Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106709/dvojity-kriz-106709.gif 4.61066

Robert Hunter (1.)

The Crucifix Killer (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

jaroiva
včera

Tento týden jsem si zrovna říkala, že žádný thriller mi nepřipadá už napínavý, že jsem nějaká pokažená, a pak jsem "náhodou" narazila na tuto knihu... Chytlo mě to od samého začátku a pak se ještě napínavost stupňovala! Po McBainově 87. revíru jsem našla pravděpodobně novou oblíbenou sérii.

Skoupka
včera

Velmi dobrá detektivka, zajímavé rozuzlení. Jde o druhou knihu, co jsem z této série četla. Určitě přečtu všechny knihy. Snad se autor nebude v každé knize držet toho, že vrah volá detektivovi. Nechám se překvapit. V každém případě je to velmi čtivé a napínavé a knihu mohu milovníkům detektivek doporučit.

LP113

Pecka jako vždy. První kniha v sérii, já ale četla jako 6. ale ani to nevadí. Absolutně do konce netušíte kdo je vrah a jako vždy je rozuzlení překvapující, ale v podstatě logické. Opravdu smekám.

oolinkaa

Wau. Až teprve teď jsem se dostala k sérii s Hunterem. To bylo něco. A nelituji. Čtivé od první stránky, zbývalo mi 10stran dokonce a já stále nevěděla vraha :o těším se na další knihy

aleza1

Už dlouho mám připravenou tuto sérii, vždy ji "předběhla" nějaká novinka...To odkládání se vyplatilo...Úžasný děj, spád příběhu, sympatický detektiv. Ve svém žebříčku krimi jsem měla doteď na první pozici Keplera, ten momentálně sesazen a první příčku obsadil Carter. Skvělé čtení a těším se moc na další díly...

Kája95

Sice je to první díl ale četla jsem jej asi jako třetí, že začátku huntrovska klasika, ale závěr .... Posledních asi dvacet stránek jsem opravdu ani nedýchala. Těžko tuto knihu hodnotit, je opravdu zvrácená, drastická až odporná, ale také čtivá a lákavá

PočetBook

Tak jsem do čtečky naládoval všech 8 zatím dostupných Robertů Hunterů a pustil se do čtení. Hned první díl udělal výborný dojem. Krátké kapitoly, děj odsejpá, oběti sériového vraha přibývají, prostě knížku budete jen těžko odkládat. Tedy jak kdo - když to srovnám třeba s Pattersonem, tak kniha je o poznání drsnější, a to už je co říct. Nebude to snad spoiler když prozradím, že závěr je opravdu nečekaný. Když přičtu podle mne vynikající výkon překladatelky Pacnerové, tak můžu vřele doporučit všem, kteří tenhle žánr mají rádi.

EricNor

Z Dvojiteho krize mam rozporuplne pocity. Prvni tretina je plna klise. Od postav, pres chovani a charakterove vlastnosti. Hlavni postava je po vzoru nejakeho beckoveho hrdiny, ale je to nechytrovatejsi clovek na svete. Na vsechno prijde on, vsechno napadne jen jeho. Pitomoucky Watson jen kouka, jak je ten jeho partak vychytraly. Nastesti uz to v druhe pulce neni tak moc videt a knizka nenudi ani na chvili. Druhy dil si urcite přečtu a doufam, ze to bude lepsi.

teramacek

Boží. Všechno od něj. Sice strašné, ale skvělé.

Vladísek

Opět čtení, které mě bavilo. Jen s porovnáním s předešlými příběhy série, které jsem četla, o malinko slabší. Možná je to tím, že když jsem s tímhle klaďasem Robertem začínala, byl pro mě autorův styl psaní neznámý a teď tak trochu vím, co od děje čekat. Nicméně pachatele jsem neodhalila, protože tak bryskní úsudek jako Robert prostě nemám :).

evask

Napínavý. Krátké kapitoly. K věci, žádná velká omáčka kolem. Žádné skákání v čase. Už se sháním po dalších dílech série.

anishta

Tohle se mi moc líbilo... Asi to u téhle knihy zní blbě, ale já mám ráda geniální a hodně perverzní a drsné sériové vrahy v knihách, takže jo, je to podle mého gusta... Vraha jsem odhadla, ale jen tak mi to jako blesklo hlavou, že by to mohla být ta osoba, že se za zvláštních okolností objevila na scéně, každopádně pak jsem to vypustila a vlastně to na konci bylo překvapení... Není to určitě poslední kniha autora, určitě se k němu vrátím...

romana0733

Prvni kniha autora a hned taková jízda. Bylo to decela brutálni, ale moc hezky propracovaná kniha, vůbec mě nenapadl vrah, to pro mě bylo velké překvapení. Krátké kapitoly, velmi napínavé a čtivé. Určitě si přečtu další knížky.

LaPetja

Duo Robert Hunter a Carlos Garcia mne chytilo a už nepustilo. Skvělý svižný děj, krátké čtivé kapitoly, nečekané rozuzlení. Takhle si představuji ten správný thriller!

Nikusha

Přečteno jedním dechem! Je to má první kniha od Cartera a už se nemůžu dočkat, až se pustím do další. Morbidita nebyla až tak hrozná jak jsem od recenzí čekala (nebo možná se mnou něco není ok :D )

První kniha autora, která se mi dostala do rukou - a hned taková pecka! Hned od první stránky se koná jedna velká jízda, příběh čtenáře strhne a nepustí - musím přiznat, že se mi od knihy jen těžko odcházelo ;-), a také napětí houstne, že by se dalo krájet. Za mne jedna z nejlepších knih tohoto roku a nezbývá, než dát hodnocení nejvyšší - a i to je málo :-).

L.R

Za mě dost dobré, nemohla jsem knihu odložit... už se těším až začnu další. Dle různých recenzí, je každá jeho kniha lepší než ta předchozí...

david5746

Mé první setkání s autorem a to setkání velmi pozitivní. Poutavá detektivka, napsaná velice čtivě, prakticky bez hluchých míst. Podle začátku jsem sice čekal větší drsňárnu (začátek připomněl film Saw, no tak tak hustý to není), ale detektivka byla napínavá až do konce a detektivní duo sympatické. Na další knihy autora určitě brzy sáhnu.

DericCaster

Je to moje první knížka od Cartera a jsem si jist, že u jedné nezůstane. Dlouho jsem na Cartera narážel, že jak je skvělý autor a nyní si tak trochuvyčítám, že jsem si od něj něco nepřečet již dávno. Samotný příběh je poutavá detektivka s dobře plynoucím dějem a - tak jak to má být - velmi překvapujícím závěrem... Těším se na další Carterovi knížky.

vsechnonebonic

První seznámení s autorem a jsem nadšená. Knížka mě bavila od začátku do konce. Hned jsem od autora zakoupila další knihy.

Arminka

První ze série daného spisovatele, výborná, ale přeci jen oproti následujícím se mi nezdála ještě tak propracovaná. Ale i tak velká spokojenost...

Nixa

Opravdu skvělé čtení! Nevím proč jsem se s tímto autorem neseznámila už dříve. Čtivé, napínavé a brutální. I když jsem se trefila do toho kdo je vrah, tak jsem si čtení užívala!

CharlesWard

Ze začátku jsem byl nadšen a do tří čtvrtin knihy přesvědčen, že jde o nejlepší hunterovku, kterou jsem četl. Bohužel mně závěrečné rozuzlení přivedlo k rychlému vystřízlivění.

ivoiro

Tak tohle byla velká jízda. Plný počet bodů je málo.

Makyyy

Na autora jsem narazila nahodou.Detektivky jsou moje oblibene tema a svym stylem me pan spisovatel potesil.Vrham se na dalsi dila.Doporucuji!!!5 hvezd

pastelka53

Napínavé čtení s kterým se jeho autor vůbec nemazlil.
Chytlo mě to to hned na začátku a nutilo číst dál a dál.
Robert mi hned padl do oka a jeho kolega Garcia také.
Už teď se těším, až se vrhnu na pokračování.

marlowe

Nelíbilo, nedočetl – vzdal jsem to ještě před půlkou. Kap66 to vyjádřila naprosto pregnantně: "Jsem rozmazlená autory, kteří píší logicky a věrohodně".
Víc netřeba dodávat!

MirkaProk

Super kniha. Děj má spád hned od začátku. Přečteno velmi rychle a rozhodně pro ty kdo mají rádi tento žánr doporučuji k přečtení

SimonaP

Napínavá, čtivě napsaná knížka, i když mě vrah napadl hned po jeho prvním objevení se v knize, motiv jsem nevěděla. Těším se na další díly. A jak píší někteří čtenáři, slovo jejda se tam opravdu objevovalo často a to dost nesmyslně.

jirina4159

Napínavé o drastických vraždách s nečekaným závěrem, za ten je mé hodnocení.

sérioví vrazi

Chris Carter