Dvojitý kříž

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106709/dvojity-kriz-106709.gif 4.61213

Robert Hunter (1.)

The Crucifix Killer (2009)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, BB art

Yokolobuna

Čteno jako součást Čtenářské výzvy 2019 – "13. Kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno"

Mrazivé. To je slovo, co asi nejlépe vystihuje Dvojitý kříž. Kniha je plná skutečně hnusných věcí, které budou nepříjemné i vcelku otrlému čtenáři. Atmosférou velice silně připomíná Fincherův thriller Sedm (a občas vykouklo i Saw), což je míněno jako velký kompliment.

Carter v Dvojitém kříži vdechl poprvé život detektivnímu duu Hunter – Garcia a i přes nenápaditá jména si k nim hravě vytvoříte vztah. Na rozdíl od některých jiných detektivních superes si necucají rozuzlení případu z palce a i díky tomu, že je Carter občas nechává sledovat zdánlivou stupu do slepé uličky, dodává knize na uvěřitelnosti. Jejich úhlavní soupeř, vrah známý jako Krucifix, je pak důmyslně vytvořená lidská bestie s určitou vnitřní logikou, která oba detektivy postupně dovádí až na hranici fyzických a zejména pak psychických sil.

Dvojitý kříž není dokonalý. Přijde mi, že zde ještě nemá autor úplně vytříbený styl psaní a pár nešťastných zaškobrtnutí má na svědomí nejspíše překladatel (který chlap proboha používá každou chvíli zvolání "Jejda"?!). Stejně tak mi přišel občas zbytečně natvrdlý detektiv Garcia, který se matadora Huntera doptával i na úplné banality. Vzhledem k tomu, jaký to má být podle autora výjimečný detektiv, byla občasná Garciova "tupost" do očí bijící a autor ho využívá jako línou obezličku pro vysvětlení děje méně bystrému čtenáři (stejně je na tom vlastně i "minispoiler" závěrečná scéna s vrahem, který hezky poslušně čtenáři všechno vysvětlí).

I přes malinkaté mušky, zmíněné výše, je však Dvojitý kříž skutečně znepokojivým a našlapaným čtením, od kterého se je i díky sympaticky kratičkým kapitolkám obrovský problém odtrhnout. A to se sakra počítá!

Doporučení: "Page-turner"! Zakoupeno za směšných 79,- v Levných knihách.

Zkráceně? Mrazivý hon na bestiálního vraha, kde si lovci a kořist pravidelně vyměňují role. Zatraceně čtivý hon, nutno dodat! 90 %

kadgam

Sympatická dvojica detektívov vyšetrujucich seriove vraždy v LA a séria brutálnych vrážd zdanlivo bez motívu a výberu. Napínavé čítanie, pútavo napísané

Linda007

První kniha od autora a za mě super. Vrah překvapivý, vraždy trochu drsnější, ale není to nic hrozného. Robert i jeho parťák jsou sympaťáci. Určitě si přečtu i ostatní díly. Napínavý a super kratší kapitoly.

SilvieSisinka

Zvrácené, zvrácené.... Tak to já můžu :-)
Baví mě a to byla první kniha od autora. Pokračují dál, musím si slehnout další zvrácené čtení :-)

milos3533

MASAKR :-D Luxus

Zlatinka.Emilly

Carter opět nezklamal, jak úžasným stylem svého psaní, tak zápletkou, která se otevřela v samém závěru knihy, jak je jeho zvykem. No a o napětí tady opět není nouze, jen ta rasovina mi nedává spát a proto ač se mi knihy od Cartera moc líbí, po přečtení je posílám dál. Hunter si dokáže se vším poradit a je mi moc sympatický. Myslí především na ty druhé, jeho bezpečnost je vždy druhořadá. A zase něco na zamyšlení, víme, koho máme po svém boku? Známe dobře své kamarády/dky, netušíme ani náznakem, že by jejich život mohl jít jiným směrem než se nám jeví?

Anne123

První přečtená kniha od Chrise Cartera a rozhodně ne poslední. Dostala jsem pořádnou dávku zvracenosti, jakou jsem si přesně představovala. Skvělý příběh, sympatické postavy a 'dokonale' vraždy. Doporučuji

Katulinka69

Tak tohle opravdu nemá chybu.Od první do poslední stránky bez dechu,zazivne,propracované,dech berouci,nestačí mi hvězdy k hodnocení. Už se těším na další. WAU.

WeryNika

Nemám slov....jedním slovem: SKVĚLÉ !!!

NADEI

Skvělá jízda už od prvních stránek vás nenechá knížku odložit. Robert je sympaťák, který si na nic nehraje a jde tvrdě za svým. Čtivé, napínavé a drsné čtení - super !

teli9845

Ctive, logické ale ubírám hvězdu za to, že jsem vraha poznala už na straně 105. Motiv ale ne a ten byl překvapující.

tak.normal
30.12.2018

Jedním slovem výborná.

JIVaJaH
29.12.2018

Kniha se výborně četla, Hunterovi nešlo nefandit, jeho parťák sympaťák. Už se těším, až nahlédnu do nitra dalších dílů.

MarianP
27.12.2018

Dvojitý kríž...

...je (ne)typická americká detektívka. Netypické je predovšetkým to, že sa vymyká spomedzi množstva detektívok, ktoré sú na slovenskom trhu. Kniha je jedným slovom famózna! Dvojitý kríž je dobre vystavanou knihou s efektným úvodom, ktorý vás absolútne od prvej kapitoly pohltí. Knihe nechýba sympatické duo vyšetrovateľov Hunter & Garcia, extrémne kruté vraždy, ktoré pre niekoho môžu byť až "trochu moc" a tvoria skvelé jadro knihy. No a na konci nechýba efektný záver, ktorý je logický a miestami prefíkaný. Kniha sa výborne číta, kratšie kapitoly pridávajú deju spád. Oproti iným detektívkam je vidno to, že ju napísal niekto z daného prostredia. Hoci je dej pravdepodobne vymyslený, je dosť uveriteľný a zároveň strašidelný.. Zvláštne na knihe je to že je možno až príliš dobrá a dlho po nej nebudete čítať nič lepšie, no dúfam, že sa mýlim a Akttuell prinesie aj ďalšie pokračovanie...

Niu
23.12.2018

Tak TOHLE byla šílená jízda od začátku do konce !!!! Něco na způsob Saw, Sedm, Mindhunters a ... určitě bych našla další přirovnání ze světa filmů, ale myslím, že tyhle jsou děsivé ažaž. I když se mi zdál můj typ na vraha přitažený za vlasy, trefila jsem přímo do černého. Robert a Carlos mi učarovali hned první knihou.

Steiniglovka
13.12.2018

Po Popravčím jsem od Cartera zvolila Dvojitý kříž a jedním slovem: WOW!
Carter je fakt borec. Miluju jeho styl psaní - to jak vás 300 stránek nechává v napětí a pak během posledních pár vět se vše rozlouskne. Dokonale geniální.

kellishova
13.12.2018

Napínavé od začátku do konce, doporučuji.

lachtan77
12.12.2018

vypada to , že jsem našel nového oblíbeného autora. Carter má fakt cit pro napětí a akci. Nezdržuje děj zbytečným ani zdlouhavým popisem okolí a postav. Téma sériových vražd a osamělých policajtů je sice nejčastější, ale tohle se mi opravdu líbilo. Jdu na další díl:))

Mona85
11.12.2018

Jedním slovem úžasná kniha.Do konce jsem vůbec netušila vraha,napětí už od první stránky,nedalo se od knihy odtrhnout.Tesim se na další.

Leiko
09.12.2018

Zápletka je drsná a syrová. Líbilo se mi, jak autor dovedl pracovat s informacemi ve správné posloupnosti. Hned na začátku odhalil něco z gradace celého příběhu. Na stránkách pak ohýbal čas od minut po celé dny, tak aby příběh nikdy nevázl.

Skoro jako kdyby zoufalství a frustrace z neschopnosti vyřešit případ promítal i na čtenáře. Spousta slepých uliček až do vyřešení celé zápletky. Těším se na další díl.

pavel7434
08.12.2018

Dlouho se mi nic tak dobře nečetlo.

twiggynka
06.12.2018

Kniha je plná napětí, uchylností, ale taky někdy až zbytečného filozofování a vysvětlování.... Hlavní hrdina Robert i jeho kolega Carlos se mi líbí... Vraha jsem tušila asi od poloviny, ale ani tak mě to neodradilo a kniha se mi líbila.

Makii
04.12.2018

Dala bych snad i méně, ale musím se přiznat, že tohle je první kniha v životě, kterou jsem četla tak nějak "napůl". Pozorně asi do 70. strany a pak už pouze pár stran zhruba po každých padesáti, kam jsem zrovna nalistovala. Autor žije nejspíš v domnění, že čím více brutality a popisů mučení, tím lepší detektivka. Tak to bohužel, spíš naopak. Méně je někdy skutečně více. Bylo mi z toho zle. Ani ten sloh mě úplně nenadchnul. Nelíbilo se mi to.

Pavel83
03.12.2018

Dobrá detektivka, strhující děj. Konec trochu překvapující, ale to jen vyzdvihuje kvalitu a promyšlenost děje. Těším se na další díly těchto detektivů!

Marosusu
30.11.2018

Wau wau wau po dlhej doma fakt dobre napísaná krimi kniha mám celú zbierku tak sa brutál teším na ďalšie :-)

Lucek
26.11.2018

Super, tleskám! Čtivé a napínavé od začátku do konce.

Verunka289
17.11.2018

Konečně pořádný thriller podle mého gusta s velmi napínavým dějem a brilantním popisem obětí i místa činu.
Nějaké výtky se najdou, např. to, že oba detektivové neustále používají slovo "jejda" :D To mi přišlo až komické, ale zřejmě je to otázka překladu.
Kdo je pachatel, jsem tak nějak začínala tušit poměrně brzo, ale stejně to na kvalitě knihy neubírá a dávám 5 hvězdiček.

yetti74
15.11.2018

No, jiné "Cartrovky" se mi líbili víc, nicméně čtivé to je.

misaC
13.11.2018

První kniha s Robertem Hunterem a moc se mi líbila. Rozuzlení pro mě překvapivé. Už si chystám Popravčího !

petula22
12.11.2018