvith
17.07.2023 4 z 5

Jo, celkem čtivá kniha, ale ani mě příliš nenadchla :)

Majuš333
Majuš333
06.07.2023 5 z 5

"Ježíšmarjá, to je ale zapadákov - ještě kousek a jsme v Mexiku... Ahoj, Petere," kývl Hunter na agenta z kriminalistické laboratoře.
"Těžká noc, Roberte? Vypadáš přesně tak, jak já si připadám," ušklíbl se Peter sarkasticky.
"Jo, díky, taky vypadáš výborně. Kdy se to má narodit?" poplácal Hunter Petera po pivním pupku.

Potrebovala som si zlepšiť náladu a na to je najlepší Chris Carter predsa :) Vážne uvažujem, že si zopakujem celú sériu, aspoň si budem istá, že sa nesklamem... A lepšie strávenú dovolenku ako s Robčom Hunterom si neviem predstaviť :)

PS: Veľmi mi chýbala tá veta: "Hodně čtu." ;)

"Tak kde parkuješ?" zeptal se Garcia a otevřel dveře své Hondy Civic.
"Cože?" Hunter byl zjevně myšlenkami někde jinde.
"Auto? Kde ho máš?"
"Aha! V Santa Monice."
"Santa Monica! Krucinál, to je na druhým konci města."
"Máš snad na práci něco jinýho?"
"Už ne," odvětil Garcia s pošetilým výrazem. "Kde přesně jsi ho nechal?"
"Znáš bar Hideout?"
"Jo, znám. Co jsi tam sakra dělal?"
"Vůbec si nepamatuju," odtušil Hunter a lehce zavrtěl hlavou.
"Odtud do Santa Moniky nám to potrvá tak dvě hodiny. Aspoň budeme mít dost času na pokec."
"Dvě hodiny?" Hunterův hlas zazněl překvapeně. "Co máš pod kapotou? Motor ze skútru?"

Lokomaster
Lokomaster
04.07.2023 4 z 5

Moje prvotina od tohoto autora. Chytlo mě to, perfektně namluvené(audiokniha). Ve srovnání s Bernardem Minierem uvěřitelnější. Celkově mi kniha přišla až na výjimky uvěřitelná, bez absurdních náhod a předvídatelného chování postav. Za to velké plus..
Obecně je kniha velice chytlavá, napínavá, nutící k dalšímu čtení a také velice (možná až zbytečně) detailně brutální.

Z nedostatků (subjektivně) bych vypíchl slabší poslední třetinu knihy, kdy mi přišlo, že se tak trochu jen zaplňuje obsah a příběh se plácá na místě(ne teda že by to bylo vyloženě nudné, ale slabší). Rozuzlení mě nenadchlo a jednání konkrétní postavy v závěru mi přišlo nesmyslné.
Také si při čtení knihy vypestujete možná velkou nenávist a nechuť k některým postavám. Navzdory tomu, jak autor rád a zdlouhavě popisuje jejich zvrácenosti, v situaci kdy dojdou na řadu sami zločinci, jejich trest je odbytý pár slovy, což je za mě vážně škoda.

Jinak asi nejlepší "detektivka" co jsem zatím v audioknize měl, uvidíme co další díly, na které se určitě chystám :-)

věrapodpěra
věrapodpěra
02.07.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé, drsné, místy vtipné - pro mne dokonalá kombinace. I když dialogy působily občas krkolomně, zvláštně, ale hádám, že to bylo překladem (např. neustálé oslovování chlape se u nás prostě nepoužívá). Konec jsem čekala trochu jiný, respektive identitu vraha, ale i tak to bylo dost dobré čtení.

Kira747
Kira747
30.06.2023 5 z 5

Opet dokonaly! Carter se stava opravdu mym nejmilejsim spisovatelem, dokaze me udrzet u knizky i kdyz me uz boli oci a chci spat ale ne, musim cist dal! :D Mimochodem jsem se naucila vsechny podezirat a proto jsem vraha odhadla pomerne brzy.

KnihoSny
KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

No Dvojí Křiž První kniha ze série pro mě trochu slabší ale čtivé napinavé když už jsem si myslela kdo co tak mi to hned bylo vyvraceno ...

pablito
pablito
26.06.2023 5 z 5

Dokonalá detektivka. Zpočátku jsem byl zklamaný psychopatem. Ale řekl jsem si, že dneska se soudobá detektivka bez psychopata asi neprodá. Tak jsem se nenechasl odradit a dobře jsem udělal. Autor je borec - čtivé a napínavé od začátku až do konce. A že by to mělo být realistické, tak to já od pohádek pro dospělé nečekám. Na realistické prožitky mám svůj vlastní život :)

megamysl1901
megamysl1901
24.06.2023 3 z 5

Takový průměr. Brutalita mi bohužel nepřišla tak extrémní, jak říkají ostatní. Ale ano, bylo to čtivé, místy napínavé. Autor je velice oblíbený ale já jdu proti proudu. Zkusila jsem ještě Popravčí ale to jsem nedotečla. Příběh je naprosto identický, jen jiný vrah, oběti, okolnosti. Hodnotím 3* a k autorovi se už bohužel nevratím.

Mychaela
Mychaela
24.06.2023 5 z 5

Zahraničních thrillerů, krimi a detektivek rekordně přibývá. A každá druhá kniha se pak navíc honosí ještě titulem bestseller. Pravdou ale je, že většinou jde o nudné, předvídatelné, prvoplánové, plytké příběhy plné klišé. A pak, jednou za čas, se vám do ruky dostane výjimka potvrzující pravidlo. A tou je i Dvojitý kříž!
Naprostá paráda! Mělo to spád, tempo, bylo to extra čtivé. Až do úplného konce jsem absolutně neměla páru, kdo za tím vším stojí a proč. A závěr byl jakože totální "Ty *ole, cože?!" :D Geniálně vymyšlené a promyšlené.
Rozhodně doporučuju a těším se na 2. díl série!
Až po přečtení jsem zjistila, že autor se ve své původní profesi skutečně zabýval psychologií vrahů a podobných magorů a musím říct, že tím pro mě příběh získal ještě něco navíc.

ElizPetrova
ElizPetrova
21.06.2023 5 z 5

Konečně chápu, proč je kolem autora takový povyk a proč jej všichni vychvalují. Toto byla naprosto úžasná záležitost. Dynamika mezi Hunterem a Carlosem výborná. Neustálé napětí, akce.. kapitoly vždy zakončené tím způsobem, který čtenáře nutí pokračovat dál a dál. Samotný příběh a zápletka pro mě byl naprosto šokující. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Autor si se mnou skvěle pohrával celou dobu. Okamžitě objednávám další díly.

nikca1994
nikca1994
11.06.2023 5 z 5

Moje první setkání s detektivem Hunterem a hned taková super knížka.Ukázkové zahájení série, kdy hned po závěru sháníš další díl.Doporučuji všem kdo má rád detektivky.

bumble
bumble
03.06.2023 5 z 5

Toto je super série. Fakt je, že jsem začal Sochařem smrti a ..... nestačil jsem se divit, čeho všeho jsou "lidé" schopni. I zde jsou momenty, kdy zůstává rozum stát. Napsáno je to úžasně a i když to není podle skutečných událostí, tak se jistě s podobnými, Chris Carter setkal při svém studiu sériových vrahů.

_Brunetka_
_Brunetka_
02.06.2023 5 z 5

Geniální a neuvěřitelný přesně tak bych popsala tuto knihu, která je začátkem detektivní série s Robertem Hunterem. Autorův styl psaní vám nedokážu nijak rozumně vysvětlit, nepřesnější je, když řeknu, že bylo ABSOLUTNĚ NEMOŽNÉ PŘESTAT ČÍST. Příběh je zvládnutý na jedničku s hvězdičkou, s žádným dlouhým a chaotickým uvedením do děje se nepotkáte spíše vás to celé pohltí dřív, než stihnete otočit první stránku. Opravdu z každého řádku na vás bude dýchat napětí a vaše nervy nedostanou chvilku k odpočinku. Akce střídá akci a zvrat následuje ještě větší zvrat. Vyšetřovatelské duo bylo perfektně zvolené. Velmi mě baví Robert i Carlos, kteří si jsou v jistých věcech dost podobní (sarkasmus oplácen dvojitým sarkasmem), ale zároveň se v něčem hezky doplňují. Jako správné detektivce tu nechybí ani supr humor. Zápletka je promyšlená a skvěle vystavená, na konci mi spadla pusa, jak jsem to vůbec nečekala. Vedení vyšetřování se mi dost líbilo, protože šlo krok za krokem a čtenář má tím pádem možnost být jeho přímou součástí (žádné zničehonic ukázání prstem ty jsi vrah bez nějakého logického pátrání a důkazů). Dvojitý kříž na mě dolehl i co se týče emocí. Konec mě šokoval a už teď vím, že za chvíli budu mít v ruce pokračování. Vám můžu říct na závěr jediné pokud milujete detektivky a chcete to nejlepší z tohoto žánru, sáhněte po Carterovi.

Janina82
Janina82
01.06.2023 3 z 5

Tak jo. Všichni v mém okolí čtou Cartera. Co čteš? Cartera! To nemůže být jen tak, to je znamení. Půjčila jsem si tedy první ze série a byla zvědavá, co to se mnou udělá. Žádné nadšení se zpočátku nekonalo. Nevím, zda je to překladem, ale působilo to na mě, že kniha vznikla někdy v osmdesátých letech, byly tam zvláštní jazykové obraty, ty dialogy mezi detektivy a vůbec to bylo takové hůř uvěřitelné. Úplně mi ani nesedí prostředí Hollywoodu, které ten pocit umocňovalo. Vadil mi trochu už i otřepaný motiv, kdy se vrah mstí za detektivovo selhání, různě ho kontaktuje, dává mu úkoly atd. Za celou knihu mě to nijak extra nevtáhlo do děje. Četla jsem, abych to přečetla. Jen asi dvakrát jsem měla pocit, že se těším, až si půjdu půjdu číst. Což mělo tu výhodu, že brutální a násilně scény, jsem četla tak nějak automaticky, nic moc to se mnou nedělalo. Čehož jsem se zpočátku bála. Na druhou stranu byl ten příběh dobře vystavěný. Autor před čtenářem nic neskrývá, při pozorném čtení tušíte, ale ne moc a všechno, aby vás to neotrávilo. Je to tak akorát. Třetí třetina byla asi nejlepší. Závěr byl dobře vymyšlený, mělo to spád. Dám Hunterovi ještě šanci a zkusím druhý díl.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965