Dvojí život

Dvojí život https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71374/dvoji-zivot-71374.jpg 4 24 7

Skutečný příběh ženy, která se ocitla v kritické životní situaci. Jeannette žije pro vědu, pro svůj oblíbený obor - sociologii. Ze všech sil bojuje o místo stálé vysokoškolské profesorky, ale ani ve čtyřiatřiceti ho nemá zdaleka na dosah. A především jako pouhá asistentka nevydělává dost peněz, aby vůbec přežila. Když ji okrade a opustí přítel, s nímž nějakou dobu bydlela, hrozí jí pád na absolutní materiální dno. Začne hledat druhé zaměstnání, ale nic jí nenabízí řešení katastrofické situace. Nakonec po dlouhém váhání sáhne po šokující možnosti: rozhodne se odpovědět na inzerát, který hledá dívky na poskytování sexuálních služeb. Nastává hon s časem a Jeannette stále hlouběji zabředá do schizofrenní situace. Lze vůbec skloubit kariéru vysokoškolské profesorky a prostitutky? Je možné ve dne přednášet studentům a v noci se podřizovat nejrozmanitějším choutkám klientů? Jeannette se postupně seznamuje s chodem eskortní agentury a učí se přizpůsobovat požadavkům různých mužů. Zažívá krušné chvíle - na vlastní kůži zakouší násilí, pomáhá kolegyni, která propadla drogám, žije v neustálém strachu, že její druhé povolání bude prozrazeno a ona přijde o vysněnou vysokoškolskou kariéru. Kolotoč divokých večírků, drog, sexu i ponižování - s tím vším se musí Jeannette vypořádat. Až jednou se naplní její noční můra a Jeannette nezbývá než se definitivně rozhodnout.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Ikar (ČR)

Callgirl

Jája92
05.08.2021 4 z 5

Vcelku poutavá kniha o ženě, která se snaží rozkrýt téma prostituce na základě vlastních zkušeností.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Knížky ze života , které se opravdu udály, mám moc ráda...Skutečný příběh ženy , která se ocitla v kritické životní situaci….

vodovodnice
31.07.2017 4 z 5

Knížka vás vtáhne do děje a nepustí. A nahlédnete do byznysu který je u nás stále tabu.

A co mne na knížce zaujalo, že mne přivedla na myšlenku, která mne do teď nikdy nenapadla a která mé vnímání této profese z opovržení posunula na pochopení / úctu k ženám, které se dobrovolně rozhodli takto žít.:
Je tam situace kdy se hlavní hrdinka setká s kolegyní a baví se o jednom násilném stálém zákazníkovy.
Kolegyně Jeannette vysvětlí, že ten násilník ( má velmi sadistické chování - že call girl odchází s rozervaným oblečením, modřinami a často psychicky otřesená), je její stálý klient, protože (zkusím vystihnout tu myšlenku) " TENHLE muž je ochotný za to zaplatit a když ho každá call girl odmítne, co pak udělá tenhle muž, když to nedostane za peníze? A já to pro ty ženy co jsou venku a nevědí o něm, ráda udělám. Když vím kolik žen tím mohu zachránit."

Tahle myšlenka mne naprosto dostala. A když si k tomu připočtete mentálně / fyzicky postižené nebo znetvořené, ošklivé lidi, kteří nemají moc velkou šanci si najít partnera nebo partnerku.
Tak call girl, eskort, prostitutky jsou jedinou šancí jak mohou dostat aspoň na chvíli to po čem touží.
A pokud je venku nějaká takováhle call girl, a věřím, že určitě je, tak vám říkám, že k těmto slečnám mám nesmírnou úctu. A už rozhodně na ta děvčata nepohlížím jako na odpad nebo něco podobného.

JIVaJaH
21.05.2017 5 z 5

Pro mě silný příběh, určitě ne nuda, jak se tu objevuje v komentáři. I po letech, co jsem knihu přečetla a narazím na knihu s náznakem společnic, prostituce, vzpomenu si. Po přečtení vím, že jsem ji sháněla v obchodech, že si ji koupím. Nepochybovala jsem tedy, že si knihu ještě přečtu. Je pravda, že nejde o prostituci z těch špinavý podmínek, hlavní hrdinka je inteligentní žena....to asi také na člověka v celkovém pohledu působí. Za mě ano, doporučuji!

VladkaBU
19.04.2017 3 z 5

... čtivá kniha, příběh takový normální, a i si dovedu představit, že se může někdo takhle dvojitě živit. Tady je prostituce podaná spíš v tom dobrém světle, bez násilí, sice s drogami, ale taková pohodička v agentuře. Spíš jsem četla drsnější příběhy

Jirinamac
15.02.2016 3 z 5

Průměrná, trochu útěk z nudy

Skjaninka
08.06.2013 2 z 5

Príbeh budúcej profesorky, ktorá sa pre nepriaznivú finančnú situáciu rozhodla poskytovať sexuálne služby. Je to síce zaujímavý pohľad do sveta najstaršieho remesla a všetkého čo s tým súvisí, ale štýlom, či formou je kniha podpriemerná. Čítanie u ktorého nepotrebujete premýšľať, ale len sledujete nie príliš vydarený osud, jednej z mnoho žien.

sex erotika americká literatura prostituce

Autorovy knížky

Jeannette Angell