Dvojitý kříž

Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106709/dvojity-kriz-106709.gif 4.6912

Robert Hunter (1.)

The Crucifix Killer (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Valeyman
včera

Knihu jsem zakoupil víceméně z nudy v Levných knihách za pár korun s tím, že v nejhorším bude dobrá k vypodložení kývající se skříně. No a to bylo potom větší překvapení, že se to četlo dobře, nebylo to utahaný, detektivové sympatičtí. Jediné co musím vytknout je ten překlad. Nervovalo mě neustálé : Jejda a podobný slova. Oni se dostanou do svízelné situace, vidí znetvořenou mrtvolu a prohlásí Jejda ? Vážně ? Jinak opravdu dobré a už jsem zakoupil další díly :-) skříň se tedy bude kývat dál :D

Janca91
předevčírem

Děj má opravdu pořádný spád, kniha je velmi čtivá. Několikrát jsem se přistihla, že překvapením třeštím oči a zdvihám obočí nad tím, co čtu. Rozhodně doporučuji a jdu na druhý díl v sérii :-)

nicole1990

Za jeden den přečtené a jedním slovem Wow.. Plné napětí některé popisování vražd jen pro silné žaludky.Robert i Garcia jsou sympatáci a super vyšetřovatelé. A kdo byl vlastně vrah mě teda překvapilo čekala bych kohokoliv,ale ne tuhle osobu.. Ale když jsem si to pak ke konci knížky pospojovala tak jsem si řekla,že to vlastně do sebe zapadá

PetaZ

Wow.. Plne prekvapeni

DavidKeller

No téda, luxusní a to jsem si knihu , ještě s jedním dílem zakoupil v "Levné Knize" ale byl jsem napjatej a začtenej jak do jiných dražších kousku, autor umí ..Hunter (hlavní postava ) je borec nejvetší na konci mě to přišlo sice jako "po bitvě každej generál" ale něco mě zase přinutilo na konci po přečtení vykřiknout "Wau , ty vole! Mazec !! :))

jana3099

Tak tohle byla fakt dost drsná detektivka ..... četla se hodně dobře a musela jsem i dost rychle číst, potřebovala jsem vědět víc a víc a konec mě opravdu překvapil. No a jelikož mám ve čtečce už všechny jeho díla, určitě si taky všechny postupně přečtu a rozhodně se nudit nebudu :-)

Ládja

Četlo se to dobře, to nemohu říci. Četlo se samo. Napínavé, zajímavé, ale nechápu nějaké větší pozdvižení. Občas brutální, občas bych řekl až úsměvně naivní. Detektivky, thrillery nebudou moji silnou stránkou. Mnohem lepší mi přijde Dennis Lehane. Napínavější, uvěřitelnější. Možná se časem dostane i na další knihy autora, ale jen jako oddychová četba, žádný větší požitek z toho nebude...

mirka71

Moje první setkání s autorem, na doporučení kamarádky, která se řídí heslem - čím víc krve, tím líp, a nebyla jsem zklamaná. Dvojice kriminalistů mi sedí, příběh sice drsný, ale i ty vraždy jsou ,,na úrovni". Příběh má spád, napínavé až do konce. Za mě nadšení a spokojenost. Určitě půjdu do dalších Carterových knížek.

Edlik

Začal jsem sérii od prvního dílu a už mám koupené všechny ostatní. Hunter je mi sympatický a oproti severským krimi je mnohem pozitivnější a může ho mít čtenář rád :-)

katerina5544

Mam prectenou celou serii a ted ctu znova. Hrozne me bavi jak Carter pise. Nemuzu se odtrhnout. Dvojice vysetrovatelu nema chybu. Mam shlednute rozhovory s autorem a je to fakt sympatak a vi o cem pise. Za me super.

Neopol

Proti v poslední době populární severským detektivkám super americká klasikla-výborná

Nunynka

Kniha se mi líbila a i detektivové byli sympataci. A zápletka super i když v polovině jsem trošku tušila,kdo v tom má asi prsty.

Pitbullka

Poměrně svižný děj, vraha jsem neuhádla. Líbilo se mi ale nijak šokující nebo nadprůměrné.

evca7271

Moc pekna kniha.Doporucuji

lenka7679

Skvělé, svižné, překvapující. Konec až tak ne, pak už jsem tušila, kdo je vrah, ale nic to tomu neubralo. Začátek je úžasný, hned vás to hodí do děje, chytne a nepustí, žádné přemýšlení, jestli to bude stát za to, prostě to víte. Přečteno jedním dechem Skvělé, už se těším až přečtu další díly. Robert je sympaťák. Nebudu psát nic dalšího, abych neprozradila děj.

Lotka

Detektivka na kterou jsem dlouho “čekala”. Napětí, skvělé rozuzlení, sympatičtí hlavní hrdinové a tak akorát propracovaný příběh, autor to zvládl od začátku do konce a nepolevil a přede mnou je další díl ze série.

Lenka40

Dnes jsem knihu dočetla a musím říct no masakr =). Je to moje první kniha od Chrise Cartera a určitě si od něj přečtu další.
Parádní zápletka , žádné dlouhé vyšetřování prostě kniha měla spád .Stále se něco dělo a to co čekalo na konci mě teda vyrazilo dech . Takže kdo má rád vyvražďovačky , tak směle do toho . Já si ji opravdu užila.

Demonlover

Chris Carter, který zcela zjevně vykrádá z děl jiných autorů, to tentokrát přehnal,když opsal celou kompletní scénu z populárního filmu Lovci myšlenek (2004). Kvůli tomu opisování ( i když zkombinované to má dobře), bych jeho knihy doporučil nenáročným čtenářům pod 25 let. Ostatním budou události i chování některých hrdinů velmi povědomé.

Sarkaparka12

Strhující, zajímavá, svižná

piittii

Četla jsem nějakým nedopatřením nejdřív díl Jeden za druhým a musím říct, že Dvojitý kříž je super, ale Carter se do toho 5. dílu ještě ohromně zlepšil. Každý, kdo s Robertem Hunterem začíná, se má na co těšit! :)

Jablotro

Wow, tak po dlouhé době detektivka, které nemám co vytknout. Napínavé od začátku do konce, detektivové neskuteční sympaťáci, nikde nic zbytečného, ačkoliv se to tak může zdát, a absolutně nic jsem netušila, ač jsem se sebevíc snažila. Takže za mě jasných 5* a vřele doporučuji toto dílo přečíst ;-)

Sudin

První kniha od Cartera a okamžitě jsem si ho oblíbil. Akce od začátku až do konce. Mám rád severské propracované detektivky, tady to je o něčem jiném, ale taky hodně dobré. Doporučuji.

Misan1993

Po přečtení knihy jsem neřešil nic jiného než sehnat další díl :) Jinak moje kniha s pořadovým číslem 200.

Allla9

Drsná detektivka, která čtenáře udrží v napětí až do poslední stránky.

Alizon

Na Carterovy knihy jsem slysela samou chvalu. Nad hodnocenim trochu vaham a kdyz ctu komentare, musim se ztotoznit s nekterymi nadsenymi "petihvezdickovymi" ovsem take s nekterymi "trihvezdickovymi". Rozhodne velmi ctive, napinave, ovsem chapu ze nekomu muze styl "page turneru" uz trochu vadit. Postavy detektivu nejsou az tak podrobne propracovane (i kdyz se o Robertu Hunterovi mnohe veci dovidame) a u teto serie zrejme bude jedno, jestli ji budete cist po sobe nebo napreskacku. (Tj. nevypada to ze by se celou serii mel tahnout nejaky "osobni pribeh" - alespon ja jsem to v prvnim dile nezaznamenala - proste klasicka "detektivka v americkem stylu"). Hodne nasili muze nekterym ctenarum asi take vadit - ale pokud si prectete anotaci, da se trochu ocekavat, ze toto selanka nebude. Zapletka je na jedne strane prekvapiva (motiv vraha), na druhe strane jsem mela pomerne brzy podezreni, kdo je do cele veci zapleteny. Nektere veci mohou pusobit trochu nerealne/nelogicky a mnohym ctenarum vadit, ale ja osobne v detektivkach tuto vec tolik neresim a uz jsem se setkala s horsimi "za vlasy pritazenymi" zapletkami. Nekterou z dalsich knizek si urcite jeste nekdy prectu.

alexis818

Tak tohle bylo něco,Prostě super,děj vás vtáhne a nepustí.Autor má skvělý styl psaní a proto jsem moc ráda,že jsem ho objevila a hurá na další díly.

oleg

Tak to byla jízda,četla jsem jak o závod a už scháním další,neboť to je detektivka, jak se patří,nic podobného jsem zatím nečetla,autora dávám do oblíbených!!!

Marabu

Klasická Carterovka.

kittlerka

Děj mě úplně pohltil, napínavé až do konce, a ty morbidní vraždy.. dlouho už jsem tak dobrou detektivku nečetla.

georginaa

Začala jsem tuto sérii číst díky vaším komentářům a všem moc děkuji, jelikož to byl fakt zážitek. Takovou detektivku jsem už dlouho nečetla. Žádný nabubřelý detektiv,co si myslí, že je king, ale úplně obyčejný - sice s vysokým IQ-který miluje svou práci a je jí zcela oddán. Těším se na další díl.