Dvojitý kříž

Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106709/dvojity-kriz-106709.gif 4.6998

Robert Hunter (1.)

The Crucifix Killer (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Nixa

Opravdu skvělé čtení! Nevím proč jsem se s tímto autorem neseznámila už dříve. Čtivé, napínavé a brutální. I když jsem se trefila do toho kdo je vrah, tak jsem si čtení užívala!

CharlesWard

Ze začátku jsem byl nadšen a do tří čtvrtin knihy přesvědčen, že jde o nejlepší hunterovku, kterou jsem četl. Bohužel mně závěrečné rozuzlení přivedlo k rychlému vystřízlivění.

ivoiro

Tak tohle byla velká jízda. Plný počet bodů je málo.

Makyyy

Na autora jsem narazila nahodou.Detektivky jsou moje oblibene tema a svym stylem me pan spisovatel potesil.Vrham se na dalsi dila.Doporucuji!!!5 hvezd

pastelka53

Napínavé čtení s kterým se jeho autor vůbec nemazlil.
Chytlo mě to to hned na začátku a nutilo číst dál a dál.
Robert mi hned padl do oka a jeho kolega Garcia také.
Už teď se těším, až se vrhnu na pokračování.

marlowe

Nelíbilo, nedočetl – vzdal jsem to ještě před půlkou. Kap66 to vyjádřila naprosto pregnantně: "Jsem rozmazlená autory, kteří píší logicky a věrohodně".
Víc netřeba dodávat!

MirkaProk

Super kniha. Děj má spád hned od začátku. Přečteno velmi rychle a rozhodně pro ty kdo mají rádi tento žánr doporučuji k přečtení

SimonaP

Napínavá, čtivě napsaná knížka, i když mě vrah napadl hned po jeho prvním objevení se v knize, motiv jsem nevěděla. Těším se na další díly. A jak píší někteří čtenáři, slovo jejda se tam opravdu objevovalo často a to dost nesmyslně.

jirina4159

Napínavé o drastických vraždách s nečekaným závěrem, za ten je mé hodnocení.

Pauline23

Hvězdičku dávám dolů za ten překlad... zvlášť Jejda...to slovo mě dostávalo. Jinak překvapivý závěr knihy. Celkově je kniha křížená s vraždami podle Jidáše....8 mm a myšlenkami zločince. Stojí za přečtení.... zvlášť skvěle napsané krátké kapitoly.

Luccy78

Whau.. Úžasně napsaná kniha! Takhle jsem se dlouho do nějaké nezakousla.. Opravdu mě dostala, moc dobře se četla, děj svižný, vraždy promyšlené, děsivé.. Faakt dost dobrá kniha, doporučuji..

Holanka

Kniha mě naprosto pohltila. Už dlouhou dobu jsem nečetla tak dobrou knihu jako je tahle. Je to moje první kniha od tohoto autora a rozhodně mě nezklamal. Hlavní postavy detektiv Hunter a Garcia si mě hned získali. Jenom mě trochu mrzí, že jsem vraha odhalila už v polovině knihy, ale to mi knihu nezkazilo. Už se těším až si přečtu další díl. ;-)

marwinmh

Za mě naprosto perfektní čtení - svižný, nikde neprotahovaný a překombinovaný děj, sympatické hlavní postavy, vraždy tedy naprosto brutálního charakteru, ale logické rozuzlení vrahových pohnutek. Rozhodně to nebyla poslední kniha dvojice Hunter & Garcia.

Lajbor89

Opravdu skvělé čtení, už se těším na další díly.

romanka26

Perfektní. A ten konec naprosto nečekaný!

Bookworm2018

Skvělý Thriller, skvělý autor. Nic podobného jsem dosud nečetla. Styl psaní mi sedí, nechodí kolem horké kaše. Nyní jsem si koupila další knihu autora "Noční lovec". Opět perfektní. Zdá se mi ale, že Dvojitý kříž nebyl překonán. Mám již koupenou 3.knihu autora, na dovolenou. Chrise Cartera doporučuji!

TessaJean

První autorovu knihu jsem paradoxně četla až jako poslední. A opět mě nezklamal. Vraždy, které dokáže Carter vymyslet jsou opravdu brutální a já vždy jen čekala s čím přijde příště. Příběh je dokonale propracovaný a na konci vše zapadne do sebe. Konec byl pro mě šokující, protože jsem ho ani za mák nečekala.

Adelajda_4

Skvělá kniha! Půjčovala jsem si ji na doporučení a rozhodně mě nezklamala. Carter je skvělý spisovatel, bylo to napínavé, mělo to spád a rozhodně jsem se nenudila. Jediné, co bych knize vytkla je překlad, nesmírně mě iritovalo slovo "jejda". Naopak ale autor stvořil skvělého detektiva, postava Huntera je velmi sympatická a po všech těch severských krimi je to poměrně příjemná změna.

JajaCZ

Bavilo, ale skôr by som to radila k takému priemeru. Až priveľa vecí bolo riešených vďaka náhode.

Darami87

Konečně se mi po delší době dostala do rukou kniha, která mě opravdu pohltila. Skvělý příběh. Jen mě trochu zklamalo, že vraha jsem odhalila prakticky hned.

veselaa

Moje první kniha od Cartera,koupila jsem si ji na doporučení zde.A musím říct,že jsem ráda.Kniha se moc pěkně četla,krátké kapitoly,super příběh.Mohu jen doporučit a těším se na další díl :)

Blafoun

Na Cartera jsem narazil náhodou a jeho dílo vypadalo nadějně, tak jsem to vzal rovnou od první knihy. A je to paráda. Napětí se dá krájet a udrží se celou knihu. Příběh zajímavý, promyšlený, nepřekombinovaný. Vzhledem ke speciálnímu oddělení vražd, na kterém dvojice detektivů pracuje jsou vraždy kruté až bestiální a čtenáře to správně nakopne aby vraha od začátku nenáviděl a chtěl ho dostat co nejdříve. :-) Dvojice hlavních postav je sympatická a jsou takoví jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Jediné co mě malinko dráždilo bylo klišé s věčně nevyspalým detektivem, ale co... odpouštím jako drobnost, která se v té super jízdě ztratí. Hurá na další díl....

Mergirus

Asi jsem si našla nového autora detektivek. Moje druhá knížka od Cartera a jsem nadšená.I když vrah tam byl naznačen už dřív, přesto byl konec skvělý.

sun.from.ibiza

Nejdřív jsem četla Zlobu. A pak již bylo jasné, že začnu celou sérii od začátku. První díl také skvělý, musím říct, že jsem TO fakt nečekala. A to je přesně věc, kterou hledám, když čtu detektivku :). Hunter s Graciou se krásně doplňují. No nic, ještě bych se rozepsala, ale táhne mě to k dalšímu dílu.

Doporučuji*****

saez

Přečetla jsem nejdřív dvojku a chytla mě, čili pokračuji ve čtení :-) Děj má spád, detektivové jsou sympaťáci a odhadnout padoucha je těžké. Tak si já představuju solidní detektivku.

Timkim

Prectena jako prvni, parada, ale s odtupem casu hodnotim az moc primocarou.

Valeyman

Knihu jsem zakoupil víceméně z nudy v Levných knihách za pár korun s tím, že v nejhorším bude dobrá k vypodložení kývající se skříně. No a to bylo potom větší překvapení, že se to četlo dobře, nebylo to utahaný, detektivové sympatičtí. Jediné co musím vytknout je ten překlad. Nervovalo mě neustálé : Jejda a podobný slova. Oni se dostanou do svízelné situace, vidí znetvořenou mrtvolu a prohlásí Jejda ? Vážně ? Jinak opravdu dobré a už jsem zakoupil další díly :-) skříň se tedy bude kývat dál :D

Janca91

Děj má opravdu pořádný spád, kniha je velmi čtivá. Několikrát jsem se přistihla, že překvapením třeštím oči a zdvihám obočí nad tím, co čtu. Rozhodně doporučuji a jdu na druhý díl v sérii :-)

nicole1990

Za jeden den přečtené a jedním slovem Wow.. Plné napětí některé popisování vražd jen pro silné žaludky.Robert i Garcia jsou sympatáci a super vyšetřovatelé. A kdo byl vlastně vrah mě teda překvapilo čekala bych kohokoliv,ale ne tuhle osobu.. Ale když jsem si to pak ke konci knížky pospojovala tak jsem si řekla,že to vlastně do sebe zapadá

PetaZ

Wow.. Plne prekvapeni