Dvojdomek ve Vrahovicích - První díl: Střídavě oblačno

Dvojdomek ve Vrahovicích - První díl: Střídavě oblačno https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502972/bmid_dvojdomek-ve-vrahovicich-prvni-dil--N9H-502972.jpg 3 9 4

Dvojdomek ve Vrahovicích je dvojdílný humoristický román podle skutečných událostí. Všechno začalo jednoduše. Moje sestra si s rodinou rozšířila svou část malého domu po rodičích a my jsme udělali to stejné. Mysleli jsme, že budeme žít v oáze klidu, ale brzy se ukázalo, že dvojdomek je speciální prostor a příbuzní, kteří tu žijí, jsou dost natěsno. Všichni víme, že soužití s příbuznými přináší tlaky. Jenže dvojdomek je izolovaná soustava, kde jsou tlaky mnohem větší. Nejobyčejnější banalita se stává sporem! Nezametené listí dosahuje dějinného významu! Takže za chvilku byl náš život ve dvojdomku tanec mezi vejci! Lunapark strašidelných atrakcí. Dům hrůzy. A nejhorší je, že do toho sklouznete, i když jste nejslušnější člověk na světě. Ano. Vrahovice existují. A dvojdomek taky. A my v něm. Tak si pojďte o nás přečíst.... celý text

Janadvorackova
24.03.2024 4 z 5

Paráda. Některé situace si dokážu živě představit. Charaktery jsou rozmanité a hezky se doplňují.

Ív688
26.08.2023 2 z 5

Mám bujnou fantazii a tak vidím dědu i babi v živých barvách, stejně tak i další obyvatele druhé půlky domu, fandila jsem trampolíně i vrtulníku..míček zvaný Soupeření jde co chvíli přes pomyslnou síť k těm druhým....ale že bych vyloženě řvala smíchy to zase ne, myslím že při soužití několika rodin se vždy najdou nějaké třecí plochy, to tak prostě je, ale nevím, jestli budu číst druhý díl, možná si raději a poněkolikáté přečtu třeba knihu Vejce a já, tím chci říct, že police s názvem Jednou a dost bude mít nový přírůstek, odpusť mi autore

romana8163
06.01.2023 2 z 5

Knihu jsem koupila v divadle po predstaveni tehoz autora. Cte se dobre, je spise usmevna, nez vylozene komedialni a za celych 323 stran jsem se opravdu zasmala jednou, a to az v zaveru v rozhovoru o listi, pobavila mozna 4 krat. Za me je to ale vcelku fajn odpocinkova zalezitost. Potencial ale mela asi vetsi

Potvurka735
22.12.2022 1 z 5

Čekala jsem vtipnou knihu. Já se zasmála 2x. Kniha se čte rychle, ale bohužel nic převratného neobsahuje. Příběh sám o sobě není ani nijak zajímavý. Knihy tohoto druhu čtu ráda, ale tato kniha mě tedy nijak neoslovila ani neobohatila.

Luboš Balák
česká, 1970